nerdeneredenerdenerede
Anadolu Yakası Balık Restoranları

Anadolu Yakası Balık Restoranları

Anadolu Yakası Balık Restoranları

Kuleli Yakamoz Restaurant

İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Çengelköy semtinin Kuleli Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Yakamoz Restaurant, asırlık çınar...

Del Mare Restaurant

Üsküdar’ın Çengelköy sahilinde, Boğaz’ın büyüleyici manzarasına karşı kurulmuş olan Del Mare Restaurant, bu bölgedeki en...

Chacha Balık

İstanbul gibi iki kıtayı buluşturan bir şehirde, dünyanın başka hiçbir yerinde rastlayamayacağımız kadar büyüleyici ve...

Rigel Restaurant

Söz konusu İstanbul gibi iki kıtayı birbirine bağlama görevini üstlenmiş büyüleyici bir kent olduğunda, bu...

Yeni Meyhane

İstanbul’un en renkli ve sosyal yaşam açısından hareketli ilçelerinden biri olan Kadıköy, her beklentiye ve...

Villa Bosphorus

İstanbul’un Anadolu yakasının en gözde ilçelerinden biri olan Üsküdar, Beylerbeyi gibi çok özel bir semte...

Lacivert Restaurant

İstanbul’da yaşamanın ya da bu kenti ziyaret etmenin en ayrıcalıklı yönlerinden biri, bazen bir vapur...

İnciraltı Meyhanesi

Yolunuz Beylerbeyi’ne düşer ve soluğu kültürünü yıllardır koruyabilmiş bir meyhanede almak isterseniz rotanızı İnciraltı Meyhanesi’ne...

Beylerbeyi Doğa Balık Restaurant

İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Beylerbeyi semtinde, iki köprünün tam ortasında ve denize sıfır bir konumda...

Ceneviz Balık

İstanbul sınırları içinde hem Boğaz havasının hem de lezzetli balıkların tadını çıkarmak, bir yandan da...

Yosun Restaurant

Anadolu Kavağı, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı olan, son derece huzurlu ve keyifli bir sahil kasabası....

Tarihi Kafkas Balıkçısı

İstanbul’da Eminönü’nden Boğaz tekne turlarına binip keyifli bir Boğaz turu attıktan sonra genellikle son durak...

Kayıkçılar Restaurant

Günümüzde her geçen yıl daha kalabalık ve keşmekeş dolu bir atmosfere bürünen İstanbul’da, hâlen daha...

Lakerda Balık Evi

Nüfusu her geçen yıl artan İstanbul, artık kalabalığı ve trafiği hiç eksik olmayan bir metropol....

Kavak Doğanay Restaurant

İstanbul sınırları içinde birbirinden lezzetli balıkların, mezelerin, ara sıcakların ve deniz ürünlerinin tadını çıkarabileceğiniz onlarca,...

Maziden Meyhane

İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Bostancı semti hem sosyal yaşam olanakları hem de cıvıl cıvıl atmosferiyle...

Daha Fazla Göster

İstanbul Anadolu Yakası Balık Restoranları

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan çok önemli bir coğrafi konuma sahip olan İstanbul, ülkemizin açık ara en kalabalık, popüler, gelişmiş ve geniş olanaklara sahip kentlerinden biri. İstanbul’un Asya kıtasında bulunan toprakları Anadolu yakası, Avrupa kıtasında bulunan toprakları ise Avrupa yakası olarak adlandırılıyor. Kent genel anlamda son derece gelişmiş olduğu için, her iki yakanın da nüfusu, sahip olduğu imkanlar ve yerleşim alanları oldukça fazla. Ancak Anadolu yakası hâlen nüfus bakımından Avrupa yakasından daha geride. Ayrıca, Anadolu yakasının sahip olduğu yeşil alanlar, Avrupa yakasını geride bırakıyor. Söz konusu balık restoranları olduğunda ise her iki yakada da birbirinden popüler ve cazip işletmeler olduğunu görüyoruz. Anadolu yakası balık restoranları çeşitlilik açısından her bütçe aralığına, beklentiye ve kesime hitap edebilecek kadar zengin. 

Anadolu yakasının ev sahipliği yaptığı istisnasız her bir ilçede farklı balık restoranı seçeneklerine rastlamak mümkün. Ancak genel anlamda bakıldığında, özellikle bazı ilçelerin daha ön plana çıktığını görüyoruz. Peki, İstanbul Anadolu yakası ilçeleri hangileri ve Anadolu yakası balık restoranları bu ilçelerin hangilerinde yoğunlaşıyor? İstanbul Anadolu yakasında balık nerede yenir? En iyi Anadolu yakası balık restoranları hangileri? Anadolu yakası balık restoranları alkolsüz mü? Tüm bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını öğrenmek için, Anadolu yakası balık restoranları hakkında derlediğimiz bilgilere göz atabilirsiniz. 

