nerdeneredenerdenerede
Akdeniz Bölgesi Doğal Güzellikleri

Akdeniz Bölgesi Doğal Güzellikleri

Akdeniz Bölgesi Doğal Güzellikleri

Başkonuş Yaylası

Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğü’nün sınırları içinde yer alan Başkonuş Yaylası, içinde barındırdığı endemik bitki türlerinin...

Korsan Koyu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Karaöz Sahili’ne yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta konumlanan Korsan Koyu, turkuaz renkli...

Akçagerme Plajı

Antalya’nın Kaş ilçesinde denize girmek için tercih edebileceğiniz birçok farklı plaj var ama bunların hepsi...

Küçük Çakıl Plajı

Antalya’nın Kaş ilçesi yaz tatilini ya da bahar aylarını geçirmek için harika bir destinasyon alternatifi....

Büyük Çakıl Plajı

Ülkemizin en gözde tatil merkezlerinden biri olan ve Antalya sınırlarında bulunan Kaş ilçesi, özellikle yoğun...

Seyrek Çakıl Plajı

Antalya’nın Kaş ilçesi ülkemizin en gözde tatil merkezlerinden biri haline gelmiş durumda. Hatta yüzölçümü bakımından...

Kaputaş Plajı

Antalya’nın Kaş ilçesinin en gözde plajlarından biri olan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında uzanan...

Gömbe Yaylası

Antalya’nın Kaş ilçesi hem çok zengin bir tarihi mirasa hem de birbirinden etkileyici doğal güzelliklere...

Yazılı Kanyon

Hem doğa aşıklarına hem de tarih meraklılarına keşfe değer muhteşem bir ortam sunan Yazılı Kanyon,...

Kurşunlu Şelalesi

1986 yılından beri tabiat parkı statüsüne sahip olan Kurşunlu Şelalesi, Antalya’nın en büyüleyici doğa harikalarından...

Manavgat Şelalesi

Antalya şehir merkezine yaklaşık 72 kilometre, içinde bulunduğu Manavgat ilçesinin merkezine ise yaklaşık üç kilometre...

Düden Şelalesi

Antalya şehir merkezinden yaklaşık on kilometre mesafede bulunan Düden Şelalesi, Kepez ilçesine bağlı Varsak Mahallesi...

Kleopatra Plajı (Alanya)

İsmini Antik Mısır’ın ünlü kraliçesinden alan Kleopatra Plajı, Antalya’nın Alanya ilçesinde, tarihi yarımadanın batı kıyısında...

Konyaaltı Plajı

Hem plaj giriş ücreti ödemeyeyim hem de sosyal medya hesaplarımı süsleyebileceğim güzel fotoğraflar çekebileyim diyorsanız...

Karain Mağarası

Denizden yaklaşık 450 metre yükseklikte bulunan Karain Mağarası, ülkemizin en büyük ve ihtişamlı doğal mağaralarından...

Damlataş Mağarası

Ülkemizde birçok güzellik ve doğa harikası var. Mağaralar da bunların arasında yer alıyor. Gizemli havaları...

Daha Fazla Göster

Akdeniz Bölgesi'nin Doğal Güzellikleri

Akdeniz Bölgesi, Türkiye'nin güneybatısında yer alır ve Ege, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgeleri ile komşudur. Kuzeyde Toros Dağları'nın uzantısı ile çevrelenmiştir.

Bölgede Antalya, Isparta, Burdur, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri bulunur. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölge, özellikle Antalya ve Muğla sahilleriyle ünlüdür. Mavilikleri ile büyüleyen koyları, ilginç kayalık yapıları, temiz denizi ve kumsalları ile dünyanın en güzel sahilleri arasında yer alır.

Bölgenin dağlarında yaylalar ve göller zengin bitki örtüsüne ev sahipliği yapar. Şelaleler, mağaralar, milli parklar gibi doğal güzellikler de Akdeniz Bölgesi'nin çekim merkezleri arasındadır. Türkiye'nin en fazla güneş alan bölgesi olmasıyla da ön plana çıkar.

Akdeniz Bölgesi'ndeki En Önemli Doğal Güzellikler

Kurşunlu Şelalesi 1986 yılından beri tabiat parkı statüsüne sahip olan Kurşunlu Şelalesi, Antalya’nın en büyüleyici doğa harikalarından biri.

