nerdeneredenerdenerede

İstanbul Avrupa Yakası Boğaz Manzaralı Balık Restoranları: Boğaz Manzaralı En İyi 9 Balıkçı Önerisi

İstanbul Avrupa Yakası Boğaz Manzaralı Balık Restoranları: Boğaz Manzaralı En İyi 9 Balıkçı Önerisi
Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazı, gerçekten de çok görkemli ve eşsiz bir manzara oluşturuyor. Bu sebeple, Boğaz’ın her iki yakasında uzanan ve Boğaziçi olarak anılan yerleşim yerleri de oldukça ayrıcalıklı konumlara sahip. Boğaziçi restoranları, ziyaretçilerine panoramik Boğaz manzarası sunabildikleri için genellikle hem yerli hem de yabancı misafirler tarafından yoğun ilgi görüyor. Söz konusu denizin hemen yanı başına kurulan işletmeler olunca, elbette içlerinde balık restoranları daha ön plana çıkıyor. 

Avrupa yakası Boğaz manzaralı balık restoranları ağırlıklı olarak Ortaköy, Bebek, Beşiktaş, Kuruçeşme, Arnavutköy, Yeniköy ve Rumeli Hisarı gibi yerleşim yerlerine dağılmış durumda. Özellikle Kuruçeşme ve Arnavutköy arasında sahil boyunca uzanan geniş cadde, çok sayıda Boğaz manzaralı balık restoranına ev sahipliği yapıyor. Eğer siz de taptaze balıklar, enfes mezeler, mevsiminde sofranıza gelen deniz ürünleri ve dost sohbetlerine eşlik eden kadeh sesleriyle dört dörtlük bir ziyafet çekmek isterseniz; Avrupa yakası Boğaz manzaralı balık restoranları seçeneklerine konuk olabilirsiniz. Gelin, sizin için hazırladığımız önerilere birlikte göz atalım. Dilerseniz, Anadolu yakası Boğaz manzaralı balık restoranları önerilerimizi de inceleyebilirsiniz. 

1. Mavi Balık - Kuruçeşme / Beşiktaş

Mavi Balık

İstanbul Avrupa yakasının en ünlü ve köklü Boğaz manzaralı restoranlarından biri olan Mavi Balık, ziyaretçilerini Beşiktaş Kuruçeşme sınırları içinde ağırlıyor. Belki Mavi Balık ismi size tanıdık gelmemiş olabilir. Çünkü bu...

1995 yılında Mavi Yeşil Restoran ismiyle kurulan, 2000 yılında ise adı değiştirilen Mavi Balık, Kuruçeşme’nin en ünlü ve köklü restoranlarından biri. İstanbul’un en güzel ve yeşil tepelerinden birine kurulmuş olması sayesinde, ziyaretçilerine panoramik bir Boğaz manzarası sunuyor. Mekanın hem 100 kişi kapasiteli bir açık alanı hem de 120 kişi kapasiteli bir özel terası mevcut. Kış aylarında ise 300 kişilik kapalı salonda vakit geçirebiliyorsunuz. Mavi Balık toplamda yaklaşık 900 metrekarelik bir alana yayıldığı için, dolu olduğu günlerde de ferah atmosferinden bir şey yitirmiyor. 

Mavi Balık’ın menüsündeki salata, meze, balık, ana yemek ve tatlı seçenekleri oldukça geniş. Şarap menüsünün de son derece zengin olduğunu belirtmek gerek. Menüde yer alan balık takvimi isimli bölümden, yılın her bir ayında hangi balıkları taptaze tüketebileceğinizi inceleyebiliyorsunuz. Mavi Balık’ın ana yemek menüsünde kırmızı ve beyaz et seçenekleri de yer alıyor. 

2. Ringa Sea Food - Kuruçeşme / Beşiktaş

Ringa Sea Food

Boğaz’a karşı nefis bir balık ve meze keyfi yapmak, arzu ederseniz iki kadeh tokuşturmak isterseniz; Ringa Sea Food’a davetlisiniz. İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Kuruçeşme semtinin sınırları içinde yer alan Ringa...