İstanbul Anadolu Yakası İlçeleri

İlk olarak, Anadolu yakasında bulunan ilçelere ve bu ilçelerin balık restoranları açısından nasıl bir sıralamaya sahip olduğuna göz atmakta yarar var. İstanbul Anadolu yakası, toplamda 14 ilçeye ev sahipliği yapıyor. Bunlar; Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Maltepe, Beykoz, Kartal, Pendik, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Şile ve Adalar olarak sıralanıyor. Şile yakanın en kuzey tarafında bulunan ilçelerden biri. Bu sebeple yüzü tümüyle Karadeniz’e dönmüş durumda. Beykoz ise hem Karadeniz’e hem de Boğaz’a dönük olduğu için, Anadolu yakası balık restoranları arasında yer alan birçok popüler seçeneğe ev sahipliği yapıyor. 

Anadolu yakasının Kadıköy, Üsküdar ve Maltepe ilçeleri; bu yakanın nüfus ve hareketlilik açısından en ön plana çıkan yerleşim yerleri arasında. Bu durum Anadolu yakası balık restoranları seçeneklerinin dağılımını da etkilemiş durumda. Her üç ilçede de çok sayıda balık restoranına rastlayabiliyoruz. Kartal, Tuzla ve Pendik ise kent merkezine görece uzak konumlara sahip olmalarına rağmen ciddi bir nüfusa ev sahipliği yapıyorlar. Bu sebeple bu ilçelerde de çok sayıda balık restoranı bulmak mümkün. 

Sancaktepe, Çekmeköy, Ataşehir, Ümraniye ve Sultanbeyli Anadolu yakasının iç taraflarında yer alan ilçeleri arasında. Bu ilçelerde de yeme içme işletmesi seçenekleri oldukça fazla. Ancak Anadolu yakası balık restoranları dendiğinde akla ilk gelen seçenekler, genellikle bu ilçelerde yer almıyor. İstanbul’un her bir ilçesi, kendine has bir atmosfere ve yerleşik nüfusa sahip. Bu sebeple, eğer İstanbul Anadolu yakası ilçeleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız içeriğe göz atmanız yeterli. Bu içerikte hem ilçelerin nüfus dağılımı hem de sosyal ve kültürel özellikleri hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz. 

İstanbul Anadolu Yakasında Balık Nerede Yenir?

İstanbul Anadolu yakası ilçeleri hakkında kısaca bilgi verdiğimize göre, geçelim, akıllara en çok takılan sorulardan birini yanıtlamaya: İstanbul Anadolu yakasında balık nerede yenir? Az önce de belirttiğimiz gibi, Anadolu yakasının her bir ilçesinde farklı balık restoranı seçenekleriyle karşılaşmanız olası. Ancak özellikle Kadıköy, Beykoz ve Üsküdar ilçeleri bu açıdan daha ön plana çıkıyor. Zaten söz konusu Anadolu yakası deniz manzaralı balık restoranları olduğunda, yakanın iç kesimlerinde yer alan Çekmeköy, Sancaktepe ve Sultanbeyli gibi ilçeler konu dışı kalıyor. Beykoz, Kadıköy ve Üsküdar’da ise hem deniz hem de Boğaz manzaralı Anadolu yakası balık restoranları seçenekleri yer alıyor. Kısacası, Anadolu yakası en iyi balık restoranları listesi elbette kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Ancak özellikle Kadıköy, Beykoz ve Üsküdar’da daha popüler, köklü ve gözde işletmelere rastlamak mümkün.

İstanbul Anadolu Yakası Balık Restoranları

 • 360 İstanbul Keşke haftaya yurt dışından arkadaşlarım gelse de, onları 360’a götürüp İstanbul’a sırılsıklam aşık etsem. Bir ödül de onlar verseler. Zira, 360 İstanbul birçok global ödüle sahip bir restoran. Adından da anlaşılacağı üzere, İstanbul’un güzelliğini en üst düzeyde hissedebileceğiniz 360 derece bir manzarası var mekanın. 

 • Kavak Baba Restaurant İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Anadolu Kavağı semtinde bulunan Kavak Baba Restaurant, 1945 yılından beri kesintisiz şekilde ziyaretçilerini ağırlayan bir işletme. 2023 yılı itibarıyla yetmiş sekizinci yılını dolduran bu köklü balık restoranı, alkol servisi yapmıyor. 

 • Karina Balık İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı Doğu Mahallesi’nin sınırları içinde bulunan Karina Balık, bu civardaki en gözde balık restoranlarından biri. Lezzet, şıklık ve sıcaklık ilkelerini benimsemiş olan işletme, oldukça zengin bir menüye sahip. 

