nerdeneredenerdenerede
Beşiktaş Balık Restoranları

Beşiktaş Balık Restoranları

Beşiktaş Balık Restoranları

Ringa Sea Food

Boğaz’a karşı nefis bir balık ve meze keyfi yapmak, arzu ederseniz iki kadeh tokuşturmak isterseniz;...

Revma Balık

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı bir semt olan Arnavutköy, uzun yıllardan beri tavernalarla, balık lokantalarıyla ve...

Chef Mezze

Meze, müzik, manzara… İçeri girdiğiniz anda sizi saran şık fakat samimi dekoru ve harika manzarasıyla...

Livar Balık Evi

Arnavutköy sahilinin eşsiz manzarasında, lezzetli ve taze balık arayışındaysanız Livar Balık Evi’ne bir göz gezdirmenizi...

Adem Baba Restoran

Bir metropol olan İstanbul’da birbirinden lüks balıkçılar bulunuyor olsa bile hiçbir şey salaş balıkçıların yerini...

Park Fora Fish

İstanbul’da Boğaz manzarasının keyfini çıkarmak için Avrupa yakası sınırları içinde ziyaret edebileceğiniz en ideal adreslerden...

Barboon by Atlas Balık

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Arnavutköy semtinin sınırları içinde bulunan ve Boğaz’ın kıyısında yer alan Barboon...

Bebek Balıkçı

İstanbul’un gerek yemyeşil atmosferi gerekse manzaraları bakımından en ayrıcalıklı semtlerinden biri olan Bebek’te, Boğaz manzarası...

Marina Balık Kuruçeşme

Ahmet Güneş ve Ahmet Tokmakçı tarafından yirmi yılı aşkın süre önce kurulan ve bu tarihten...

Mavi Balık

İstanbul Avrupa yakasının en ünlü ve köklü Boğaz manzaralı restoranlarından biri olan Mavi Balık, ziyaretçilerini...

Lokanta Feriye

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy semtinde bulunan Feriye Sarayı, bir asırı aşkın süredir İstanbul’un kalbini...

Beşiktaş'taki Balık Restoranları

Beşiktaş'ta balık lokantaları, İstanbul'un bu semtinin vazgeçilmez bir parçası olarak uzun bir geçmişe sahiptir.

İlk balık lokantaları, 19. yüzyılın sonlarında Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy gibi sahil semtlerinde açılmaya başlamıştır. O dönemde hamsi, istavrit, palamut gibi balıklar bol miktarda avlanmakta ve uygun fiyatlarla satılmaktaydı.

20 yüzyılın başlarında, özellikle cumartesi akşamları balık yemek için Beşiktaş'a gelenlerin sayısı artmış, bölgedeki ilk meyhanelerde balık ikram edilmeye başlanmıştır. 1930'lu yıllarda artık balıkçı barınaklarının hemen yanında, sahilde balık lokantaları kurulmaya başlamıştır.

Beşiktaş iskelesinin hemen karşısında yer alan balık lokantaları, taze deniz ürünleri ve geleneksel lezzetleri ile ünlenmiştir. Özellikle 1960'lı yıllardan itibaren popüler olan kızartma, buğulama gibi pişirme yöntemleri ve karalahana turşusu, zeytinyağlı enginar gibi mezeler bugün de Beşiktaş mutfağının vazgeçilmezleri arasındadır.

Beşiktaş'ın En İyi Balık Restoranları

Beşiktaş, deniz kıyısında yer alan bir ilçe olduğu için balık lokantaları açısından oldukça zengin sayılır. Özellikle sahil şeridinde yer alan balık lokantaları hem lezzetli balık çeşitleri hem de muhteşem deniz manzarası ile ön plana çıkıyor.

İlçede en çok bilinen balık lokantaları arasında şunlar yer alıyor:

Chef Mezze Meze, müzik, manzara… İçeri girdiğiniz anda sizi saran şık fakat samimi dekoru ve harika manzarasıyla listemizde olmazsa olmaz bir modern meyhane Chef Mezze. Mekan, Arnavutköy’de Any ve Alexandra gibi sevilen barların ve pek çok ufak kafenin de yer aldığı Bebek Caddesi’nde yer alıyor.  İster romantik bir akşam yemeği, ister arkadaşlarla buluşup keyifli vakit geçirmek için gidin, sizi yanıltmayacak bir restoran.