Mavi Balık’la aynı cadde üzerinde yer alan Ringa Sea Food, Kuruçeşme’deki bir diğer Boğaz manzaralı balık restoranı seçeneği. Haftanın her günü 14:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet veren işletme, klasik ve salaş balık restoranlarından biraz daha farklı bir tarza sahip. Ringa Sea Food’un usta şefleri ve tecrübeli mutfak ekibi, yalnızca mevsiminde size sunulan balıkları ve deniz ürünlerini inovatif tariflerle ve oldukça yaratıcı bir menüyle buluşturmuş. Elbette menüde klasik lezzetlere rastlamak da mümkün, ancak seçenekler ağırlıklı olarak özgün alternatiflerden oluşuyor. Sürdürülebilir Gıda Platformu’na da üye olan Ringa Sea Food, 2021 yılında başlattığı Sorumlu Restoran Hareketi kapsamında sürdürülebilir gastronomi ilkelerini benimsiyor. 

Ringa Sea Food’un içki menüsü de oldukça zengin. Yemek menüsünde ise mevsime göre değişen balık seçeneklerinin yanı sıra; meze, salata, ara sıcak, deniz mahsullü makarna ve tatlı alternatifleri yer alıyor. Soğan dolması, Bombay pilaki, ızgara enginar kalbi, saganaki, skagenrora, kara midye, ıspanaklı spanakopita ve paella gibi lezzetleri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

3. Marina Balık Kuruçeşme - Kuruçeşme / Beşiktaş

Marina Balık Kuruçeşme

Ahmet Güneş ve Ahmet Tokmakçı tarafından yirmi yılı aşkın süre önce kurulan ve bu tarihten beri ziyaretçilerini ağırlamayı sürdüren Marina Balık Kuruçeşme, İstanbul’un Avrupa yakasında Boğaz manzarası eşliğinde ziyafet çekmek...

Ziyaretçi defterinde Mehmet Ali Birand, Binnur Kaya, Ata Demirer, Şener Şen ve Orhan Pamuk gibi nice değerli ismin övgülerini taşıyan notlar barındıran Marina Balık Kuruçeşme, Kuruçeşme’deki son durağımız. Kuruçeşme’nin en özel noktalarından birinde yirmi yılı aşkın süredir hizmet veren bu işletmenin manzarası tek kelimeyle nefis. Restoran menüsünde bulunan balık seçenekleri mevsimine göre belirlendiği için sürekli olarak değişiyor. Meze ve ara sıcak seçenekleri çok çeşitli değil. Ancak her biri klasikleşmiş lezzetlerden oluşuyor ve son derece nefis tatlara sahip. Balık yemek istemeyen ziyaretçiler için, piliç ve bonfile ızgara seçenekleri de var. İçki menüsünde ise rakı ve şarap çeşitleri bulunuyor. 

4. Park Fora Fish - Ortaköy / Beşiktaş

Park Fora Fish

İstanbul’da Boğaz manzarasının keyfini çıkarmak için Avrupa yakası sınırları içinde ziyaret edebileceğiniz en ideal adreslerden biri, Beşiktaş’ın Kuruçeşme ve Ortaköy arasında uzanan Muallim Naci Caddesi. Denizin hemen yanı başında uzanan...

Mavi Balık ve Ringa Sea Food ile aynı cadde üzerinde bulunsa da Ortaköy sınırları içinde kalan Park Fora Fish, 1996 yılında kurulmuş köklü bir balık restoranı. Her çeşit balığı ve deniz ürününü mevsiminde ve taptaze tüketebileceğiniz bu işletme, menüsünde son derece ayrıcalıklı lezzetlere yer vermiş. Paella’dan Moule Mariniere’e, kalamardan sütte balığa, şarapta kavrulmuş düğmeli ahtapottan lüfer ve palamut gibi yerli balıklara kadar uzanan çok zengin bir seçenek yelpazesi söz konusu. Sushi menüsü de oldukça kapsamlı olan Park Fora Fish’in canlı ıstakoz ve kral yengeç akvaryumları bulunuyor. Fransa’dan ithal edilen canlı fines d’claire istiridyelerinin yanı sıra; tarak, vongole ve deniz kestanesi gibi yerli kabuklu seçenekleri de sunuluyor. Tatlı olarak ise mekanın spesiyali olan Park Fora sufle çikolatayı denemenizi öneririz. 

