nerdeneredenerdenerede

İstanbul Anadolu Yakası En İyi Pizzacılar: Anadolu Yakası’nın En İyi 7 Pizza Restoranı

İstanbul Anadolu Yakası En İyi Pizzacılar: Anadolu Yakası’nın En İyi 7 Pizza Restoranı
İtalyan mutfağı, gerek bizim yemek kültürümüze olan benzerlikleri gerekse nefis lezzetleri sebebiyle ülkemizde son derece popüler. İtalyan mutfağı dendiğinde akla ilk gelen lezzetlerden biri de elbette pizza. Ülkemizde pizzayı biraz daha Türk mutfağına uyarlamış olan ya da malzeme kalitesinden kısarak uygun fiyatlarla satışa sunan birçok zincir restoran mevcut. Ancak gerçek İtalyan pizzası yemek isteyenlerin adresi genellikle butik pizzacılar ya da ünlü İtalyan restoranları oluyor. İstanbul’un en ünlü pizzacıları da ağırlıklı olarak Avrupa yakasında. Fakat elbette Anadolu yakasında ve özellikle Kadıköy’de belli başlı restoranlar, kentin en ünlü pizzacıları arasına girmeyi başarıyor. Peki, Anadolu yakasının en iyi pizza restoranları hangileri? Gelin, Üsküdar’da ve Kadıköy’de en iyi pizzayı yemek için ziyaret edebileceğiniz adresleri birlikte keşfedelim.  

1. The Artisan Craft - Moda/Kadıköy

The Artisan Craft

Zincir pizza restoranlarını görmeye uzun yıllardan beri alışığız. Ancak özellikle son yıllarda başta istanbul olmak üzere birçok kentte ziyaretçilerine kapılarını açan butik pizzacılar, bize İtalya’nın farklı bölgelerine has pizzaları aratmayan...

Kadıköy’ün en ünlü pizzacılarından biri olarak gösterilen The Artisan Craft, Moda’da gerçek İtalyan pizzası yemek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken duraklar arasında. The Artisan Craft’ın menüsünde birbirinden lezzetli pide ve pizza çeşitleri mevcut. Bunların her biri taş fırının içinde, odun ateşinde ağır ağır pişiriliyor. Hiçbir katkı malzemesi içermeyen reçeteler kullanan restoran, pişirme yöntemlerinde de geleneksellikten yana. Tüm pizza ve pide hamurları iyi pişmiş, hafif yanık, dışı çıtır, içi ise yumuşacık şekilde servis ediliyor. Hal böyle olunca, bu hamurların üzerine ne konsa zaten çok yakışıyor. 

Pizzalarının kendine has dokusu ve kokusu artık Kadıköy genelinde ün salmış olan The Artisan Craft, menüsünde yirmiye yakın pizza çeşidine yer veriyor. Bunların bazıları “Craft pizzalar” olarak adlandırılıyor ve her biri üç Michelin yıldızlı bir şefin reçetelerinden ilhamla hazırlanmış. Bunların tümü peynir soslu pizzalardan oluşuyor. Geriye kalan seçenekler arasında ise klasik domates soslu pizzalar bulunuyor. Kuzu cotto mu ararsınız, kuşkonmaz mı, dana bacon mu, enginar kalbi mi… The Artisan Craft imzalı pizzaların içinde envai çeşit lezzete rastlamak mümkün. Haftanın pazartesi haricindeki tüm günlerinde açık olan restoran, hafta içi 16:00-22:00, hafta sonları ise 14:00-22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. 

2. Pizzeria Il Pellicano - Moda/Kadıköy 

Pizzeria Il Pellicano

Söz konusu İstanbul gibi bir metropol olunca, kent sakinlerinin ve ziyaretçilerinin önüne sıralanan restoran seçenekleri de envai çeşit konsepti barındırıyor. İstanbul’da geleneksel Türk mutfağının nefis lezzetlerini sunan yüzlerce farklı restoranla...

