nerdeneredenerdenerede

İstanbul En İyi Karavan Kampları: İstanbul'daki En İyi 7 Karavan Kamping Alanı

İstanbul En İyi Karavan Kampları: İstanbul'daki En İyi 7 Karavan Kamping Alanı
İstanbul’un hareketli ve rengarenk atmosferinin kent sakinlerine sağladığı birçok avantaj var. Ancak  kentin tempolu koşuşturmacası, kalabalığı ve telaşı da bazen gerçekten yorucu olabiliyor. Kent hayatının stresinden biraz olsun uzaklaşarak doğaya sığınmak ve tatil ruhunu yakalamak isteyen herkes de şehirden ayrılacak vakte ya da imkana sahip değil. İşte, tam da bu noktada imdadımıza İstanbul karavan kampları yetişiyor. 

Eğer bir karavanınız varsa, doğanın içinde ve hiçbir temel olanaktan mahrum kalmadan konaklamak için ille de İstanbul’u terk etmeniz şart değil. Kentin Şile, Sarıyer, Beykoz ve Çekmeköy gibi ilçelerinde size hâlen şehirde olduğunuzu unutturacak kadar doğanın içine kurulmuş birçok farklı işletme mevcut. Hatta bunlardan bazılarında konaklamak için bir karavanınızın olması da şart değil. Çünkü bazı işletmeler misafirlerine karavan kiralayabiliyor. İşi biraz daha ileri götürmek isterseniz, kamp alanlarında karavanlara ayrılmış parselleri yıllık olarak bile kiralamanız mümkün. Peki, İstanbul’daki en iyi karavan kampları hangileri? Bu sorunun yanıtı hemen aşağıda sizi bekliyor. 

1. Bella Kamp - Şile/İstanbul

Bella Kamp

İstanbul’un merkezine yalnızca yaklaşık bir saat mesafede olan bir destinasyonda doğanın kalbinde vakit geçirmek ve huzur bulmak ister misiniz? İstanbul’un Şile ilçesinde konumlanan Bella Kamp’ı ziyaret ettiğiniz takdirde, bu mümkün....

İstanbul’un merkezine yalnızca bir saat uzaklıktaki Bella Kamp, Şile’nin Doğancılı Köyü’nde. Bella Kamp’ta çadırda, karavanda ya da ahşap bungalovlarda konaklamak mümkün. Ancak karavan parkı çadırlar için ayrılan alanlardan farklı bir noktaya konumlandırılmış. Listemizdeki diğer birçok işletmeden farklı olarak, Bella Kamp size karavanınız olmaması halinde karavan kiralama opsiyonu da tanıyor. İşletmeye ait karavanlarda duş, tuvalet, minibar ve yemek pişirme alanı mevcut. Karavanın önünde mangal yapmak da serbest. Kendinize ait karavanla gelmeniz halinde de su ve elektrik hattı sağlanıyor. Elektrik ve su kullanımı için konaklama bedelinin haricinde ekstra ücret ödemeniz gerekmiyor. Kamp alanında ortak kullanıma açık duşlar, tuvaletler, buzdolapları ve bulaşık yıkama alanı var. Tesis kumsala yalnızca üç dakikalık yürüme mesafesinde ve market, kasap ve fırın gibi dükkanlara da yürüyerek ulaşım sağlayabiliyorsunuz. 

2. Camp Rumelifeneri - Sarıyer/İstanbul

Camp Rumelifeneri

İstanbul sınırlarından çıkmadan şehrin keşmekeşinden ve kaotik atmosferinden uzaklaşarak tatil ruhunu yakalamak ve karavanda konaklamanın keyfini çıkarmak ister misiniz? Eğer bu teklif size cazip geldiyse Camp Rumelifeneri doğru adres olabilir....

