nerdeneredenerdenerede
Bodrum Balık Restoranları

Bodrum Balık Restoranları

Bodrum Balık Restoranları

Fenerci Restaurant

Öyle şanslı bir coğrafyada yaşıyoruz ki, ülkemizin hangi bölgesine gitsek bir diğeriyle yarışabilir nitelikte zengin...

Jadem Gümüşlük

Bize sorarsanız Bodrum’un her bir beldesinde vakit geçirmenin ayrı bir keyfi var. Ancak tarih, kültür...

Greta Gümüşlük

Her yaz yerli ve yabancı turistlerle dolup taşan, hatta bayram tatillerinde ilçe girişinde kilometrelerce araç...

Mükellef Gümüşlük

İstanbul’un Karaköy semtinin en gözde ve meşhur restoranları arasında gösterilen Mükellef Karaköy, ünlü şef Arda...

Pescador Bodrum

Birçoğumuz kış aylarından itibaren yazın güneye inip tatilin tadını çıkarmanın, leziz yemekler ve bol eğlence...

Bağarası Restaurant

Bodrum’un dünyaca ünlü bir tatil merkezi haline gelmesi, neredeyse her bir beldesinin de ilçe düzeyinde...

Karafaki Erhan Usta

Bodrum’un Gümüşlük beldesi birbirinden keyifli ve başarılı balık restoranlarına ev sahipliği yapıyor. Hazır denizin hemen...

Oi Filoi Bodrum

Bodrum’un Gümüşlük ilçesi güzeller güzeli sahil şeridi, telaşsız atmosferi, yemyeşil ormanları ve huzurlu dünyasıyla dört...

Aqua Restaurant Bitez

Dört dörtlük bir balık restoranında birçoğumuzun gözü ilk olarak mezeleri arar. Elbette deniz ürünlerinin ve...

Eleos Bodrum

İstanbul gibi yüzlerce farklı geleneksel ve yeni nesil meyhaneye ev sahipliği yapan bir metropolde, bir...

Müdavim Bodrum

Bodrum’un tam kalbinde, yani çarşısında yer alan Müdavim, deniz kıyısındaki masaları ve dillere destan manzarasıyla...

Memedof Balık Restoran

Bodrum’un en popüler balık restoranları arasında yer alan Memedof’un ilk şubesi 2001 yılında Gölköy’de açılmıştı....

Sait Restoran

Bodrum’un hem köklü hem de ödüllü balık restoranı Sait Restoran, 2000 yılından bu yana misafirlerini...

Komodor Meze Evi

Komodor Meze Evi, Bodrum’un yerel kültürüne ve samimi atmosferine temas ederken bir yandan da nefis...

Mimoza Balık Restoran

Bodrum’un hem ismiyle hem de lezzetiyle akıllara kazınan restoranı Mimoza Balık Restoran, adını eteklerine yayılmış...

Gemibaşı Restoran

Gemibaşı Restoran, Bodrum'da balık lokantası denildiğinde açık ara ilk akla gelen seçeneklerden biri. Bodrum Marina'nın...

Daha Fazla Göster

Bodrum'daki Balık Restoranları

Türkiye’nin turistik açıdan en popüler destinasyonlarından biri haline gelmiş olan Bodrum, gördüğü yoğun ilgi sayesinde her bütçeye ve beklentiye hitap edebilecek ölçüde geniş bir işletme seçeneği yelpazesini içinde barındırıyor. Bu durum, yeme içme işletmeleri için de aynen geçerli. Muğla’nın en gözde ilçelerinden biri olarak tanımlayabileceğimiz Bodrum’u yılın her döneminde, ama özellikle de yaz sezonunda binlerce turist ziyaret ediyor. Haliyle bu kadar kalabalık ziyaretçi gruplarının beklentilerini karşılayabilecek kadar çeşitli ve kaliteli restoranların da ilçe sınırları içinde yer alması büyük önem taşıyor.

Günümüzde, Bodrum’da yeme içme işletmelerinin neredeyse İstanbul kadar geniş bir seçenek yelpazesi sunduğunu söylemek mümkün. Lüks restoranlardan ocakbaşlarına, salaş lokantalardan kafelere, barlardan gece kulüplerine, fine dining konseptli işletmelerden sokak lezzetlerine kadar sayısız farklı seçenek Bodrum’da sizi bekliyor. Elbette balık restoranları da bu çeşitlilikten nasibini alıyor. Rüya gibi bir tatil geçirmek için gönül rahatlığıyla rotanızı çevirebileceğiniz bu ilçede onlarca farklı balık restoranı bulunuyor. Bodrum balık restoranları tüm misafirperverliği ve damak çatlatan lezzetleriyle misafirlerini bekliyor.