 • Hook Balık Eğer yolunuz İstanbul’un Pendik ilçesine düşer ve canınız taptaze deniz ürünleri ya da balıklar çekerse rotanızı doğruca Hook Balık’a doğru çevirebilirsiniz. Pendik’in Yenişehir semti sınırları içinde yer alan Hook Balık, alkolsüz balık restoranları seçenekleri arasında yer alıyor.

 • Tuzla Balıkçısı İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı Postane Mahallesi sınırları içinde yer alan Tuzla Balıkçısı, üç kardeş tarafından kurulmuş olan bir balık restoranı. Esasen Tuzla Balıkçısı’nın İstanbul içinde toplamda iki şubesi bulunuyor. İkinci şube Başakşehir’in İkitelli OSB’si içinde.

 • Kıraça Balık 2005 yılından beri İstanbul’un Tuzla ilçesindeki Cami Mahallesi sınırları içinde hizmet vermeyi sürdüren Kıraça Balık, bu civardaki en popüler balık restoranlarından biri. İşletmede alkol servisi yapılmıyor. Bu sebeple çocuklu aileler ve muhafazakar kişiler tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor. 

 • Balıkçı Cumali Balık Restoran Balıkçı Cumali, balıkçılık serüvenine öncelikle bir balık tezgahı ile 1990’lı yıllarda başlamış. Kadıköy bölgesinde bu şekilde tanındıktan sonra 2013 yılında tezgahının yanına açtığı restoran ile uzmanlığını kanıtlamayı başarmış.

 • Kavak Doğanay Restaurant İstanbul sınırları içinde birbirinden lezzetli balıkların, mezelerin, ara sıcakların ve deniz ürünlerinin tadını çıkarabileceğiniz onlarca, hatta belki yüzlerce balık restoranı var. Ancak bunların yalnızca bazıları size bunu Boğaz’ın görkemli manzarası eşliğinde yapabilme olanağı tanıyor.

 • Lakerda Balık Evi Anadolu Kavağı’nın biraz iç tarafında, Eğri Boyun Caddesi üzerinde yer alan Lakerda Balık Evi de bu kasabanın en popüler balık restoranlarından biri. Aslında burayı salaş bir balıkçı olarak tanımlamak daha doğru oluyor. İçki satışının yapılmadığı restoran, hem mezelerini hem de balıklarını ve deniz ürünlerini günlük şekilde servis ediyor.

 • Ceneviz Balık Ceneviz Balık da içki servisi olmayan mekanlar arasında. Macar Tabya Caddesi üzerinde bulunan işletme, bu bölgedeki balık restoranlarının fiyatları genel olarak değerlendirildiğinde görece bütçe dostu kalıyor.

 • Yosun Restaurant Anadolu Kavağı’nın İskele Meydanı Sokak’ı üzerinde bulunan Yosun Restaurant, haftanın her günü 10:00 ile 00:00 saatleri arasında açık. Ancak çalışma saatleri işletme tarafından değiştirilebileceği için, ziyaretiniz öncesinde mutlaka güncel bilgilere göz atmanızı öneririz.

 • Tarihi Kafkas Balıkçısı Tarihi Kafkas Balıkçısı, isminden de anlaşılabileceği üzere, Anadolu Kavağı’nın en köklü balıkçılarından biri. Aslında burası hem balıkçı hem de dondurmacı olarak hizmet veriyor. Dondurmaları da epey çeşitli, 2024 yılı itibarıyla 60’a yakın dondurma çeşidi seçeneği sunuluyor.

 • Kayıkçılar Restaurant Anadolu Kavağı’nda Yalı Çıkmazı olarak adlandırılan bölgede, denize çok yakın bir konumda bulunan Kayıkçılar Restaurant mavi ve kırmızı desenli beyaz masa örtüleri, mavi ahşap sandalyeleri, günlük ve taze lezzetleriyle salaş bir balıkçı dendiğinde akla gelen tüm özelliklere sahip.

 • Lacivert Restaurant Lacivert Restaurant’ı bir Boğaz klasiği olarak tanımlamak da yanlış olmaz aslında. Yirmi yılı aşkın süredir ziyaretçilerini Akdeniz mutfağının en nefis lezzetleriyle, taptaze deniz ürünleriyle ve balıklarla buluşturan işletme; menüsünde her damak zevkine hitap edebilecek ölçüde çeşitli tatlara yer veriyor.

 • Gümüş Yalı Balıkçısı “Boğaz’ın yanında, lezzetin ötesinde.” sloganıyla yola çıkan Gümüş Yalı Balıkçısı’nın menüsünde her damak zevkine hitap edebilecek nitelikte bir lezzet çeşitliliğiyle karşılaşıyoruz. Menüde elbette ağırlıklı olarak taptaze deniz mahsülleri, mezeler ve ara sıcaklar ağırlıkta.