Sarıyer ilçesi sınırlarındaki tarihi Rumelifeneri’nde bulunan Camp Rumelifeneri, sahile ve kaleye yalnızca bir kilometre uzaklıkta. İki etap halinde düzenlenmiş kamp alanı aynı anda 140 karavanı ağırlayabiliyor. Fiyatlar metrekare üzerinden belirleniyor. Tesis meyve ağaçlarıyla bezenmiş ve her parselde en az iki ağaç mevcut. Tüm karavanlara özel olarak su, elektrik, kaset dökme ve gri su gider hatları çekilmiş. Yılın her dönemi açık olan işletme sürekli olarak güvenlik altında. Tesiste iki adet kapalı bina bulunuyor. Bunların içinde kış aylarında kullanıma uygun şömine ve oturma alanları da bulunuyor. 

Camp Rumelifeneri’nde karavanınızla konaklarken hiçbir olanaktan ödün vermenize gerek yok. Duşlar, tuvaletler, beton mangallar, mutfak alanı, çamaşır ve bulaşık makinesi, buzdolapları, fırın ve ocak ortaklaşa kullanıma açık. Kamelyalara ve bir çocuk oyun alanına da ev sahipliği yapan tesisin otoparkı ve kablosuz internet erişimi de mevcut. Üstelik burada konaklarken karavanınıza yemek ya da market siparişi de verebiliyorsunuz. Henüz tesis içinde market, restoran ya da kafeterya yok. Ancak bunların da zaman içinde açılması planlanıyor. Ayrıca, Rumelifeneri’nin merkezinde fırın, kasap, tekel bayii, balık restoranı ve market gibi işletmelere kolayca ulaşabiliyorsunuz.  

3. Camp Anadolufeneri - Beykoz/İstanbul

Camp Anadolufeneri

İstanbul büyüleyici olduğu kadar yorucu, kaotik ve bunaltıcı da olabilen bir kent. Gerek telaşlı atmosferi gerekse kalabalığı sebebiyle, sakinlerine zaman zaman biraz uzaklaşma ve kafa dinleme ihtiyacı hissettirebiliyor. Eğer siz...

Camp Rumelifeneri’nin kardeşi olan Camp Anadolufeneri de Anadolufeneri köyünde ve Boğaz manzarasının tam karşısına kurulmuş. 55 karavan kapasiteli bu işletme, denize yalnızca beş dakikalık yürüme mesafesinde. Burada da her karavana yeterli sayıda parsel ayrılıyor ve elektrik ile su gibi ihtiyaçlar kolayca karşılanıyor. Tesis içinde mutfak, duşlar, tuvaletler, bulaşıkhane, çamaşırhane, çocuk oyun alanı, ortak alanlar, seyir terası, kır bahçesi ve hobi odası mevcut. Camp Rumelifeneri’nden farklı olarak, bu işletmenin restoranı da var. Ayrıca, karavanı olmayan ziyaretçilerin konaklayabileceği otel odaları da bulunuyor. 

4. Fava Camp - Beykoz/İstanbul

Fava Camp

İstanbul’dan hiç uzaklaşmadan kendinize kamp ve tatil ruhunu doyasıya yaşayabileceğiniz bir tatil deneyimi armağan etmek için, bir karavanınızın olması yeterli. Çünkü İstanbul sınırları içinde karavan sahipleri düşünülerek tasarlanmış birçok farklı...

Beykoz’da ziyaret edebileceğiniz bir diğer karavan kampı da Cumhuriyetköy’de bulunan Fava Camp. Tesise ait 28 dönümlük arazinin tamamı çimle kaplı. Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısına yalnızca on dakikalık mesafede bulunan işletmede uzun süreli konaklamak da mümkün. Burada çadırla, motokaravanla ya da çekme karavanla konaklanabiliyor. Her karavan için elektrik bağlantısı, su ve su gideri sağlanıyor. Su kullanımı konaklama ücretlerine dahil edilmiş. Ancak elektrik kullanımı ücrete tabi. 