Bodrum’da en iyi balık restoranları arasından seçim yapmanın bir hayli zor olduğunu söylemek mümkün. Çünkü yüzölçümü bakımından çok da büyük olmasa da, bu popüler ilçede oldukça fazla seçenek var. Akdeniz ve Ege mutfağının en gözde mezeleri, taptaze balıkları ve ara sıcakları söz konusu restoranların menüsü eşliğinde önünüze seriliyor. Eğer siz de Bodrum’un en iyi balık restoranları arasından seçim yapmakta zorlanıyor ya da hangi balık restoranının daha çok sevildiğini öğrenmek istiyorsanız tam da sizin için hazırladığımız bir içeriğimiz mevcut. Bodrum’un en iyi balık restoranları içeriğimize göz atarak seçim yaparken size rehberlik edebilecek önerilere göz atabilir ve daha önce bu restoranları ziyaret etmiş kişilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Bodrum’un En İyi Balık Restoranları

Bodrum en iyi balık restoranları, kişiden kişiye göre değişir. Çünkü herkesin damak zevki ve kusursuz hizmet anlayışı bir diğerinden farklı olabilir. Bu nedenle bir restoranın kaliteli ve iyi olup olmadığının kararı, elbette ki size kalmış. Ancak söz konusu restoranı daha önceden ziyaret etmiş olan misafirlerin yorumları ve önerileri, size seçim süreciniz esnasında yol gösterebilir. Bodrum balık restaurant tavsiye ve önerilerine göz atarak sizden önce restoranı ziyaret etmiş olan kişilerin tecrübeleri hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Söz konusu tavsiyeleri hem sizin için hazırladığımız blog içeriğinde, hem işletmenin Google hesabı üzerinde, hem de çeşitli uygulamalar aracılığıyla bulabilirsiniz.

 • Fenerci Restaurant Öyle şanslı bir coğrafyada yaşıyoruz ki, ülkemizin hangi bölgesine gitsek bir diğeriyle yarışabilir nitelikte zengin bir mutfak kültürüyle karşılaşıyoruz. Doğunun etleri, batının zeytinyağlıları, güneyin de deniz ürünleri ve mezelerin ön planda olduğu mutfak kültürü; artık dünya çapında ün sahibi.
 • Jadem Gümüşlük Bize sorarsanız Bodrum’un her bir beldesinde vakit geçirmenin ayrı bir keyfi var. Ancak tarih, kültür ve sanat, nefis gün batımı manzaraları, uzun bir sahil şeridi ve dört dörtlük balık sofraları dendiğinde aklımıza genellikle ilk olarak Gümüşlük geliyor.
 • Greta Gümüşlük Her yaz yerli ve yabancı turistlerle dolup taşan, hatta bayram tatillerinde ilçe girişinde kilometrelerce araç kuyrukları oluşan Bodrum birbirinden popüler yeme içme mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Hatta ilçenin gördüğü ilgi o kadar fazla ki, artık Bodrum’un neredeyse her bir beldesinin de kendi içinde bağımsız bir tatil merkezine dönüştüğünü söylemek mümkün.
 • Pescador Bodrum Birçoğumuz kış aylarından itibaren yazın güneye inip tatilin tadını çıkarmanın, leziz yemekler ve bol eğlence eşliğinde harika zaman geçirmenin hayalini kurmaya başlıyoruz. Bu tip planların odağındaki destinasyonlardan biri de hiç şüphesiz ki Bodrum.

 •  

  Bağarası Restaurant Bodrum’un dünyaca ünlü bir tatil merkezi haline gelmesi, neredeyse her bir beldesinin de ilçe düzeyinde gelişmesine olanak tanıdı. Söz konusu gelişimi özellikle de yeme içme mekanları ve kültürü başlığında gözlemleyebiliyoruz. Artık Bodrum’un her bir semtinde gurme lezzetler sunan restoranlar bulmak mümkün.
 • Karafaki Erhan Usta Bodrum’un Gümüşlük beldesi birbirinden keyifli ve başarılı balık restoranlarına ev sahipliği yapıyor. Hazır denizin hemen yanı başındayken, bir de güzel bir tatil yapıyorken kim dört dörtlük bir balık ziyafetine hayır diyebilir ki. Sizin de yolunuz bir sebepten Gümüşlük’e düştüyse ve nefis mezelerin, ara sıcakların, deniz ürünleri ve balıkların tadını çıkarmak istiyorsanız Karafaki Erhan Usta’nın misafiri olabilirsiniz.