 • Uskumru Restaurant Uskumru Restaurant, ziyaretçilerine maksimum konfor ve kaliteli hizmet vadeden bir işletme. Bu sebeple konuklarına vale hizmetinin yanı sıra, denizden Uskumru Restaurant’a ait tekneyle ulaşım seçeneği de sunuyor.

 • İnciraltı Meyhanesi Yolunuz Beylerbeyi’ne düşer ve soluğu kültürünü yıllardır koruyabilmiş bir meyhanede almak isterseniz rotanızı İnciraltı Meyhanesi’ne çevirebilirsiniz. Mekanın yaklaşık yetmiş yıldır varlığını koruyan heybetli bir incir ağacının altına kurulmuş büyük kış bahçesi, İstanbul’un eski yıllarda çekilmiş etkileyici fotoğraflarıyla donatılmış. 

 • Del Mare Restaurant Üsküdar’ın Çengelköy sahilinde, Boğaz’ın büyüleyici manzarasına karşı kurulmuş olan Del Mare Restaurant, bu bölgedeki en popüler balık restoranlarından biri. Denizden gelen lezzetleri tek bir menüde buluşturan bu işletme, ziyaretçilerine gerçekten de nefes kesen bir manzara sunuyor.

 • Rigel Restaurant Çengelköy’ün Kuleli Caddesi üzerinde ve denize sıfır bir konumda bulunan bu işletme, ziyaretçilerine deniz kokusu ve Boğaz manzarası eşliğinde dört dörtlük bir ziyafet çekme fırsatı sunuyor. 

 • Villa Bosphorus Villa Bosphorus’un VIP salonu, şömine odası, kapalı kış bahçesi ve toplantı odası gibi birçok farklı bölümü mevcut. Kış bahçesi aynı anda 300 kişiye, yaz bahçesi ise 400 kişiye hizmet verebiliyor. Yaz bahçesinde oturduğunuz takdirde denizden esen hafif meltem ve dalga sesleri eşliğinde, son derece ayrıcalıklı bir ziyafet çekebiliyorsunuz. 

 • Kandilli Suna’nın Yeri Yolunuz İstanbul’un Üsküdar ilçesine düşer de Boğaz’ın manzarasının keyfini doyasıya çıkarmak, bir yandan da taptaze deniz ürünlerinin ve balıkların tadına bakmak isterseniz; Kandilli Suna’nın Yeri’ne davetlisiniz. 

 • İsmet Baba Restaurant İstanbul Anadolu yakası sınırları içinde Boğaz manzarasına karşı nefis balıklar, mezeler ya da deniz ürünleri tatmanın tadını çıkarmak istiyorsanız; rotanızı çevirebileceğiniz en ünlü ve köklü restoranlardan biri İsmet Baba Restaurant olacaktır.

 • Balıkçı Vedat Usta İstanbul’un Anadolu yakasının en özel noktalarından birinde, Üsküdar’ın Beylerbeyi semtinde bulunan Balıkçı Vedat Usta, kendisini “yeni nesil balıkçı” olarak tanımlayan bir işletme.

 • Balıkçı Mustafa Tuzla sahilinde, denizin esintisini ve balık kokusunu içinize çeke çeke bir balık keyfi yapmak isterseniz Balıkçı Mustafa bunun için mükemmel bir alternatif. Taze ve lezzetli balıktan gerçekten anlayıp, pişirmeyi de en iyi şekilde bilen bu mekan pek çok insan için Tuzla sahilinde bulunan en uğrak destinasyonlardan bir tanesi.

 • Kadı Nimet Balıkçısı Anadolu yakasında, Kadıköy’ün kendine özgü dokusuna yakışan pek çok salaş mekan bulunuyor. Kadı Nimet Balıkçısı da balık denildiği zaman hemen akla gelen mekanlar listesinde başı çekiyor. 

 • Chacha Balık Uskumru Restaurant ile aynı yönetim çatısı altında bulunan Chacha Balık, 2019 yılından  beri Çengelköy sahilindeki Kuleli Caddesi üzerinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

 • Beylerbeyi Doğa Balık Restaurant İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Beylerbeyi semtinde, iki köprünün tam ortasında ve denize sıfır bir konumda bulunan Beylerbeyi Doğa Balık Restaurant, kent genelindeki en güzel manzaralı balık restoranlarından biri.

 • Calipso Fish 2014 yılından beri İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı Küçükyalı semtinde hizmet veren Calipso Fish, Ziya Kaçar ve Veli Şahin tarafından kurulmuş olan seçkin bir restoran. 