Fava Camp’ın kullanım alanında buzdolabı, mutfak, tuvaletler, duşlar, çamaşır makinesi ve kurutma makinesi bulunuyor. Tesisteki bakkaldan temel ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Kafeterya cuma, cumartesi ve pazar günleri 10:00 ile 22:00 saatleri arasında açık. 7/24 güvenlikli olan tesis, sigortalı karavanlar için İstanbul içi olmak kaydıyla ekstra ücret karşılığında çekici hizmeti de sunuyor. 

5. Maşuk Camping - Çekmeköy/İstanbul

Maşuk Camping

Bir karavana sahip olmak insana gerçekten büyük bir keyif ve özgürlük katıyor. Çünkü altınızda karavanınızla dilediğiniz destinasyonlara gidebiliyor ve bu esnada neredeyse evinizi de yanınızda götürüyorsunuz. Karavan sahibi birçok kişi...

İstanbul’da karavanınızla keyifle konaklayabileceğiniz adreslerden biri de Çekmeköy. Çekmeköy’e bağlı Çatalçeşme’de bulunan Maşuk Camping arkasında orman bulunan yaklaşık on dönümlük bir araziye kurulmuş. Toplamda 80 karavan kapasiteli olan işletmede günlük, aylık ya da yıllık şekilde konaklayabiliyorsunuz. Yaklaşık 1500 metrekarelik bir yeşil alana sahip olan tesiste 9x6 54 metrekarelik parseller ayrılmış. Her bir parselin kendine ait elektrik, su ve gri su hattı bulunuyor. 7/24 güvenlik altında olan kamp alanında ortak kullanıma açık duşlar, tuvaletler, bulaşık ve çamaşır yıkama alanları da var. İşletmenin konumu son derece merkezi olduğu için kasap ve market gibi dükkanlara ulaşım oldukça kolay. Hatta kamp alanına yaklaşık 200 metre mesafede de Park of İstanbul bulunuyor. Tesise giriş ve çıkışlar 10:00 ile 22:00 saatleri arasında yapılıyor. 

6. Karavanköy İstanbul - Çekmeköy/İstanbul

Karavanköy İstanbul

İstanbul’da yaşamanın birçok avantajı ve güzel tarafı olduğu gibi, zorlayıcı yönleri de var. Kentin kalabalığı, kısır döngüsü, kaotik atmosferi ve kalabalığı bazen gerçekten insanın üstüne üstüne gelebiliyor. Bu tip anlarda...

Çekmeköy’deki Taşdelen Mesire Alanı’nda bulunan Karavanköy İstanbul, 26 dönümlük bir ormanın içine kurulmuş ve bir gölete de ev sahipliği yapıyor. Hem karavanlar hem de çadırlar için özel alanlar ayrılmış. Karavanlara elektrik ve su sağlanıyor. Ortak kullanıma açık duşların ve tuvaletlerin yanı sıra; kendin pişir kendin ye prensibiyle kullanabileceğiniz mangallar ve masalar, kasap, market, çocuk parkı, yürüyüş ve koşu parkurları ve at safari alanı da mevcut. Evcil hayvanlar tasmalı olmak koşuluyla burada sizinle birlikte konaklayabiliyor. 

7. Kirpi Camping - Çekmeköy/İstanbul

Kirpi Camping

Eğer karavanınız varsa ve İstanbul sınırlarından çıkmadan doğa içinde konaklamanın keyfini çıkarmak istiyorsanız, Kirpi Camping’e misafir olmanız yeterli. Çekmeköy’ün Sırapınar bölgesinde bulunan Kirpi Camping, ulaşımı oldukça basit bir konuma sahip....

İstanbul’da karavan kampı yapmak isteyenlere son önerimiz de Çekmeköy’ün Sırapınar bölgesinde bulunan Kirpi Camping olacak. Çekmeköy’ün merkezine 14 kilometre, Polonezköy’e de 13 kilometre uzaklıkta olan bu tesis yaklaşık yirmi dönümlük bir yeşil alan üzerine kurulmuş. Bu alan tamamen düzlük olduğu için hem konforlu hem de çocuklar için güvenli. 7/24 güvenlik kameralarıyla ve personel aracılığıyla korunuyor. Ayrıca çevresi tel çitlerle çevrilmiş durumda. 