Yerköprü Şelalesi (Mersin) Mersin’in Mut ilçesi sınırlarında yer alan Yerköprü Şelalesi, Mersin Yerköprü Şelalesi ya da Mut Yerköprü Şelalesi isimleriyle de adlandırılabiliyor.

Yazılı Kanyon Hem doğa aşıklarına hem de tarih meraklılarına keşfe değer muhteşem bir ortam sunan Yazılı Kanyon, Isparta’nın Sütçüler ilçesinin sınırları içinde yer alıyor.

Kapuz Kanyonu Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı Aşağıkaraman Mahallesi sınırları içinde konumlanan Kapuz Kanyonu, henüz geniş kitleler tarafından bilinmeyen gerçek bir yeryüzü cenneti.

Lamas Kanyonu Mersin’in saklı kalmış doğa harikası olarak da tanımlayabileceğimiz Lamas Kanyonu, Mersin’in Erdemli ilçesindeki Limonlu adlı beldenin sınırları içinde yer alıyor.

Damlataş Mağarası Ülkemizde birçok güzellik ve doğa harikası var. Mağaralar da bunların arasında yer alıyor. Gizemli havaları ve biraz da ürkütücü yanları ile oldukça ilgi çekici olabiliyorlar.

Karain Mağarası Denizden yaklaşık 450 metre yükseklikte bulunan Karain Mağarası, ülkemizin en büyük ve ihtişamlı doğal mağaralarından biri.

Manavgat Şelalesi Antalya şehir merkezine yaklaşık 72 kilometre, içinde bulunduğu Manavgat ilçesinin merkezine ise yaklaşık üç kilometre uzaklıkta bulunan Manavgat Şelalesi, ilçe merkezinin kuzey tarafında konumlanıyor.

Düden Şelalesi Antalya şehir merkezinden yaklaşık on kilometre mesafede bulunan Düden Şelalesi, Kepez ilçesine bağlı Varsak Mahallesi sınırları içinde yer alıyor.

Köprülü Kanyon Ülkemizin en uzun kanyonlarından biri olan Köprülü Kanyon, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Bozyaka Mahallesi sınırları içinde bulunuyor.

Kekova Kent, çok eski zamanlarda meydana gelen depremler yüzünden denize batmış ve sular altında kalmış. Suyun altında şehre ait bazı parçalar görebilirsiniz.

Korsan Koyu Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan Karaöz Sahili’ne yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta konumlanan Korsan Koyu, turkuaz renkli ve göz alıcı berraklıktaki deniziyle oldukça ünlü.

Akdeniz Sahilleri

Akdeniz sahilleri, berrak denizi, muhteşem koyları ve plajları ile Türkiye'nin en popüler turistik bölgelerinden biridir. Özellikle Antalya, Alanya ve Kaş sahilleri doğaseverler için vazgeçilmezdur.

Antalya Sahilleri

Antalya sahil şeridi, 630 km uzunluğu ile ülkenin en uzun sahil şeritlerinden biridir. Konyaaltı, Lara, Kemer, Tekirova, Adrasan, Olimpos ve Çıralı, Antalya'nın en ünlü plajlarıdır. Altın rengi kumlara ve masmavi sulara sahip bu plajlar, Akdeniz'in tropik adalarını andırmaktadır. Ayrıca Phaselis ve Olimpos antik kentlerine ev sahipliği yapmasıyla da tarih sevenler için önemli bir cazibe merkezidir.

Alanya Sahilleri

Alanya sahilleri, mavi bayraklı plajları, temiz denizi ve yakınındaki tarihi mekanlarıyla öne çıkmaktadır. Kleopatra ve Damlataş plajları bölgenin en ünlü plajlarıdır. Ayrıca Dim Mağarası gibi etkileyici mağaraları barındırır. Fosforlu mağara sularıyla şifalı kaplıcaları da meşhurdur. Alanya Kalesi ve Alanya camii gibi önemli tarihi noktalar, sahil şeridinin hemen yakınındadır.

