nerdeneredenerdenerede
Avrupa Yakası Balık Restoranları

Avrupa Yakası Balık Restoranları

Avrupa Yakası Balık Restoranları

Pescheria Restaurant

İstanbul sınırlarından çıkmadan kentin kalabalığından ve stresinden uzaklaşmak, belki dört dörtlük bir balık sofrasının tadını...

Balıkçı Yılmaz

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan ve İstanbul Boğazı’nın en kuzey uçlarından birini oluşturan Rumeli Kavağı,...

Balıkçı Kahraman

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı bir balıkçı köyü olan Rumeli Kavağı, nefis balıklarla ve deniz ürünleriyle...

Kavak Kılçıklı Balık Restaurant

Rumeli Kavağı, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı bir Boğaz semti. İstanbul Boğazı’nın en kuzey ucunda yer...

Reis Balık Restaurant

İstanbul’un sakinlerine ve misafirlerine sunduğu en özel ve keyifli ayrıcalıklardan biri, Boğaz manzarası ve deniz...

Ringa Sea Food

Boğaz’a karşı nefis bir balık ve meze keyfi yapmak, arzu ederseniz iki kadeh tokuşturmak isterseniz;...

Revma Balık

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı bir semt olan Arnavutköy, uzun yıllardan beri tavernalarla, balık lokantalarıyla ve...

Chef Mezze

Meze, müzik, manzara… İçeri girdiğiniz anda sizi saran şık fakat samimi dekoru ve harika manzarasıyla...

Livar Balık Evi

Arnavutköy sahilinin eşsiz manzarasında, lezzetli ve taze balık arayışındaysanız Livar Balık Evi’ne bir göz gezdirmenizi...

Adem Baba Restoran

Bir metropol olan İstanbul’da birbirinden lüks balıkçılar bulunuyor olsa bile hiçbir şey salaş balıkçıların yerini...

Park Fora Fish

İstanbul’da Boğaz manzarasının keyfini çıkarmak için Avrupa yakası sınırları içinde ziyaret edebileceğiniz en ideal adreslerden...

Barboon by Atlas Balık

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Arnavutköy semtinin sınırları içinde bulunan ve Boğaz’ın kıyısında yer alan Barboon...

Bebek Balıkçı

İstanbul’un gerek yemyeşil atmosferi gerekse manzaraları bakımından en ayrıcalıklı semtlerinden biri olan Bebek’te, Boğaz manzarası...

Marina Balık Kuruçeşme

Ahmet Güneş ve Ahmet Tokmakçı tarafından yirmi yılı aşkın süre önce kurulan ve bu tarihten...

Mavi Balık

İstanbul Avrupa yakasının en ünlü ve köklü Boğaz manzaralı restoranlarından biri olan Mavi Balık, ziyaretçilerini...

Kör Agop Restaurant

İstanbul’un tarihi sokaklarıyla ve nostaljik atmosferiyle ön plana çıkan semtlerinden biri olan Kumkapı’da yer alan...

Daha Fazla Göster

İstanbul Avrupa Yakası Balık Restoranları

İki kıtayı birbirine bağlama misyonu ve uçsuz bucaksız tarihi geçmişi sayesinde dünyanın en önemli kentlerinden biri olarak görülen İstanbul, aynı zamanda oldukça köklü bir balıkçılık kültürüne de sahip. Bu sayede İstanbul genelinde birbirinden ünlü ve kendi alanında ustalaşmış balık restoranı bulunuyor. İstanbul’un Avrupa kıtasında kalan toprakları Avrupa yakası olarak adlandırılıyor. Avrupa yakasının da sahil kenarında ve civarında birçok farklı tarihi semti olduğu için,  Avrupa yakası balık restoranları seçenekleri oldukça fazlalaşıyor. 

Eğer Avrupa yakasında güzel balık restoranları arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Çünkü hemen aşağıda Avrupa yakası en iyi balık restoranları önerilerine, Avrupa yakası sahil balık restoranları arasında ön plana çıkan işletmelere ve Avrupa yakası uygun balık restoranları alternatiflerine göz atacağız. Haydi başlayalım. 

Avrupa Yakasında Balık Nerede Yenir?

Avrupa yakası toplamda 25 farklı ilçeye ev sahipliği yapıyor ve bunların istisnasız her birinde popüler balık restoranları seçeneklerine rastlamak mümkün. Ancak Sarıyer, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Zeytinburnu ve Bakırköy gibi ilçelerin; denize kıyıları olması sebebiyle daha gelişmiş bir balıkçı kültürüne sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Sarıyer, Beyoğlu ve Beşiktaş doğrudan Boğaz kıyısında yer alan ilçeler olduğu için, onların ev sahipliği yaptığı bazı semtlerde çok sayıda Avrupa yakası en iyi balık restoranları seçeneği bulunuyor. Bunlar arasında hem lüks hem de salaş ambiyanslı işetmeler yer alıyor. 

