nerdeneredenerdenerede

Bomonti En İyi Restoranlar: Bomonti’nin En İyi 10 Restoranı

Bomonti En İyi Restoranlar: Bomonti’nin En İyi 10 Restoranı
İsmini yaklaşık bir asır boyunca hizmet vermiş ünlü Bomonti Bira Fabrikası’ndan alan Bomonti, İstanbul’un en gözde semtlerinden biri haline geldi. Özellikle Yapı Kredi Bomontiada ve Now Bomonti gibi komplekslerin açılmasıyla kültür, sanat, gastronomi ve eğlence başlıklarında daha da gelişen semt; bugün birbirinden seçkin restoranlara da ev sahipliği yapıyor. Kültürel etkinlikleri, sosyal ortamları ve tarihi dokusuyla herkesi kendine hayran bırakmayı başaran Bomonti’yi biz de keşfetmeye doyamıyoruz. Siz de Bomonti’de dört dörtlük bir lezzet turu yapmak isterseniz, sizin için seçtiğimiz mekanlara hemen göz atabilirsiniz. 

1. The Populist

The Populist (Bomontiada)

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın Yapı Kredi Bomontiada’ya dönüştürülmesi, Bomonti’nin hem sosyal hem de kültürel anlamda önemli bir değişim geçirmesine vesile oldu. Elbette semtin kültürel ve sosyal dinamiklerini elinde tutan tek...

Yapı Kredi Bomontiada çatısı altında bulunan The Populist yalnızca bir restoran değil, aynı zamanda keyifli bir sosyalleşme ve etkinlik alanı. Sık sık birbirinden popüler sanatçıların konserlerine ve belirli konseptlere sahip müzik partilerine ev sahipliği yapan mekan 2016 yılından beri hizmet veriyor. The Populist’in bir şubesi de Galataport İstanbul’un içinde. Bu mekanı özellikle çıtır atıştırmalıkları, burgerleri ve birayı sevenlere önerebiliriz. Çünkü menüde her üç kategoriden de envai çeşit seçenek yer alıyor. 

The Populist’in konsepti İspanya’nın ödüllü tasarım ofisi Lagrange tarafından oluşturulmuş. Old school Amerikan kültüründen ilham alan dekorasyon stilinde vintage detaylar, kristali andıran tavan yapısı, çelik tanklar ve sarmal merdivenler gibi yaratıcı detayları hemen fark edebiliyorsunuz. Burada kallavi ana yemekler yerine, nefis atıştırmalıkların ve fast food türü lezzetlerin tadını çıkarmak mümkün. Çünkü The Populist’in menüsünün önemli bir bölümünü, Türkiye’de butik biracılığın önemli temsilcilerinden olan Torch Brewery’nin imzasını taşıyan craft bira seçenekleri oluşturuyor. Menüdeki lezzetler de biralarla uyumlu şekilde seçilmiş. Amerikan burgerlerinden tütsülenmiş etlere kadar birçok farklı alternatif arasından damak zevkinize en uygun olanı seçebiliyorsunuz. 

2. Monochrome

Monochrome (Bomontiada)

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’na 2015 yılında açılan Yapı Kredi Bomontiada, semtin sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine önemli katkılar sağlamış bir kompleks. Yapı Kredi Bomontiada çatısı altında sık sık açık hava...

Yapı Kredi Bomontiada ile Galataport İstanbul çatısı altında iki farklı şubesi bulunan Monochrome, brasserie kavramına özgün ve çağdaş bir yorum getirerek günün her öğününe uygun lezzet seçenekleri barındıran bir menüyle karşımıza çıkıyor. Burası, özellikle dört dörtlük bir kahvaltı etmek isteyenlere gönül rahatlığıyla önerebileceğimiz bir adres. Kahvaltı menüsü son derece geniş ve serpme kahvaltıdan dünya mutfağı lezzetlerine kadar birçok farklı seçeneğe ev sahipliği yapıyor. Günün diğer öğünlerinde ana yemeklerden salatalara ve başlangıçlara kadar dilediğiniz alternatifi tercih edebiliyorsunuz. İçki menüsünde de envai çeşit sek içkinin yanı sıra; onlarca farklı kokteyl seçeneği yer alıyor. 