Kaş Sahilleri

Kaş sahilleri, özellikle Ölüdeniz ve Kabak Koyu, masmavi suları ve beyaz kumsallarıyla ünlüdür. Ayrıca Kaş'tan başlayıp Kekova'ya uzanan Likya Yolu boyunca birçok tarihi kalıntı bulunur. Kızılada, Aperlai Antik Kenti ve Simena Antik Kenti, Likya bölgesinin önemli yerleşim yerlerindendir. Kaş ayrıca sualtı dalış için mükemmel bir merkezdir. Zengin sualtı yaşamı ve batık gemileri, dalgıçlar için benzersiz deneyimler sunar.

Akdeniz Bölgesi Dağları

Toros Dağları, Akdeniz Bölgesi'nin en uzun dağ silsilesidir. 3000 metreye kadar yükselen Toroslar, trekking için oldukça elverişlidir.

Torosların zirvelerinde nefes kesen manzaralar ve yaylalar bulunur. Özellikle Kaş-Elmalı-Kalkan üçgenindeki yaylaları ziyaret etmek, Torosların tüm güzelliğini keşfetmek için idealdir.

Torosların en popüler trekking rotalarından biri Likya Yolu'dur. Bu rota, Ölüdeniz'den başlayıp Kaş'a kadar uzanır. 500 km'nin üzerinde bir mesafe kat eden rotada yükseklik farkı 1000 metreye ulaşır.

Bunun dışında Korkuteli-Gömbe, Demre-Çıralı, Ulupınar-Yayla Kuzdere, Elmalı-Kızılçukur yürüyüş rotaları, Torosların eşsiz doğasında trekking yapmak isteyenler için birebirdir.

Torosların zirvelerine tırmanmak, bu dağların gizemli atmosferinde kaybolmak ve muhteşem Akdeniz manzaralarını seyretmek paha biçilemez bir deneyimdir.

Akdeniz Bölgesi Gölleri

Akdeniz Bölgesi'nin en önemli doğal güzelliklerinden biri, bölgede bulunan göllerdir. Özellikle büyük göller olan Eğirdir Gölü, Beyşehir Gölü ve Burdur Gölü, hem doğal güzellikleri hem de kuş cenneti olmalarıyla öne çıkmaktadır.

 • Eğirdir Gölü, bölgenin en büyük tatlı su gölüdür. Göl, yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında gelmektedir. Berrak suları ve kıyılarındaki kum plajlarıyla ünlüdür. Ayrıca, gölde yüzmek mümkündür ve su sporları için oldukça elverişlidir. Göl çevresinde, sadece tekne gezileri için değil, doğa yürüyüşleri için de pek çok parkur bulunmaktadır.

 • Beyşehir Gölü, 650 çeşit kuş türüne ev sahipliği yapmasıyla, Türkiye'nin önemli kuş cennetlerinden biridir. Özellikle bahar aylarında, kuş gözlemcileri için eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca gölde, sadece kuşları değil, lotus çiçeklerini de görmek mümkündür.

 • Burdur Gölü ise, tuzlu su gölü olmasıyla diğerlerinden ayrılmaktadır. Özellikle flamingolarıyla ünlüdür. Her yıl on binlerce flamingo, gölde konaklamaktadır. Aynı zamanda gölde yüzmek mümkündür ve çevresinde yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

Akdeniz Bölgesi'nin bu eşsiz gölleri, doğa severler ve kuş gözlemciler için vazgeçilmez destinasyonlar arasındadır.

Akdeniz Bölgesi Şelaleleri

Akdeniz bölgesinde muhteşem şelalelere rastlamak mümkündür. Özellikle Antalya çevresinde bulunan üç önemli şelale, bölgenin doğal güzelliklerinin en güzel örneklerindendir.

Düden Şelalesi Antalya şehir merkezine yakın olmasıyla ünlüdür. Yaklaşık 20 metre yüksekliğindeki şelale, debisi ve gürül gürül akan sularıyla ziyaretçileri büyüler. Hemen yanı başında bulunan Düden Parkı ile birlikte günübirlik gezi yerlerinden biridir.

Biraz daha uzakta, yine Antalya yakınlarındaki Kurşunlu Şelalesi'nin yüksekliği 40 metreye kadar ulaşır. Ormanlık alanın içinde yer alan şelaleye, inişli çıkışlı patika bir yoldan ulaşılır. Bu zorlu yolu aştıktan sonra şelalenin coşkun akan sularının sesini duymak, yolun bütün yorgunluğunu unutturur.