Yolunuz Moda’ya düşmüşken uğramanızı şiddetle tavsiye ettiğimiz bir diğer pizza restoranı da Pizzeria Il Pellicano. Mutfağı İtalyan Şef Salvatore tarafından yönetilen bu restoranda gerçek Napoli pizzası pişiriliyor. Bildiğiniz üzere İtalya’nın farklı bölgelerinde birbirinden değişik pizza türlerine rastlamak mümkün. Napoli pizzası ya da diğer ismiyle Napoliten pizzalar da belirli bir buğday türünden elde edilen ve ince öğütülmüş un kullanılarak, özel bir maya eşliğinde hazırlanıyor. Napoli pizzalarının başrolünde elbette domates sosu var ve bu sosu ustalıklı bir şekilde hazırlamak da her babayiğidin harcı değil. İşte, Pizzeria Il Pellicano’da bu ustalıkla karşılaşabiliyorsunuz. 

İncecik açılmış hamuru ve pofuduk kenarlarıyla görünce hemen iştahınızı açacak olan Napoli pizzaları, bu restoranda hiçbir katkı maddesi kullanılmadan taptaze şekilde hazırlanıyor. Menüde Napoli pizzalarının yanı sıra, calzone (kapalı) ve marinara (peynirsiz) pizza seçenekleri de mevcut. Tatlı menüsünde elbette İtalyan mutfağının vazgeçilmezi olan tiramisu da yerini almış. Pizzeria Il Pellicano haftanın pazartesi dışındaki tüm günlerinde 12:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Moda içine paket servis hizmeti de mevcut. 

3. il Sud - Moda/Kadıköy

il Sud

İstanbul’un Kadıköy ilçesinin Moda semtinin sınırları içinde 2020’li yılların başlarında popüler olan il Sud, artık kendisine ciddi bir müdavim kitlesi edinmeyi başarmış bir İtalyan restoranı. Restoranın kurucusu ve aynı zamanda...

Moda’nın nispeten yeni mekanlarından biri olan il Sud, şimdiden geniş bir müdavim kitlesi edinmeyi başarmış bir İtalyan restoranı. MSA ve İtalya’nın en ünlü mutfak okullarından biri olan ALMA’da eğitim görmüş Utku Bey, bu restoranın hem kurucusu hem de ilk şefi. Haftanın cuma haricindeki tüm günlerinde 12:30 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veren il Sud, cuma günleri de 15:30 ile 00:00 saatleri arasında açık. Bu restoranın menüsünde yalnızca pizza çeşitleri değil, İtalyan mutfağının en gözde lezzetlerinden geniş bir seçki yer alıyor. Başlangıçlar, ravioli’ler, risotto’lar, taze makarnalar, ana yemekler… Menüde ne ararsanız var. 

il Sud’un pizzaları da Napoli pizzalarından oluşuyor. Menüde yirmiye yakın seçenek mevcut ve her biri birbirinden lezzetli. Restoran menüsünde alkollü ve alkolsüz kokteyllerin yanı sıra; bira, cin, viski, grappa, likör, konyak ve şarap çeşitleri de yer alıyor. Özellikle şarap seçkisi oldukça zengin. Tatlı menüsünde ise cannoli, tiramisu, krem brüle ve acı çikolatalı kek bizi karşılıyor. 

4. Pizza Teo - Feneryolu & Erenköy/Kadıköy

Pizza Teo

İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Feneryolu’nda ziyaretçilerini ağırlayan Pizza Teo, geçmişte beyaz yakalı olarak çalışan ve un ile mayanın büyülü dünyasına olan merakı bu dönemde başlayan Güven İçel tarafından kurulmuş. Bu...