 • Oi Filoi Bodrum Bodrum’un Gümüşlük ilçesi güzeller güzeli sahil şeridi, telaşsız atmosferi, yemyeşil ormanları ve huzurlu dünyasıyla dört dörtlük bir tatil destinasyonu seçeneği oluşturuyor. Eğer gece hayatının çok hareketli, mekanların son derece lüks ve sakinlerinin telaşlı olduğu tatil merkezlerinden hoşlanıyorsanız Gümüşlük size hitap etmeyebilir.

 • Aqua Restaurant Bitez Dört dörtlük bir balık restoranında birçoğumuzun gözü ilk olarak mezeleri arar. Elbette deniz ürünlerinin ve balıkların tazeliği ile lezzeti de hayati öneme sahiptir ama mezesiz bir sofra genellikle düşünülemez. Bizim yemek kültürümüzde mezeler asırlardır çok önemli bir yere sahip olduğu için, bugün meze türleri dendiğinde belki de yüzü aşkın çeşitten söz edebiliyoruz.

 • Eleos Bodrum İstanbul gibi yüzlerce farklı geleneksel ve yeni nesil meyhaneye ev sahipliği yapan bir metropolde, bir meyhanenin müdavim kitlesi kazanması ve ön plana çıkması hakikaten maharet istiyor. Benzerlerinden sıyrılması için lezzet ve hizmet kalitesi bakımından epey başarılı olması gerekiyor.