Kirpi Camping’te her bir karavana altmış metrekarelik parseller ayrılmış. Her karavanın elektrik, su ve gri su gider hatları mevcut. Kamp alanının her yerinden internet çekiyor. Duşlar, tuvaletler, kaset tuvalet döküm alanı, çamaşır makinesi ve mutfak ortaklaşa kullanılıyor. Tesis içinde çocuk parkı ve 24 saat sıcak su imkanı da mevcut. Yakın çevrede binicilik eğitim merkezleri bulunuyor. Dilerseniz, orman yürüyüşüne ya da bisiklet turuna da çıkabiliyorsunuz. Kasap, fırın ve market gibi işletmeler de yürüme mesafesinde. Kamp alanında serbest bırakılmamaları koşuluyla evcil hayvanlarınızı da yanınızda getirebiliyorsunuz. Ayrıca, 0-6 yaş grubundaki çocuklardan ücret alınmıyor.

Sıra İçerik Kullanıcı Puanı
1 Bella Kamp 8,3
2 Camp Rumelifeneri 9,0
3 Camp Anadolufeneri 8,5
4 Fava Camp 8,0
5 Maşuk Camping 8,5
6 Karavanköy İstanbul 8,5
7 Kirpi Camping 9,0
Ege Ertan Yazar
16.08.2023
İlgili İçerikler

Dünyanın en büyülü ve etkileyici kentlerinden biri olarak kabul edilen İstanbul, güzelliğini katbekat artıran tarihi dokusu ve silüetiyle mutlaka görülmesi...

İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul Boğazı, kentin silüetinin en önemli parçalarından biri. İstanbul sakinleri belki her gün işe ya da...

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran İstanbul Boğazı, gerçekten de çok görkemli ve eşsiz bir manzara oluşturuyor. Bu sebeple, Boğaz’ın...

Doğal güzelliklerle bezeli onlarca farklı tatil merkezine ev sahipliği yapan Ege Bölgesi, kamp tutkunlarının da ülkemizdeki öncelikli destinasyonlarından biri. Ege...

Kentin karmaşasından, gürültüsünden ve stresinden biraz uzaklaşıp kendimizi doğanın kucağına atmak; hem zihnimizi hem de ruhumuzu dinlendirmek açısından harika bir...

Napolyon ne demiş? “Dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti şüphesiz İstanbul olurdu.”Kaç farklı açıdan, kaç sefer izlerseniz izleyin...

İstanbul şarkılara, şiirlere ve romanlara konu olmuş, nice imparatorluklar devirmiş kadim bir şehir. Tarih bu şehri beslemiş, büyütmüş ve her...

Alkolsüz balık restoranları seçeneklerinin sayısının özellikle son yıllarda artışa geçtiğini söylemek mümkün. Özellikle konu İstanbul gibi büyük bir kent olduğunda,...

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı tarihi bir semt olan Ortaköy, kentin turistik açıdan en çok ilgi gören duraklarından biri. Kentin her...

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor! Bu günü kutlamadan geçmeyen çiftlerin sayısı da bir hayli çok, onu özel bir gün olarak...

İstanbul’un neredeyse her semtinin kendine has bir atmosferi ve yemek kültürü var.  Söz  konusu  Beşiktaş  olduğunda  da kahvaltıcıların ön plana...

İstanbul’un en iyi pizza restoranları rehberimizde bu kez de Avrupa yakası sınırları içinde kalan önerilerimizle karşınızdayız. İtalyan mutfağının en gözde...

İstanbul’da yaşamanın avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. Şehrin kalabalığı, gürültüsü ve keşmekeşi bazen gerçekten çok bunaltıcı noktalara gelebiliyor. Hele...

Dünyanın en güzel şehirleri arasında İstanbul, her zaman yer bulur. Pek çok dünya vatandaşının seyahat planlarında imparatorluklar başkenti İstanbul vardır....

