nerdeneredenerdenerede
İstanbul Sushi Restoranları

İstanbul Sushi Restoranları

İstanbul Sushi Restoranları

Kaen Sushi

Kariyer yolculuğuna “Rolling With Passion” sloganıyla çıkan Kaen Sushi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinin en gözde sushi...

Nobu İstanbul

Nobu İstanbul, usta oyuncu Robert De Niro ve dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa’nın ortaklaşa kurduğu...

İnari Omakase

2012 yılında İstanbul-Kuruçeşme’de ziyaretçilerine kapılarını açan İnari Omakese, hâlen kentin en popüler ve ünlü sushi...

Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinin Akatlar semtinde yer alan Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar’ı hem ilçenin...

Sunset Grill & Bar

Sunset Grill & Bar, 1994 yılından beri ziyaretçilerini ağırlayan ve Beşiktaş ilçesindeki Ulus Parkı’nda bulunan...

Itsumi

2014 yılında Vedat Milor’un da bir yazısında övgüyle söz ettiği Itsumi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesi sınırları...

Yada Sushi

On yılı aşkın tecrübesiyle zaman içinde İstanbul’un en ünlü sushi restoranlarından biri haline gelen Yada...

Punk Sushi

İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Arnavutköy Mahallesi sınırları içinde yer alan Punk Sushi, küçük olmasına rağmen kısa...

Orōro Sushi Bar

Eğer Kadıköy’de yaşıyorsanız veya Kadıköy’ü ziyaret edecekseniz, bir de canınız nefis bir sushi yemek istediyse;...

Zuma Restaurant

Japon mutfağının otantik lezzetlerine modern yorumlar getirmesiyle ünlü Zuma Restaurant, günümüzde dünyanın en gözde restoranlarından...

Kiss The Frog

İstanbul Boğazı’nın nefes kesen manzarası eşliğinde damak çatlatan bir yemek yemek için rotanızı çevirebileceğiniz en...

Naomi Sushi Bar

2022 yılı itibarıyla İstanbul’da iki farklı şubesi bulunan Naomi Sushi Bar, Japon mutfağının en gözde...

Sushi Lab

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde, biri Şair Nedim Caddesi üzerinde, diğeri de Akaretler’de olmak üzere iki farklı...

Le Baron

İsmini Fransızca kökenli bir soyluluk ünvanı olan baron kelimesinden alan Le Baron, İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki...

İoki

2022 yılı itibarıyla İstanbul’da üç, İzmir’de ise bir şubesi bulunan İoki; Japon mutfağının en özel...

İstanbul'daki Sushi Restoranları

İstanbul'da son yıllarda sushi restoranları oldukça popüler hale geldi. Özellikle genç nüfus arasında sushi yemek artık sık rastlanan bir durum. Sushi aslında Japon mutfağına ait bir yemek türü olmasına rağmen, İstanbul'daki sushi restoranlarında sunulan menüler oldukça farklılaştı. Geleneksel Japon sushilerin yanı sıra, Türk damak tadına uygun çeşitler de menülerde yer alıyor.

İstanbul'da ilk sushi restoranları 1990'lı yılların başında açıldı. O dönemde sadece az sayıda restoran vardı ve fiyatları oldukça yüksekti. Zamanla sayıları çoğaldı ve sushi yemek lüks olmaktan çıktı. Günümüzde hemen her semtten uygun fiyatlı sushi restoranı bulmak mümkün.

Sushi severler için zengin bir seçenek sunan İstanbul'da, damak tadına, bütçeye ve mekan tercihine göre birçok farklı sushi restoranı deneyimlenebilir.

İstanbul'un En İyi Sushi Restoranları

İstanbul'da sushi yemek kültürü 1990'lı yılların başında ortaya çıkmaya başladı. O dönemlerde sadece birkaç lüks restoran sushi servisi yapıyordu ve fiyatları oldukça yüksekti.