 • Mükellef Gümüşlük İstanbul’un Karaköy semtinin en gözde ve meşhur restoranları arasında gösterilen Mükellef Karaköy, ünlü şef Arda Türkmen’e ait bir mekan. Yıllardır Karaköy sakinlerinin ve ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği bu mekanın, artık Bodrum’un Gümüşlük beldesinde de bir şubesi bulunuyor.
 • Memedof Balık Restoran Bodrum’un en popüler balık restoranları arasında yer alan Memedof’un ilk şubesi 2001 yılında Gölköy’de açılmıştı. Bu şubesiyle yakaladığı lezzet ve servis başarısı, 2007 yılında Memedof’un Yalıkavak Marina’da bir şube daha açmasını sağladı. Her iki şubeyle de misafirlerinden tam not almayı başaran restoran, yalnızca yaz sezonunda değil, yılın her döneminde hizmet veriyor.
 • Sait Restoran Bodrum’un hem köklü hem de ödüllü balık restoranı Sait Restoran, 2000 yılından bu yana misafirlerini ağırlıyor. Bunca yıl içinde restoranı ziyaret eden misafirler arasında kimler yok ki. Krallardan ünlü oyunculara, sanatçılardan devlet başkanlarına kadar sayısız ismi restoranın misafirleri arasında görmek mümkün.
 • Komodor Meze Evi Komodor Meze Evi, Bodrum’un yerel kültürüne ve samimi atmosferine temas ederken bir yandan da nefis lezzetler tadabileceğiniz bir balık restoranı. Çünkü yaz kış açık olan bu mekanın müdavimleri, genellikle Bodrum’un yerlilerinden oluşuyor. Komodor Meze Evi’nin sahibi, kendisini bir Bodrum ve deniz aşığı olarak tanımlayan eski kaptan Ahmet Kunduz.
 • Mimoza Balık Restoran Bodrum’un hem ismiyle hem de lezzetiyle akıllara kazınan restoranı Mimoza Balık Restoran, adını eteklerine yayılmış olduğu dev mimoza ağacından alıyor. Gümüşlük sahilinin sağ kanadının en sonunda yer alan restoranı, hem köklerinin kalınlığıyla hem de gövdesinin heybetiyle yaşını belli eden mimoza ağacından tanıyabilirsiniz.
 • Gemibaşı Restoran Gemibaşı Restoran, Bodrum'da balık lokantası denildiğinde açık ara ilk akla gelen seçeneklerden biri. Bodrum Marina'nın hemen karşısında yer alan bu mekan, yılın her ayında ama özellikle de hafta sonlarında son derece kalabalık olabiliyor. Yaz dışındaki mevsimlerde dahi hafta sonu akşamlarında yer bulmanın zor olduğu Gemibaşı, enfes mezeleri ve son derece başarılı mutfağı ile yılların tecrübesini ve başarısını gözler önüne seren bir restoran.
 • Orfoz Restoran Vedat Milor’un da Hürriyet’te yayınlanan bir köşe yazısında servis ve lezzet başarısı açısından tebrik ettiği Orfoz Restoran, 2006 yılından beri Bodrum’da hizmet veren şubesiyle balık yemek için tercih edebileceğiniz en popüler adreslerden biri. Burası, aslında 1986-2004 yılları arasında Saros Körfezi’nde hem restoran hem de motel olarak misafirlerini ağırlayan Orfoz’un yalnızca deniz ürünleri restoranı olarak hizmet veren diğer şubesi.
 • Müdavim Bodrum Bodrum’un tam kalbinde, yani çarşısında yer alan Müdavim, deniz kıyısındaki masaları ve dillere destan manzarasıyla keyifli bir akşam yemeği için aradığınız adres olabilir. Size yemeğinizi yerken Bodrum Kalesi’ni tüm ihtişamıyla izleyebilme olanağı tanıyan Müdavim, klasik meyhane kültürünü günümüzde de yaşatan bir restoran.
 • Berk Balık Restoran Yalnızca Bodrum’un değil, aynı zamanda Ege kıyılarının en ünlü balıkçılarından biri olan Berk Balık Restoran, yolunuz Kumbahçe’ye düştüğünde gönül rahatlığıyla ziyaret edebileceğiniz bir adres. Ancak restoran yıllardır oldukça popüler olduğu için, rezervasyon yaptırmadan yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Bodrum’un birbirinden çok farklı profillere sahip yüz binlerce misafiri ağırlayan turistik bir ilçe olduğundan başlarken söz etmiştik. Tam da bu sebeple, yani yediden yetmişe herkese kapısını açması nedeniyle, Bodrum’daki tüm işletmelerin hitap ettikleri bütçe aralıkları da son derece çeşitli. Bodrum balık restoranları arasında hem bütçe dostu ve salaş işletmeleri, hem de son derece lüks ve yüksek fiyatlı seçenekleri bulabilirsiniz. Bu noktada da seçim tamamen size kalmış. Eğer bir işletmeyi ziyaret etmeden önce fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz yine burayı daha önce ziyaret eden kişilerin görüşlerine başvurabilirsiniz. Bazı restoranlar kendi internet sitelerinde güncel olarak menülerini paylaşır. Arzu ederseniz söz konusu menüleri inceleyerek de Bodrum balık restaurant fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bodrum’da nerede balık yenir?” sorusuna bir kez daha detaylıca dönelim. Bodrum’un turistik anlamda en popüler durakları arasında Akyarlar, Bağla, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Türkbükü, Gündoğan, Torba, Güvercinlik, Gümbet, Gölköy, Yakaköy ve Ortakent’i sayabiliriz. Tüm bu beldelerin ve mahallelerin yanı sıra, Bodrum’un ilçe merkezinde de çok sayıda balık restoranı seçeneği bulabilirsiniz. Bodrum deniz kenarı balık restoranları seçenekleri de Ortakent haricindeki tüm destinasyonlarda karşınıza çıkabilir. Ortakent konumu gereği deniz kıyısında bulunmadığı için, buradaki balık restoranlarında deniz kenarında balık keyfi yapma şansınız yok. Dilerseniz, şimdi sözünü ettiğimiz durakların bazılarındaki balık restoranları hakkında daha detaylı bilgilere göz atalım.

Bodrum Merkez Balık Restoranları

Bodrum ilçe merkezinin, hem balık restoranları hem de diğer tüm yeme içme işletmeleri bakımından ziyaretçilere en çok seçenek sunan adres olduğunu söyleyebiliriz. Bodrum merkez balık restoranları arasında hem lüks hem de salaş işletmeleri bulabilir, söz konusu işletmelerin her birinde birbirinden lezzetli sofraların tadını çıkarabilirsiniz. Bodrum merkez en iyi balık restoranları arasında Gemibaşı Restoran, Komodor Meze Evi ve Müdavim Bodrum gibi hem köklü hem de popüler seçenekleri saymak mümkün. İlçe merkezinde yer alan bu tip restoranlar, konumları gereği size ulaşım açısından da kolaylık sağlar. İşletmelerin her birinin çalışma saatleri ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için işletme yetkililerine ulaşmanız ya da sosyal medya hesaplarına göz atmanız yeterli. Eğer merkezde yer alan kaliteli bir balık restoranını spontan bir tercihle seçmek istiyorsanız rotanızı Bodrum Marina ve civarında yer alan seçeneklere çevirebilirsiniz.