İstanbul Avrupa Yakası En İyi Balık Restoranları

 • Adem Baba Restoran Bir metropol olan İstanbul’da birbirinden lüks balıkçılar bulunuyor olsa bile hiçbir şey salaş balıkçıların yerini tutmuyor. İnternette yapılan yorumlar incelendiği zaman, en sevilen salaş balık restoranlarının başında Adem Baba Restoran’ın geldiği görülüyor.

 • Madam Despina Meyhanesi Madam Despina tarafından 1946 yılında kurulan, böylece Madam’a da Türkiye’nin ilk kadın meyhanecisi olma unvanını kazandıran Despina Meyhanesi, buram buram nostalji kokan bir atmosfere sahip. Samimi ve salaş dekorasyonuyla dikkat çeken mekan, meyhane kültürünü sonuna kadar korumayı başarıyor.

 • Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi Adından da anlaşılabileceği üzere Türkiye’nin en eski meyhanelerinden biri olan Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi’nin tam olarak hangi yılda kurulduğu belirsiz. Ancak cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan birçok işletme gibi bu meyhanenin de kuruluş tarihi 1923 yılı olarak kabul ediliyor.

 • Rumeli Hisarı İskele Restaurant İstanbul’un Avrupa yakası sınırlarındaki Sarıyer ilçesinin Rumeli Hisarı semtinde bulunan Rumeli Hisarı İskele Restaurant, ziyaretçilerini tarihi bir yapının içinde ağırlıyor. Bu yapı, geçmişte Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne ait bir Rumelihisarı Vapur İskelesi binası olarak kullanılıyormuş.

 • Asmalı Cavit Asmalı Mescit’in en popüler meyhanelerinden biri olan Asmalı Cavit, ünlü gastronomi yazarı Vedat Milor’dan da tam puan almayı başarmış bir mekan. Milor’un da kendi rehberinde belirttiği gibi, Asmalı Cavit’e girdiğinizde “Meyhane ruhu ölmemiş!” diyebiliyorsunuz.

 • Kör Agop Restaurant İstanbul’un tarihi sokaklarıyla ve nostaljik atmosferiyle ön plana çıkan semtlerinden biri olan Kumkapı’da yer alan Kör Agop Restaurant, geçmişteki meyhane kültürünü hâlen koruyan mekanlar arasında. 

 • Sandal Balık Sandal Balık, hem sevimli görüntüsü hem de lezzetleri ile ünlenmiş salaş balıkçılar arasında bulunuyor. Restoran, İstanbul’un en nadide yerlerinden bir tanesi olan, boğazın o muazzam ve yıllanmış esintisini hissettiğiniz Sarıyer’de yer alıyor.

 • Salaş Barınak Balık Restaurant Salaş Barınak Balık Restaurant da Rumelifeneri sınırları içindeki en popüler balık restoranlarından biri. İsminden de anlaşılabileceği üzere, son derece salaş ve samimi bir atmosfere sahip.

 • Yalçınkaya Restoran Rumelifeneri balık restoranları içinde yer alan Yalçınkaya Restoran da kahvaltı, aperitif, balık ve deniz ürünü seçeneklerini aynı menüde buluşturmuş olan bir işletme. 

 • Roke Balık & Kahvaltı Roke Balık & Kahvaltı’nın göze çarpan cazip özelliklerinden ilki, denizin hemen yanı başında olması. Bu sayede ziyaretçilerine birbirinden büyüleyici manzaralar eşliğinde nefis lezzetlerin tadını çıkarma imkanı sunuyor.

 • Menekşe Bahçesi Menekşe Bahçesi, işletme sahiplerine ait olan yaklaşık bir asırlık bahçesine kurulmuş. Sekiz yıldan uzun süredir hizmet veren restoran, hâlen bir aile işletmesi statüsünde.

 • Mendirek Balık Kahvaltı servisi de bulunan Mendirek Balık’ın uzmanlığı, elbette balık yemekleri ve deniz ürünleri üzerine. Kahvaltı servisi serpme kahvaltı konseptiyle yapılıyor. 

 • Palukçu Restoran Bu restoranın logosu, tazeliği ile parıl parıl parlayan balık tezgahı. Taptaze bir şekilde tezgahta bekleyen balıklar usta ellerde pişip masanıza geldiği zaman daha da lezzet kazanıyor.

 • Takanik Balık İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Yeniköy semtinde iki farklı şubesiyle hizmet veren Takanik Balık, bu bölgenin en gözde ve ünlü balık restoranlarından birine dönüşmüş durumda. Aslına bakarsanız, bu işletmenin yolculuğu 1998 yılında küçük bir balıkçı teknesiyle Yeniköy limanında başlamış.