Kendisini bu restoranı açmadan önce yalnızca un ve mayanın dünyasına meraklı bir beyaz yakalı olarak tanımlayan Güven İçel tarafından kurulan Pizza Teo, 1 Eylül 2020 tarihinde ilk şubesini Feneryolu’nda açmış. Erenköy’de bulunan ikinci şube de 2022 yılından beri ziyaretçilerini ağırlıyor. Restoran sahibi Pizza Teo’yu açmadan önce İtalya’yı defalarca ziyaret edip farklı pizza çeşitlerini tatma, çok sayıda workshop’a katılma, envai çeşit buğday ve un türünü daha yakından tanıma fırsatı bulmuş. Bu keyifli yolculuk karşısına usta şefler de çıkardığında, Pizza Teo’yu açma hayali gerçeğe dönüşmüş. 

Haftanı her günü 11:30 ile 21:30 saatleri arasında hizmet veren Pizza Teo; pizzalarda kullandığı peynirleri günlük olarak Napoli Antica’dan ithal ediyor. Sebzeler yerel tedarikçilerden, erken hasat ve soğuk sıkım sızma zeytinyağı Burhaniye’den, şarküteri ürünleri de Fümeci ve Kuka Çiftlik’ten getirtiliyor. Antrikotlu, ançüezli, vejetaryen ve beş mantarlı gibi birbirinden nefis çok sayıda pizza seçeneği sunan işletme, menüsünde salata ve tatlı seçeneklerine de yer veriyor. 

5. La Mia Luce - Suadiye/Kadıköy

La Mia Luce

İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Suadiye semtinde bulunan La Mia Luce, ödülü bir İtalyan restoranı. İtalyan mutfağının en gözde spesiyallerini ve geleneksel tariflerini özgün dokunuşlar ve sunumlar eşliğinde ziyaretçileriyle buluşturan restoran,...

2012 yılında Suadiye’de açılan La Mia Luce, kendilerini İtalyan mutfağı müdavimleri olarak nitelendiren Kutlay ve Berrin Şimşek tarafından kurulmuş. 2017 yılında İtalyan Konsolosluğu’nun Ospitalita Italiana ödülüne de layık gördüğü bu işletme, zengin menüsüyle dikkat çeken bir İtalyan restoranı. Tıpkı il Sud’da da olduğu gibi, La Mia Luce’nin de menüsünde pizza çeşitlerinin yanı sıra birçok farklı lezzet seçeneği de bulunuyor. Çorbalar, spesiyaller, başlangıçlar, ana yemekler, ara sıcaklar, taze makarnalar, pizzalar, salatalar, tatlılar… Özellikle tatlılara ayrı bir parantez açmakta yarar var. Yaz aylarında dondurma ve sorbe çeşitleri de ziyaretçilerden yoğun ilgi gören La Mia Luce’nin spesiyal tatlısı, Napoleone olarak adlandırılıyor. Milföy, pastacı kreması, çilek ve karamel sos kullanılarak hazırlanan bu tatlı da epey popüler. 

La Mia Luce’nin ziyaretçilerine sunduğu pizza çeşitleri arasında margherita, pepperoni, carpaccio, dört peynirli ve manzo gibi klasikleşmiş seçeneklerin yanı sıra; özgün reçeteler de mevcut. Somon fümeli, porçini mantarlı, barbekü soslu ızgara tavuklu, tiftik etli, dana dilli, deniz mahsullü… Pizza çeşitleri arasında her damak zevkine hitap edebilecek lezzetler yer alıyor. 

6. Il Padrino Restaurant - Caddebostan/Kadıköy

Il Padrino Restaurant

Eğer İstanbul’un en gözde duraklarından biri olan Kadıköy’deyseniz ve canınız dört dörtlük İtalyan mutfağı lezzetlerinden çektiyse, sizi doğruca Caddebostan’a alalım. 2023 yılı itibarıyla Kadıköy’de her biri birbirinden popüler ve başarılı...