Manavgat Şelalesi ise, Antalya şehir merkezine yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Suyun engin bir kanyondan döküldüğü şelale, yükseklik olarak diğerlerinden daha küçük olsa da (yaklaşık 3-5 metre), oldukça etkileyicidir. Şelalenin hemen üstünde restoran ve çay bahçeleri bulunur.

Akdeniz bölgesindeki bu şelaleler, doğaseverler için kaçırılmayacak doğa harikalarıdır. Coşkun suları ve ferahlatıcı serinlikleriyle, yaz aylarında bölgeye gelen ziyaretçilere huzur ve mutluluk vaat ederler.

Akdeniz Bölgesi Mağaraları

Akdeniz bölgesindeki mağaralar, bölgenin jeolojik yapısı ve iklim koşulları nedeniyle birbirinden güzel doğa harikalarıdır. Özellikle Antalya'da bulunan üç önemli mağara, Karain, Damlataş ve Dim Mağaraları ziyaretçileri büyülemektedir.

Karain Mağarası, 30 milyon yıl önce oluşmuş, Türkiye'nin en büyük mağaralarından biridir. İçerisinde insanlığın ilk izlerinin bulunduğu bu mağarada yaklaşık 600 metre uzunluğunda galeriler ve geniş salonlar vardır. Mağaranın duvarlarından sarkan damlataş ve dikitler görsel bir şölene dönüşmüştür.

Damlataş Mağarası ise dünyanın en güzel damlataşlara sahip mağaralarından biridir. Mağara içinde milyonlarca yılda oluşmuş devasa boyutlarda stalaktit ve stalagmitler bulunmaktadır. Bu damlataşların bazıları kristal bir görünüme sahiptir ve mağarayı adeta bir sanat galerisine çevirmiştir.

Dim Mağarası, Akdeniz bölgesinin en büyük traverten mağarasıdır. İçerisindeki traverten havuzları ve şelaleleri ile ziyaretçilere adeta bir cennet vaat eder. Mağara duvarlarındaki sarkıt ve dikit oluşumları görenleri hayran bırakmaktadır.

Bu üç mağara, içerdikleri doğa harikası oluşumlar ve görsel güzellikleri ile Akdeniz Bölgesi'nin vazgeçilmez doğal zenginliklerindendir.

Akdeniz Bölgesi Milli Parkları

Akdeniz Bölgesi'nde birçok milli park bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri Köprülü Kanyon Milli Parkı, Altınbeşik Mağarası Milli Parkı, Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi ve Güllük Dağı Milli Parkı'dır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı, Antalya ilinin Manavgat ilçesinde yer alır. Yeşilin her tonunu barındıran milli park, yüksek dağları, derin vadileri, şelaleleri ve yaban hayatı ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunar. Rafting aktiviteleri için oldukça popüler bir bölgedir.

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı, Antalya'nın Döşemealtı ilçesi sınırlarında bulunur. Türkiye'nin en büyük mağaralarından biridir ve görkemli sarkıt ve dikitler ile ziyaretçilerini büyüler. Oldukça geniş bir alana yayılan mağara gezisi keşfedilmeyi bekleyen gizemli güzellikler barındırır.

Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi, Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında yer alır. Mavi yolculuk rotası üzerinde bulunan bölge, masmavi denizi, koyları ve adacıkları ile Akdeniz'in vazgeçilmez cennet köşelerinden biridir. Tarihi Kekova batık kenti su altında kalan ilgi çekici bir bölgedir.

Güllük Dağı Milli Parkı ise Antalya'nın Kemer ilçesi yakınlarındadır. Ormanlık alanları, yaylaları ve eşsiz manzarası ile doğaseverler için harika bir rota oluşturur.

Akdeniz Bölgesi Tarihi Yerler

Akdeniz Bölgesi, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Antalya ve Alanya'da Roma ve Bizans döneminden günümüze kadar gelen birçok tarihi eser bulunmaktadır.