 • Meşhur Balıkçınız Bayram İstanbul’un Bakırköy ilçesinin Zeytinlik semti sınırları içinde kalan Meşhur Balıkçınız Bayram, özellikle son dönemlerde popülerliğini giderek artıran bir balık restoranı. Burası, salaş balıkçıları tercih edenler için oldukça cazip bir adres.

 • Kale Restaurant Kahvaltı & Balık Kale Restaurant Kahvaltı & Balık’ta kahvaltı serpme kahvaltı konseptiyle ve haftanın her günü servis ediliyor. Kahvaltı içerik bakımından oldukça zengin ama çeşitler dönemsel olarak değişiklik gösterebiliyor.

 • Chef Mezze Meze, müzik, manzara… İçeri girdiğiniz anda sizi saran şık fakat samimi dekoru ve harika manzarasıyla listemizde olmazsa olmaz bir modern meyhane Chef Mezze. Mekan, Arnavutköy’de Any ve Alexandra gibi sevilen barların ve pek çok ufak kafenin de yer aldığı Bebek Caddesi’nde yer alıyor. 

 • Lokanta Feriye İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy semtinde bulunan Feriye Sarayı, bir asırı aşkın süredir İstanbul’un kalbini oluşturan Boğaz’ın kıyısında yer alıyor. Bu ayrıcalıklı konum sayesinde, Feriye Sarayı’nın manzarası da tek kelimeyle müthiş.

 • Barba Vasilis Rum Meyhanesi 2013 yılından beri Balat’ta hizmet veren Barba Vasilis Rum Meyhanesi, sıcacık atmosferi ve leziz yemekleriyle ziyaretçilerin beğenisini kazanmayı başarmış.

 • Mavi Balık İstanbul Avrupa yakasının en ünlü ve köklü Boğaz manzaralı restoranlarından biri olan Mavi Balık, ziyaretçilerini Beşiktaş Kuruçeşme sınırları içinde ağırlıyor. 

 • Barboon by Atlas Balık İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Arnavutköy semtinin sınırları içinde bulunan ve Boğaz’ın kıyısında yer alan Barboon by Atlas Balık, Ertuğrul Pekgöz tarafından işletilen popüler bir balık restoranı. 

 • Revma Balık Ediz Tuncay, 2012 yılında müşteri olarak gittiği bu restoranı o gece satın almaya karar vermiş ve ardından hemen yenileme çalışmaları başlamış. Böylece, bir yıl gibi kısa bir süre içinde Revma Balık ziyaretçilerine kapılarını açmış.

 • Bebek Balıkçı İstanbul’un gerek yemyeşil atmosferi gerekse manzaraları bakımından en ayrıcalıklı semtlerinden biri olan Bebek’te, Boğaz manzarası eşliğinde ziyafet çekmeye hazır mısınız? Bunun için, Beşiktaş ilçesine bağlı Bebek’in tam kalbinde ve Boğaz’ın kıyısında yer alan Bebek Balıkçı’ya konuk olmanız yeterli.

 • Marina Balık Kuruçeşme Marina Balık Kuruçeşme’nin menüsünde ağırlıklı olarak klasikleşmiş lezzetler mevcut. Soğuk meze seçenekleri arasında lakerda, somon füme, deniz ürünleri dolma, köz patlıcan, levrek marin ve karides söğüş gibi lezzetler yer alıyor.

 • Balıkçı Kemal’in Yeri Şüphesiz ki Karaköy, İstanbul’un en turistik ve popüler semtlerinden bir tanesi. Bu semtte en sevilen, en çok tercih edilen salaş balıkçılardan bir tanesi de Balıkçı Kemal’in Yeri.

 • Latife Hanım Meyhanesi Latife Hanım Meyhanesi, hem dekorasyonu hem de sıcak atmosferiyle sizi günümüzden alıp cumhuriyetin ilk yıllarına dek götürecek bir işletme. Mekanın duvarları, bu dönemlerde yaşamış kadınların nostaljik çerçevelere konmuş fotoğraflarıyla süslenmiş.

 • Akın Balık İstanbul’un simgesi hâline gelmiş, ihtişamıyla göz dolduran yerlerden bir tanesi olan Galata Köprüsü’nü herkes bilir. Bu köprünün Karaköy ayağında, Haliç’e doğru uzanan balık pazarında yer alan bir mekan dikkatleri üzerine çekiyor. Akın Balık, ağaçların altında konumlanmış eşsiz bir salaş balıkçı.

 • Livar Balık Evi Arnavutköy sahilinin eşsiz manzarasında, lezzetli ve taze balık arayışındaysanız Livar Balık Evi’ne bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyorum. Bu sevimli balık evi, çok katlı ve eski bir Arnavutköy evinin kendine özgü bir dönüşüme uğramasıyla salaş ama otantik bir ortam sunuyor.