Sushi'nin popülerleşmesi 2000'li yılların başında başladı. Özellikle genç neslin Japon mutfağına ilgisi arttıkça, birçok sushi restoranı açılmaya başladı. Beyoğlu, Nişantaşı, Etiler gibi semtlerde önce zincir restoranlar faaliyete geçti.

2010'lu yıllardan itibaren sushi İstanbul'da artık ana akım bir lezzet haline geldi. Hem zincir restoranlar hem de butik sushi mekanları sayısı hızla arttı. Fiyatlar makul seviyelere indi ve sushi artık her kesimden İstanbullunun rahatlıkla erişebileceği bir mutfak oldu.

Günümüzde İstanbul'da hemen her semtten, damak tadına, bütçeye uygun sushi restoranı bulmak mümkün. Sushi artık İstanbul'un vazgeçilmez lezzetleri arasında yerini aldı.

Kaen Sushi Kariyer yolculuğuna “Rolling With Passion” sloganıyla çıkan Kaen Sushi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinin en gözde sushi restoranlarından biri haline gelmiş durumda. Koşuyolu’nda yer alan bu işletme, online sipariş yoluyla eve de teslimat yapıyor. Kısa sürede ziyaretçilerinden tam not almayı başaran Kaen Sushi’de sunulan tüm lezzetler hem taptaze hem de nefis.

Punk Sushi İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Arnavutköy Mahallesi sınırları içinde yer alan Punk Sushi, küçük olmasına rağmen kısa sürede semt sakinlerinin ilgisini çekmeyi başarmış bir restoran. Online sipariş yoluyla da teslimat yapan işletme, hem geleneksel hem de modern sushi türlerini aynı menüde buluşturuyor.

Orōro Sushi Bar Eğer Kadıköy’de yaşıyorsanız veya Kadıköy’ü ziyaret edecekseniz, bir de canınız nefis bir sushi yemek istediyse; sizin için doğru adres Orōro Sushi Bar olabilir. Kadıköy sınırları içinde biri Moda’da, diğeri de Erenköy’de olmak üzere toplamda iki şubesi bulunan Orōro Sushi Bar, semt sakinlerinin ilgisini ve beğenisini çoktan kazanmış durumda.

Nobu İstanbul Nobu İstanbul, usta oyuncu Robert De Niro ve dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa’nın ortaklaşa kurduğu Nobu Restaurant zincirinin İstanbul’daki şubesi. Şişli ilçesi sınırları içindeki Süzer Plaza’da yer alan bu görkemli restoran, ziyaretçilerine Japon mutfağından enfes lezzetler sunuyor.

Yada Sushi On yılı aşkın tecrübesiyle zaman içinde İstanbul’un en ünlü sushi restoranlarından biri haline gelen Yada Sushi, İstanbul’da iki farklı şubesiyle hizmetinizde. Şubelerden biri Beyoğlu ilçesi sınırlarında bulunan Galataport İstanbul’da kurulmuş. Karaköy’ün göbeğinde yer alan bu şubeyi, zaman içinde Sarıyer ilçesi sınırlarındaki İstinye şubesi izlemiş.

Zuma Restaurant Japon mutfağının otantik lezzetlerine modern yorumlar getirmesiyle ünlü Zuma Restaurant, günümüzde dünyanın en gözde restoranlarından biri haline gelmiş durumda. Usta şef Rainer Becker tarafından kurulan bu işletme, Londra merkezli ve bol ödüllü. Zuma Restaurant’ın Londra dışında Miami, Dubai, Hong Kong, New York, Abu Dhabi ve Bangkok gibi birçok şehirde şubesi mevcut.

Kiss The Frog İstanbul Boğazı’nın nefes kesen manzarası eşliğinde damak çatlatan bir yemek yemek için rotanızı çevirebileceğiniz en gözde semtlerden biri Rumeli Hisarı. Rumeli Hisarı’nda denize nazır şekilde sıralanmış çok sayıda seçkin restoran seçeneği mevcut. Eğer Japon mutfağından lezzetler denemeyi seviyor ya da bir ilki tecrübe etmeyi planlıyorsanız, semtin en popüler deniz ürünleri restoranlarından birinin Kiss The Frog olduğunu söylemek mümkün.