3. Kiva

Kiva (Bomontiada)

Şişli’ye bağlı Bomonti semti özellikle son yıllarda açılan popüler mekanları ve asırlardır koruduğu tarihi atmosferiyle keşfetmeye doyamadığımız bir yer. Burada Uzak Doğu’dan İtalyan’a, Fransız’dan geleneksel Türk mutfağına kadar envai çeşit...

Yapı Kredi Bomontiada çatısı altında ziyaret edebileceğiniz bir diğer mekan da uzmanlığını Anadolu mutfağının engin lezzet yelpazesi üzerine geliştirmiş olan Kiva. Bu mekanın da bir diğer şubesi Galataport İstanbul bünyesinde hizmet veriyor. Bomonti şubesinde sofistike bir atmosferin, Galataport şubesinde de deniz manzarasının keyfini çıkarabiliyorsunuz. Kiva’da menü sabah ve akşam olmak üzere iki farklı reçeteyle oluşturulmuş. 

Akşam menüsünde kategoriler çöplenmelik, salatalar, mezeler, ana yemekler ve tatlılar olarak gruplandırılıyor. Anadolu coğrafyasının gözde içkisi olan rakının yanına beyaz peynirin çok yakıştığı konusunda bir fikir birliği söz konusu. Fakat Kiva’nın işletmecileri herkesin beyaz peynir tercihinin farklı olabileceğini bildiği için, menüde bir kategori tek başına beyaz peynirler için ayrılmış. Kısacası, burada her lezzetin damak zevkinize en uygun olan versiyonunu bulabiliyorsunuz. 

Antakya mercimek dondurmadan Girit ezmeye, Ayvalık tekmil favadan Kapadokya mağara peynirine, ağır ateşte pişirilmiş kuzu incikten yağlı karaya, ayranlı muhallebiden Antakya çıtır kabak tatlısına uzanan bir menüyle karşılaşınca; Anadolu coğrafyasının ne kadar zengin ve bereketli olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz. Bu nefis lezzetlerin keyfini çıkarmak için Kiva’nın misafiri olmanız yeterli. 

4. Batard İstanbul

Batard İstanbul

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Bomonti semti özellikle son yıllarda kültür, sanat, gastronomi ve sosyal hayat başlıklarında büyük gelişmeler gösterdi. Artık hem İstanbul sakinlerinin hem de yerli ve yabancı turistlerin uğrak...

Batard İstanbul, Bomonti’nin en iyi mekanları listesinde adlarını sık sık anacağımız Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş’un imzasını taşıyan bir restoran. Biz bu ikiliyi, İstanbul En İyi Hamburgerciler listesinde de isminden söz ettiğimiz Zula’dan da tanıyoruz. Batard İstanbul ise Fransız mutfağı üzerine uzmanlaşmış bir işletme. Mekanın Murat Dede imzalı iç dekorasyonu hakikaten çok incelikli şekilde tasarlanmış. Loş aydınlatmalarıyla harika bir atmosfer sunan mekana girdiğiniz anda kendinizi Paris kafelerinde gibi hissedebiliyorsunuz. 

Batard İstanbul’un menüsü de sabah ve akşam olmak üzere değişiklik gösteriyor. Başlangıçlar, ana yemekler, burgerler ve tatlıların her biri bir diğerinden cazip. Fakat menüde yüzlerce seçenek yok. Az ve öz lezzet ilkesi çerçevesinde, yalnızca kusursuz ve sofistike seçeneklere odaklanılmış. Fine dining konseptinin başarılı örneklerinden birini oluşturan Batard İstanbul, aynı zamanda seçkin bir yerel pub havası da veriyor. Mekanın kokteylleri de çok seviliyor. 

5. The Ordinary

The Ordinary (Bomonti)

İstanbul’un turistik ve sosyal açıdan en gözde semtlerinden biri olarak görülen Bomonti, özellikle son yıllarda birbirinden prestijli ve popüler restoranlara da ev sahipliği yapmaya başladı. Hâlen hızla gelişmeyi sürdürdüğünü söyleyebileceğimiz...

