nerdeneredenerdenerede

Antalya Karavan Kampları: Antalya’daki En İyi 10 Karavan Kamping Alanı

Antalya Karavan Kampları: Antalya’daki En İyi 10 Karavan Kamping Alanı
Antalya’nın müthiş doğasının kalbinde, konforunuzdan ve ihtiyaçlarınızdan ödün vermeden dört dörtlük bir konaklama deneyimine hazır mısınız? Doğayla baş başa bir tatil geçirmek dendiğinde akla haliyle ilk olarak çadır kampı geliyor. Ancak işin içine biraz daha özgürlük ve konfor katmak isteyenler, tercihini karavanlardan yana kullanıyor. Karavanların içinde genellikle yatak, mutfak ve tuvalet gibi birçok temel olanak hâlihazırda bulunduğu için, hem doğayla iç içe hem de son derece huzurlu ve konforlu bir şekilde konaklayabiliyorsunuz. Bu esnada ihtiyaçlarınızı daha kolay karşılamak, sosyalleşmek ve çeşitli olanaklardan yararlanmak istediğinizde de karşınıza karavan kamping alanları çıkıyor. 

Yakın geçmişte Antalya Kamp Alanları hakkında kapsamlı bir öneriler listesi hazırlamıştık. Bu listede hem çadır hem de karavan kamping işletmeleri yer alıyordu. Bu liste ise doğrudan karavan kampçılarına hitap ediyor. Eğer karavanınıza atlayıp rotanızı Antalya’ya çevirmeyi düşünüyorsanız, konaklayabileceğiniz en popüler karavan kamplarına birlikte göz atalım. Listede yer almayan işletmeler arasından önerileriniz varsa yorumlarda bizimle paylaşmanızdan çok mutlu oluruz. 

1. Medusa Bar & Kamp Patara - Gelemiş/Kaş

Medusa Bar & Kamp Patara

1989 yılında Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Gelemiş Mahallesi’nde ziyaretçilerine kapılarını açan Medusa Bar & Kamp, günümüzde bu bölgedeki en gözde ve köklü işletmeler arasında yer alıyor. Kaş’ın Kalkan beldesinin yakınlarında...

Kaş’ın Gelemiş Mahallesi sınırları içinde 1989 yılından beri hizmet veren Medusa Bar & Kamp, bu bölgedeki en köklü kamping işletmelerinden biri. Temelde bar olarak hizmet veriyor ve barın devasa bahçesi de kamp alanı olarak kullanılıyor. Kamping alanı yaklaşık bin metrekarelik yüzölçümüne sahip ve burada hem çadırla hem de karavanla konaklanabiliyor. Tesis içinde tuvalet ve duşların yanı sıra, yemek pişirebileceğiniz ya da bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz bir mutfak da mevcut. Bu tip hizmetler için genellikle kişi başı ortalama 5 Euro’ya denk bir ücret talep ediliyor. Medusa Bar & Kamp’ın en avantajlı özelliklerinden biri, eski bir Likya kenti olan ve tarihçesi M.Ö. 8. yüzyıla dek uzanan Patara’ya çok yakın olması. Bu sayede burada konaklarken hem çevredeki doğal güzelliklerin ve manzaranın tadını çıkarabiliyor hem de Patara’yı keşfe çıkabiliyorsunuz. İşletmenin terasının da çok keyifli bir atmosfere sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim. Konaklama ücretleri sezondan sezona değişiklik gösterebiliyor. 

2. Kaş Kamping - Andifli/Kaş

Kaş Kamping

Antalya’nın turistik anlamda en gözde ilçelerinden biri olan Kaş’ta 1981 yılından beri hizmet veren Kaş Kamping, bu bölgedeki en popüler ve köklü işletmelerden biri. Kaş’ın merkezine yürüme mesafesinde konumlanmasına rağmen,...

Kaş’ın en eski ve gözde kamping alanlarından bir diğeri de ziyaretçilerine kapılarını 1981 yılında açan Kaş Kamping. Kaş’ın merkezine yürüme mesafesinde bulunan bu tesiste çadırla, karavanla, bungalovda ya da kulüp evlerinde konaklanabiliyor. Çadır ve karavanlara ayrılmış olan bölüm yedi dönümlük bir alana kurulmuş. Zeytin ağaçlarıyla çevrelenen bu alanda spor yapabileceğiniz ya da izole olmanın keyfini çıkarabileceğiniz noktalar da mevcut. Kendine ait bir plajı da bulunan Kaş Kamping’in Gecko Cafe isimli kafeteryası da gün boyu hizmet veriyor. Tesiste evcil hayvanlarınızla birlikte konaklayabiliyorsunuz. Ancak evcil hayvanların mutlaka tasmalı olmaları ve kafe ile plaj bölümlerine giriş yapmamaları gerekiyor. 

3. Kaş Olympos Mocamp - Andifli/Kaş

Kaş Olympos Mocamp

Antalya’da, Kaş Kalkan yolu üzerinde yer alan Kaş Olympos Mocamp, kent merkezine yaklaşık iki kilometre uzaklıkta bulunan popüler bir kamping işletmesi. Kaş’ın kendine has doğal güzelliklerinin ve cıvıl cıvıl atmosferinin...