 • Phaselis: Antalya'nın güneyindeki Phaselis antik kenti, pırıl pırıl denizi ve benzersiz doğasıyla ziyaretçilerini büyüleyen tarihi bir liman kentidir. Roma ve Bizans dönemlerinde önemli bir liman olarak kullanılmıştır.

 • Perge: Antalya'nın 12 km doğusundaki Perge antik kenti, Pamfilya bölgesinin en önemli kentlerinden biriydi. Roma hamamları, tiyatrosu ve sütunlu caddeleriyle etkileyicidir.

 • Termessos: Antalya'nın kuzeybatısındaki Termessos antik kenti, yerleşim yerlerinden uzak, doğanın içinde inanılmaz bir konumdadır. Tiyatrosu, mezarları ve surlarıyla öne çıkar.

Akdeniz Bölgesi'nde bu ören yerlerini ziyaret etmek, adeta zamanda yolculuk yapmak gibidir. Bölgenin eşsiz tarihini ve kültürünü yakından keşfetmek için kaçırılmayacak yerlerdir.

Akdeniz Bölgesi Doğa Yürüyüş Parkurları

Akdeniz Bölgesi'nde doğaseverler için birçok farklı zorluk seviyesinde doğa yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda popüler hale gelen bu parkurlar arasında en çok bilinenlerinden bazıları şunlardır:

Likya Yolu

 • Yaklaşık 540 km uzunluğunda olan Likya Yolu, Fethiye'den Antalya'ya kadar uzanır.
 • Orta zorluk derecesinde bir parkur olup, yürüyüş için yaklaşık 1 ay gerekmektedir.
 • Antik Likya bölgesinden geçtiği için tarihi zenginlikleri keşfetme imkanı sunar.

Sultaniye Yürüyüş Parkuru

 • Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan 8 km'lik bir parkurdur.
 • Kolay ve orta zorlukta bölümleri vardır.
 • Patara ve Kalkan arasında muhteşem manzaralara sahiptir.
 • Patara Antik Kenti ve Xanthos Antik Kenti'ne yakındır.

Göynük Yürüyüş Parkuru

 • Kemer ilçesinde bulunan 17 km'lik bir parkurdur.
 • Orta zorlukta olup, yaklaşık 6 saat sürmektedir.
 • Köprülü Kanyon Milli Parkı içinden geçtiği için eşsiz doğa manzaraları vardır.
 • Sonunda rafting imkanı da sunmaktadır.

Bu rotaların yanı sıra Kaş'tan Yörük Köyü'ne, Kemer'den Adrasan'a, Demre'den Çayağzı'na ve daha pek çok güzergah doğaseverleri beklemektedir. Profesyonel rehberler eşliğinde veya kendi başınıza keşfedebileceğiniz bu parkurlar, Akdeniz Bölgesi'nin eşsiz doğasını yürüyerek deneyimlemenin en güzel yollarından biridir.

Akdeniz Bölgesi Doğal Güzellikler Hakkında Özetle

Akdeniz Bölgesi, Türkiye'nin birçok eşsiz doğal güzelliğe sahip bölgelerinden biridir. Mavi suları, beyaz kumsalları, yüksek dağları, derin vadileri, zengin bitki örtüsü ve ilginç mağaralarıyla adeta bir cennet köşesidir.

Bölgede Toros Dağları'nın eteklerinde uzanan sahilleri, denizi sevenler için eşsiz fırsatlar sunar. Antalya, Muğla, Adana gibi şehirlerin plajları mavi bayraklıdır ve her yıl milyonlarca yerli-yabancı turisti ağırlar. Ayrıca Olimpos gibi bakir koyları keşfetmek isteyen doğaseverler için benzersiz rotalar sunar.

Bölgenin yüksek dağlarında yaylalar, göller, şelaleler ve ormanlar vardır. Saklıkent Kanyonu, Göynük Kanyonu, Köprülü Kanyon gibi doğa harikası yerler trekking ve rafting için idealdir. Sütunlu, Karain, Damlataş, Dim Mağaraları ise yeraltı dünyasını keşfetmek isteyenleri bekler.

Göl manzaralı milli parklar, zengin flora ve faunası, kuş cennetleri, yaban hayatıyla Akdeniz Bölgesi'nde doğaseverler için sayısız fırsatlar vardır. Tarihi Likya, Frigya, Kilikya bölgelerinde İsauria, Termessos, Sagalassos gibi antik kentlerin kalıntıları bir açık hava müzesi niteliğindedir.