İnari Omakase 2012 yılında İstanbul-Kuruçeşme’de ziyaretçilerine kapılarını açan İnari Omakese, hâlen kentin en popüler ve ünlü sushi restoranlarından biri olarak görülüyor. İşletmenin 2022 yılı itibarıyla toplamda dört farklı şubesi mevcut. Bunlardan biri Muğla’nın Bodrum ilçesinde, diğerleri ise İstanbul sınırlarında yer alıyor.

Naomi Sushi Bar 2022 yılı itibarıyla İstanbul’da iki farklı şubesi bulunan Naomi Sushi Bar, Japon mutfağının en gözde lezzetlerini ustasının elinden tatmak isteyenler için ideal bir adres. İşletmenin şubelerinin biri Nişantaşı’nda, diğeri de Beşiktaş’ın Bebek semtinde yer alıyor.

Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar İstanbul’un Beşiktaş ilçesinin Akatlar semtinde yer alan Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar’ı hem ilçenin hem de İstanbul genelinin en gözde sushi restoranlarından biri olarak tanımlamak mümkün. Üç ortağın yaklaşık yirmi yıla yayılan tecrübelerini buluşturarak açmaya karar verdiği bu işletme, menüsünde Japon mutfağının en lezzetli ve farklı tatlarını bir araya getiriyor.

Sushi Lab İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde, biri Şair Nedim Caddesi üzerinde, diğeri de Akaretler’de olmak üzere iki farklı şubesi bulunan Sushi Lab; İstanbul’un en gözde sushi restoranlarından biri haline gelmiş durumda. Yola “The Next Level of Sushi” mottosuyla çıkan işletme, kendine has menü içeriğiyle hem lezzet hem de kalite bakımından bir hayli iddialı.

Sunset Grill & Bar Sunset Grill & Bar, 1994 yılından beri ziyaretçilerini ağırlayan ve Beşiktaş ilçesindeki Ulus Parkı’nda bulunan konumu sayesinde nefes kesen Boğaz manzarasını ziyaretçilerinin ayağının altına seren bir restoran. Sunset Grill & Bar’ın en önemli özelliklerinden biri, fine dining konseptini ülkemize tanıtan ve bu konseptin gelişmesine katkı sağlayan ilk işletmelerden biri olması.

Le Baron İsmini Fransızca kökenli bir soyluluk ünvanı olan baron kelimesinden alan Le Baron, İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Zorlu Center AVM’nin içinde yer alıyor. Hem AVM ziyaretçileri hem de civardaki iş merkezlerinde çalışan kişiler tarafından sık sık tercih edilen bu popüler restoran, haftanın her günü sabah 10:00 ile gece 01:00 saatleri arasında açık.

Itsumi 2014 yılında Vedat Milor’un da bir yazısında övgüyle söz ettiği Itsumi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesi sınırları içindeki Levent semtinde yer alan bir sushi restoranı. 2003 yılında ziyaretçilerine kapılarını açan bu restoran, yıllardır semt ve hatta ilçe sakinleri tarafından ilgi odağı haline getirilmiş durumda.

İoki 2022 yılı itibarıyla İstanbul’da üç, İzmir’de ise bir şubesi bulunan İoki; Japon mutfağının en özel ve gözde lezzetlerinin Türk damak zevkine uyarlanmış versiyonlarını tatmak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir işletme. İşletmenin İstanbul şubeleri İstinye, Kandilli ve Ulus semtlerine dağılıyor.

İstanbul'da Popüler Sushi Restoranları

İstanbul'da sushi yemek için en popüler semtler arasında Beşiktaş, Nişantaşı ve Kadıköy öne çıkıyor.

Beşiktaş sahilinde birçok sushi restoranı bulunuyor. Özellikle yaz aylarında günbatımı manzarası eşliğinde sushi yemek çok keyifli oluyor. Sushi Co ve Mikla Cafe bu bölgedeki popüler sushi mekanlarından.