 • Park Fora Fish İstanbul’da Boğaz manzarasının keyfini çıkarmak için Avrupa yakası sınırları içinde ziyaret edebileceğiniz en ideal adreslerden biri, Beşiktaş’ın Kuruçeşme ve Ortaköy arasında uzanan Muallim Naci Caddesi.

 • Ringa Sea Food Boğaz’a karşı nefis bir balık ve meze keyfi yapmak, arzu ederseniz iki kadeh tokuşturmak isterseniz; Ringa Sea Food’a davetlisiniz. İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Kuruçeşme semtinin sınırları içinde yer alan Ringa Sea Food, ziyaretçilerine hem eşsiz bir Boğaz manzarası hem de modern bir menüyle sunulan ayrıcalıklı bir gastronomi deneyimi yaşama fırsatı sunuyor. 

Elbette Avrupa yakası en iyi balık restoranları listesi kişiden kişiye göre değişebilir. Çünkü herkesin bir restoranı değerlendirme kriterleri ve damak zevki birbirinden farklı. Ancak müşterilerin tavsiyelerine ve görüşlerine göz attığımızda, bazı restoranların misafirlerinin büyük çoğunluğundan tam not almayı başardığını görebiliyor, bu görüşler doğrultusunda da bir en iyi Avrupa yakası balık restoranları listesi oluşturabiliyoruz. Bu işletmeler genellikle Arnavutköy, Kuruçeşme, Bebek, Ortaköy, Yeniköy, Rumeli Hisarı ve Karaköy gibi semtlere dağılmış durumda. Dilerseniz, bunlara biraz daha detaylı göz atalım. 

Arnavutköy Balık Restoranları

Avrupa yakasında güzel balık restoranları dendiğinde akla ilk gelen semtlerden biri, elbette Arnavutköy. Ancak Avrupa yakasında aynı isimli bir ilçe daha olduğu için, zaman zaman kafa karışıklıkları yaşanabiliyor. Şu an bahsettiğimiz Arnavutköy, Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi semtlerden biri. Boğaziçi’nin Rumeli yakasında, Ortaköy ve Kuruçeşme semtlerinin de yakınında bulunan Arnavutköy, birbirinden popüler Avrupa yakası balık restoranları seçeneklerine ev sahipliği yapıyor. Arnavutköy Boğaziçi semtlerinden biri olduğu için, burada çok sayıda Boğaz manzaralı balık restoranları seçeneğine de rastlamak mümkün. Dilerseniz, bu popüler işletmelere birkaç örnek verelim: 

 • Revma Balık: 2013 yılından beri hizmet veren Revma Balık, Şef Fettah Akbulut’un yönetimindeki mutfağıyla on yılı aşkın süredir ziyaretçilerini nefis tatlarla buluşturmaya devam ediyor. Restoranın spesiyalleri arasında paella, mürekkep balıklı makarna ve deniz mahsüllü risotto gibi enfes alternatifler var. Zeytinyağı Ayvalık’tan özel olarak temin ediliyor. Mekanda sunulan lüferler de doğrudan Boğaz’da balık tutan oltacılardan alınıyor. 

 • Barboon by Atlas Balık: Avrupa yakası Boğaz manzaralı balık restoranları seçeneklerinden bir diğeri olan Barboon by Atlas Balık’ın Boğaz’ı tam cepheden gören bir terası var. Restoran menüsünde hem klasik lezzetlerle hem de özgün tatlarla karşılaşabiliyoruz. Özellikle üç soslu levrek külbastı, Portekiz usulü levrek ve dil sufle; restoranın spesiyalleri arasında. Meze menüsü de mevsime göre değişmekle birlikte her gün ortalama 30-40 seçeneğe ev sahipliği yapıyor. 

 • Adem Baba Restoran: Karadeniz mutfağının en özel lezzetleri üzerine uzmanlaşmış bir balık restoranı olan Adem Baba Restoran, ismini kurucusunun lakabından alıyor. Karadenizli bir balıkçı olan Adem Baba, ziyaretçilerini taptaze balıklarla, nefis mezelerle ve elbette mısır ekmeğiyle buluşturuyor. 

 • Livar Balık Evi: Avrupa yakası sahil balık restoranları seçeneklerinden bir diğeri de Arnavutköy sahilinde bulunan Livar Balık Evi. Eski bir Arnavutköy evinin restore edilmesi sonucunda restorana dönüştürülmüş olan bu işletme, oldukça samimi ve salaş bir atmosfere sahip. Mekanın teras bölümü, havanın güzel olduğu günlerde dolup taşıyor. Bu nedenle rezervasyonsuz yer bulmak biraz güçleşebiliyor. 