Livar Balık Evi Arnavutköy sahilinin eşsiz manzarasında, lezzetli ve taze balık arayışındaysanız Livar Balık Evi’ne bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyorum. Bu sevimli balık evi, çok katlı ve eski bir Arnavutköy evinin kendine özgü bir dönüşüme uğramasıyla salaş ama otantik bir ortam sunuyor.

Adem Baba Restoran Bir metropol olan İstanbul’da birbirinden lüks balıkçılar bulunuyor olsa bile hiçbir şey salaş balıkçıların yerini tutmuyor. İnternette yapılan yorumlar incelendiği zaman, en sevilen salaş balık restoranlarının başında Adem Baba Restoran’ın geldiği görülüyor.

Ringa Sea Food Boğaz’a karşı nefis bir balık ve meze keyfi yapmak, arzu ederseniz iki kadeh tokuşturmak isterseniz; Ringa Sea Food’a davetlisiniz. İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Kuruçeşme semtinin sınırları içinde yer alan Ringa Sea Food, ziyaretçilerine hem eşsiz bir Boğaz manzarası hem de modern bir menüyle sunulan ayrıcalıklı bir gastronomi deneyimi yaşama fırsatı sunuyor.

Park Fora Fish İstanbul’da Boğaz manzarasının keyfini çıkarmak için Avrupa yakası sınırları içinde ziyaret edebileceğiniz en ideal adreslerden biri, Beşiktaş’ın Kuruçeşme ve Ortaköy arasında uzanan Muallim Naci Caddesi. Denizin hemen yanı başında uzanan bu cadde, ziyaretçilerine nefis Boğaz manzaraları sunan birçok balık restoranına da ev sahipliği yapıyor.

Revma Balık İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı bir semt olan Arnavutköy, uzun yıllardan beri tavernalarla, balık lokantalarıla ve kahvaltıcılarla dolup taşıyor. Ne var ki, artık inşaat sektörünün ilerlemesi ve kentleşme sebebiyle, semtteki bostanların ve balıkçıların sayısı günden güne azalıyor.

Barboon by Atlas Balık İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Arnavutköy semtinin sınırları içinde bulunan ve Boğaz’ın kıyısında yer alan Barboon by Atlas Balık, Ertuğrul Pekgöz tarafından işletilen popüler bir balık restoranı. Boğaz’ın incisi olarak da nitelendirilen Arnavutköy’ün en güzel manzaralı noktalarından birinde bulunan Barboon by Atlas Balık, Boğaz manzarası eşliğinde birbirinden nefis mezeler, balıklar ve deniz ürünleri tatmak isteyenler için son derece cazip bir adres alternatifi oluşturuyor.  Restoranın lokasyonu, Boğaz manzaralı diğer İstanbul balık restoranlarına göre de biraz daha farklı.

Bebek Balıkçı İstanbul’un gerek yemyeşil atmosferi gerekse manzaraları bakımından en ayrıcalıklı semtlerinden biri olan Bebek’te, Boğaz manzarası eşliğinde ziyafet çekmeye hazır mısınız. Bunun için, Beşiktaş ilçesine bağlı Bebek’in tam kalbinde ve Boğaz’ın kıyısında yer alan Bebek Balıkçı’ya konuk olmanız yeterli.

Marina Balık Kuruçeşme Ahmet Güneş ve Ahmet Tokmakçı tarafından yirmi yılı aşkın süre önce kurulan ve bu tarihten beri ziyaretçilerini ağırlamayı sürdüren Marina Balık Kuruçeşme, İstanbul’un Avrupa yakasında Boğaz manzarası eşliğinde ziyafet çekmek için gönül rahatlığıyla ziyaret edebileceğiniz bir balık restoranı.

