nerdeneredenerdenerede
Ege Bölgesi Doğal Güzellikleri

Ege Bölgesi Doğal Güzellikleri

Ege Bölgesi Doğal Güzellikleri

Günlüklü Koyu

Size deniz ve doğayla baş başa kalarak harika vakit geçirme fırsatı tanıyan Günlüklü Koyu, Göcek...

Çökertme Koyu

Mavi ve Yeşilin Kucaklaştığı Cennet: ÇökertmeMuğla'nın Milas ilçesine bağlı Çökertme Köyü, eşsiz doğal güzellikleri...

Ekincik Koyu (Plajı)

Köyceğiz’in en popüler keşif duraklarından biri haline gelen Ekincik Plajı ve Ekincik Koyu, Marmaris ile...

Aya Yorgi Koyu

İzmir’in Çeşme ilçesinin dünyaca ünlü koylarından biri olan Aya Yorgi Koyu, ilçe merkezine yaklaşık 13...

Veranda Alaçatı

Yeni nesil bir meyhane olan Veranda Alaçatı, İzmir’in en gözde tatil destinasyonlardan bir tanesi olan...

Sommer Klein

İstanbul’un en tanınmış ve popüler mekanlarından biri olan Klein, 2019 yılında Alaçatı’da hayata geçirdiği Sommer...

Pamukkale Travertenleri

Doğanın biz insanlara adeta hediye ettiği ve Denizli’nin simgesi olmuş muhteşem Pamukkale Travertenleri dünyada nadir...

Hisarönü (Marmaris)

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı küçük ve sevimli bir belde olan Hisarönü’nün sahip olduğu turizm potansiyeli,...

Köyceğiz Gölü

Muğla sınırları içinde her biri birbirinden bereketli ve görkemli birçok farklı su kaynağı var. Ancak...

Sandras Dağı

Köyceğiz Gölü’nün kuzeyinde ve Toros Dağları’nın batı ucunda yer alan Sandras Dağı, bu bölgedeki en...

Yuvarlakçay

Yaz turizminde dünyaca ünlü bir kent haline gelmiş olan Muğla’nın her bir ilçesinde ve semtinde...

Ağla Yaylası

Muğla’nın büyüleyici doğal güzellikleriyle dikkat çeken ilçelerinden biri olan Köyceğiz; birbirinden keyifli plajlara, yemyeşil yaylalara,...

Toparlar Şelalesi

Muğla’nın turistik açıdan en gözde ilçelerinden biri olan Köyceğiz’de yüzünüzü ne yöne doğru çevirseniz farklı...

Delik Ada (Delikli Ada)

Muğla’da tatil yaparken çevreyi yalnızca karadan değil, denizden de keşfetmek isterseniz yapabileceğiniz en keyifli ve...

Gebekum Doğa Parkı

Muğla’nın Datça ilçesi hâlen bakir kalabilmeyi başaran ve ziyaretçilerine nefis manzaralar sunan envai türden doğal...

Kumluk Plajı

Muğla’nın en gözde ilçelerinden ve tatil merkezlerinden biri olan Datça; özellikle de kalabalıktan uzak, huzurlu,...

Daha Fazla Göster

Ege Bölgesi'nin Doğal Güzellikleri

Ege Bölgesi, Türkiye'nin batısında yer alan ve Ege Denizi kıyıları boyunca uzanan bir coğrafi bölgedir. Bu bölge, doğal güzellikler açısından oldukça zengindir.

Ege Bölgesi'nde Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Bölgenin konumu ve iklimi, çeşitli bitki türlerinin yetişmesine olanak sağlamıştır. Zeytin, incir, üzüm, pamuk gibi tarım ürünleriyle ünlüdür.

Bölgedeki dağlar, vadiler, koylar, kumsallar, adalar ve göller eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Özellikle Ege kıyıları, mavi bayraklı plajları ve temiz deniziyle ön plana çıkar. Tarihi zenginlikleri ve antik kentleriyle de dikkat çekicidir. Kısacası, Ege Bölgesi doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir.

Ege Bölgesi'nin En Önemli Doğal Güzellikleri

Tavşan Adası Bodrum’un büyüleyici doğasının orta yerinde duran minik ve sevimli bir ada Tavşan Adası. Gümüşlük’te yer alan ada iki farklı sahili birbirinden ayırması ile meşhur.