Bebek Balık Restoranları

İstanbul’un gerek yemyeşil atmosferi gerek huzurlu ortamı açısından en ayrıcalıklı semtlerinden biri olan Bebek, çok sayıda balık restoranı seçeneğine de ev sahipliği yapıyor. Bebek’in en önemli özelliklerinden biri, Boğaz manzarasına hakim olması. Bu sayede, Avrupa yakası sahil balık restoranları seçeneklerine burada sıklıkla rastlayabiliyoruz. Sözünü ettiğimiz seçeneklerden biri de Bebek Balıkçı. 1974 yılından beri hizmet veren ve günümüzde mutfağı Şef Zeynep Petek Dursun’un yönetiminde olan Bebek Balıkçı, ziyaretçilerine kusursuz bir Boğaz manzarası sunuyor. Restoranın siyah beyaz fotoğraflarla bezeli olan duvar panoları, bir çeşit mini sergi niteliğinde. Fuaye alanında ise yerli ve yabancı sanatçıların dönemsel sergilerine yer veriliyor. Açık mutfak konseptini uygulayan Bebek Balıkçı’nın menüsünde son derece yaratıcı ve özgün tatlarla karşılaşmak mümkün.

Elbette Bebek balık restoranları seçenekleri yalnızca bu işletmeyle sınırlı değil. Bebek’in sahilden biraz uzak kalan noktalarında da birbirinden ünlü ve cazip balıkçı seçenekleri yer alıyor. Bebek İstanbul’un en lüks semtlerinden biri olduğu için, Bebek balık restoranları fiyatları da diğer birçok semte kıyasla daha tuzlu olabilir. Ancak elbette istisnalarla da karşılaşabiliyoruz. 

Kuruçeşme Balık Restoranları

İstanbul Boğazı’nın kıyısında bulunan bir diğer semt olan Kuruçeşme de Beşiktaş ilçesi sınırları içinde. Kuruçeşme Arena’ya da ev sahipliği yapıyor. Kayalık tepelerin üzerine kurulmuş olması dolayısıyla, Kuruçeşme balık restoranları seçeneklerinin birçoğu harika bir manzaraya hakim. Keza Avrupa yakası Boğaz manzaralı balık restoranları seçeneklerinin birçoğu da Kuruçeşme sınırları içinde bulunuyor. Hem yemyeşil atmosferi hem de büyüleyici manzarasıyla ün salmış olan Kuruçeşme’nin en gözde balık restoranlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: 

 • Marina Balık Kuruçeşme: Avrupa yakası Boğaz balık restoranları seçenekleri arasında yer alan Marina Balık Kuruçeşme, bugüne dek nice ünlü ve değerli isim tarafından ziyaret edilmiş köklü bir restoran. Yirmi yılı aşkın süredir aynı noktada hizmet veriyor ve manzarası gerçekten de nefis. Restoran menüsündeki balık ve meze seçenekleri, mevsime göre değişkenlik gösteriyor. Balık yemek istemeyen ziyaretçiler, tercihini bonfile veya piliç ızgara seçeneklerinden yana da kullanabiliyor. 

 • Ringa Sea Food: Boğaz’da balık restoranları Avrupa yakası sınırları içinde birçok farklı seçenekle karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de Kuruçeşme’de bulunan Ringa Sea Food. Her gün 14:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet veren bu restoran, son derece özgün ve yaratıcı bir menüye sahip. İçki menüsü de oldukça zengin olan işletme, sürdürülebilir gastronomi ilkelerini de benimsemiş durumda. 

 • Mavi Balık: 1995 yılında Mavi Yeşil Restoran adıyla kurulan ve 2000 yılında isim değiştiren Mavi Balık, Kuruçeşme’nin en ayrıcalıklı konumlarından birine sahip. 100 kişi kapasiteli açık alanı ve 120 kişi kapasiteli özel terası ile ziyaretçilerine nefis bir Boğaz manzarası sunuyor. Son derece zengin bir şarap menüsü de bulunan Mavi Balık, menüsünde balık ve deniz ürünlerinin yanı sıra, beyaz ve kırmızı et seçeneklerine de yer veriyor. 

Ortaköy Balık Restoranları

Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi semtlerden bir diğeri olan Ortaköy, Boğaziçi’nde vadi boyunca uzanan yamaçlara kurulmuş. Tarihçesi İstanbul’un Bizans İmparatorluğu’nun hükümdarlığı altında olduğu döneme kadar uzanıyor. Bu dönemde de bir balıkçı köyü olduğu bilinen Ortaköy’de, her biri birbirinden ünlü ve popüler çok sayıda balık restoranı seçeneği mevcut. Semtin avantajlı konumu sayesinde, burada da Boğaz manzaralı balık restoranları seçenekleriyle karşılaşabiliyoruz. Haydi, bu popüler işletmelere birkaç örnek verelim.