Mavi Balık İstanbul Avrupa yakasının en ünlü ve köklü Boğaz manzaralı restoranlarından biri olan Mavi Balık, ziyaretçilerini Beşiktaş Kuruçeşme sınırları içinde ağırlıyor. Belki Mavi Balık ismi size tanıdık gelmemiş olabilir. Çünkü bu işletme, aslında 1995 yılında yolculuğuna başladığında Mavi Yeşil ismiyle kurulmuş.

Lokanta Feriye İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy semtinde bulunan Feriye Sarayı, bir asırı aşkın süredir İstanbul’un kalbini oluşturan Boğaz’ın kıyısında yer alıyor. Bu ayrıcalıklı konum sayesinde, Feriye Sarayı’nın manzarası da tek kelimeyle müthiş. İstanbul’un silüetini oluşturan en ikonik yapıları aynı manzarada buluşturarak panoramik bir görünümle ziyaretçilerine sunuyor.

  • Kıyı Balık Evi: 1989 yılından beri hizmet veren tarihi bir mekan. Özellikle barbun balığı ile ünlü. Fiyatları orta ve üzeri seviyede.

  • Hayal Kahvesi Balık Restaurant: Muhteşem boğaz manzarasına sahip, şık ve romantik bir mekan. Fiyatları yüksek.

  • Kumrular Balıkçısı: Geleneksel bir balık lokantası. Makarna ve mezeleri ile de ön plana çıkıyor. Fiyatları uygun.

  • Balıkçı Mustafa: 1969'dan beri hizmet veriyor. Taze balık çeşidi oldukça fazla. Fiyatları makul.

  • Dede Balıkçı: Sade bir balık lokantası. Efsanevi balıkçılardan. Fiyat performansı iyi.

Genel olarak fiyatlar balık çeşidine, mekana ve servis kalitesine göre değişiklik gösterse de ortalama kişi başı fiyatlar 500-1500 TL arasında değişiyor. Öğle ve akşam saatlerinde balıkta tazelik ön planda olduğu için fiyatlar biraz daha yüksek oluyor.

Beşiktaş Balık Lokantalarında Balık Çeşitleri

Beşiktaş'taki balık lokantalarının menülerinde çeşitli geleneksel balık çeşitleri bulunur. Bu balıklar mevsimine göre değişiklik gösterir.

Mevsim Balıkları

Kış aylarında genellikle palamut, istavrit, mezgit gibi balıklar tercih edilir. İlkbahar geldiğinde barbunya ve çupra gibi balıklar menülere girer. Yaz aylarının vazgeçilmezleri ise levrek ve çipura olur. Sonbaharda ise istavrit ve palamut tekrar popüler olur.

Pişirme Teknikleri

Balıklar çoğunlukla ızgara veya buğulama olarak pişirilir. Bu sayede balığın kendi lezzetini koruması sağlanır. Mevsim balıkları genellikle taze olarak tedarik edildiği için çok fazla baharat kullanılmaz. Sadece zeytinyağı, limon ve tuz ile servis edilir.

Beşiktaş'ta Balık Mekanları

Beşiktaş'taki balık lokantalarının çoğu geleneksel Türk lokanta dekoruna sahiptir. Duvarlarda eski İstanbul fotoğrafları, bakır kaplar, seramikler gibi dekoratif unsurlar yer alır. Ancak son yıllarda modern dekorasyona sahip balık restoranları da açılmaya başladı.

Geleneksel dekoru sevenler için Asmalı Balıkçı, Kıyı Balık Evi, Develi Balık gibi mekanlar öne çıkıyor. Burada aileler ve iş toplantıları için sıcak bir ortam yaratılıyor. Modern dekorasyona sahip mekanlardan Örnek Balık ve Deniz, daha çok gençlerin ve çiftlerin rağbet ettiği romantik bir atmosfere sahip. Her iki tarzın da kendine has bir çekiciliği var. Ancak özellikle yabancı turistler geleneksel Türk dekorunu daha çok beğeniyor.

Genel olarak balık lokantalarının atmosferi sıcak ve samimi. Mekanlar balık yemek için ideal. Masaların konumu ve dekor unsurları insanların rahatça oturup yemek yiyebileceği ve sohbet edebileceği şekilde düzenlenmiş. Garsonlar da bu sıcak ortamı destekliyor.