Nişantaşı ise şehrin en lüks semtlerinden biri. Burada hem lezzet hem de şık mekan konsepti ile öne çıkan sushi restoranları var. Örneğin; Nozu ve Mr. Hairaku bu tarz mekanlar arasında yer alıyor.

Kadıköy Moda'da hem uygun fiyatlı hem de kaliteli sushi restoranları bulmak mümkün. Bölgede Sushi Express, Hokkaido gibi zincir restoranların yanı sıra Hide ve Masa gibi şık mekanlar da bulunuyor.

Kısacası İstanbul'un popüler semtlerinde damak tadına ve bütçeye göre çok çeşitli sushi deneyimleri yaşamak mümkün.

İstanbul'daki Sushi Restoranı Fiyatları

İstanbul'da sushi deneyimi yaşamak isteyenler için fiyat aralıkları oldukça geniş. Bütçenize ve beklentilerinize göre seçim yapabilirsiniz.

İstanbul'daki Uygun Fiyatlı Sushi Restoranları

İstanbul'da uygun fiyatlı sushi deneyimi için bazı semtler öne çıkıyor. Örneğin Taksim, Beşiktaş, Kadıköy gibi öğrenci yoğun bölgelerde 300-500 TL arasında tabak başı fiyatlar sunan restoranlar bulunuyor. Bu restoranlar daha çok self servis tarzında hizmet veriyor. Lezzet beklentisi yüksek olmasa da uygun fiyatlarıyla sushi deneyimi yaşamak isteyenler için iyi bir seçenek.

İstanbul'daki Orta Fiyatlı Sushi Restoranları

İstanbul'da orta segment olarak tabir edilen sushi restoranlarında fiyatlar tabak başı 600-900 TL arasında değişiyor. Bu restoranlar daha çok Nişantaşı, Etiler, Levent, Bebek gibi semtlerde yoğunlaşıyor. Mekanların dekorasyonu ve ambiyansı biraz daha özenli. Sunumları ve lezzetleri orta üstü seviyede. Hem sushi meraklıları hem de özel günler için tercih ediliyor.

İstanbul'daki Lüks Sushi Restoranları

İstanbul'da lüks sushi deneyimi arayanlar için fiyatlar tabak başı 1000 TL ve üzerine çıkabiliyor. Özellikle Boğaz manzaralı restoranlarda fiyatlar oldukça yüksek. Mekanların dekorasyonu, sunum kalitesi ve servis çok özenli. Sushi şefleri genellikle Japon. Malzeme kalitesi en üst düzeyde. Sushi tutkunları için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Görüldüğü gibi İstanbul'da hemen her bütçeye uygun sushi restoranı bulmak mümkün. Önemli olan beklentileri iyi belirleyip buna uygun mekanı seçmek. Lezzet arayanlar kadar romantik bir akşam yemeği deneyimi ya da özel kutlamalar için de sushi İstanbul'da popüler bir tercih olmaya devam ediyor.

İstanbul Sushi Restoranı Önerileri

İstanbul'da sushi yemek isteyenler için birçok farklı seçenek bulunuyor. Bu zengin seçenekler arasından en doğru restoranı seçmek için bazı kriterleri göz önünde bulundurmakta fayda var.

Öncelikle bütçenize ve damak tadınıza uygun bir restoran seçmek önemli. Ayrıca restoranın bulunduğu semt ve ulaşım kolaylığı da göz ardı edilmemesi gereken unsurlar.

Menü çeşitliliği ve sunum kalitesi de sizi memnun edecek restoranı belirlemede etkili olacaktır. Mekanın atmosferi de deneyimi zenginleştirecektir.

Sonuç olarak, İstanbul'da harika sushi deneyimleri yaşamak için biraz araştırma yapmak ve kendi önceliklerinizi göz önünde bulundurmak en doğrusu olacaktır. Lezzetli bir akşam yemeği için doğru restoranı bulmak çok zor olmayacaktır.