 • Sunmare Balık Restaurant Denizlerimizden gelen en lezzetli balıkları taptaze şekilde sofranıza taşımayı hedefleyen Sunmare Balık Restaurant’ın menüsü çorbalarsalatalarmezeler, ara sıcaklar, balıklar, meyveler ve tatlılar, içecekler ve kahvaltılık ürünler olmak üzere farklı kategorilere ayrılıyor.

 • Balıkçı Lokantası Balıkçı Lokantası, küçük, temiz ve şirin bir restoran. Ancak bu mütevazı görünümü sizi yanıltmasın. Ziyaretçilerine sunduğu lezzetler hem nefis hem de taptaze.

 • Küçükyalı Balıkçısı İstanbul’un Maltepe ilçesi sınırları içindeki Küçükyalı semtinde bulunan ve ismini de semtten alan Küçükyalı Balıkçısı, kentin en ünlü ve köklü balık restoranlarından biri olarak görülüyor.

 • Kuleli Yakamoz Restaurant İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Çengelköy semtinin Kuleli Caddesi üzerinde bulunan Kuleli Yakamoz Restaurant, asırlık çınar ağaçlarının altına kurulmuş bir işletme.

 • Rıhtım Restaurant İstanbul’un Üsküdar ilçesinin en güzel semtlerinden biri olan Beylerbeyi’nde nefis Boğaz manzaraları eşliğinde dört dörtlük bir balık ziyafetine hazır mısınız? Eğer bu teklif size cazip geldiyse Rıhtım Restaurant’a konuk olabilirsiniz. 

 • Beykoz Izgara Balık İstanbul’un Anadolu Yakasında, deniz ve yeşilin buluştuğu Beykoz sahilinde, lezzetli ve taze balık yiyebileceğiniz uygun fiyatlı bir mekan arıyorsanız, Beykoz Izgara Balık restoran tam da aradığınız yer olabilir. 

Kadıköy Balık Restoranları

Anadolu yakasının sosyal ve kültürel yaşam açısından açık ara en canlı ilçelerinden biri olan Kadıköy, aynı zamanda genç nüfus yoğunluğu bakımından da bölgenin lider yerleşim yerleri arasında. Hal böyle olunca Kadıköy balık restoranları seçenekleri de sıralamakla bitmiyor. Kadıköy’ün farklı kesimleri buluşturan sosyolojik yapısı sayesinde, burada farklı konseptleri benimsemiş ve farklı bütçe aralıklarına hitap eden çok sayıda balık restoranı seçeneğine rastlamak mümkün. Kadıköy’de öğrencilere hitaben kurulmuş birçok yeme içme işletmesi de bulunduğundan dolayı, bu ilçede Anadolu yakası uygun balık restoranları seçeneklerine de rastlanabiliyor. Ancak Kadıköy son derece popüler bir yerleşim yeri olduğu için, buradaki tüm restoranların Anadolu yakası ucuz balık restoranları listesinde olmayabileceğini de vurgulamak gerek. Kadıköy balık restoranları arasında radarımıza takılan işletmeleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Balıkçı Cumali Balık Restoran: Kariyer öyküsü 1990’lı yıllara kadar uzanan Balıkçı Cumali Balık Restoran, resmi olarak 2013 yılında ziyaretçilerine kapılarını açmış. Anadolu yakası salaş balık restoranları arasında sayabileceğimiz işletme, son derece zengin bir menüye sahip. Mevsim balıklarını genellikle tavada pişirerek servis eden restoranın tereyağlı karidesi ve ahtapot salatası da lezzet bakımından oldukça meşhur. Balıkçı Cumali Balık Restoran, Kadıköy’ün Bostancı semti sınırları içinde bulunuyor. 

 • Kadı Nimet Balıkçısı: Kadıköy’ün merkezindeki Caferağa Mahallesi’nin sınırları içinde yer alan Kadı Nimet Balıkçısı’nın öyküsü 1970’li yıllarda başlamış. Ancak 2001 yılına kadar bu işletme, yalnızca balık satan bir tezgahtan ibaretmiş. Bu tarihten sonra ise Anadolu yakası salaş balık restoranları arasına katılmış. Nimet Köseoğlu tarafından kurulmuş olan bu restoran, balık çarşısının sınırları içinde bulunuyor. Restoranın imza lezzetleri arasında balık çorbası ve balık pastırması gibi seçenekleri sıralamak mümkün. 

Beykoz Balık Restoranları

Anadolu yakası Boğaz manzaralı balık restoranları arasından bir seçim yapmak istiyorsanız, bu bölgede rotanızı çevirebileceğiniz en ideal ilçelerden biri, kesinlikle Beykoz. Kadıköy ve Üsküdar’da da Boğaz manzaralı balık restoranları seçenekleri bulunuyor. Ancak Beykoz’un kendine has yemyeşil doğası ve telaşsız atmosferi, bu deneyimi daha da kusursuz hale getiriyor. Beykoz sınırları içinde çok sayıda Anadolu yakası deniz manzaralı balık restoranları seçeneğine rastlamak mümkün. Anadolu Hisarı, Çubuklu ve İncirköy gibi semtler bu konuda daha da ön plana çıkıyor. 