 • Lokanta Feriye: Boğaz manzaralı balık restoranları Avrupa yakası sınırları içinde oldukça çeşitli. Ortaköy’de bulunan Lokanta Feriye de Boğaz manzaralı balıkçı seçenekleri arasında yer alıyor. 1995 yılından beri Feriye Sarayı’nın içinde bulunan bu işletme, Şef Birkan Erköylü’nün yönetimindeki mutfağında hem klasikleşmiş hem de özgün lezzetleri buluşturuyor. Restoran menüsünde ağırlıklı olarak deniz ürünleri ve balık seçenekleri olsa da, kırmızı ve beyaz alternatiflerine de rastlayabiliyoruz. Lokanta Feriye’de her cumartesi ve pazar günü kahvaltı servisi de mevcut. Kahvaltı servisine canlı müzik dinletileri de eşlik ediyor. 

 • Park Fora Fish: İstanbul Avrupa balık restoranları arasında yer alan bir diğer seçenek olan Park Fora Fish, Ortaköy’de bulunuyor. 1996 yılında kurulmuş olan bu köklü restoran, Boğaz manzarasına hakim bir konuma sahip. Şarapta kavrulmuş düğmeli ahtapot, sütte balık ve kara midye gibi spesiyal lezzetleri oldukça ünlü. Canlı kral yengeç ve ıstakoz akvaryumları da bulunan Park Fora Fish’in kabuklular menüsü de oldukça geniş. 

Karaköy Balık Restoranları

Beşiktaş ilçesinin manzarasıyla ve balık restoranlarıyla ön plana çıkan semtlerinden kısaca söz ettiğimize göre, artık diğer Avrupa yakası ilçelerine doğru yolculuk etmeye başlayabiliriz. İlk durağımız, Beyoğlu’nun en ünlü semtlerinden biri olan Karaköy. Tarih boyunca farklı inançlara ve kültürlere sahip nice insanı aynı çatı altında buluşturmuş olan Karaköy, Galata Köprüsü’nün yanından başlayıp kuzeydoğu yönüne doğru uzanıyor. Karaköy'ün tarihi bir liman semti olması, balıkçılık kültürünü de hiçbir zaman yitirmemesini sağlamış. Bu sebeple, Avrupa yakası en iyi balık restoranları seçeneklerine burada da rastlayabiliyoruz. Dilerseniz, bunlardan birkaç örneğe birlikte göz atalım. 

 • Akın Balık: Galata Köprüsü’nün Karaköy ayağında ve balık pazarının içinde bulunan Akın Balık, birçok kişi için Avrupa yakası en iyi balık restoranları listesinde. Salaş atmosferiyle ve huzurlu ortamıyla dikkat çeken bu restoran, çay bardağında rakı konseptini benimsemiş. Taptaze ve lezzetli mezeler ile balıklar, yılın her döneminde sofranıza geliyor. Mekanın tarihi bir semtte ve harika bir manzaraya karşı konumlanması da cazibesini artırıyor. 

 • Balıkçı Kemal’in Yeri: Karaköy balık restoranları arasında yer alan bir diğer popüler ve salaş işletme de Balıkçı Kemal’in Yeri. Teras bölümü de bulunan mekanda her mevsim tezgahtan taptaze balıkları seçebiliyor ve onların usta şefler tarafından pişirilmesine tanıklık edebiliyorsunuz. Otuz yılı aşkın süreli bir tecrübeye sahip olan restoran, Karaköy’ün tarihi dokusuna harika bir şekilde uyum sağlamış. Restoranın denize bakan masalarından birinde oturduğunuz takdirde, İstanbul’un ünlü silüetinin harika manzarasını da seyretmenin tadını çıkarabiliyorsunuz. 

Rumeli Hisarı Balık Restoranları

Bir sonraki adresimiz, Sarıyer ilçesinin tarihi semtlerinden biri olan Rumeli Hisarı olacak. Semte ismini veren ve kentin en önemli tarihi yapılarından biri olarak görülen Rumeli Hisarı kalesi, ülkemiz sınırları içinde bulunan en önemli Orta Çağ yapıları arasında. Kalenin ihtişamlı görünümü ve tarihi atmosferi, semte de harika bir dokunuş katıyor. Rumeli Hisarı semti sınırları içinde de çok sayıda Avrupa yakası en iyi balık restoranları seçenekleri bulunuyor. Bunlardan bazıları, Boğaz’ın büyüleyici manzarasına da hakim. Örneğin, Rumeli Hisarı İskele Restaurant

Eski Rumelihisarı Vapur İskelesi’nin restore edilmesi sonucunda ziyaretçilerine kapılarını açan Rumeli Hisarı İskele Restaurant, geçmişte vapur iskelesinin yolcu indirmek için yanaştığı bölümü de Boğaz manzaralı bir terasa dönüştürmüş. 1992 yılından beri hizmet veren restoran, aperitif içki ve puro satılan bir Amerikan bara da ev sahipliği yapıyor. 