5. Lokanta Feriye - Ortaköy / Beşiktaş

Lokanta Feriye

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy semtinde bulunan Feriye Sarayı, bir asırı aşkın süredir İstanbul’un kalbini oluşturan Boğaz’ın kıyısında yer alıyor. Bu ayrıcalıklı konum sayesinde, Feriye Sarayı’nın manzarası da tek kelimeyle...

Bir asırı aşkın süredir Boğaz kıyısının en ayrıcalıklı noktalarından birinde bulunan Feriye Sarayı, 1995 yılından beri Lokanta Feriye isimli restorana ev sahipliği yapıyor. Spor&şık kıyafet zorunluluğu bulunan ve genellikle rezervasyonsuz yer bulmanın pek mümkün olmadığı Lokanta Feriye, Şef Birkan Erköylü’nün liderliğinde çalışan son derece tecrübeli bir mutfak ekibine sahip. Restoran menüsünde balık ve deniz ürünleri ağırlıklı olmak üzere; envai çeşit başlangıç, çorba, ana yemek, meze ve paylaşım tabağı seçenekleri bulunuyor. Özellikle ana yemek seçenekleri içinde kırmızı ve beyaz et lezzetlerine rastlamak mümkün. 

Lokanta Feriye’de her cumartesi ve pazar günü canlı müzik eşliğinde kahvaltı servisi de yapılıyor. Saat 10:00-12:00 ve 12:00-14:00 aralığında iki set şeklinde gerçekleştirilen kahvaltı servisine katılmak için, rezervasyon şart. Restorana yalnızca saat 17:00’dan sonra 10 yaş üstü çocuklar kabul ediliyor. Michelin 2023 Tavsiyesi’nde de ismi geçen Lokanta Feriye’nin özgün ve rafine dokunuşlarla yorumlanan lezzetlerine gönül rahatlığıyla bir şans verebilirsiniz. 

6. Bebek Balıkçı - Bebek / Beşiktaş

Bebek Balıkçı

İstanbul’un gerek yemyeşil atmosferi gerekse manzaraları bakımından en ayrıcalıklı semtlerinden biri olan Bebek’te, Boğaz manzarası eşliğinde ziyafet çekmeye hazır mısınız? Bunun için, Beşiktaş ilçesine bağlı Bebek’in tam kalbinde ve Boğaz’ın...

1974 yılından beri Bebek’in en güzel noktalarından birinde bulunan Bebek Balıkçı, Şef Zeynep Petek Dursun’un yönetimindeki uzman mutfak ekibiyle sizi birbirinden nefis lezzetlerle buluşturmayı bekliyor. Eşsiz Boğaz manzarasını birçok açıdan gören restoran, mini sergi niteliği taşıyan ve siyah beyaz fotoğraflarla süslü duvar panoları ile dönemsel sergileri ağırlayan bir fuaye alanına da ev sahipliği yapıyor. 

Bebek Balıkçı’nın yenilikçi menüsünde hem klasikleşmiş hem de usta şef tarafından özgün bir şekilde yorumlanarak yaratıcılık kazanmış lezzet seçeneklerine rastlamak mümkün. Özellikle balık menüsü oldukça geniş olan işletme, açık mutfak konseptini benimsemiş. Bu sayede yemeğiniz hazırlanırken siz de bu anlara tanıklık edebiliyorsunuz. Bebek Balıkçı haftanın her günü saat 11:00’da kapılarını açıyor. Hafta içi 23:00’da, hafta sonu ise 23:30’da kapanıyor. 

7. Barboon by Atlas Balık - Arnavutköy / Beşiktaş

Barboon by Atlas Balık

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Arnavutköy semtinin sınırları içinde bulunan ve Boğaz’ın kıyısında yer alan Barboon by Atlas Balık, Ertuğrul Pekgöz tarafından işletilen popüler bir balık restoranı. Boğaz’ın incisi olarak da...