Kille Koyu Killebükü ismiyle de anılan Kille Koyu, Muğla’nın Dalaman ilçesi sınırları içinde bulunuyor. Ancak konumu gereği, Göcek Körfezinde yapılan tekne turlarının da en popüler duraklarından biri.

Saklıkent Kanyonu Ülkemizin en gözde tatil cennetlerinden biri olan Muğla’da gizli bir doğa harikasının bulunduğunu biliyor muydunuz.

Arapapıştı Kanyonu Aydın’ın Bozdoğan ilçesindeki Kemer Mahallesi’nde bulunan ve Kemer Barajı’nı besleyen Akçay sayesinde oluşmuş olan Arapapıştı Kanyonu, ülkemizin en etkileyici ve görkemli kanyonlarından biri.

Karantina Adası 18. yüzyılda başta Avrupa ve Asya olmak üzere dünyanın birçok noktasında kolera ve veba gibi bulaşıcı hastalıklardan doğan salgınlar baş göstermiş.

Ulubey Kanyonu Dünyanın en büyük kanyonu, Amerika’nın Arizona eyaletinde konumlanan ve Türkçede Büyük Kanyon olarak adlandırılan Grand Canyon.

Karaada Bodrum yakınlarında hem yat turlarının durağı hem de Bodrumlu teknecilerin günübirlik ziyaretlerine ev sahipliği yapan Karaada, Ege Denizi'ndeki küçük adalardan bir tanesidir.   Eski adı "Arkos" olan ada, Rodos Şövalyeleleri'nce Bodrum'un alınması ile beraber alınmıştır.  Osmanlı Devleti'nin XVI.

Boynuzbükü Koyu Yolu Dalaman ve Göcek’e düşenlerin en sık ziyaret ettiği koylardan biri olan Boynuzbükü Koyu, mavi ve yeşilin en güzel tonlarını içinde barındıran, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir destinasyon.

Yavansu Koyu (Martı Koyu) Martı Koyu olarak da anılan Yavansu Koyu, yolunuz Dalaman ya da Göcek taraflarına düşerse ziyaret edebileceğiniz yeryüzü cennetlerinden biri.

Günlüklü Koyu Size deniz ve doğayla baş başa kalarak harika vakit geçirme fırsatı tanıyan Günlüklü Koyu, Göcek ve Fethiye civarındaki en özel koylardan biri.

Akvaryum Koyu Ülkemizde birden fazla Akvaryum Koyu var ve her biri doğal güzellikleri bakımından bir diğeriyle yarışabilir nitelikler taşıyor.

Bodrum Cennet Koyu Göltürkbükü’nde yer alan Bodrum Cennet Koyu, tartışmasız bir şekilde Bodrum’un en güzel doğasına sahip.

Delikli Koy İzmir’in Çeşme ilçesinin turistik açıdan en gözde beldesi olan Alaçatı’da yer alan Delikli Koy, hem çevre sakinlerinin hem de yerli ve yabancı turistlerin yaz sezonu boyunca sık sık ziyaret ettikleri bir koy.

Aya Yorgi Koyu İzmir’in Çeşme ilçesinin dünyaca ünlü koylarından biri olan Aya Yorgi Koyu, ilçe merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta.

Tersane Koyu Göcek Körfezi’nde bulunan en büyük adanın, yani Tersane Adası’nın kuzeybatı tarafında bulunan Tersane Koyu, ziyaretçilerini hayran bırakacak doğal güzellikleri içinde barındırıyor.

Yedi Uyuyanlar Mağarası İzmir’deki Efes Antik Kenti’nin yakınlarında bulunan Yedi Uyuyanlar Mağarası, aynı zamanda Panayır Dağı’nın eteklerinde yer alıyor.

Göbün Koyu Göcek’in tekne ve yatlar için en korunaklı alanlarından birini oluşturan Göbün Koyu, uzaktan bakıldığında fark edilmesi oldukça güç bir girişe sahip.

Hamam Koyu (Kleopatra Hamamı Koyu) Mavi Tur teknelerinin favori durakları arasında yer alan bir Göcek koyu olan Kleopatra Hamamı Koyu, kısa adıyla Hamam Koyu, doğal güzellikleriyle tüm ziyaretçilerini büyüleyebilecek müthiş bir atmosfere sahip.

Bedri Rahmi Koyu Yolu Dalaman ve Göcek’e düşenlerin sık sık ziyaret ettiği Bedri Rahmi Koyu, eski ismiyle Taşkaya Koyu, doğal güzellikleri ve müthiş atmosferiyle mutlaka görülmesi gereken bir destinasyon.