Kadıköy sınırları içindeki popüler İtalyan restoranlarından söz etmişken, ilçenin ilk İtalyan restoranının adını anmadan geçmek olmaz. Artık Caddebostan’ın simgelerinden biri olarak görülen Il Padrino Restaurant, 1990 yılından beri aynı noktada hizmet veriyor. Cadde sakinlerinin vazgeçilmez restoranlarından birine dönüşen Il Padrino Restaurant ya da diğer ismiyle Ristorante Il Padrino’da gerçek İtalyan lezzetleri sunuluyor. 2013 yılında İtalya Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği tarafından verilen Dünya Gerçek İtalyan Restoranları Ödülü’nü de ülkemizde almaya ilk hak kazanan restoran, burası. Bu başarıdan da Il Padrino’nun lezzet ve kalite açısından çıtayı epey yükseğe koyduğunu anlayabiliyoruz. 

Haftanın her günü 12:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet veren Il Padrino Restaurant’ın menüsünde soğuk ve sıcak iştah açıcılar, balıklar, çorbalar, salatalar, vejetaryen lezzetler, makarnalar, et ve tavuk yemekleri oldukça çeşitli. Pizza menüsünde yirmi farklı seçenek mevcut. Margherita, dört peynirli, mantarlı, deniz mahsullü, karidesli, somon fümeli, ton balıklı, porçini mantarlı ve vejetaryen pizza gibi nefis seçenekler sunuluyor. Restoranın spesiyal pizzası olan Il Padrino ise mantar, salam, biber, zeytin ve sosisten oluşuyor. 

7. Paps Italian - Ünalan/Üsküdar

Paps Italian

2023 yılı itibarıyla İstanbul’da biri Beyoğlu Karaköy’de, diğeri de Üsküdar Ünalan’da olmak üzere iki şubesi bulunan Paps Italian, ilk şubesini Karaköy’ün merkezindeki Tarihi Fransız Geçidi’nde 2015 yılının başında açtı. Napolili...

2015 yılında Karaköy’de açılan ilk şubesine 2019’un başlarında bir de Ünalan’daki Emaar Square AVM şubesini ekleyen Paps Italian, artık İstanbul’un en ünlü İtalyan restoranlarından biri. Mutfağının başında, Gigi lakaplı Napolili şef Luigi Mariconda bulunuyor. Açık mutfak konseptini benimsemiş olan restoran, lezzet ve kalite açısından son derece titiz davranıyor. Gravyer Kars’tan özel olarak getiriliyor, Burrata manda sütüyle yapılıyor, Parmigiano 36 ay dinlendirildikten sonra misafirlere sunuluyor. Şarap menüsünde ağırlıklı olarak İtalyan şaraplarından oluşan çok zengin bir seçki mevcut. İç mekanda 50, dışarıda ise 100 kişi olmak üzere toplamda 150 kişi kapasiteye sahip olan Ünalan şubesine önceden rezervasyon da yapılabiliyor. 

Paps Italian’ın Karaköy’deki şubesiyle kıyaslandığında, Ünalan şubesinin daha büyük ve şık bir ambiyans sunduğunu söylemek mümkün. Karaköy’deki şubede ise daha yalın ve samimi bir atmosfer hakim. Şef Napolili olunca, restoranda da birbirinden nefis Napoli pizzaları sunuluyor elbette. Ancak pizzanın yanı sıra; menüde et ve tavuk yemekleri, taptaze makarnalar, Napoli’ye özgü soslar ve nefis İtalyan mutfağı tatlıları da yer alıyor. Paps Italian’da pizza ve ekmek çeşitleri, kırk yıllık ekşi maya kullanılarak hazırlanıyor. 