Arnavutköy’de Boğaz’ı tam cepheden gören bir terası bulunan Barboon by Atlas Balık ya da diğer ismiyle Atlas Balık Arnavutköy, menüsünde klasik lezzetlerle alışılmışın dışında tatları buluşturan bir işletme. Balığı hep en kaliteli yerlerden temin etmeye özen gösteren restoranın menüsünde kabuklular, sıcak ve soğuk mezeler ve et yemekleri alternatifleri de yer alıyor. Barboon by Atlas Balık’ın spesiyal lezzetleri arasında üç farklı sosla hazırlanan levrek külbastı, dil sufle ve Portekiz usulü levrek gibi son derece cazip seçenekler mevcut. Meze menüsü mevsime göre değişiklik gösteriyor, ancak her gün ortalama 30-40 meze seçeneğinin sunulduğunu söylemek mümkün. Restoranın giriş katı da havanın kötü ya da soğuk olduğu günlerde dolup taşabiliyor. 

8. Revma Balık - Arnavutköy / Beşiktaş

Revma Balık

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı bir semt olan Arnavutköy, uzun yıllardan beri tavernalarla, balık lokantalarıyla ve kahvaltıcılarla dolup taşıyor. Ne var ki, artık inşaat sektörünün ilerlemesi ve kentleşme sebebiyle, semtteki bostanların...

Ediz Tuncay tarafından 2013 yılında satın alınan ve ziyaretçilerine kapılarını açan Revma Balık, yaklaşık on yıl içinde en popüler Arnavutköy restoranları arasına girmeyi başarmış. Ediz Tuncay’ın dört buçuk kilodan hafif ahtapotları ya da çok mecbur kalınmadığı takdirde ithal balıkları dükkan kapısından içeri sokmamak, mezeleri Ege’deki bir bostanda yetiştirilen otlarla hazırlamak, zeytinyağını hasat sonrasında Ayvalık’tan özel olarak temin etmek gibi net kuralları var. Mekanda yalnızca Arnavutköy’de balık tutan yirmi oltacının tuttuğu Boğaz lüferleri servis ediliyor. Lakerda sadece beş kilo ve üzeri olan ve gırgır teknelerinden gelen toriklerle hazırlanıyor. 

Ediz Tuncay’ın sözünü ettiğimiz kuralları, Revma Balık’ın da kısa sürede lezzet ve kalite açısından rüştünü ispat etmesini sağlamış. Restoranın Şef Fettah Akbulut’un yönetimindeki mutfağında birbirinden nefis lezzetler hazırlanıyor. Manzara zaten harika, fazla söze gerek yok. Mekanın spesiyalleri arasında deniz mahsüllü risotto, paella ve mürekkep balıklı makarna gibi lezzetler yer alıyor. Ancak risotto yalnızca hafta içleri menüde. Paella ve mürekkep balıklı makarna siparişinin ise rezervasyon esnasında verilmesi gerekiyor. Çünkü yalnızca kişiye özel olarak pişiriliyor. 

9. Rumeli Hisarı İskele Restaurant - Rumeli Hisarı / Sarıyer

Rumeli Hisarı İskele Restaurant

İstanbul’un Avrupa yakası sınırlarındaki Sarıyer ilçesinin Rumeli Hisarı semtinde bulunan Rumeli Hisarı İskele Restaurant, ziyaretçilerini tarihi bir yapının içinde ağırlıyor. Bu yapı, geçmişte Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne ait bir Rumelihisarı Vapur...

Bir sonraki adresimiz olan Sarıyer’de, eski Rumelihisarı Vapur İskelesi’nin restore edilmesi sonucunda restorana dönüştürülen İskele Restaurant’a konuk olacağız. 1992 yılından beri ziyaretçilerini ağırlayan bu gözde restoranda, iskele binasının yolcu indirmek için kullandığı bölüm terasa dönüştürülmüş durumda. Boydan boya camla kaplı bu terasta kış aylarında da rahatlıkla oturulabiliyor. Yaz aylarında ise tüm camlar açılıyor ve siz doğrudan denizin içinde oturuyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. Mekanın Amerikan barından yemek öncesinde aperitif içkiler ve purolar da satın alınabiliyor. 

Rumeli Hisarı İskele Restaurant’ın oldukça fazla spesiyali ve meşhur lezzeti var. Taptaze mevsim balıkları ızgara veya kızartma şeklinde sofranıza geliyor. Spesiyaller içinden karides kokteyl, füme balık, hardal soslu levrek marin, kremalı mantar soslu levrek buğulama, tuzda levrek, uskumru spesiyali ve sarımsak soslu tereyağlı kalamar ızgara gibi nefis lezzetleri gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Hem balık hem de meze menüsü mevsime göre düzenli olarak güncelleniyor.