Bağla Koyu Bağla Koyu, Bodrum'un en güzel ve doğal güzelliklerle çevrili koylarından biridir. Bodrum Yarımadası'nın güneybatısında yer alan bu koy, masmavi suları, ince kumlu plajları ve çevresindeki zeytin ağaçlarıyla da ünlüdür.

Sarsala Koyu Dalaman’ın merkezine yaklaşık 17, Göcek’e ise yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta bulunan Sarsala Koyu, Muğla’nın en büyüleyici ve bakir kalmış koylarından biri.

Değirmendere Şelalesi İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Değirmendere Köyü’nün sınırları içinde bulunan ve ismini de köyden alan Değirmendere Şelalesi, kent merkezine çok yakın bir konumda olmasına rağmen sizi şehrin sıkıcı ve gri atmosferinden tamamen uzaklaştırabilecek bir ortama sahip.

Ayten Koyu Göcek’in en büyüleyici, huzurlu ve bakir kalmış koylarından biri olan Ayten Koyu, turkuaz rengindeki berrak denizi ve muhteşem doğasıyla tüm ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Sıralıbük Koyu Martı Burnu’nun ve Sarsala Koyu’nun kuzey tarafında konumlanan Sıralıbük Koyu, Göcek’in en popüler koylarından biri.

Ege Bölgesi Kıyıları

Ege Bölgesi'nde uzun, girintili çıkıntılı bir kıyı şeridi uzanır. Bu kıyıların toplam uzunluğu yaklaşık 2 bin kilometredir.

Ege kıyıları birçok körfeze, koyla, yarımadaya ve plaja ev sahipliği yapar. Özellikle İzmir, Aydın ve Muğla illerinde uzanan kıyı şeridi, turkuaz renkli denizi, altın rengi kumlara sahip plajlarıyla ünlüdür.

Çeşme ve Kuşadası yarımadaları, Güzelbahçe, Pamucak, Altınkum gibi plajları, Güllük Körfezi, Gökova Körfezi, Datça Yarımadası, Bozburun Yarımadası bölgenin önemli kıyı oluşumları arasındadır. Ayrıca Fethiye ve Marmaris'teki koylar da doğa harikası güzelliğe sahiptir.

Bunların yanı sıra, Ege kıyılarında yüzlerce ada ve adacık bulunur ki, bu da bölgenin eşsiz bir güzelliğe sahip olmasını sağlar.

Ege Adaları

Ege Bölgesi'nde birçok güzel ada bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüleri şunlardır:

 • Bozcaada: Bozcaada, Ege Denizi'nin kuzeyinde, Çanakkale Boğazı'nın girişinde yer alan bir adadır. Üzüm bağları ve şarapçılığıyla ünlüdür. Adanın iç kısımlarındaki verimli topraklar bağcılık için idealdir. Adanın etrafındaki koyları ise kristal berrak sularıyla yüzmek için harika noktalardır.

 • Çeşme: İzmir'in hemen karşısında yer alan Çeşme, Ege kıyılarının en popüler tatil beldelerinden biridir. Adanın beyaz kumlu plajları ve turkuaz renkli sularıyla ünlüdür. Rüzgar sörfü için ideal koşullara sahiptir. Adada lüks otel ve restaurantlar da bulunmaktadır.

 • Foça: İzmir Körfezi'nin kuzeyinde yer alan tarihi bir liman kentidir. Adanın kıyılarında Akdeniz fokları yaşamaktadır. Foça, zengin deniz yaşamıyla dalış turizmi için ideal bir yerdir. Adanın etrafındaki koylar ise tekne turları için elverişlidir.

 • Sakız Adası: Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda yer alan bir Yunan adasıdır. Adanın dağlık kıyılarında birçok küçük koy ve plaj bulunmaktadır. Sakız adasının en ünlü özelliği, adada yetişen sakız ağaçlarıdır. Adadan elde edilen sakız dünyaca ünlüdür. Ayrıca adanın beyaz badanalı evleri ve dar sokakları da görülmeye değerdir.

Ege Dağları

Ege Bölgesi'ndeki dağlar, bölgenin doğal güzelliklerinin önemli bir parçasını oluşturur. Özellikle iç kesimlerde yükselen dağlar, ormanları, yaylaları, dereleri ve şelaleleriyle ziyaretçileri cezbeder.