İstanbul'da Leziz Sushi Restoranları

İstanbul'da çok çeşitli sushi restoranları bulunmaktadır ve her biri farklı lezzetler sunmaktadır. Geleneksel Japon sushilerden tutun da fusion tarzına kadar her damak tadına uygun seçenekler mevcuttur.

Geleneksel Japon sushiler balık, pirinç ve deniz yosunları ile hazırlanır. Ebi, sake, maguro gibi taze balıklar kullanılır. Pirinç sirke ve şekerle marine edilerek hazırlanır. Nori deniz yosunu ile sarılır. Geleneksel sushi sevenler için en iyi seçenek budur.

Fusion sushi ise geleneksel malzemelere ek olarak yerel malzemeler de kullanılır. Örneğin; sumak, isot, kekik gibi baharatlar eklenebilir. Türk damak tadına uygun lezzetler yaratılır. Ayrıca çeşitli soslarla sushilere farklı tatlar katılabilir. Fusion sevenler için idealdir.

Böylece İstanbul'da her damak tadına uygun sushi restoranları bulunmaktadır. Hem geleneksel hem de yaratıcı tarzda sushiler deneyimlenebilir.

İstanbul Sushi Restoranları Menüleri

İstanbul'daki sushi restoranlarında sadece sushi bulmak mümkün değil. Çoğu restoran zengin bir menü çeşitliliği sunarak farklı damak tatlarına hitap etmeyi hedefliyor.

Sushi dışında en çok rastlanan seçenekler arasında çorbalar, salatalar, ızgara et ve balık çeşitleri yer alıyor. Özellikle et sevenler için bonfile, kontrfile, pirzola gibi lezzetler ve balık severler için somon, levrek, çupra gibi çeşitler bulunuyor.

Bazı restoranlar uzakdoğu mutfağına özgü noodle'lar, woklar, soslu tavuklar gibi çeşitleri de menülerine eklemiş. Hatta geleneksel Türk mutfağından seçmelerin bulunduğu restoranlar da az değil.

Kısacası İstanbul'da sushi dışında neredeyse her damak tadına uygun seçenekler sunan restoranlar mevcut. Sadece sushiyi seviyorsanız bile, yanınıza sipariş edebileceğiniz başka lezzetler de var. Böylece hem sushi tadını çıkarıp, hem de farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İstanbul Sushi Mekanları

İstanbul'da sushi yemek için seçtiğiniz mekanın atmosferi deneyiminizi büyük ölçüde etkiler. Sushi restoranları genellikle sade ve şık bir dekorasyona sahiptir.

 • Dekorasyonda genellikle ahşap, bambu, taş gibi doğal malzemeler ve toprak tonları tercih edilir. Duvarlarda geleneksel Japon yağlıboya tabloları yer alabilir.
 • Masalar arasında yeterli boşluk bırakılır, kalabalık hissi uyandırmaz.
 • Aydınlatma kısık ve sakinleştirici tonlarda olur.
 • Arka planda chill-out veya lounge müzik çalınır.
 • Mekanın düzeni sade ve şık olup, misafirler rahat hissedebilir.

Böyle bir atmosfer yemek deneyiminizi zenginleştirir, stresten uzaklaşmanızı sağlar. Sushi'nin sadeliğini ve zarafetini yansıtan dekor ve aydınlatma seçenekleri aradığınız huzurlu ortamı yaratır.

İstanbul'daki Kaliteli Sushi Restoranları

İstanbul'daki sushi restoranları genellikle müşteri memnuniyetini ön planda tutar ve servis kalitesine önem verir.

Garsonlar sushi ve Japon mutfağı konusunda bilgili ve ilgili olurlar. Siparişler hızlı bir şekilde alınır ve servis edilir. Mekan yoğun olsa bile garsonlar siparişleri en kısa sürede getirmeye çalışırlar.

Sushi'ler taze olarak hazırlanır ve sunumunda da özen gösterilir. Mekanlar genellikle temiz ve bakımlıdır.

Garsonlar müşterilerle samimi ve güler yüzlü bir iletişim kurarlar. Mekanın atmosferi rahat ve sıcakkanlıdır.