Bodrum Gümüşlük Balık Restoranları

Bodrum’un hem turistik anlamda en popüler hem de sakin atmosferiyle en çok ilgi gören beldelerinden biri olan Gümüşlük, nefis bir balık ziyafeti çekmek için harika bir adres. Çünkü Gümüşlük’te her damak zevkine ve bütçeye uyum sağlayabilecek çok sayıda balık restoranı seçeneği bulunuyor. Elbette Bodrum Gümüşlük balık restoranları fiyatları da söz konusu çeşitliliğe uygun şekilde seçilmiş. Özellikle deniz kıyısında konumlanan salaş ve lüks restoranlarıyla ön plana çıkan bu sevimli tatil beldesinde hem uygun hem de yüksek fiyatlı işletme seçenekleri yer alıyor. En popüler Bodrum Gümüşlük balık restoranları arasında Mimoza Balık Restoran, Gümüşlük Balık Evi ve Reis Balık gibi seçenekleri saymak mümkün. Ancak elbette bu beldenin sınırlarında yer alan balık restoranı seçenekleri sözünü ettiğimiz işletmelerle sınırlı değil.

Bodrum Turgutreis Balık Restoranları

Başta Hülya’nın Yeri, Liman Balık ve Rota Balık olmak üzere birçok farklı balık restoranına ev sahipliği yapan Turgutreis de taptaze balıklar ve mezeler tatmak için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir adres. Bodrum Turgutreis balık restoranları seçeneklerinin büyük çoğunluğu deniz kıyısında bulunduğu için, ziyaretçiler bir yandan nefis lezzetler tadarken bir yandan da denizin nefes kesen manzarasını izleyebiliyor.

Bodrum Gümbet Balık Restoranları

Gümbet, zaten Bodrum’un ilçe merkezinde yer alan mahalleler arasında. Bu nedenle Bodrum Gümbet balık restoranları seçeneklerinin de bir hayli çeşitli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ulaşım açısından da ziyaretçilerine kolaylık sağlayan bu restoranlara hem özel araçla hem de taksiyle rahatlıkla gidilebiliyor. Bodrum merkezde yer alan otel ve pansiyonlar da Gümbet balık restoranlarının yakınlarında bulunuyor.

Bodrum Gündoğan Balık Restoranları

Bodrum Gündoğan balık restoranları arasında onlarca farklı seçeneğin olmadığını söylemek mümkün. Ancak burada da yıllardır varlığını koruyarak misafirlerine kalite ve lezzet bakımından rüştünü ispatlamış bazı işletmeler yer alıyor. Yerel halkın da sık sık ziyaret ettiği bu restoranlar, sizin de bir sonraki adresiniz olabilir. Ayrıca, Gündoğan’da balık restoranlarının yanı sıra, başta midye ve kalamar olmak üzere çok sayıda meze ve ara sıcak servisi yapan salaş işletmelerin de bulunduğunu vurgulayalım.

Bodrum Güvercinlik Balık Restoranları

Bodrum ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta konumlanan bir mahalle olan Güvercinlik’te çok sayıda balık restoranı seçeneğini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bodrum Güvercinlik balık restoranları lezzet ve kalite bakımından da ziyaretçilerini hayal kırıklığına uğratmıyor. Bu mahalle de Bodrum’un birbirinden eski ve köklü yeme içme işletmelerine ev sahipliği yapan bir destinasyon. Bodrum’un kendine has samimi ve keyifli atmosferi, Bodrum Güvercinlik en iyi balık restoranları seçeneklerine de doğrudan sinmiş durumda. Güvercinlik’in balık restoranları bakımından uzman bir adres olması aslında çok da şaşırtıcı değil. Çünkü burası, aslında eski bir balıkçı köyü. Yerel halk balık konusunda eksper olunca, onlar tarafından açılan işletmeler de hem lezzet hem de kalite açısından herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Bodrum Yalıkavak Balık Restoranları