Kıpçak ve Doğmuş ortak imzalı bir diğer Bomonti restoranı da The Ordinary. Now Bomonti çatısı altında bulunan bu lüks ve prestijli İtalyan restoranı, dekorasyonda sıcak ve samimi detayları tercih etmiş. Mekanda açık mutfak konsepti uygulandığı için dilerseniz mermer tezgahlı ve upuzun bar bölümünde oturabiliyor, siparişinizi beklerken onun hazırlanma sürecini izleyebiliyorsunuz. Menüde iştah açan başlangıçlar, enfes Napoli pizzaları, makarna ve risotto çeşitleri, kallavi ana yemekler ve dünya mutfağından füzyon bir seçki sunan tatlılar yer alıyor. The Ordinary Now Bomonti’nin bahçe katında bulunduğu için hem ferah hem de keyifli bir atmosfere sahip. 

6. Saku

Saku

Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş ikilisinin ortak imzasını taşıyan mekanlara, özellikle İstanbul’un Bomonti semtinden epey aşinayız. Aslında bu ünü yalnızca Bomonti’yle sınırlandırmak doğru olmaz. Çünkü kentin en ünlü burger restoranlarından...

Fransız ya da İtalyan mutfakları ilginizi çekmiyorsa, yine aynı ekibin Bomonti’ye kazandırdığı bir Asya ve Akdeniz restoranına ne dersiniz? Ziyaretçilerine kapılarını 2022 sonunda açan Saku da fine dining konseptinin çok başarılı örneklerinden biri. Açılmasının üzerinden çok az zaman geçmiş olmasına rağmen şimdiden Michelin Rehberi’ne girmesi de bu başarıyı bir kez daha gözler önüne seriyor. Rehberde restorandan “egzotik ve sıcak bir yemek deneyimi sunan gizli bir mücevher” olarak bahsedilmiş. Mekana girip masaya oturduğunuz anda size servis edilecek sıcak havlularla, siz de ayrıcalıklı bir deneyimin yaklaştığını hissedebiliyorsunuz. 

Saku’nun menüsü Toprak, Deniz ve Mera olmak üzere üç ana kategoriye ayrılmış durumda. Toprak bölümünde sebze, Mera bölümünde et, Deniz bölümünde de deniz ürünleri odaklı lezzet seçenekleri yer alıyor. Saku’nun usta şeflerinin yaratıcılığını imza kokteyllerin reçetelerinde de görebiliyorsunuz. Bize sorarsanız menüde yer alan her lezzet denenmeye değer. Fakat Michelin Rehberi bize özellikle Tournedos Rossini’li nigiri’yi ve haşlanmış şeftalili ve umeshu dondurmalı tereyağlı keki önermiş. 

7. Primitif Sokak Yemekleri

Primitif Sokak Yemekleri

2019 yılının sonlarında İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Bomonti semtinde ziyaretçilerine kapılarını açan Primitif Sokak Yemekleri, semtin en popüler restoranlarından biri haline geldi. Primitif İstanbul olarak da anılan işletmenin 2024 yılında...

Moda’da da Primitif Birahane isimli bir şubesi bulunan Primitif Sokak Yemekleri, 2019 yılından beri Bomonti’de ziyaretçilerini ağırlıyor. Mekanın isminin ilkel anlamına gelen primitif olarak seçilmesi boşuna değil. Menüde çatal bıçak kullanılmadan yenebilen, fast food kategorisinde değerlendirebileceğimiz lezzetler mevcut. Fakat sokak yemekleri dendiğinde aklınıza tavuk pilav veya kokoreç gibi alternatifler gelmesin. Burada menünün başrolünü burgerler, patates kızartması ve diğer çıtır lezzetler oluşturuyor. Aptal Tavuk, Çok Et Burger ve Konya Küflü Burger en sevilen seçenekler arasında. Primitif Sokak Yemekleri’nde hangi burger seçeneğini tercih ederseniz edin, burger köftesi gramajını siz belirleyebiliyorsunuz. Tatlı düşkünlerinin mekanın özgün yorumuyla taçlandırdığı Belem turtasını ve cheesecake’leri de denemesini tavsiye ederiz. 

8. Griffin

Griffin Bomonti

Bomonti, İstanbul’un hem tarihi dokusu hem de keyifli atmosferiyle ön plana çıkan semtlerinden biri. Özellikle 2015 yılında Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın Yapı Kredi Bomontiada’ya dönüştürülmesi sonucunda, semtin kültürel, sosyal ve...