Bölgedeki en yüksek dağ, 3.756 metre yüksekliği ile Aydın ilinin güneyinde yer alan Babadağ'dır. Babadağ eteklerinde oluşan ormanlar ve yaylalar eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Dağın zirvesinden Ege kıyıları ve adaları izlenebilir.

Diğer önemli dağlardan biri İzmir'in kuzeydoğusundaki Spil Dağı'dır. 1.973 metre rakımıyla bölgenin önemli zirvelerinden biridir. Hemen yanında bulunan ve zirvesi 1.671 metre olan Sipilos Dağı da şehre hakim konumu ve ormanlarıyla ziyaret edilen yerler arasındadır.

Uşak ilindeki 2.543 metre yüksekliğindeki Murat Dağı, bölgedeki endemik bitki türlerine ev sahipliği yapar. Aydın'da bulunan 1.965 metrelik Aydın Dağları, zirve tırmanışları ve doğa yürüyüşleri için elverişlidir.

Ege Bölgesi'nin yüksek dağları, özellikle trekking, kampçılık ve doğa yürüyüşleri için idealdir ve benzersiz manzaralar sunar.

Ege Gölleri

Ege Bölgesi'nde birçok güzel göl bulunmaktadır. Özellikle yüksek dağlık kesimlerde yer alan bu göller, bölgenin doğal güzelliklerini artırmaktadır.

Bölgedeki en büyük göl, Aydın ilinin yaklaşık 40 km kuzeydoğusunda yer alan Salda Gölü'dür. "Türkiye'nin Maldivleri" olarak da bilinen Salda Gölü, beyaz kumsalı ve turkuaz rengi ile ünlüdür. 184 metre derinliği olan gölün sodalı suyu cilt sağlığına faydalı olduğu için şifalı kaplıca olarak da kullanılmaktadır. Salda Gölü sahip olduğu eşsiz doğasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.

Bölgede Salda Gölü'nden başka Karagöl, Aygır Gölü, Çivril Gölü, Bafa Gölü gibi göller de bulunmaktadır. Her biri kendine has güzelliklere ve özelliklere sahiptir. Örneğin; Karagöl volkanik bir krater gölüdür ve eşsiz manzarasıyla öne çıkmaktadır. Bu göller Ege Bölgesi'nin doğal güzelliklerini tamamlayan unsurlardır.

Ege Şelaleleri

Ege bölgesinde çeşitli illerde görülmeye değer birçok şelale bulunmaktadır.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde bulunan Kiraz Şelalesi, yaklaşık 10 metre yüksekliğinde olup orman içinde pitoresk bir görünüme sahiptir.

Karagöl Şelalesi ise Muğla'nın Fethiye ilçesindedir ve ünlü Saklıkent Kanyonu'nda bulunur. 50 metreyi aşan düşüş yüksekliğiyle görsel bir şölene dönüşen şelale, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatır.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yer alan Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda ise Afkule Şelalesi görülmeye değerdir. Park içinde ormanlık alanda bulunan yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki şelale, serin sularıyla ziyaretçilerini ferahlatır.

Bunların yanı sıra Muğla, Aydın ve İzmir'deki ormanlık alanlarda keşfedilmemiş nice şelaleler de vardır. Ege'nin eşsiz doğasında yapılacak yürüyüşlerle bu gizli cennetleri keşfetmek mümkündür.

Ege Mağaraları

Ege Bölgesi'nde birçok önemli mağara bulunmaktadır. Bunlardan biri, Aydın'ın Germencik ilçesinde yer alan ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki İnkaya Mağarası'dır. Bu mağara, yaklaşık 60 milyon yıl önce oluşmuştur ve dünyanın en büyük damlalı taş mağaralarından biridir. İçerisindeki damlataş oluşumları, sarkıt ve dikitlerle ünlüdür. Ayrıca mağara duvarlarında tarih öncesi çağlara ait çizimler bulunmaktadır.

Bölgedeki bir diğer önemli mağara ise Muğla'nın Fethiye ilçesinde yer alan ve 14 km uzunluğa sahip Saklıkent Mağarası'dır. Bu mağara henüz tam olarak keşfedilmemiş olup, Türkiye'nin en büyük mağaralarından biridir. İçerisindeki göller ve nehirlerle bilinir. Mağara oldukça serin bir iklime sahiptir ve ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Son olarak, Aydın'ın Koçarlı ilçesinde bulunan Kaklık Mağarası da bölgenin önemli mağaraları arasında yer alır. Bu mağara, 2 milyon yıl önce oluşmuş ve dünyanın en büyük kireçtaşı damlataş mağaralarından biridir. İçerisindeki renkli damlataş oluşumları ve devasa boyuttaki sarkıt ve dikitleri ile ziyaretçilerini büyüler.