Yel değirmenleri ve mandalina bahçeleri ile ün salmış olan Yalıkavak, Bodrum’un en lüks ve popüler mahalleleri arasında. Haliyle Yalıkavak’ta da farklı damak zevklerine, beklentilere ve bütçe aralıklarına hitap edebilecek çok sayıda balık restoranı seçeneği yer alıyor. Bodrum Yalıkavak en iyi balık restoranları arasında Memedof Balık Restoran ile Sait Restoran gibi seçenekleri saymak mümkün. Uzun yıllardan beri hizmet ve lezzet kalitesini gitgide artırarak ziyaretçilerini ağırlamayı sürdüren bu işletmeler, ülke çapında ün sahibi. Ancak elbette Bodrum Yalıkavak balık restoranları yalnızca bu seçeneklerden ibaret değil. Aksine, bu sevimli ve keyifli mahallede sizi şaşırtabilecek kadar çok balık restoranı seçeneği bulunuyor. Yalıkavak, özellikle lüks ve elit restoranları ziyaret etmek isteyen misafirler için oldukça cazip bir adres. Çünkü bu mahallede genellikle fine dining anlayışıyla hizmet veren, fiyatları yüksek, ancak lezzet ve hizmet kaliteleri de fiyatlarla orantılı olan işletmeler yer alıyor.

Bodrum Güllük Balık Restoranları

Bodrum balık restoranları hakkında araştırma yaparken gözünüze Bodrum Güllük balık restoranları listeleri takılmış olabilir. Bunun da kafa karıştırıcı olması son derece doğal, çünkü aslında Bodrum’da Güllük isminde bir yer bulunmuyor. Güllük, esasen Muğla’nın Milas ilçesine bağlı bir adres. Ancak Bodrum’a gelen çok sayıda ziyaretçi çevre beldeleri ve ilçeleri de gezmeyi sevdiği için, Güllük balık restoranları da bazen Bodrum’un gastronomi rehberlerine dahil edilebiliyor.

Bodrum Balık Restaurant Fiyatları

Bodrum balık restoranları fiyatları tek bir tanımlamaya sığdıramayacağımız kadar çeşitlenmiş durumda. Başka bir deyişle, bu ilçedeki balık restoranlarının belirli bir fiyat aralığında hizmet verdiğini söyleyerek her birini genellemek asla mümkün değil. Çünkü her bir işletmenin fiyat politikası bir diğerinden tamamen farklı olabiliyor. Söz konusu fiyatlar işletmenin konumuna, çalıştırdığı eleman sayısına, lezzet kalitesine, hizmet şekline ve popülerliğine göre belirleniyor. Kısacası, Bodrum balık restoran fiyatları birbirinden farklı sayısız seçenek eşliğinde karşınıza çıkıyor. Size de yalnızca bütçenize ve beklentilerinize en iyi şekilde uyum sağlayan restoranı seçmek kalıyor.

Doğruya doğru, bir restoranı ziyaret etmeden önce güncel fiyatları hakkında bilgi almak çok da kolay değil. Çünkü bazı işletmeler güncel menülerini ve fiyatlarını sosyal medya hesaplarından ya da internet siteleri üzerinden paylaşırken, bazıları da bunu yapmıyor. Bu durumda da işletmenin fiyatları hakkında bilgi almak için söz konusu restoranı ziyaret etmekten başka çare kalmıyor. Ancak bu durumda da imdadınıza sözünü ettiğimiz restoranları daha önce ziyaret etmiş olan misafirlerin edindiği tecrübeler ve yaptığı yorumlar yetişebilir. Bu tip yorumlarda hem hizmet kalitesi, hem lezzetler, hem de fiyatlar hakkında oldukça detaylı bilgiler paylaşılabiliyor. Elbette söz konusu yorumların da subjektif olduğunu unutmayın. Bir kişinin son derece memnun ayrıldığı bir restorandan, bir diğer misafir hiç de memnun kalmayabiliyor.

Bodrum gibi son derece turistik olan birçok ilçede, bazı restoranlar güncel menülerini açık bir şekilde işletmelerin kapılarının önüne yerleştiriyor. Böylece restoranın önünden geçen misafirler, hem fiyatlar hem de menüde sunulan lezzetler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olma şansı buluyor. Eğer seçtiğiniz restoranın böyle bir uygulaması varsa, siz de Bodrum balık restoranları fiyatları hakkında kolayca bilgi sahibi olabilirsiniz. Elbette, restoran yetkililerini önceden arayarak fiyat bilgisi almak da tamamen size kalmış.