Yeniköy Balık Restoranları

Sarıyer’in balık restoranlarıyla ünlü olan bir diğer semti de Yeniköy. İstinye ve Tarabya semtleri arasında kalan Yeniköy de Boğaziçi’nde yer aldığı için çok sayıda Avrupa yakası en iyi balık restoranları seçeneğini içinde barındırıyor. Tarihçesi 16. yüzyıla kadar uzanan Yeniköy’de hem salaş hem de lüks balık restoranlarına rastlamak mümkün. Salaş ve oldukça popüler Yeniköy balık restoranlarına örnek olarak da Sandal Balık'ı gösterebiliriz. Ege otlarıyla yapılan salataları, mısır ekmeği ve balık kebabı gibi lezzetleriyle birden fazla bölgenin mutfağını harmanlayan Sandal Balık, en yoğun olduğu günlerde bile servis hızından ve lezzet kalitesinden ödün vermiyor. 

İstanbul Avrupa Yakası Boğaz Manzaralı Balık Restoranları

Başlarken de belirttiğimiz gibi, eğer Avrupa yakasında Boğaz manzarasına karşı dört dörtlük bir balık ziyafeti çekmek istiyorsanız; rotanızı çevirebileceğiniz en ideal iki ilçe Beşiktaş ve Sarıyer. Beşiktaş’ın Kuruçeşme, Ortaköy, Bebek ve Arnavutköy; Sarıyer’in ise Rumeli Hisarı ve Yeniköy semtleri Avrupa yakası Boğaz manzaralı balık restoranları seçenekleriyle dolup taşıyor. Hem bu restoranlar hakkında bilgi almak hem de daha fazla öneriye göz atmak için, hazırladığımız Avrupa yakası Boğaz manzaralı balık restoranları rehberini de incelemenizi öneririz. 

İstanbul Avrupa Yakası Alkolsüz Balık Restoranları

Meyhane ve balık restoranı dediğimizde aklımıza hep ilk olarak içki servisi yapan işletmeler gelse de elbette her ziyaretçi alkol servisi yapılan bir ortamda vakit geçirmeyi tercih etmeyebiliyor. Özellikle içki tüketmeyen kişilerin tercihi, genellikle alkolsüz balık restoranlarından yana oluyor. Alkolsüz balık restoranları Avrupa yakası sınırları içinde oldukça fazla seçeneğe sahip. Eğer siz de alkol tüketmeyi tercih etmiyor, ancak Avrupa yakasında dört dörtlük bir balık keyfi yaşamak istiyorsanız, tercihinizi alkolsüz restoranlardan yana kullanabilirsiniz. 

İstanbul Avrupa Yakası Salaş Balık Restoranları

Günümüzde her bir balık restoranı farklı konseptleri benimsemiş durumda. Özellikle Avrupa yakası Boğaz’da balık restoranları seçeneklerinin birçoğunun görece lüks bir ambiyansı benimsediğini görebiliyoruz. Ancak birçok kişinin tercihi de daha salaş bir atmosferi ve samimi bir ortamı benimsemiş restoranlardan yana oluyor. Eğer siz de Avrupa yakası salaş balık restoranları seçeneklerine göz atmak istiyorsanız, sizi doğruca İstanbul’un En İyi Salaş Balıkçıları rehberimize alabiliriz. Bu rehberde, hem Avrupa hem de Anadolu yakalarını kapsayan önerilerimize göz atabilirsiniz. 

İstanbul Avrupa Yakası Balık Restoranları Fiyatları

Avrupa yakası balık restoranları fiyatları hakkında tek bir skaladan söz etmek, ne yazık ki mümkün değil. Çünkü hem güncel ekonomik durum sebebiyle işletmeler fiyatlarına çok sık zam yapmak durumunda kalabiliyor hem de fiyatlar mekandan mekana radikal değişiklikler gösterebiliyor. Ancak Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı ve Kuruçeşme gibi Boğaziçi semtlerinde, fiyatların biraz daha yükseldiğini genel anlamda söylemek mümkün. Avrupa yakası Boğaz balık restoranları genellikle ziyaretçilerine sundukları harika manzaraları ve lüks ambiyansı da hesaba katarak daha yüksek fiyatları tercih edebiliyor. Eğer Avrupa yakası uygun balık restoranları seçenekleri arasından tercih yapmak istiyorsanız, salaş restoranlar arasından seçim yapabilirsiniz. 