Bomonti’nin art deco esintileriyle harmanlanan restoranı Griffin, 2021 yılından beri hizmet veriyor. Yüksek tavanlı ferah iç mekanı, yalın dekorasyon stili ve konforlu oturma alanlarıyla ziyaretçilerini hemen içine çekebilen mekan, yoluna “herkesin mutlu olduğu yer” olabilmek amacıyla çıkmış. Griffin’in menüsünde günün her öğününe uygun lezzet alternatifleri mevcut. Özellikle kahvaltı menüsü epey geniş. Burada güne serpme kahvaltı, kahvaltı tabağı, tost, omlet ya da bowl seçenekleriyle başlayabiliyorsunuz. 

Griffin’de günün ilerleyen öğünleri için kruvasan veya ekmek üzeri lezzetler, başlangıçlar, burgerler, salatalar, ana yemekler ve tatlılar tercih edilmiş. Mekanın imza lezzetleri arasında yer alan Griffin burger, Cafe de Paris soslu bonfile, patlıcanlı etli rigotoni ve bademli somon; tercih yapmakta zorlananlar için cazip seçenekler oluşturabilir. Tatlı düşükünlerine de Nemesis cake’i önerebiliriz. Ayrıca, Griffin’in hem iyi kahve hem de imza kokteyl kategorilerinde de iddialı olduğunu belirtelim. 

9. BeBaB Restaurant

BeBaB Restaurant

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Bomonti semti uzun yıllardan beri tarihi ve kültürel zenginlikleri sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir adresti. Fakat özellikle 2015 yılında Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın...

Lezzet tercihini içinde yaşadığımız bereketli coğrafyanın ürünlerinden yana yapmak isteyenler için, BeBaB Restaurant da harika bir seçim olabilir. Geleneksel pişirme tekniklerini ve yöresel lezzetleri modern yorumlarla harmanlayan bu mekan, uzmanlığını geleneksel Türk mutfağı üzerine yapmış. Fakat menüde karşınıza sık sık dünya mutfağı lezzetleri de çıkıyor. Mevsime bağlı olarak güncellenen menüde fermantasyonlu ve bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı seçeneklerin bulunmasına özellikle önem veriliyor. 

BeBaB Restaurant’ın en iddialı olduğu konulardan biri, soslar. Menüdeki birçok yemeğin soslar sayesinde farklılaştığını söylemek de mümkün. Hatta bu sebeple menüde soslara özel bir başlık da açılmış durumda. İmza kokteylleri ve paylaşımlık mezeleri de mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

10. Casa Cooklife

Casa Cooklife

Geçmişte Balat’ta ziyaretçilerini ağırlayan Casa Cooklife, bir süre önce Şişli’ye bağlı Bomonti semtine geçiş yaptı. Now Bomonti’nin altında kalan bu yeni mekan, Balat şubesinin göz alıcı dekorasyonunu daha da etkileyici...

Now Bomonti’nin bir diğer üyesi olan Casa Cooklife, yaklaşık 400 metrekarelik bir alana yayılan bir yeme içme, buluşma, sosyalleşme ve kafa dinleme mekanı. Bilinçli olarak onu restoran ya da kafe olarak tanımlamıyoruz. Çünkü Casa Cooklife’ta iş toplantıları yapabileceğiniz sakin bir alan, kütüphane ve günün yorgunluğunu atabileceğiniz konforlu oturma alanları da bulunuyor. Dekorasyonda Japon ve İskandinav tarzlarını buluşturan Japandi estetiğinden ilham alınmış. İç mekanda hiçbir detay göz yormuyor ve aslında tüm ayrıntılar birbirlerini tamamlıyor. 

Casa Cooklife’ın menüsünde klasik kahvaltılık lezzetler yerine smoothie bowl, pankek, kruvasan ve focaccia gibi seçeneklerle karşılaşıyoruz. Otantik bowl’lar, Asya mutfağı lezzetleri, tatlılar, sağlıklı içecekler, kombucha’lar, kahveler ve çaylar da menünün kalanını oluşturuyor. Ana yemek tercih etmek isteyenler için Miso Grill Chicken Bowl, buttercream chicken ve Katsu burger gibi Uzak Doğu lezzetleri seçkisi mevcut. Dilerseniz kahveleri paketlenmiş halde satın da alabiliyorsunuz.