Kısacası, Akdeniz Bölgesi eşsiz iklimi, tabiat varlıkları ve tarihi zenginlikleriyle Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Sadece deniz-kum-güneş turizmi değil, aynı zamanda kültür, tarih, macera, yayla, mağara, yürüyüş, botanik turizmi için de cazibe merkezidir. Doğaseverler için kaçırılmayacak cennet köşelerinden biridir.

 • Akdeniz Bölgesi, muhteşem plajları, kristal berraklığında denizi, eşsiz koyları, dağlık manzaraları ve yemyeşil doğasıyla bilinir. Antalya'nın turkuaz suları, Fethiye'nin gizemli koyları, Muğla'nın enfes sahilleri ve Pamukkale'nin benzersiz travertenleri gibi birçok doğal güzellik bölgede keşfedilmeyi bekliyor.

 • Akdeniz Bölgesi, doğa severler için bir cennettir. Yamaç paraşütü, trekking, doğa yürüyüşleri, dağ bisikleti turları, su altı dalışı ve deniz kayağı gibi birçok aktiviteye olanak sağlar. Ayrıca, Saklıkent Kanyonu'nda kanyon geçişi yapmak veya Olympos Milli Parkı'nda doğa yürüyüşü yapmak da unutulmaz deneyimler sunar.

 • Akdeniz Bölgesi'nin muhteşem manzaralarıyla dolu olduğu söylenebilir ancak en dikkat çeken manzaralardan biri, Antalya'nın yüksek noktalarından birinden Akdeniz'in sonsuz maviliğini izlemektir. Ayrıca, Fethiye'nin Babadağ zirvesinden yamaç paraşütü yaparken gördüğünüz manzara da unutulmazdır. Bunların dışında, Kaş'ın tepelerinden veya Tahtalı Dağı'ndan bölgenin nefes kesen manzaralarını seyredebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Kulağımızda Sertab Erener ve “Kumsalda” şarkısı, hayalimizde o eşsiz sahillerde uzanmak…  Belki kendi ülkemizde belki dünyanın herhangi bir yerinde o...

İnsandan çok daha iyi bir mimar olan doğa, milyonlarca yıldır ortaya birbirinden büyüleyici güzellikler çıkarıyor. Bize de bu doğal güzellikleri...

Antalya ülkemizde tatil denince ilk akla gelen şehirlerimizden. Üstelik sadece ülkemizde de değil... Antalya'nın dünya çapında turizm sektöründe haklı bir...

Kentin boğucu atmosferinden uzaklaşmak, doğayla baş başa kalmak ve biraz kafa dinlemek için keyifli bir kamp tatiline çıkmaya ne dersiniz?...

Türkiye'deki En Önemli Tarihi Yapılar ve YerlerTürkiye, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış zengin bir kültürel mirasa sahiptir....

Doğanın bize armağan ettiği sayısız farklı güzellik var ve ülkemizin söz konusu güzellikler bakımından epey zengin olduğunu söylemek mümkün. Metrelerce...

Kendine has bir ruhu olan tatil merkezlerinde vakit geçirmek, gerçekten ayrı bir keyif. Çünkü turizm potansiyeli yüksek olan ve her...

Kamp tutkunları buraya! Kışın kasvetli havası dağılmaya ve bahar kendini göstermeye başladığına göre çadırları ve ekipmanları dolaptan çıkarmanın vakti geliyor...

Popüler İçerikler
Dünyanın En Uzun Sahilleri: Dünyanın En Uzun 11 Sahili Plajlar ve Sahiller
Dünyanın En Uzun Sahilleri: Dünyanın En Uzun 11 Sahili

Kulağımızda Sertab Erener ve “Kumsalda” şarkısı, hayalimizde o eşsiz sahillerde...

Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri: Türkiye’de Doğa Harikası Görülmesi Gereken 19 Şelale Doğal Güzellikler
Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri: Türkiye’de Doğa Harikası Görülmesi Gereken 19 Şelale

Doğanın bize armağan ettiği sayısız farklı güzellik var ve ülkemizin...