Beykoz balık restoranları arasında gerçekten de çok sayıda seçenek mevcut. Ancak bizim radarımıza takılan Beykoz Izgara Balık’ı özellikle tanıtmak isteriz. Beykoz sahilinde bulunan Beykoz Izgara Balık, size yılın her döneminde lezzetli ve taptaze deniz ürünlerinden oluşan bir menü sunuyor. Sakin ambiyansıyla da ziyaretçilerinden tam not almayı başaran işletme, mutfağında kendine has pişirme yöntemleri kullanıyor. Özellikle kalamar çeşitleri ve balık böreği, restoranın imza lezzetleri arasında. Eğer Anadolu yakası deniz manzaralı balık restoranları arasından seçim yapmak istiyorsanız, rotanızı çevireceğiniz adreslerden biri Beykoz Izgara Balık olabilir. 

Üsküdar Balık Restoranları

Üsküdar da deniz kenarı ya da Boğaz manzaralı Anadolu yakası balık restoranları bulmak için gönül rahatlığıyla ziyaret edebileceğiniz bir ilçe. Üsküdar balık restoranları arasında hem lüks hem de salaş işletme seçeneklerine rastlamak mümkün. Aynı zamanda, bu ilçe, balık restoranları sınıfında da değerlendirebileceğiniz bazı tarihi meyhane seçeneklerine de ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de Beylerbeyi semtinin sınırları içinde bulunan İnciraltı Meyhanesi. 

Yaklaşık yetmiş yaşında olan bir incir ağacının altına kurulmuş olan bu işletme, büyük bir kış bahçesine sahip. Bu bahçe de İstanbul’un geçmiş yıllarda çekilmiş birbirinden etkileyici fotoğraflarıyla süslenmiş durumda. İnciraltı Meyhanesi yılın neredeyse her döneminde ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gördüğü için, burada rezervasyonsuz yer bulmak biraz güç. Bu nedenle ziyaretiniz öncesinde mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Uskumru çirozu, midyeli lahana dolması, hurma kebabı ve etli enginar kalbi gibi spesiyalleri de bulunan İnciraltı Meyhanesi’nde yemek sonrasında ziyaretçilere likör eşliğinde Türk kahvesi ikram ediliyor. Mekanın menüsünde bulunan bitter çikolatalı helva da geceye tatlı bir final yapmak için harika bir seçenek. 

Elbette Üsküdar balık restoranları seçenekleri İnciraltı Meyhanesi’yle sınırlı değil. İlçe sınırları içinde alkollü ve alkolsüz, salaş ve lüks olmak üzere envai çeşit balık restoranları seçenekleri yer alıyor. Hatta birçok yeme içme otoritesi tarafından en iyi Anadolu yakası balık restoranları arasında gösterilen birçok işletme de Üsküdar sınırları içinde. Bu sebeple, Üsküdar’da dört dörtlük bir balık ziyafeti çekmek isterseniz, rotanızı çevirebileceğiniz birçok farklı adres alternatifi mevcut. 

İstanbul Anadolu Yakası Alkolsüz Balık Restoranları

Bildiğiniz üzere, balık restoranları ve meyhaneleri birbirinden ayıran en temel farklardan biri, mekanda alkollü içecek servisi yapılması hususu. Meyhaneler asırlara yayılmış kendilerine has kültürleriyle alkollü içecek, yani içki satışı yapılan işletmeler arasında yer alıyor. Ancak söz konusu balık restoranları olduğunda, işletmeler iki farklı kategoriye ayrılıyor. Bu durum Anadolu yakası balık restoranları için de geçerli. Anadolu yakası balık restoranları alkolsüz içecek satışı yapan mekan seçeneklerini de içinde barındırıyor. Eğer alkolsüz bir balık restoranına gitmek istiyor ve içki tüketilen bir mekanda vakit geçirmeyi tercih etmiyorsanız, Anadolu yakası alkolsüz balık restoranları arasından seçim yapmanız yeterli. Özellikle Üsküdar’da bu kategoride bulunan işletme seçeneklerine kolaylıkla rastlamanız mümkün. 