Sıra İçerik Kullanıcı Puanı
1 The Artisan Craft 8,8
2 Pizzeria Il Pellicano 9,2
3 il Sud 9,0
4 Pizza Teo 9,2
5 La Mia Luce 8,8
6 Il Padrino Restaurant 8,4
7 Paps Italian 9,2
Ege Ertan Yazar
05.04.2023
Yorumlar
Nerdenerede
NerdeneredeYönetici
02.03.2024 - 11:37
Pizza, günümüzde dünyanın her köşesinde sevilen bir yemek ve köklü bir tarihe sahiptir. Pizza kelimesinin ilk olarak 10. yüzyılda İtalya'nın Napoli şehrinde belgede geçtiği bilinmektedir. Ancak, pizza benzeri yiyeceklerin tarihi Antik Yunan, Mısır ve Roma dönemlerine kadar uzanıyor. Bu dönemlerde, insanlar ekmeklerin üzerine çeşitli malzemeler ekleyerek yemekteydiler.

Modern pizza, 18. yüzyılın sonlarına doğru Napoli'de ortaya çıktı. O dönemde, pizza özellikle yoksul insanlar için ucuz ve pratik bir yiyecekti. Hamurun üzerine domates, peynir, zeytinyağı ve çeşitli baharatlar eklenerek hazırlanıyordu. Pizza, Napoli'nin sokaklarında satılan popüler bir yiyecek haline geldi.

19. yüzyılın sonlarında İtalya Kraliçesi Margherita'nın Napolili pizza ustası Raffaele Esposito tarafından yapılan ve İtalyan bayrağının renklerini simgeleyen domates, mozzarella peyniri ve fesleğen içeren pizzayı beğenmesiyle, bu özel pizza "Pizza Margherita" olarak ün kazandı.

20. yüzyılda İtalyan göçmenler sayesinde pizza, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde popüler hale geldi. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra, Amerikan askerlerin Avrupa'dan pizza sevgisiyle dönmesiyle birlikte, pizza küresel bir fenomene dönüştü. Günümüzde pizza, sayısız çeşidi ve farklı pişirme teknikleri ile dünya çapında sevilen bir yiyecektir.
İlgili İçerikler

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul Boğazı, kentin silüetinin en önemli parçalarından biri. İstanbul sakinleri belki her gün işe ya da...

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazı, gerçekten de çok görkemli ve eşsiz bir manzara oluşturuyor. Bu sebeple, Boğaz’ın...

Her şehrin panoramik manzarası etkileyici olabilir ama kabul edelim, İstanbul’unki bir başka. Söz konusu dünyanın iki kıtayı birbirine bağlayan tek...

Yaz turizmi dendiğinde ülkemizde akla ilk gelen destinasyonlardan biri olan Çeşme, restoran çeşitliliği ve başarısı bakımından da ziyaretçilerini hayal kırıklığına...

Napolyon ne demiş? “Dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti şüphesiz İstanbul olurdu.”Kaç farklı açıdan, kaç sefer izlerseniz izleyin...

Dünya çapında en sevilen lezzetlerden biri, tartışmasız hamburgerdir. Hele ki eti tam kıvamında pişmiş, yumuşacık hamburger ekmeği ve ev yapımı...

İstanbul şarkılara, şiirlere ve romanlara konu olmuş, nice imparatorluklar devirmiş kadim bir şehir. Tarih bu şehri beslemiş, büyütmüş ve her...

Çeşme’nin artık Türkiye’nin en gözde tatil beldesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Yapılan yatırımlara ve sürekli yenilenen mekanlara bakılırsa bu popülarite kısa...

Çok uzun süredir sevdiklerimize sarılabileceğimiz yılbaşı günlerinin gelmesini bekliyoruz. Tekrar ailemizle ve arkadaşlarımız ile birlikte upuzun ve keyifli masalarda oturmayı...

Alkolsüz balık restoranları seçeneklerinin sayısının özellikle son yıllarda artışa geçtiğini söylemek mümkün. Özellikle konu İstanbul gibi büyük bir kent olduğunda,...

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi bir semt olan Ortaköy, kentin turistik açıdan en çok ilgi gören duraklarından biri. Kentin her...

Çok uzun zamandır beklenen liste sonunda yayınlandı. S.Pellegrino ve Acqua Panna tarafından hazırlanan 2022 yılının en iyi restoranları belli oldu....