Tercihiniz hangi restorandan yana olursa olsun, özellikle yaz aylarında herhangi bir balık restoranına gitmeden önce rezervasyon kaydı oluşturmayı unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü hafta sonları ve yaz günleri, akşam saatlerinde Bodrum’da neredeyse hiçbir restoranda çat kapı yer bulmak mümkün olmuyor. Hele de söz konusu yıllardır hizmet veren ve ünü tüm ilçeye yayılmış olan Bodrum balık restoranları olduğunda, rezervasyon yaptırmak kesin bir şart haline geliyor. Siz de rezervasyonunuzu önceden yaptırarak restoranda son dakika yer bulma stresinden kurtulabilir ve nefis yemekler eşliğinde unutulmaz akşamlar geçirebilirsiniz.

Bodrum’da Nerede Balık Yenir?

Her türden yeme içme işletmesi açısından oldukça zengin bir ilçe olan Bodrum’da nefis balıklar yemek için tercih edebileceğiniz sayısız farklı restoran mevcut. Bodrum’un her bir beldesi ya da mahallesi de artık kendi başına turistik bir destinasyon haline geldiği için, seçim yapmak daha da zorlaşıyor. Özellikle Bodrum’un yabancısı iseniz, ilk etapta hangi beldeyi ziyaret etmeniz gerektiği ya da hangi restoranın kendi alanında en iyisi olduğu konusunda tereddüde düşmeniz de son derece doğal. Ancak Bodrum en iyi balık restoranları rehberimize göz atarak en güncel önerilerle karşılaşabilirsiniz.

Bodrum’un en iyi balık restoranları hakkında araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri, söz konusu restoranların hangi zaman diliminde hizmet verdiği. Bodrum ağırlıklı olarak yaz sezonunda rağbet gören bir ilçe olduğundan, buradaki balık restoranlarının bazıları kış sezonunda kapılarını bir sonraki yaza kadar kapatabiliyor. Bu nedenle bir restoranı ziyaret etmeden önce işletmenin internet sitesi ya da sosyal medya hesapları üzerinden çalışma saatleri ve sezonları hakkında bilgi alabilirsiniz. Aksi takdirde ziyaret etmeyi düşündüğünüz Bodrum balık restaurant seçeneğinin kapalı olduğunu görme riskiniz var.

Bodrum balık restoranları arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da işletmenin ne kadar popüler olduğu. Özellikle yaz sezonunda, Bodrum’un popüler ve köklü balık restoranlarında rezervasyon yaptırmadan yer bulmakta bir hayli zorlanabilirsiniz. Çünkü yaz sezonu  boyunca Bodrum’un nüfusu, yerleşik nüfusun katbekat üstüne çıkar. Restoranlar da belirli bir misafir kapasitesiyle hizmet verdiği için, rezervasyon yaptırmadığınız takdirde kapıda sıra beklemek ya da son dakikada başka bir restoran aramak zorunda kalabilirsiniz. Bu tür riskler tatilinizin keyfini sekteye uğratacağı için, seçtiğiniz restorana mutlaka rezervasyon yaptırarak gitmenizi tavsiye ederiz.

Bodrum’da balık yemek için tek bir beldeyi ya da restoranı tercih etmeniz gerekmez. Aksine; Bodrum’un neredeyse tüm mahallelerinde ve beldelerinde rüştünü misafirlerine ispatlamış olan birbirinden kaliteli balık restoranlarına rastlayabilirsiniz. Bodrum balık lokantaları ve restoranları ilçenin dört bir yanına dağılmış durumdadır. Eğer Bodrum’a tatil için geldiyseniz ve ulaşım koşulları konusunda bilginiz yoksa, tercihinizi ilk etapta konakladığınız işletmeye en yakın konumda bulunan restoranlardan yana yapabilirsiniz. Merkez, Gümbet, Gümüşlük, Yalıkavak, Güvercinlik, Gündoğan, Turgutreis… Bodrum’un neredeyse tüm popüler destinasyonlarında bütçenize, damak zevkinize ve beklentilerinize kusursuz şekilde uyum sağlayan bir balık restoranı bulabilirsiniz.