İstanbul Anadolu Yakası Deniz Kenarı Balık Restoranları

Az önce de belirttiğimiz gibi, Anadolu yakası deniz kenarı balık restoranları arasından seçim yapmak istiyorsanız rotanızı Beykoz, Kadıköy ya da Üsküdar’a çevirmenizi tavsiye ederiz. Kadıköy’ün Bostancı ve Moda gibi semtlerinde, Üsküdar’ın sahil şeridinde ya da Beykoz’un özellike Anadolu Hisarı ve civar bölgelerine Anadolu yakası deniz kenarı balık restoranları seçenekleri yer alıyor. Anadolu yakasının diğer ilçelerinde de deniz kenarı balık restoranı seçeneklerine rastlamak mümkün. Fakat bunların çok daha az sayıda olduğunu söyleyebiliriz. 

İstanbul Anadolu Yakası Boğaz Manzaralı Balık Restoranları

Söz konusu İstanbul gibi iki kıtayı birbirine bağlayan bir şehir olduğunda, Boğaz manzarasına karşı balık ziyafeti çekmenin keyfi elbette bir başka oluyor. Anadolu yakası balık restoranları seçeneklerinin her birinin kendine has bir atmosferi, ortamı ve manzarası var elbette. Ancak doğrudan Boğaz’ı gören balık restoranlarının ayrıcalıklı bir konuma sahip olduğu da aşikar. Ancak baştan belirtmekte yarar var: Anadolu yakası Boğaz manzaralı balık restoranları genellikle lüks işletmelerden oluşuyor. Bu civarda Anadolu yakası ucuz balık restoranları seçeneklerine rastlamak pek olası değil. Eğer Anadolu yakası lüks balık restoranları arasından seçim yapmakla ilgili bir probleminiz yoksa, rotanızı gönül rahatlığıyla Boğaz manzaralı işletmelere çevirebilirsiniz. 

İstanbul Anadolu Yakası Salaş Balık Restoranları

Başta da vurguladığımız gibi, Anadolu yakası balık restoranları arasında hem lüks hem de salaş işletme seçenekleri mevcut. Keza bir mekanın salaş bir atmosfere sahip olması, günümüzde ille de uygun fiyatlı olduğu anlamına da gelmiyor. Ancak birçok mekan, konsept gereği salaş bir atmosferi benimsemiş durumda. Sade bir dekorasyon stili, fondan yükselen hafif müzik, renkli masa örtüleri ve loş ışık gibi unsurlar; bir balık restoranını salaş ve oldukça keyifli bir atmosfere kavuşturabiliyor. Eğer siz de Anadolu yakası salaş balık restoranları arasından seçim yapmak istiyorsanız sizi doğruca hazırladığımız rehbere davet edelim: İstanbul’un en iyi salaş balıkçıları arasından Anadolu yakası sınırları içinde bulunanlara göz atabilir, size en uygun restoranları kolayca belirleyebilirsiniz. 

İstanbul Anadolu Yakası En İyi Balık Restoranları

Tüm bu bilgileri verdikten sonra, “Anadolu yakası en iyi balık restoranı hangisi?” sorusunun da tek bir cevabı olmadığını yeniden vurgulamak isteriz. Damak zevkine ve beklentilere bağlı olarak, Anadolu yakası en iyi balık restoranları listesi de elbette kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor. Ancak ziyaretçilerinin büyük çoğunluğundan tam not almayı başaran, gurme lezzetler sunan ve ambiyansıyla da atmosferini tamamlayan işletmeler arasından seçim yapmak istiyorsanız Anadolu yakası balık restaurant tavsiye ve önerilerine göz atabilirsiniz. Çeşitli mekanları daha önceden ziyaret etmiş olan kişilerin yaptıkları yorumlar ve belirttikleri görüşler, size yeni bir mekan seçme yolculuğunda yol gösterebilir. 

İstanbul Anadolu Yakası Balık Restoranları Fiyatları

İstanbul Anadolu yakası balık restoranları fiyatları mekandan mekana bir hayli değişiklik gösterebiliyor. Çünkü restoranların fiyatlandırma politikalarını belirleyen birden fazla unsur var. Bunlar arasında lezzet kalitesi, mekanın konumu, hitap ettiği kitle, servis kalitesi ve benzeri birçok maddeyi sayabiliriz. Bu sebeple Anadolu yakası balık restoranları fiyatları da oldukça değişken. Ancak Anadolu yakası ucuz balık restoranları seçeneklerine göz atmak istiyorsanız Üsküdar ve Kadıköy ilçelerine yoğunlaşabilirsiniz. Bu ilçelerde genellikle her kesime ve bütçe aralığına hitap edebilecek kadar çeşitli seçenekler yer alıyor. Günümüz teknolojisi ve sosyal medya kullanımı sayesinde, artık birçok restoranın menüsüne işletmelerin internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden erişim sağlamak mümkün. Siz de Anadolu yakası balık restoranları fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, restoranların menülerine dijital ortamda ve önceden göz atabilirsiniz.