Ege Ertan Yazar
14.02.2023
İlgili İçerikler

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul Boğazı, kentin silüetinin en önemli parçalarından biri. İstanbul sakinleri belki her gün işe ya da...

Her şehrin panoramik manzarası etkileyici olabilir ama kabul edelim, İstanbul’unki bir başka. Söz konusu dünyanın iki kıtayı birbirine bağlayan tek...

Yaz turizmi dendiğinde ülkemizde akla ilk gelen destinasyonlardan biri olan Çeşme, restoran çeşitliliği ve başarısı bakımından da ziyaretçilerini hayal kırıklığına...

Söz konusu İzmir gibi meze, balık ve rakı kültürü çok gelişmiş bir kent olduğunda, kentteki en iyi balık restoranları listesi...

Napolyon ne demiş? “Dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti şüphesiz İstanbul olurdu.”Kaç farklı açıdan, kaç sefer izlerseniz izleyin...

Dünya çapında en sevilen lezzetlerden biri, tartışmasız hamburgerdir. Hele ki eti tam kıvamında pişmiş, yumuşacık hamburger ekmeği ve ev yapımı...

İstanbul şarkılara, şiirlere ve romanlara konu olmuş, nice imparatorluklar devirmiş kadim bir şehir. Tarih bu şehri beslemiş, büyütmüş ve her...

"Rakı içmenin bir adabı vardır…” diye başlayan tartışmalar artık hepimizi bir hayli sıktı. Ancak meyhanelerin kendine has bir atmosferinin, deyim...

İzmir’de nefis lezzetlerin, dost sohbetlerinin ve bazen de bir büyüğün tadını çıkarabileceğiniz nezih, popüler ve rüştünü ispatlamış bir meyhane arıyorsanız...

Çeşme’nin artık Türkiye’nin en gözde tatil beldesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Yapılan yatırımlara ve sürekli yenilenen mekanlara bakılırsa bu popülarite kısa...

Çok uzun süredir sevdiklerimize sarılabileceğimiz yılbaşı günlerinin gelmesini bekliyoruz. Tekrar ailemizle ve arkadaşlarımız ile birlikte upuzun ve keyifli masalarda oturmayı...

Alkolsüz balık restoranları seçeneklerinin sayısının özellikle son yıllarda artışa geçtiğini söylemek mümkün. Özellikle konu İstanbul gibi büyük bir kent olduğunda,...

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi bir semt olan Ortaköy, kentin turistik açıdan en çok ilgi gören duraklarından biri. Kentin her...

Çok uzun zamandır beklenen liste sonunda yayınlandı. S.Pellegrino ve Acqua Panna tarafından hazırlanan 2022 yılının en iyi restoranları belli oldu....

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor! Bu günü kutlamadan geçmeyen çiftlerin sayısı da bir hayli çok, onu özel bir gün olarak...

İstanbul’un neredeyse her semtinin kendine has bir atmosferi ve yemek kültürü var.  Söz  konusu  Beşiktaş  olduğunda  da kahvaltıcıların ön plana...

İstanbul’un en iyi pizza restoranları rehberimizde bu kez de Avrupa yakası sınırları içinde kalan önerilerimizle karşınızdayız. İtalyan mutfağının en gözde...

İstanbul’da yaşamanın avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. Şehrin kalabalığı, gürültüsü ve keşmekeşi bazen gerçekten çok bunaltıcı noktalara gelebiliyor. Hele...

Bir yemeği zirveye çıkaran ya da dibe batıran temel unsur, elbette lezzeti. Ancak günümüz dünyasında artık yemek yemek yalnızca beslenme...

İstanbul’un hareketli ve rengarenk atmosferinin kent sakinlerine sağladığı birçok avantaj var. Ancak  kentin tempolu koşuşturmacası, kalabalığı ve telaşı da bazen...

Dünyanın birçok farklı noktasında, taşıdığı mimari üslupla ve büyüleyici görünümüyle herkesi kendine hayran bırakan sayısız farklı yapı var. Ancak bunların...

İstanbul’un Tarihi Yarımada bölgesinde bulunan ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan semtlerden biri olan Kumkapı, oldukça köklü bir tarihi geçmişe sahip....