Ege Ertan Yazar
10.05.2024
İlgili İçerikler

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul Boğazı, kentin silüetinin en önemli parçalarından biri. İstanbul sakinleri belki her gün işe ya da...

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazı, gerçekten de çok görkemli ve eşsiz bir manzara oluşturuyor. Bu sebeple, Boğaz’ın...

İstanbul, et lezzetlerini sevenler için adeta bir keşif cenneti. Bu kadar zengin bir yemek kültürüne sahip olması sayesinde eti tüm...

Her şehrin panoramik manzarası etkileyici olabilir ama kabul edelim, İstanbul’unki bir başka. Söz konusu dünyanın iki kıtayı birbirine bağlayan tek...

Yaz turizmi dendiğinde ülkemizde akla ilk gelen destinasyonlardan biri olan Çeşme, restoran çeşitliliği ve başarısı bakımından da ziyaretçilerini hayal kırıklığına...

Dünya çapında en sevilen lezzetlerden biri, tartışmasız hamburgerdir. Hele ki eti tam kıvamında pişmiş, yumuşacık hamburger ekmeği ve ev yapımı...

Popüler yaz tatili rotalarından biri olan Alaçatı, Çeşme’nin en gözde durakları arasında. Özellikle son yıllarda turistik açıdan gördüğü ilgi katlanarak...

Çeşme’nin artık Türkiye’nin en gözde tatil beldesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Yapılan yatırımlara ve sürekli yenilenen mekanlara bakılırsa bu popülarite kısa...

Çok uzun süredir sevdiklerimize sarılabileceğimiz yılbaşı günlerinin gelmesini bekliyoruz. Tekrar ailemizle ve arkadaşlarımız ile birlikte upuzun ve keyifli masalarda oturmayı...

Alkolsüz balık restoranları seçeneklerinin sayısının özellikle son yıllarda artışa geçtiğini söylemek mümkün. Özellikle konu İstanbul gibi büyük bir kent olduğunda,...

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi bir semt olan Ortaköy, kentin turistik açıdan en çok ilgi gören duraklarından biri. Kentin her...

İstanbul’un neredeyse her semtinin kendine has bir atmosferi ve yemek kültürü var.  Söz  konusu  Beşiktaş  olduğunda  da kahvaltıcıların ön plana...

İstanbul’un en iyi pizza restoranları rehberimizde bu kez de Avrupa yakası sınırları içinde kalan önerilerimizle karşınızdayız. İtalyan mutfağının en gözde...

Dört dörtlük bir kahvaltı etmek, her yeni güne daha zinde ve keyifli şekilde başlamanın temel anahtarlarından biri. İstanbul gibi büyüleyici...

Bir yemeği zirveye çıkaran ya da dibe batıran temel unsur, elbette lezzeti. Ancak günümüz dünyasında artık yemek yemek yalnızca beslenme...

Huzurlu ve keyifli bir gün geçirmek için rotanızı Emirgan’a çevirdiniz ve mükellef bir kahvaltı etmek mi istiyorsunuz? Sizi onlarca farklı...

Çeşme, özellikle de Alaçatı son yılların en popüler tatil destinasyonlarından biri haline geldi. Denize, kuma ve güneşe doymak isteyen tatilciler...

İstanbul’un en popüler ve keyifli ilçelerinden biri olan Kadıköy, şehrin yerlisinin de yabancısının da yolunun sık sık düştüğü bir destinasyon....

Boğaz semtleri, kendine has atmosferi ve hem her bütçeye hem de farklı damak zevklerine hitap edebilen restoranlarıyla İstanbul; dört dörtlük...

İtalyan mutfağının en gözde lezzetlerinden biri olan pizza, aynı zamanda dünyanın en sevilen yemekleri arasında açık ara ilk sıralarda. Dünyanın...

Dışarıda kahvaltı yapmak, birçoğumuz için gerçekten çok büyük ve yeri doldurulamayacak bir keyif. Hele bir de havanın güzel olduğu günlerde...

Dört dörtlük bir balık ziyafeti çekmek isteyenler için, İstanbul adeta bir cennet. Kentin birçok farklı ilçesinde ve semtinde, rüştünü çoktan...

İstanbul’da bir akşamüstü soluğu bir kokteyl barda alıp günün tüm yorgunluğunu nefis lezzet kombinasyonları eşliğinde atmaya ne dersiniz? İyi bir...