Beşiktaş Balık Restoranları Fiyatları

Fiyatlar balığın cinsine, mevsimine ve lokantanın konumuna göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak levrek ve çipura için porsiyon başına 500-800 TL, diğer balıklar içinse 300-600 TL arası fiyatlar görülmektedir. Porsiyon miktarları da kişi sayısına göre ayarlanabilir.

Beşiktaş'taki balık restoranları genellikle orta ve üstü fiyat segmentinde yer almaktadır. Ancak fiyatlar mevsime, balık çeşidine ve restoranın konumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ortalama olarak öğle yemeği menü fiyatları kişi başı 600-1200 TL arasında değişmektedir. Akşam yemeğinde ise ortalama fiyatlar 1000-2000 TL aralığındadır. Öğle yemeklerinde daha küçük porsiyonlar ve sınırlı menü seçenekleri sunulurken, akşam yemekleri daha zengin menüler ve balık çeşitleri ile daha pahalı olabilmektedir.

Ödemeler konusunda nakit ve kredi kartı seçenekleri sunan restoranlar çoğunluktadır. Ancak bazı popüler restoranlar sadece kredi kartı ile ödeme kabul etmektedir. Yemek çekleri ve kuponları kabul eden restoran sayısı nispeten daha azdır. Müşteriler ödeme seçenekleri konusunda restoranlara önceden danışarak bilgi almalıdır.

Beşiktaş Balık Restoranları Yorumları

Beşiktaş'taki balık restoranlarının müşterileri genellikle memnuniyet ve şikayetlerini çevrimiçi yorum sitelerinde paylaşmaktadır. Yorumlara bakıldığında en çok memnuniyet duyulan konuların başında taze ve kaliteli balık çeşitleri gelmektedir. Müşteriler özellikle günlük olarak getirilen balıkların lezzeti ve tazeliğinden bahsetmektedir.

Diğer yandan en çok şikayet edilen konuların başında servis hızı ve personelin ilgisizliği gelmektedir. Özellikle yoğun saatlerde servisin yavaşlaması ve siparişlerin geç çıkarılması müşterileri rahatsız etmektedir. Ayrıca personelin ilgisiz ve soğuk tavırları da sıkça dile getirilen şikayet konuları arasındadır.

Yorum sitelerindeki puanlamalara bakıldığında, balık restoranlarının ortalama 7-8 puan aldığı görülmektedir. En yüksek puanı alan restoranlar müşterilerine kaliteli ürün ve hizmet sunarken, düşük puan alan restoranlarda servis kalitesi ve personel sorunları öne çıkmaktadır. Ancak genel olarak Beşiktaş'taki balık restoranlarının müşteri beklentilerini karşıladığı söylenebilir.

Beşiktaş Balık Restoranı Önerileri

Beşiktaş'taki balık restoranları, sürdürülebilir balık avcılığına önem veriyor. Çoğu restoran, avlanma kotasına uyan ve nesli tükenme tehlikesi olmayan balık çeşitlerini menülerine almaya gayret gösteriyor. Ayrıca, balıkların avlanma zamanlarına da dikkat ederek, yavru balıkların büyümesi için gereken süreyi veriyorlar.

Restoranlar ayrıca israfı azaltmaya ve geri dönüşüme önem veriyor. Artan yemekleri personeline ya da ihtiyaç sahiplerine dağıtıyorlar. Tek kullanımlık plastikler yerine cam ve porselen tabaklar kullanmaya özen gösteriyorlar. Atık yağları ise geri dönüşüme göndererek, çevre kirliliğini önlemeye çalışıyorlar.

Bazı restoranlar solar paneller kurarak, elektrik ihtiyacının bir kısmını güneş enerjisinden karşılıyor. Su tasarrufu için de muslukların damlama oranını ayarlıyorlar.

Kısacası, Beşiktaş'taki balık restoranları hem lezzetli balık yemekleri sunarken, hem de çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyorlar.