Ülkemizin turizm cenneti olan Antalya; doğal ve tarihi güzellikleri, iklimi, plajları ve her biri birbirinden keyifli tatil rotaları ile tek...

Dünyanın birçok farklı noktasında, taşıdığı mimari üslupla ve büyüleyici görünümüyle herkesi kendine hayran bırakan sayısız farklı yapı var. Ancak bunların...

İstanbul, günlerce gezsek bile tamamını keşfedemeyeceğimiz, içinde nice medeniyetlerin izlerini ve gizli kalmış hazinelerini barındıran kadim bir şehir. Tarih boyunca...

İtalyan mutfağının en gözde lezzetlerinden biri olan pizza, aynı zamanda dünyanın en sevilen yemekleri arasında açık ara ilk sıralarda. Dünyanın...

Bir sonraki tatilinizde klasik otel konseptinin dışına çıkmak ve unutulmaz bir doğa kaçamağı yapmak mı istiyorsunuz? O halde sizi doğruca,...

Dört dörtlük bir balık ziyafeti çekmek isteyenler için, İstanbul adeta bir cennet. Kentin birçok farklı ilçesinde ve semtinde, rüştünü çoktan...

İtalyan mutfağı, gerek bizim yemek kültürümüze olan benzerlikleri gerekse nefis lezzetleri sebebiyle ülkemizde son derece popüler. İtalyan mutfağı dendiğinde akla...

Bir şehri, ülkeyi, kültürü daha yakından tanımak ya da tarihsel bir yolculuğa çıkmak için yapabileceğiniz en doğru ve keyifli şeylerden...

Tarihi dokunun her zaman ve her yerde hissedildiği bir kent olan İstanbul her dönemde hem içinde yaşayanları hem de ziyaretçilerini...

Boğaz’ın en renkli ve cıvıl cıvıl semtlerinden biri olan Arnavutköy’de nefis bir kahvaltı keyfi çekmeye hazır mısınız? Belki sizin de...

Tertemiz havası, yemyeşil doğası ve benzersiz kültürüyle Karadeniz Bölgesi, kamp tutkunları için her durağında farklı sürprizler barındıran gerçek bir cennet....

Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet olduğunu görebiliyoruz. Doğudan batıya her bir bölgede mükemmel bir tabiat...

Ocakbaşı kültürüne onlarca yıldır sahip çıkan ve bu kültürü birbirinden ünlü mekanlarla sürdüren İstanbul’da dört dörtlük bir ocakbaşı mekanı mı...

Kentin boğucu atmosferinden uzaklaşmak, doğayla baş başa kalmak ve biraz kafa dinlemek için keyifli bir kamp tatiline çıkmaya ne dersiniz?...

Ülkemizin istisnasız her bölgesi, kamp tutkunları için birbirinden etkileyici ve keyifli keşif rotalarına ev sahipliği yapıyor. Marmara Bölgesi’nde de doğayla...

Dünyanın turizm açısından en popüler şehirlerinden birisi olan İstanbul için, aylarca gezseniz bile bitiremeyeceğiniz kadar kalabalık bir keşif listesi oluşturmanız...

Şehrin gürültüsü, karmaşası ve telaşı bazen insanı gerçekten çok yoruyor. Öyle hızlı bir tempoda yaşıyoruz ki, bazen yorulduğumuzun bile farkına...

İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanlarını keşfe çıktığımız serimizde, bir sonraki adresimiz, Üsküdar! Beylerbeyi, Kuzguncuk ve Çengelköy gibi birbirinden özel semtlere...

Coğrafi konumu ve ev sahipliği yaptığı değerler bakımından yalnızca ülkemizin değil, dünyanın da en önemli şehirlerinden biri olarak görülen İstanbul;...

Tıpkı meyhanelerin olduğu gibi, ocakbaşı mekanlarının da kendine has bir atmosferi ve adabı var. Tam kıvamında pişirilmiş terbiyeli etler, birbirinden...