 • Her türden yeme içme işletmesi açısından oldukça zengin bir ilçe olan Bodrum’da nefis balıklar yemek için tercih edebileceğiniz sayısız farklı restoran mevcut.

 • Bodrum en iyi balık restoranları, kişiden kişiye göre değişir. Çünkü herkesin damak zevki ve kusursuz hizmet anlayışı bir diğerinden farklı olabilir. Bu nedenle bir restoranın kaliteli ve iyi olup olmadığının kararı, elbette ki size kalmış.

 • Bodrum balık restoranları fiyatları tek bir tanımlamaya sığdıramayacağımız kadar çeşitlenmiş durumda. Başka bir deyişle, bu ilçedeki balık restoranlarının belirli bir fiyat aralığında hizmet verdiğini söyleyerek her birini genellemek asla mümkün değil.

 • Bodrum, lezzetli deniz ürünleri ve benzersiz manzarasıyla ünlü birçok kaliteli balık restoranına ev sahipliği yapar. En iyi Bodrum balık restoranları arasında Orfoz Restoran, Memedof, ve Kocadon Restoran yer alır. Bu restoranlar, taze deniz ürünleri, yerel lezzetler ve Ege'nin eşsiz manzarasıyla unutulmaz bir yemek deneyimi sunarlar. Seçkin şarap listeleri ve samimi hizmetleriyle, Bodrum'da deniz ürünleri deneyimi arayanlar için ideal seçenekler arasındadır.

 • Bodrum'daki balık restoranlarında fiyatlar, seçilen balığın türüne, restoranın konumuna ve sunduğu hizmet kalitesine göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak, kişi başı fiyatlar 1000 TL'den başlayıp, seçilen menüye ve içeceklere bağlı olarak 3000 TL ve üzerine çıkabilir. Özellikle popüler restoranlarda veya özel deniz ürünleri seçenekleri tercih edildiğinde fiyatlar daha yüksek olabilir. Restoran seçimi yaparken menüleri ve fiyatlarını önceden incelemek yararlı olacaktır.

 • Özellikle yaz sezonunda Bodrum oldukça kalabalık olabilir ve popüler balık restoranlarında yer bulmak zorlaşabilir. Bu nedenle, özellikle hafta sonları veya özel günlerde restoranlara gitmeyi planlıyorsanız, önceden rezervasyon yapmanız tavsiye edilir. Rezervasyon, istediğiniz tarih ve saatte masanızın garanti altına alınmasını sağlar ve bekleme süresini en aza indirger. Bazı restoranlar online rezervasyon imkanı sunarken, diğerleri telefonla rezervasyon kabul eder.

İlgili İçerikler

Ege'ye ve hatta Bodrum'a gidip de akşam gün batımında leziz bir balık sofrası kurmadan dönmek olmaz. Balığın sayısız çeşidini ve...

Bodrum, ülkemizin turistik açıdan en popüler destinasyonlarından biri. Her yaz yerli ve yabancı turist akınına uğruyor olması sayesinde de eğlence...

Malumunuz, Bodrum her yaz daha da kalabalık bir atmosfere kavuşuyor. Artık bayram tatilleri gibi özel dönemlerde Bodrum’un girişinde kilometrelerce uzayan...

Bodrum’un turistik açıdan en hareketli semtlerinin başında yıllardır Yalıkavak gösterilse de, Bitez’in özellikle son dönemde atağa geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Uzun...

Popüler İçerikler
Bodrum En İyi Balık Restoranları: En İyi 8 Balık Lokantası Tavsiyesi Balık Restoranları
Bodrum En İyi Balık Restoranları: En İyi 8 Balık Lokantası Tavsiyesi

Ege'ye ve hatta Bodrum'a gidip de akşam gün batımında leziz...

Bitez En İyi Restoranlar: Bitez’in En İyi 16 Yeme İçme Mekanı Restoranlar
Bitez En İyi Restoranlar: Bitez’in En İyi 16 Yeme İçme Mekanı

Bodrum’un turistik açıdan en hareketli semtlerinin başında yıllardır Yalıkavak gösterilse...

Gümüşlük En İyi Restoranlar: Bodrum Gümüşlük’ün En İyi 12 Yeme İçme Mekanı Restoranlar
Gümüşlük En İyi Restoranlar: Bodrum Gümüşlük’ün En İyi 12 Yeme İçme Mekanı

Malumunuz, Bodrum her yaz daha da kalabalık bir atmosfere kavuşuyor....