İstanbul, günlerce gezsek bile tamamını keşfedemeyeceğimiz, içinde nice medeniyetlerin izlerini ve gizli kalmış hazinelerini barındıran kadim bir şehir. Tarih boyunca...

Boğaz semtleri, kendine has atmosferi ve hem her bütçeye hem de farklı damak zevklerine hitap edebilen restoranlarıyla İstanbul; dört dörtlük...

İtalyan mutfağının en gözde lezzetlerinden biri olan pizza, aynı zamanda dünyanın en sevilen yemekleri arasında açık ara ilk sıralarda. Dünyanın...

Bir sonraki tatilinizde klasik otel konseptinin dışına çıkmak ve unutulmaz bir doğa kaçamağı yapmak mı istiyorsunuz? O halde sizi doğruca,...

Dört dörtlük bir balık ziyafeti çekmek isteyenler için, İstanbul adeta bir cennet. Kentin birçok farklı ilçesinde ve semtinde, rüştünü çoktan...

İtalyan mutfağı, gerek bizim yemek kültürümüze olan benzerlikleri gerekse nefis lezzetleri sebebiyle ülkemizde son derece popüler. İtalyan mutfağı dendiğinde akla...

Beykoz’un turistik ve tarihi açıdan en dikkat çekici semtlerinden biri olan Anadolu Kavağı, kentin keşmekeşinden kaçıp huzurlu ve sakin bir...

Bir şehri, ülkeyi, kültürü daha yakından tanımak ya da tarihsel bir yolculuğa çıkmak için yapabileceğiniz en doğru ve keyifli şeylerden...

Şehrin kaosu ve gürültüsünden kaçmak… yok yok, sizi klişelerle muhatap etmek değil niyetim. Yeşil alan görme isteğinizin şehrin gürültüsünden sıkılmanızla...

Fonda Türk sanat müziği ezgileri, salaş bir dekorasyon tarzı, loş ışıklar, çilingir sofrası, mutfaktan gelen mis gibi meze ve balık...

Tarihi dokunun her zaman ve her yerde hissedildiği bir kent olan İstanbul her dönemde hem içinde yaşayanları hem de ziyaretçilerini...

1850’li yıllarda Michelin kardeşler tarafından kurulan bir Fransız araç lastiği markası olan Michelin, uzun yıllardan beri her yıl bir gastronomi...

Boğaz’ın en renkli ve cıvıl cıvıl semtlerinden biri olan Arnavutköy’de nefis bir kahvaltı keyfi çekmeye hazır mısınız? Belki sizin de...

Dünyanın en sevilen ve en çok tüketilen lezzetlerinden birine dönüşen hamburger, bizim de tartışmasız favorilerimiz arasında. Elbette mümkün olduğunca sağlıklı...

Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet olduğunu görebiliyoruz. Doğudan batıya her bir bölgede mükemmel bir tabiat...

Ocakbaşı kültürüne onlarca yıldır sahip çıkan ve bu kültürü birbirinden ünlü mekanlarla sürdüren İstanbul’da dört dörtlük bir ocakbaşı mekanı mı...

Fonda çalan müzikleriyle kulaklarımızın pasını silen, kendine has atmosferiyle ruhumuzu dinlendiren ve nefis lezzetleriyle bize bir ziyafet çekme imkanı sunan...

Ülkemizde her biri birbirinden popüler çok fazla tatil merkezi var ama Antalya’nın Kaş ilçesi birçoğumuz için ayrı bir yere sahip....

Dünyanın turizm açısından en popüler şehirlerinden birisi olan İstanbul için, aylarca gezseniz bile bitiremeyeceğiniz kadar kalabalık bir keşif listesi oluşturmanız...

İstanbul her geçen yıl daha kalabalık ve kaotik bir atmosfere kavuşsa da kentin belli başlı noktalarında hâlen doğayla baş başa...

İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanlarını keşfe çıktığımız serimizde, bir sonraki adresimiz, Üsküdar! Beylerbeyi, Kuzguncuk ve Çengelköy gibi birbirinden özel semtlere...

Coğrafi konumu ve ev sahipliği yaptığı değerler bakımından yalnızca ülkemizin değil, dünyanın da en önemli şehirlerinden biri olarak görülen İstanbul;...