Ege Milli Parklar

Ege Bölgesi, Türkiye'nin en güzel milli parklarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

 • Spil Milli Parkı - Manisa ilinin doğusunda yer alan Spil Milli Parkı, ormanlık alanları, yaylaları, dereleri ve şelaleleriyle ziyaretçilerine doğal güzellikler sunar. Spil Dağı eteklerinde kurulmuştur.

 • Alaçatı Tarihi Milli Parkı - İzmir ilinin Alaçatı ilçesinde yer alan bu milli park, tipik Ege mimarisi ile yüzyıllık Rum evlerinden oluşmaktadır. Daracık taş döşeli sokaklarıyla ünlüdür.

 • Bozdağ Kayak Merkezi Milli Parkı - İzmir ilinin Ödemiş ilçesinde 2 bin metrenin üzerindeki rakımıyla kayak sporuna oldukça elverişli bir alana sahiptir. Kış aylarında kayakseverlerin ilgi odağıdır.

 • Ayder Yaylası Tabiat Parkı - Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan ve Fırtına Deresi boyunca uzanan Ayder Yaylası, yemyeşil doğası, şifalı kaplıcaları, otantik konaklama imkanlarıyla ziyaretçilerini büyüler.

Ege Bitki Örtüsü

Ege Bölgesi'nin Akdeniz ikliminin etkisiyle oldukça zengin bir bitki örtüsü bulunmaktadır. Zeytin, incir, erik, üzüm, pamuk ve tütün gibi ürünlerin yetiştiriciliği yaygındır. Bölgedeki dağların yüksek kesimlerinde, kızılçam, karaçam, sedir, köknar ve göknar ağaçları görülür.

Ege Bölgesi'nde 300'den fazla endemik bitki türü bulunur. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Salep Orkidesi: Sütsüz dağlarında yetişen nadir bir orkide türüdür.

 • Sandal Ağacı: Santalaceae familyasına ait kokulu bir ağaç türüdür. Özellikle İzmir çevresinde görülür.

 • Menemen Acı Baklası: Fabaceae familyasına ait, adını Menemen ilçesinden alan endemik bir bakla türüdür.

 • Bodur Zakkum: Euphorbiaceae familyasından, Ege ve Akdeniz bölgelerine özgü bodur bir bitkidir.

 • Ege Kuruçayı: Labiatae familyasına ait endemik bir tıbbi ve aromatik bitkidir.

Ege Bölgesi'nin zengin bitki örtüsü, çeşitli endemik türleri barındırması bakımından önemlidir ve korunmaya değerdir.

Ege Bölgesi Doğal Güzellikler Hakkında Özetle

Ege Bölgesi, Türkiye'nin batısında yer alan ve eşsiz doğal güzelliklere sahip önemli bir bölgedir. Mavi suları, kumsal sahilleri, adaları, dağları, gölleri ve zengin bitki örtüsüyle Ege, doğaseverler için vazgeçilmez bir cennettir.

Ege'nin bu doğal güzellikleri korunmaya ve keşfedilmeye değer. Bölgedeki koylar, kıyılar, adalar, milli parklar ve diğer pek çok nokta eşsiz manzaralar sunar. Ege'deki bu doğal güzellikler hem Türkiye hem dünya için büyük öneme sahiptir.

Ege Bölgesi'ni ziyaret etmek için birçok neden vardır. Öncelikle deniz, kum, güneş keyfi yaşamak isteyenler için Ege kıyıları ve koyları idealdir. Doğa yürüyüşleri ve dağcılık yapmak isteyenler, bölgedeki dağları ve milli parkları keşfedebilir. Tarihi yerleri ve kültürel zenginlikleri görmek isteyenler için Ege'deki antik şehirler ve ören yerleri görülmeye değerdir. Son olarak Ege mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak isteyenler için bölge başlı başına bir cennettir.

Kısacası, Ege Bölgesi Türkiye'nin incisidir ve mutlaka görülmesi gerekir. Muhteşem doğası, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Ege; tatilciler, maceraperestler, kültürseverler ve doğaseverler için vazgeçilmez bir rota olmaya devam edecektir.

 • Ege Bölgesi, Kaz Dağları Milli Parkı ve Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı gibi birçok milli parka ev sahipliği yapar. Bu parklar, benzersiz flora ve fauna ile doğa tutkunları için harika keşif alanları sunar.