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor! Bu günü kutlamadan geçmeyen çiftlerin sayısı da bir hayli çok, onu özel bir gün olarak...

İstanbul’un neredeyse her semtinin kendine has bir atmosferi ve yemek kültürü var.  Söz  konusu  Beşiktaş  olduğunda  da kahvaltıcıların ön plana...

İstanbul’un en iyi pizza restoranları rehberimizde bu kez de Avrupa yakası sınırları içinde kalan önerilerimizle karşınızdayız. İtalyan mutfağının en gözde...

İstanbul’da yaşamanın avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. Şehrin kalabalığı, gürültüsü ve keşmekeşi bazen gerçekten çok bunaltıcı noktalara gelebiliyor. Hele...

Bir yemeği zirveye çıkaran ya da dibe batıran temel unsur, elbette lezzeti. Ancak günümüz dünyasında artık yemek yemek yalnızca beslenme...

İstanbul’un hareketli ve rengarenk atmosferinin kent sakinlerine sağladığı birçok avantaj var. Ancak  kentin tempolu koşuşturmacası, kalabalığı ve telaşı da bazen...

Dünyanın birçok farklı noktasında, taşıdığı mimari üslupla ve büyüleyici görünümüyle herkesi kendine hayran bırakan sayısız farklı yapı var. Ancak bunların...

İstanbul, günlerce gezsek bile tamamını keşfedemeyeceğimiz, içinde nice medeniyetlerin izlerini ve gizli kalmış hazinelerini barındıran kadim bir şehir. Tarih boyunca...

Boğaz semtleri, kendine has atmosferi ve hem her bütçeye hem de farklı damak zevklerine hitap edebilen restoranlarıyla İstanbul; dört dörtlük...

İtalyan mutfağının en gözde lezzetlerinden biri olan pizza, aynı zamanda dünyanın en sevilen yemekleri arasında açık ara ilk sıralarda. Dünyanın...

Bir sonraki tatilinizde klasik otel konseptinin dışına çıkmak ve unutulmaz bir doğa kaçamağı yapmak mı istiyorsunuz? O halde sizi doğruca,...

Dört dörtlük bir balık ziyafeti çekmek isteyenler için, İstanbul adeta bir cennet. Kentin birçok farklı ilçesinde ve semtinde, rüştünü çoktan...

Bir şehri, ülkeyi, kültürü daha yakından tanımak ya da tarihsel bir yolculuğa çıkmak için yapabileceğiniz en doğru ve keyifli şeylerden...

Tarihi dokunun her zaman ve her yerde hissedildiği bir kent olan İstanbul her dönemde hem içinde yaşayanları hem de ziyaretçilerini...

1850’li yıllarda Michelin kardeşler tarafından kurulan bir Fransız araç lastiği markası olan Michelin, uzun yıllardan beri her yıl bir gastronomi...

Boğaz’ın en renkli ve cıvıl cıvıl semtlerinden biri olan Arnavutköy’de nefis bir kahvaltı keyfi çekmeye hazır mısınız? Belki sizin de...

Dünyanın en sevilen ve en çok tüketilen lezzetlerinden birine dönüşen hamburger, bizim de tartışmasız favorilerimiz arasında. Elbette mümkün olduğunca sağlıklı...

Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet olduğunu görebiliyoruz. Doğudan batıya her bir bölgede mükemmel bir tabiat...

Ocakbaşı kültürüne onlarca yıldır sahip çıkan ve bu kültürü birbirinden ünlü mekanlarla sürdüren İstanbul’da dört dörtlük bir ocakbaşı mekanı mı...

Dünyanın turizm açısından en popüler şehirlerinden birisi olan İstanbul için, aylarca gezseniz bile bitiremeyeceğiniz kadar kalabalık bir keşif listesi oluşturmanız...

İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanlarını keşfe çıktığımız serimizde, bir sonraki adresimiz, Üsküdar! Beylerbeyi, Kuzguncuk ve Çengelköy gibi birbirinden özel semtlere...

Coğrafi konumu ve ev sahipliği yaptığı değerler bakımından yalnızca ülkemizin değil, dünyanın da en önemli şehirlerinden biri olarak görülen İstanbul;...

Tıpkı meyhanelerin olduğu gibi, ocakbaşı mekanlarının da kendine has bir atmosferi ve adabı var. Tam kıvamında pişirilmiş terbiyeli etler, birbirinden...

Dünyanın en büyüleyici, ilginç ve sıra dışı kentlerinden biri olan İstanbul, bildiğiniz üzere Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlıyor. Kentin...

Her anlamda metropol olmanın hakkını sonuna kadar veren İstanbul’da gezilecek yerler listesini tamamlamak için belki aylar yetmez. Hatta İstanbul’u baştan...

Her sene olduğu gibi bu sene de hevesle beklenen yarı yıl tatili geldi çattı. Her ne kadar Covid-19 pandemisi hâlâ...

Büyük şehirlerde yaşamanın çok sayıda avantajı olduğu gibi, hayatımızı etkilediğinin bazen farkında bile olmadığımız dezavantajları da var. Özellikle söz konusu...

Tüm kötülükleri geride bırakıp yeni umutlar ile başlayacağımız 2022 yılına yalnızca sayılı günler kaldı ve dünyanın her yerinde yeni yıl...

İsmini yaklaşık bir asır boyunca hizmet vermiş ünlü Bomonti Bira Fabrikası’ndan alan Bomonti, İstanbul’un en gözde semtlerinden biri haline geldi....

İyi bir İtalyan restoranından tıka basa doymadan ve nefis bir ziyafet çekmeden ayrılmak neredeyse olanaksız. Taptaze ve el yapımı makarnalar,...

Uzun yıllardan beri İstanbul’un en güzel ve lüks semtlerinden biri olarak anılan Bebek, hem Boğaz kıyısındaki avantajlı konumu hem de...

Yahya Kemal’in “Sade bir semtini sevmek bile ömre değer.” dediği, Orhan Veli’nin gözleri kapalı dinlediği, Cahit Sıtkı’nın “gökyüzü mahallesi”, Sezai...

Sakarya’nın turistik açıdan en gözde duraklarından biri olan Sapanca, özellikle Marmara Bölgesi sakinlerinin doğa kaçamakları için en sık tercih ettiği...

Malumunuz, Bodrum her yaz daha da kalabalık bir atmosfere kavuşuyor. Artık bayram tatilleri gibi özel dönemlerde Bodrum’un girişinde kilometrelerce uzayan...

Bodrum’un turistik açıdan en hareketli semtlerinin başında yıllardır Yalıkavak gösterilse de, Bitez’in özellikle son dönemde atağa geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Uzun...

Benzer İçerikler

Yaz turizmi dendiğinde ülkemizde akla ilk gelen destinasyonlardan biri olan Çeşme, restoran çeşitliliği ve başarısı bakımından da ziyaretçilerini hayal kırıklığına...

İtalyan mutfağının en gözde lezzetlerinden biri olan pizza, aynı zamanda dünyanın en sevilen yemekleri arasında açık ara ilk sıralarda. Dünyanın...

İyi bir İtalyan restoranından tıka basa doymadan ve nefis bir ziyafet çekmeden ayrılmak neredeyse olanaksız. Taptaze ve el yapımı makarnalar,...

Uzun yıllardan beri İstanbul’un en güzel ve lüks semtlerinden biri olarak anılan Bebek, hem Boğaz kıyısındaki avantajlı konumu hem de...

Her şehrin panoramik manzarası etkileyici olabilir ama kabul edelim, İstanbul’unki bir başka. Söz konusu dünyanın iki kıtayı birbirine bağlayan tek...