Beşiktaş'taki balık restoranları son yıllarda sağlıklı beslenme eğilimlerini göz önünde bulundurarak menülerinde çeşitli değişiklikler yapmaya başladı. Özellikle şehirde yaşayan modern ve bilinçli tüketicilerin artan talebi doğrultusunda, birçok mekan diyetisyen onaylı ve vegan seçenekler sunmaya başladı.

Örneğin, balık restoranlarının çoğu artık ızgara, buğulama gibi yağsız pişirme yöntemlerini tercih ediyor. Kızartma veya kavurma yerine buğulama ve fırında pişirme alternatifleri sunuluyor. Ayrıca bazı restoranlar menülerinde omega-3 açısından zengin balık çeşitlerine ve taze sebzelere yer vererek dengeli beslenmeyi destekliyor.

Vegan müşteriler için de sebze ağırlıklı vegan menüler hazırlanıyor. Bu menülerde kinoa, bulgur, mercimek gibi protein kaynakları ve bol taze sebze bulunuyor. Böylece etobur olmayan müşteriler de keyifli vakit geçirebiliyor.

Sonuç olarak, sağlıklı beslenme konusunda daha bilinçli olan Beşiktaş halkı için balık restoranları da adım atıyor ve her kesimin ihtiyaçlarını karşılayacak alternatifler sunuyor.

Son yıllarda İstanbul'daki balık lokantalarının popülerliği belirli dalgalanmalar göstermiştir. 2000'li yılların başında, balık restoranları şehrin en popüler ve prestijli restoranları arasında yer alıyordu. Ancak sonraki on yılda, daha modern ve yenilikçi restoran konseptleri ortaya çıkmaya başladı. Buna ek olarak, balık fiyatlarındaki artış, bazı müşterilerin bu restoranlara gitme sıklığını azalttı.

Bununla birlikte, son birkaç yılda balık restoranlarında yeniden bir canlanma gözlemleniyor. İnsanlar daha sağlıklı beslenmeye önem verirken, balık ve deniz ürünlerine olan talep artıyor. Aynı zamanda, nostaljik eğilimler, geleneksel balık lokantalarını yeniden popüler hale getiriyor.

COVID-19 salgını, restoran sektörünü derinden etkiledi. Birçok mekan geçici olarak kapandı veya tamamen kapanmak zorunda kaldı. Ancak balık restoranları, açık havada oturma alanları ve deniz manzarası sunmaları nedeniyle, diğer restoranlara göre biraz daha avantajlı durumdaydı. Yine de cirolarında büyük düşüşler yaşandı.

Gelecekte, balık restoranlarının ayakta kalabilmesi için bazı trendleri ve yenilikleri benimsemesi gerekecek. Daha fazla dijitalleşme, online sipariş ve teslimat seçenekleri sunmaları önem kazanacak. Aynı zamanda vegan ve vejetaryen müşteriler için menülerinde balık alternatifleri sunmaları gerekebilir. Mekan tasarımlarını güncel tutmak ve sosyal medyayı etkin kullanmak da rekabetçi kalmalarına yardımcı olacaktır. Geleneklerine bağlı kalırken, çağın gereklerine uyum sağlayan balık restoranları bu zor dönemi atlatabilecek gibi görünüyor.

Beşiktaş'taki balık lokantaları, ilçenin kültürü ve kimliği açısından büyük önem taşıyor. Yıllardır bölgeye has lezzetler sunan bu mekanlar, hem yerli hem de yabancı turistler için ilk akla gelen yerlerden. Ancak son yıllarda sayıları hızla artan fast food zincirleriyle rekabet edebilmek için balık lokantalarının kalitelerini artırmaları gerekiyor.

İlk olarak servis ve müşteri memnuniyetine önem vermeleri şart. Hızlı ve kaliteli servis sunabilen mekanlar ayakta kalmayı başaracaktır. Ayrıca fiyat-performans dengesine dikkat etmeleri, kaliteli ve taze ürün kullanmaları da önemli. Menülerini çağa ayak uydurarak genişletmeli, vegan/vejetaryen seçenekler sunmalılar.

Mekanların dekorasyon ve atmosferlerine de özen göstermeli. Geleneksel dokuyu korurken, modern ve ferah bir hava yaratmalılar. Teknolojiden faydalanıp dijitalleşmeli, online sipariş ve ödeme seçenekleri sunmalılar.