İtalyan mutfağı, gerek bizim yemek kültürümüze olan benzerlikleri gerekse nefis lezzetleri sebebiyle ülkemizde son derece popüler. İtalyan mutfağı dendiğinde akla...

1850’li yıllarda Michelin kardeşler tarafından kurulan bir Fransız araç lastiği markası olan Michelin, uzun yıllardan beri her yıl bir gastronomi...

Boğaz’ın en renkli ve cıvıl cıvıl semtlerinden biri olan Arnavutköy’de nefis bir kahvaltı keyfi çekmeye hazır mısınız? Belki sizin de...

Dünyanın en sevilen ve en çok tüketilen lezzetlerinden birine dönüşen hamburger, bizim de tartışmasız favorilerimiz arasında. Elbette mümkün olduğunca sağlıklı...

Ocakbaşı kültürüne onlarca yıldır sahip çıkan ve bu kültürü birbirinden ünlü mekanlarla sürdüren İstanbul’da dört dörtlük bir ocakbaşı mekanı mı...

İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanlarını keşfe çıktığımız serimizde, bir sonraki adresimiz, Üsküdar! Beylerbeyi, Kuzguncuk ve Çengelköy gibi birbirinden özel semtlere...

Tıpkı meyhanelerin olduğu gibi, ocakbaşı mekanlarının da kendine has bir atmosferi ve adabı var. Tam kıvamında pişirilmiş terbiyeli etler, birbirinden...

Eski ismi Adampol olan ve günümüzde Beykoz ilçesinin sınırları içinde yer alan Polonezköy, büyük şehrin kalabalığından, gürültüsünden ve griliğinden kaçmak...

İyi bir İtalyan restoranından tıka basa doymadan ve nefis bir ziyafet çekmeden ayrılmak neredeyse olanaksız. Taptaze ve el yapımı makarnalar,...

Ülkemizde yaz tatili dendiğinde akla ilk gelen destinasyonlardan biri Bodrum. Her ne kadar son yıllarda bazı mekanların ve otellerin fiyatları...

Uzun yıllardan beri İstanbul’un en güzel ve lüks semtlerinden biri olarak anılan Bebek, hem Boğaz kıyısındaki avantajlı konumu hem de...

İstanbul’un birbirinden güzel birçok semti var ama “Ah, nerede o eski İstanbul…” ile başlayan yakınmalara günümüzde verilecek en doğru cevaplardan...

Sakarya’nın turistik açıdan en gözde duraklarından biri olan Sapanca, özellikle Marmara Bölgesi sakinlerinin doğa kaçamakları için en sık tercih ettiği...

Bir hamburgeri her açıdan mükemmel kılan sizce nedir? Ekmeğinin ideal yumuşaklıkta ve lezzette olması mı, etinin pişme düzeyi ve kalitesi...

Malumunuz, Bodrum her yaz daha da kalabalık bir atmosfere kavuşuyor. Artık bayram tatilleri gibi özel dönemlerde Bodrum’un girişinde kilometrelerce uzayan...

Bodrum’un turistik açıdan en hareketli semtlerinin başında yıllardır Yalıkavak gösterilse de, Bitez’in özellikle son dönemde atağa geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Uzun...

Türkiye’de kahve kültürünün büyük zincirler ile buluşması bizleri aslında çok da eski bir zaman dilimine götürmüyor. Dünyada özellikle Kuzey Amerika’da...

Benzer İçerikler

Meyhanelerin, Osmanlı döneminden günümüz çağına dek uzanan süreçte kent kültürünü ve sosyal hayatı yansıtan başlıca faktörler arasında yer aldığını söyleyebiliriz....

Fonda çalan müzikleriyle kulaklarımızın pasını silen, kendine has atmosferiyle ruhumuzu dinlendiren ve nefis lezzetleriyle bize bir ziyafet çekme imkanı sunan...

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

Fonda Türk sanat müziği ezgileri, salaş bir dekorasyon tarzı, loş ışıklar, çilingir sofrası, mutfaktan gelen mis gibi meze ve balık...

Nice dost sohbetlerine ve keyifli anlara sahne olmuş olan ocakbaşı kültürü, aslında bize Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizden miras. Günümüzde...