Müşteri şikayetleri ciddiyetle ele alınır ve giderilmeye çalışılır. Hizmet kalitesini yüksek tutmak için personel eğitimleri düzenli olarak yapılır.

Genel olarak İstanbul'da sushi restoranlarının servis kalitesi oldukça yüksektir. Lezzetli sushilerin keyfini mükemmel bir servisle çıkarabilirsiniz.

İstanbul Sushi Restoranları Konumları

İstanbul'da sushi yemek isteyenler için ulaşım seçenekleri oldukça geniş. Şehrin popüler semtlerinde konumlanmış sushi restoranları toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşılabilir. Örneğin;

 • Beşiktaş, Ortaköy, Etiler gibi semtlerdeki restoranlara deniz otobüsü, vapur, metro, otobüs veya taksi ile rahatlıkla gidilebilir.

 • Nişantaşı ve Şişli'deki restoranlara metro veya metrobüs ile ulaşmak mümkün.

 • Kadıköy, Moda, Caddebostan gibi Anadolu yakasındaki restoranlara deniz otobüsü veya vapurla geçiş yapıldıktan sonra yürüyerek veya dolmuş ile ulaşılabilir.

İstanbul trafiğinin yoğunluğu göz önüne alındığında, restoran seçiminde ulaşım kolaylığı önemli bir kriter. Özellikle akşam saatlerinde ve hafta sonları seyahat süreleri uzayacağı için yakın lokasyondaki restoranlar tercih edilebilir. Restoranlara özel otopark imkanı sunanlar da otomobille gelen müşteriler için avantaj sağlıyor.

 • İstanbul, sushi severler için birçok seçenek sunar. Nişantaşı'ndaki Zuma, modern ve sofistike bir atmosferde yüksek kaliteli sushi sunmasıyla bilinir. Bebek'te yer alan Fenix, hem lezzetli sushi çeşitleri hem de şık dekorasyonu ile popülerdir. Ayrıca, Etiler'deki İoki, Japon mutfağının otantik tatlarını sunan bir başka ünlü mekandır. Bu restoranlar, taze malzemeleri ve usta şeflerin hazırladığı özel sushi menüleri ile dikkat çeker.

 • İstanbul'daki sushi restoranlarında, klasik sushi ruloları, nigiri, sashimi, tempura ve diğer Japon yemekleri gibi birçok çeşit bulunur. Ayrıca, bazı restoranlar füzyon mutfak yaklaşımları ile benzersiz sushi çeşitleri de sunarlar. Örneğin, yerel lezzetlerle harmanlanmış özel sushi ruloları veya mevsimsel malzemelerle hazırlanan inovatif yemekler bu mekanlarda bulunabilir.

 • İstanbul'daki sushi restoranlarının fiyatları, mekanın konumuna, sunduğu hizmetin kalitesine ve menüdeki çeşitliliğe göre değişiklik gösterir. Genel olarak, lüks ve popüler semtlerdeki restoranlarda fiyatlar daha yüksek olabilir. Ancak, İstanbul genelinde farklı bütçelere uygun sushi restoranları bulmak mümkündür. Kampanya ve özel günlerde sunulan indirimlerden faydalanarak daha uygun fiyatlarla sushi yeme şansı da bulunmaktadır.

İlgili İçerikler

Uzak Doğu mutfağının en gözde lezzetleri, artık coğrafi sınırları aşarak dünyanın birçok farklı noktasına yayılmış durumda. Söz konusu lezzetlere çok...

Uzun yıllardan beri İstanbul’un en güzel ve lüks semtlerinden biri olarak anılan Bebek, hem Boğaz kıyısındaki avantajlı konumu hem de...

Popüler İçerikler
İstanbul En İyi Sushi Restoranları: İstanbul’un En İyi 15 Sushi Restoranı Sushi Restoranları
İstanbul En İyi Sushi Restoranları: İstanbul’un En İyi 15 Sushi Restoranı

Uzak Doğu mutfağının en gözde lezzetleri, artık coğrafi sınırları aşarak...