Sonuç olarak, balık lokantaları kaliteden ödün vermeden yeniliklere ayak uydurdukları takdirde, Beşiktaş'ın vazgeçilmez lezzet durakları olmaya devam edeceklerdir.

  • Beşiktaş, İstanbul'un en popüler semtlerinden biri olup birçok kaliteli balık restoranına ev sahipliği yapmaktadır. En iyi balık restoranları arasında Balıkçı Kahraman, Tarihi Karaköy Balıkçısı, ve Sur Balık bulunmaktadır. Bu restoranlar taze ve lezzetli deniz ürünleri sunmalarıyla ünlüdür. Ayrıca, Mavi Balık Restoranı ve Lacivert gibi mekanlar da muhteşem Boğaz manzaralarıyla keyifli yemek deneyimleri sunar.

  • Beşiktaş'taki balık restoranlarında özellikle taze deniz mahsulleri tercih edilmektedir. Popüler yemekler arasında levrek, çipura, mezgit, ve hamsi gibi balıklar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, kalamar tava, karides güveç, ve lakerda gibi başlangıçlar da oldukça rağbet görmektedir. Restoranlar, mevsimlik ve taze ürünlerle hazırlanan balık çorbası ve deniz mahsullü salatalar da sunmaktadır.

  • Beşiktaş'taki balık restoranlarının fiyatları, sunulan hizmet ve yemeklerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak, bir balık restoranında iki kişi için ortalama yemek maliyeti 300-500 TL arasında değişmektedir. Ancak, Balıkçı Kahraman ve Sur Balık gibi daha lüks mekanlarda bu fiyatlar biraz daha yüksek olabilir. Daha uygun fiyatlı seçenekler arayanlar için Beşiktaş Balık Pazarı etrafındaki küçük balıkçılar da iyi bir alternatif olabilir.

İlgili İçerikler

Napolyon ne demiş? “Dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti şüphesiz İstanbul olurdu.”Kaç farklı açıdan, kaç sefer izlerseniz izleyin...

"Rakı içmenin bir adabı vardır…” diye başlayan tartışmalar artık hepimizi bir hayli sıktı. Ancak meyhanelerin kendine has bir atmosferinin, deyim...

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi bir semt olan Ortaköy, kentin turistik açıdan en çok ilgi gören duraklarından biri. Kentin her...

Boğaz semtleri, kendine has atmosferi ve hem her bütçeye hem de farklı damak zevklerine hitap edebilen restoranlarıyla İstanbul; dört dörtlük...

Dört dörtlük bir balık ziyafeti çekmek isteyenler için, İstanbul adeta bir cennet. Kentin birçok farklı ilçesinde ve semtinde, rüştünü çoktan...

1850’li yıllarda Michelin kardeşler tarafından kurulan bir Fransız araç lastiği markası olan Michelin, uzun yıllardan beri her yıl bir gastronomi...

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazı, gerçekten de çok görkemli ve eşsiz bir manzara oluşturuyor. Bu sebeple, Boğaz’ın...

Uzak Doğu mutfağının en gözde lezzetleri, artık coğrafi sınırları aşarak dünyanın birçok farklı noktasına yayılmış durumda. Söz konusu lezzetlere çok...

İyi bir yemek yiyebilmek için şehrin en havalı semtinde, küçük bir servet ödemek zorunda kaldığımız restoranlara gitmek gerekmiyor. Hatta yazılı...

Popüler İçerikler
İstanbul’un En İyi Salaş Balıkçıları: En İyi 10 Salaş Balık Restoranı Balık Restoranları
İstanbul’un En İyi Salaş Balıkçıları: En İyi 10 Salaş Balık Restoranı

İyi bir yemek yiyebilmek için şehrin en havalı semtinde, küçük...

Ortaköy Kahvaltı Mekanları: Ortaköy’ün En İyi 8 Kahvaltı Mekanı Kahvaltı Mekanları
Ortaköy Kahvaltı Mekanları: Ortaköy’ün En İyi 8 Kahvaltı Mekanı

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi bir semt olan Ortaköy, kentin...