 • Avrupa yakası sınırları içinde bulunan istisnasız her ilçede balık restoranları seçeneklerine rastlamak mümkün. Ancak hem İstanbul’un balık kültürü hem de eşsiz manzaraları eşliğinde balık yemek istiyorsanız, rotanızı tarihi semtlere çevirmenizi öneririz. Bebek, Ortaköy, Rumeli Hisarı, Arnavutköy, Kuruçeşme ve Yeniköy gibi semtler; Boğaziçi’nde bulunmaları sebebiyle uzun yıllardan beri balıkçılık kültürüne sahip. Genellikle burada yer alan balık restoranları, nefis manzaralarıyla da ziyaretçilerinin kalbini çalmayı başarıyor.

 • Avrupa yakasında Boğaziçi boyunca uzanan bazı semtlerde, ziyaretçilerinin ayaklarının altına Boğaz’ın ve Marmara Denizi’nin eşsiz manzaralarını seren birçok balık restoranı bulunuyor. Avrupa yakasındaki en popüler Boğaz manzaralı balık restoranları arasında Mavi Balık, Ringa Sea Food, Marina Balık Kuruçeşme, Park Fora Fish, Lokanta Feriye, Bebek Balıkçı, Barboon by Atlas Balık, Revma Balık ve Rumeli Hisarı İskele Restaurant’ı sayabiliriz.

 • Hem Avrupa hem de Anadolu yakası sınırları içinde, alkollü içecek satışı yapmayan birçok balık restoranı seçeneği de bulunuyor. Ancak ağırlıklı olarak geniş bir içki menüsü de olan işletmelerle karşılaşıyoruz. Eğer dört dörtlük bir balık keyfi yapmak istiyor, ancak içki servisi yapılan bir ortamda bulunmak istemiyorsanız; Avrupa yakası alkolsüz balık restoranları arasından seçim yapmanız yeterli.

İlgili İçerikler

Napolyon ne demiş? “Dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti şüphesiz İstanbul olurdu.”Kaç farklı açıdan, kaç sefer izlerseniz izleyin...

"Rakı içmenin bir adabı vardır…” diye başlayan tartışmalar artık hepimizi bir hayli sıktı. Ancak meyhanelerin kendine has bir atmosferinin, deyim...

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi bir semt olan Ortaköy, kentin turistik açıdan en çok ilgi gören duraklarından biri. Kentin her...

İstanbul’un Tarihi Yarımada bölgesinde bulunan ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan semtlerden biri olan Kumkapı, oldukça köklü bir tarihi geçmişe sahip....

Boğaz semtleri, kendine has atmosferi ve hem her bütçeye hem de farklı damak zevklerine hitap edebilen restoranlarıyla İstanbul; dört dörtlük...

Dört dörtlük bir balık ziyafeti çekmek isteyenler için, İstanbul adeta bir cennet. Kentin birçok farklı ilçesinde ve semtinde, rüştünü çoktan...

Fonda Türk sanat müziği ezgileri, salaş bir dekorasyon tarzı, loş ışıklar, çilingir sofrası, mutfaktan gelen mis gibi meze ve balık...

1850’li yıllarda Michelin kardeşler tarafından kurulan bir Fransız araç lastiği markası olan Michelin, uzun yıllardan beri her yıl bir gastronomi...

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazı, gerçekten de çok görkemli ve eşsiz bir manzara oluşturuyor. Bu sebeple, Boğaz’ın...

İstanbul her geçen yıl daha kalabalık ve kaotik bir atmosfere kavuşsa da kentin belli başlı noktalarında hâlen doğayla baş başa...

Uzak Doğu mutfağının en gözde lezzetleri, artık coğrafi sınırları aşarak dünyanın birçok farklı noktasına yayılmış durumda. Söz konusu lezzetlere çok...

Bodrum, ülkemizin turistik açıdan en popüler destinasyonlarından biri. Her yaz yerli ve yabancı turist akınına uğruyor olması sayesinde de eğlence...

İyi bir yemek yiyebilmek için şehrin en havalı semtinde, küçük bir servet ödemek zorunda kaldığımız restoranlara gitmek gerekmiyor. Hatta yazılı...

İstanbul Boğazı’nın kuzey ucunda ve Avrupa yakası sınırları içinde bulunan Rumeli Kavağı, bağlı bulunduğu Sarıyer ilçesinin de en keyifli keşif...

Popüler İçerikler
İstanbul Salaş Meyhaneler: İstanbul’un En İyi 13 Salaş Meyhanesi Meyhaneler
İstanbul Salaş Meyhaneler: İstanbul’un En İyi 13 Salaş Meyhanesi

Fonda Türk sanat müziği ezgileri, salaş bir dekorasyon tarzı, loş...

En İyi Bodrum Meyhaneleri: Bodrum'un En İyi 8 Meyhanesi Meyhaneler
En İyi Bodrum Meyhaneleri: Bodrum'un En İyi 8 Meyhanesi

Bodrum, ülkemizin turistik açıdan en popüler destinasyonlarından biri. Her yaz...