 • Anadolu yakasının balık restoranları açısından en ön plana çıkan üç ilçesinin Kadıköy, Beykoz ve Üsküdar olduğunu söylemek mümkün. Kadıköy ve Üsküdar’da daha geniş bir bütçe aralığına hitap eden, farklı konseptleri benimsemiş ve hem salaş hem de lüks seçenekler sunan balık restoranlarıyla karşılaşabiliyoruz. Beykoz ise coğrafi konumu sayesinde özellikle deniz ya da doğrudan Boğaz manzaralı balık restoranlarını tercih etmek isteyenlere hitap ediyor. Beykoz’da Anadolu Hisarı civarında yer alan balık restoranlarının birçoğu, ziyaretçilerine büyüleyici Boğaz manzarasının eşliğinde nefis lezzetlerle buluşma olanağı tanıyor. Son olarak, Adalar’da da ünlü balık restoranlarının bulunduğunu vurgulamak gerek. Özellikle turizm potansiyeli açısından son yıllarda giderek daha ön plana çıkan Büyükada’da popüler balık restoranları mevcut.

 • Söz konusu İstanbul gibi kozmopolit bir kent olunca, şehrin sunduğu yeme içme olanakları da farklı bütçe aralıklarına, beklentilere ve kesimlere hitap edebilecek kadar çeşitli oluyor. Bu durum, Anadolu yakası balık restoranları için de geçerli. Anadolu yakasında bulunan balık restoranlarının birçoğu hem alkollü hem de alkolsüz içecek seçeneklerini aynı menüde buluşturuyor. Ancak bunların içinde, yalnızca alkolsüz içecek, yani meşrubat servisi yapan işletmeler de mevcut. Eğer içki servisi yapmayan bir işletmeyi ziyaret etmek istiyorsanız, alkolsüz Anadolu yakası balık restoranları arasından tercih yapmanız yeterli.

 • Herkesin damak zevki bir diğerinden farklı olduğu için, en iyi Anadolu yakası balık restoranları listesi de kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Ancak Anadolu yakasının en sevilen balık restoranları arasında İnciraltı Meyhanesi, Beykoz Izgara Balık, Kadı Nimet Balıkçısı ve Balıkçı Mustafa gibi işletmeleri saymak mümkün. Ne var ki, İstanbul her gün değişen ve gelişen bir kent olduğu için, en iyi restoranlar listesine de gün geçtikçe yeni işletmeler dahil olabiliyor. Bu nedenle seçim tamamen size kalmış.

İlgili İçerikler

Napolyon ne demiş? “Dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti şüphesiz İstanbul olurdu.”Kaç farklı açıdan, kaç sefer izlerseniz izleyin...

"Rakı içmenin bir adabı vardır…” diye başlayan tartışmalar artık hepimizi bir hayli sıktı. Ancak meyhanelerin kendine has bir atmosferinin, deyim...

İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul Boğazı, kentin silüetinin en önemli parçalarından biri. İstanbul sakinleri belki her gün işe ya da...

Alkolsüz balık restoranları seçeneklerinin sayısının özellikle son yıllarda artışa geçtiğini söylemek mümkün. Özellikle konu İstanbul gibi büyük bir kent olduğunda,...

Boğaz semtleri, kendine has atmosferi ve hem her bütçeye hem de farklı damak zevklerine hitap edebilen restoranlarıyla İstanbul; dört dörtlük...

Beykoz’un turistik ve tarihi açıdan en dikkat çekici semtlerinden biri olan Anadolu Kavağı, kentin keşmekeşinden kaçıp huzurlu ve sakin bir...

Fonda Türk sanat müziği ezgileri, salaş bir dekorasyon tarzı, loş ışıklar, çilingir sofrası, mutfaktan gelen mis gibi meze ve balık...

1850’li yıllarda Michelin kardeşler tarafından kurulan bir Fransız araç lastiği markası olan Michelin, uzun yıllardan beri her yıl bir gastronomi...

Fonda çalan müzikleriyle kulaklarımızın pasını silen, kendine has atmosferiyle ruhumuzu dinlendiren ve nefis lezzetleriyle bize bir ziyafet çekme imkanı sunan...

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

Uzak Doğu mutfağının en gözde lezzetleri, artık coğrafi sınırları aşarak dünyanın birçok farklı noktasına yayılmış durumda. Söz konusu lezzetlere çok...

İyi bir yemek yiyebilmek için şehrin en havalı semtinde, küçük bir servet ödemek zorunda kaldığımız restoranlara gitmek gerekmiyor. Hatta yazılı...

Popüler İçerikler
İstanbul Salaş Meyhaneler: İstanbul’un En İyi 13 Salaş Meyhanesi Meyhaneler
İstanbul Salaş Meyhaneler: İstanbul’un En İyi 13 Salaş Meyhanesi

Fonda Türk sanat müziği ezgileri, salaş bir dekorasyon tarzı, loş...