Dünyanın en büyüleyici, ilginç ve sıra dışı kentlerinden biri olan İstanbul, bildiğiniz üzere Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlıyor. Kentin...

Her anlamda metropol olmanın hakkını sonuna kadar veren İstanbul’da gezilecek yerler listesini tamamlamak için belki aylar yetmez. Hatta İstanbul’u baştan...

Her sene olduğu gibi bu sene de hevesle beklenen yarı yıl tatili geldi çattı. Her ne kadar Covid-19 pandemisi hâlâ...

Büyük şehirlerde yaşamanın çok sayıda avantajı olduğu gibi, hayatımızı etkilediğinin bazen farkında bile olmadığımız dezavantajları da var. Özellikle söz konusu...

Doğayla iç içe olmayı sevdiği, gezgin ruhunu beslemek istediği ve özgür tatiller hayal ettiği için bir karavan almaya karar verenlerin...

Tüm kötülükleri geride bırakıp yeni umutlar ile başlayacağımız 2022 yılına yalnızca sayılı günler kaldı ve dünyanın her yerinde yeni yıl...

İyi bir İtalyan restoranından tıka basa doymadan ve nefis bir ziyafet çekmeden ayrılmak neredeyse olanaksız. Taptaze ve el yapımı makarnalar,...

Muğla, içinde barındırdığı doğal güzellikler bakımından ülkemizin en ayrıcalıklı şehirlerinden biri. Hem Ege’nin hem de Akdeniz’in müthiş doğasından nasibini aldığı...

Yahya Kemal’in “Sade bir semtini sevmek bile ömre değer.” dediği, Orhan Veli’nin gözleri kapalı dinlediği, Cahit Sıtkı’nın “gökyüzü mahallesi”, Sezai...

Kamp tutkunları buraya! Kışın kasvetli havası dağılmaya ve bahar kendini göstermeye başladığına göre çadırları ve ekipmanları dolaptan çıkarmanın vakti geliyor...

Assos civarında çadır kampı yapmak istiyoruz. Denize sıfır, duş ve tuvalet konusunda sıkıntı olmayacak kamp yeri önerisi olan varsa, önerilerinizi...

Siz de doğayla iç içe kamp yapmayı sevenlerden misiniz? Bize sorarsanız, gündelik hayatın stresinden ve telaşından uzaklaşmanın en keyifli yollarından...

Kamp yapmanın onlarca farklı ve keyifli yönü var. Ancak kent hayatının kalabalığından ve stresinden bir süre uzaklaşarak doğayla baş başa...

Her birimiz kent hayatının stresinden, gürültüsünden, telaşından ve kalabalığından dönem dönem bunalıyor; biraz uzaklaşmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bizce bunu yapmanın en...

Antalya’nın müthiş doğasının kalbinde, konforunuzdan ve ihtiyaçlarınızdan ödün vermeden dört dörtlük bir konaklama deneyimine hazır mısınız? Doğayla baş başa bir...

Benzer İçerikler

Muğla, içinde barındırdığı doğal güzellikler bakımından ülkemizin en ayrıcalıklı şehirlerinden biri. Hem Ege’nin hem de Akdeniz’in müthiş doğasından nasibini aldığı...

Kentin boğucu atmosferinden uzaklaşmak, doğayla baş başa kalmak ve biraz kafa dinlemek için keyifli bir kamp tatiline çıkmaya ne dersiniz?...

İstanbul’da yaşamanın avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. Şehrin kalabalığı, gürültüsü ve keşmekeşi bazen gerçekten çok bunaltıcı noktalara gelebiliyor. Hele...

Şehrin gürültüsü, karmaşası ve telaşı bazen insanı gerçekten çok yoruyor. Öyle hızlı bir tempoda yaşıyoruz ki, bazen yorulduğumuzun bile farkına...

Ülkemizin istisnasız her bölgesi, kamp tutkunları için birbirinden etkileyici ve keyifli keşif rotalarına ev sahipliği yapıyor. Marmara Bölgesi’nde de doğayla...