 • Ege Bölgesi, Ölüdeniz, Kabak Koyu ve İztuzu Plajı gibi Türkiye'nin en güzel plajlarına sahiptir. Bu plajlar, berrak suları ve muhteşem kumsalları ile ünlüdür.

 • Likya Yolu, Ege Bölgesi'nde bulunan ve dünyanın en iyi uzun mesafe yürüyüş rotalarından biri olarak kabul edilen bir patikadır. Ayrıca, Kaz Dağları da trekking ve doğa yürüyüşü için mükemmel bir destinasyondur.

İlgili İçerikler

Doğal güzelliklerle bezeli onlarca farklı tatil merkezine ev sahipliği yapan Ege Bölgesi, kamp tutkunlarının da ülkemizdeki öncelikli destinasyonlarından biri. Ege...

Çeşme’nin artık Türkiye’nin en gözde tatil beldesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Yapılan yatırımlara ve sürekli yenilenen mekanlara bakılırsa bu popülarite kısa...

Bugünkü destan niteliğindeki gezi rehberimizin odağında, ülkemizin üçüncü büyük ili ve “Ege’nin incisi” İzmir var! Doğal güzellikleriyle, bin yıllara yayılan...

İnsandan çok daha iyi bir mimar olan doğa, milyonlarca yıldır ortaya birbirinden büyüleyici güzellikler çıkarıyor. Bize de bu doğal güzellikleri...

Kentin boğucu atmosferinden uzaklaşmak, doğayla baş başa kalmak ve biraz kafa dinlemek için keyifli bir kamp tatiline çıkmaya ne dersiniz?...

Bodrum, Türkiye'de özellikle yerli gezginler, seyahat severler için açık ara akla ilk gelen yerlerden birisi. "Halikarnas Balıkçısı" mahlası ile tanıdığımız...

Şehrin gürültüsü, karmaşası ve telaşı bazen insanı gerçekten çok yoruyor. Öyle hızlı bir tempoda yaşıyoruz ki, bazen yorulduğumuzun bile farkına...

Büyük şehirlerin kaotik temposundan ve bitmeyen telaşından bunalanların birçoğu, soluğu bir Ege ya da Akdeniz kasabasında alıp buranın sakin atmosferinde...

Ülkemizin hem yerli hem de yabancı turistler tarafından en çok ilgi gören tatil merkezlerinden biri olan Marmaris, her yıl ortalama...

Fethiye’nin en popüler tatil beldeleri arasında yer alan Göcek, aynı zamanda ülkemizin yat turizmi açısından en önemli duraklarından biri. Dalaman...

Türkiye'deki En Önemli Tarihi Yapılar ve YerlerTürkiye, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış zengin bir kültürel mirasa sahiptir....

Görkemli ormanlar, tarihi yürüyüş yolları, asırlara meydan okuyan kalıntılar, bakir koylar, yarı tropik bir bitki örtüsü, endemik türler, tertemiz plajlar…...

Yaz turizmi açısından bir cazibe merkezine dönüşen yerleşim yerlerinin hem avantajları hem de dezavantajları var. Fethiye, Bodrum, Marmaris ve Çeşme...

Kamp tutkunları buraya! Kışın kasvetli havası dağılmaya ve bahar kendini göstermeye başladığına göre çadırları ve ekipmanları dolaptan çıkarmanın vakti geliyor...

Muğla’nın yaz tatilleri ve doğa kaçamakları için en çok tercih edilen adreslerinden biri olan Köyceğiz ilçesi hem doğal güzellikleri hem...

Popüler İçerikler
Ege Bölgesi En İyi Kamp Alanları: Ege’de Kamp Yapabileceğiniz En İyi 17 Kamp Yeri Kamp Alanları
Ege Bölgesi En İyi Kamp Alanları: Ege’de Kamp Yapabileceğiniz En İyi 17 Kamp Yeri

Şehrin gürültüsü, karmaşası ve telaşı bazen insanı gerçekten çok yoruyor....

Ege Bölgesi Denize Sıfır Kamp Alanları: Ege’de Deniz Kenarı 20 Kamp Yeri Kamp Alanları
Ege Bölgesi Denize Sıfır Kamp Alanları: Ege’de Deniz Kenarı 20 Kamp Yeri

Doğal güzelliklerle bezeli onlarca farklı tatil merkezine ev sahipliği yapan...