Tıpkı meyhanelerin olduğu gibi, ocakbaşı mekanlarının da kendine has bir atmosferi ve adabı var. Tam kıvamında pişirilmiş terbiyeli etler, birbirinden...

Dünyanın en büyüleyici, ilginç ve sıra dışı kentlerinden biri olan İstanbul, bildiğiniz üzere Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlıyor. Kentin...

Her anlamda metropol olmanın hakkını sonuna kadar veren İstanbul’da gezilecek yerler listesini tamamlamak için belki aylar yetmez. Hatta İstanbul’u baştan...

Ege'ye ve hatta Bodrum'a gidip de akşam gün batımında leziz bir balık sofrası kurmadan dönmek olmaz. Balığın sayısız çeşidini ve...

Her sene olduğu gibi bu sene de hevesle beklenen yarı yıl tatili geldi çattı. Her ne kadar Covid-19 pandemisi hâlâ...

Büyük şehirlerde yaşamanın çok sayıda avantajı olduğu gibi, hayatımızı etkilediğinin bazen farkında bile olmadığımız dezavantajları da var. Özellikle söz konusu...

Tüm kötülükleri geride bırakıp yeni umutlar ile başlayacağımız 2022 yılına yalnızca sayılı günler kaldı ve dünyanın her yerinde yeni yıl...

İsmini yaklaşık bir asır boyunca hizmet vermiş ünlü Bomonti Bira Fabrikası’ndan alan Bomonti, İstanbul’un en gözde semtlerinden biri haline geldi....

İyi bir İtalyan restoranından tıka basa doymadan ve nefis bir ziyafet çekmeden ayrılmak neredeyse olanaksız. Taptaze ve el yapımı makarnalar,...

Bodrum, ülkemizin turistik açıdan en popüler destinasyonlarından biri. Her yaz yerli ve yabancı turist akınına uğruyor olması sayesinde de eğlence...

İyi bir yemek yiyebilmek için şehrin en havalı semtinde, küçük bir servet ödemek zorunda kaldığımız restoranlara gitmek gerekmiyor. Hatta yazılı...

Uzun yıllardan beri İstanbul’un en güzel ve lüks semtlerinden biri olarak anılan Bebek, hem Boğaz kıyısındaki avantajlı konumu hem de...

Yahya Kemal’in “Sade bir semtini sevmek bile ömre değer.” dediği, Orhan Veli’nin gözleri kapalı dinlediği, Cahit Sıtkı’nın “gökyüzü mahallesi”, Sezai...

İstanbul’un birbirinden güzel birçok semti var ama “Ah, nerede o eski İstanbul…” ile başlayan yakınmalara günümüzde verilecek en doğru cevaplardan...

Sakarya’nın turistik açıdan en gözde duraklarından biri olan Sapanca, özellikle Marmara Bölgesi sakinlerinin doğa kaçamakları için en sık tercih ettiği...

Malumunuz, Bodrum her yaz daha da kalabalık bir atmosfere kavuşuyor. Artık bayram tatilleri gibi özel dönemlerde Bodrum’un girişinde kilometrelerce uzayan...

Bodrum’un turistik açıdan en hareketli semtlerinin başında yıllardır Yalıkavak gösterilse de, Bitez’in özellikle son dönemde atağa geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Uzun...

İstanbul Boğazı’nın kuzey ucunda ve Avrupa yakası sınırları içinde bulunan Rumeli Kavağı, bağlı bulunduğu Sarıyer ilçesinin de en keyifli keşif...

Benzer İçerikler

Fonda çalan müzikleriyle kulaklarımızın pasını silen, kendine has atmosferiyle ruhumuzu dinlendiren ve nefis lezzetleriyle bize bir ziyafet çekme imkanı sunan...

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

Fonda Türk sanat müziği ezgileri, salaş bir dekorasyon tarzı, loş ışıklar, çilingir sofrası, mutfaktan gelen mis gibi meze ve balık...

İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul Boğazı, kentin silüetinin en önemli parçalarından biri. İstanbul sakinleri belki her gün işe ya da...

Boğaz semtleri, kendine has atmosferi ve hem her bütçeye hem de farklı damak zevklerine hitap edebilen restoranlarıyla İstanbul; dört dörtlük...