Kaş Kalkan yolu üzerinde bulunan ve merkeze yaklaşık iki kilometre uzaklıkta olan Kaş Olympos Mocamp’te karavan, çadır ya da bungalov konaklaması tercih edilebiliyor. Kendine özel bir plajı da bulunan işletme, bir tarafına denizi bir tarafına da yemyeşil ormanları aldığı için harika bir atmosfere sahip. Karavanlar için ayrılan alan yaklaşık üç bin metrekarelik. Ancak burada konaklamak için kendi karavanınızla gelmeniz şart. Karavan kiralaması yapılmıyor. Karavanlara ayrılan alanda normal şartlarda on beş karavan aynı anda konaklayabiliyor. Fakat grup konaklamalarında bu kapasite yirmi beşe kadar çıkarılabiliyor.

Kaş Olympos Mocamp’in karavan kamping alanı, denize yalnızca on metre mesafede. Alanda ortak kullanıma açık iki mutfak, on beşer duş ve tuvalet, iki çamaşırhane, aydınlatma, masa ve sandalye, ücretsiz şezlong ve şemsiye, otopark ve ücretsiz internet hizmeti mevcut. Ayrıca, kişiye özel üçlü priz de sağlanıyor. Kamping alanı zeytin, kavak ve keçi boynuzu ağaçlarıyla çevrelendiği için burada her yeni güne kuş ve dalga sesleri eşliğinde başlayabiliyorsunuz. 

4. Sundance Camp - Tekirova/Kemer

Sundance Camp

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı bir mahalle olan Tekirova, Akdeniz’in büyüleyici doğal güzelliklerinin içinde vakit geçirmek ve bunu yaparken son derece huzurlu bir atmosferin içine girmek için tercih edebileceğiniz en ideal...

Kemer’in Tekirova Mahallesi sınırları içinde bulunan Sundance Camp, doğaya saygılı ve huzur dolu bir tatilin hayalini kuranlar için harika bir seçenek. Alternatif bir tatil anlayışını sunduğunu ve hayata geçirdiğini belirten işletmede bungalovlarda, ahşap konaklarda, çadırda ya da karavanda konaklamak mümkün. Kamping alanı işletmenin bahçesine ve ağaçların gölgesine kurulmuş. Kamp yapan ziyaretçiler 24 saat sıcak su, açık otopark ve ücretsiz internet olanaklarından yararlanabiliyor. Elbette ortak kullanıma açık duş ve tuvaletler de mevcut. 

Sundance Camp de Likya Yolu güzergahında yer aldığı için trekking tutkunlarından da yoğun ilgi görüyor. Konaklama ücretleri günlük olarak hesaplanıyor ve 0-6 yaş arası çocuklardan ücret alınmıyor. 7-11 yaş grubundaki çocuklara da indirimli tarife uygulanıyor. 

5. Bellerofon Camping - Çıralı/Kemer

Bellerofon Camping

Bellerofon Camping, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı beldesinde 2002 yılından bu yana hizmet veren Bellerofon Hotel’in sonradan kurulmuş olan kamping işletmesi. 4 dönümlük bir araziye yayılmış olan işletmede hem işletmeye...

Kemer ilçesine bağlı tatil merkezlerinden biri olan Çıralı beldesinde yer alan Bellerofon Camping, burada 2002 yılında açılan Bellerofon Hotel’e ait bir kamping işletmesi. Yaklaşık dört dönümlük bir araziye kurulmuş olan tesiste ister kendi çadırınızla ya da karavanınızla konaklayabiliyor, isterseniz de tesisteki karavan odaları kiralayabiliyorsunuz. Çıralı’nın hem merkezine hem de sahiline çok yakın bir konumda bulunan işletme, sessiz ve huzurlu bir atmosfer arayanlar için ideal bir seçenek. 

Tesisteki karavan odalar, sabit çekme karavanlardan dönüştürülmüş. Her birinin küçük birer terası ve oturma alanları, klimaları, özel duşları ve tuvaletleri mevcut. Tesis içinde kendi çadırlarında ya da karavanlarıyla konaklayanların ortaklaşa kullanabileceği duş ve tuvaletler de bulunuyor. Olimpos Antik Kenti’ne de yürüme mesafesinde olan Bellerofon Camping’te, ziyaretçilere ücretsiz Wi-Fi, 24 saat sıcak su, elektrik ve buzdolabı kullanımı olanakları da sunuluyor. Tesisin özellikle temizlik açısından ziyaretçilerin neredeyse tamamından tam not almayı başardığını da vurgulamak gerek. 

6. Arya Camping Glamping & Karavan - Adrasan/Kumluca

Arya Camping Glamping & Karavan

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan beldesi, hem karavan hem de çadır kampı yapmayı sevenlerin çok sık ziyaret ettiği bir adres. Antalya’nın Kaş ve Kalkan gibi turistik açıdan son derece popüler...

Adrasan’da, plaja yalnızca 150-200 metre uzaklıkta bulunan Arya Camping Glamping & Karavan; önüne denizi, ardına da dağları almış. Havası tertemiz, ortamı da son derece huzurlu ve keyifli. Burada hem çadırda ya da karavanda hem de glamping odalarda konaklamak mümkün. Karavanlar ve çadırlar için ayrılmış olan kamping alanında tertemiz duşlar ve tuvaletler, tam donanımlı bir mutfak ve ekstra ücret karşılığında yararlanabileceğiniz çamaşır makineleri bulunuyor. Kamp alanı ağaçların arasına gizlenmiş olduğu için, bunaltıcı yaz sıcaklarında bile burada serin havanın keyfini çıkarabiliyorsunuz. Tesiste mangal yakmak da mümkün. Ancak kömürü kendiniz temin etmeniz gerekiyor. Tesis sınırları içinde bir kafeterya da bulunuyor. 

7. Kum Kamping - Adrasan/Kumluca

Kum Kamping

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Adrasan, tatilini doğal güzelliklerin kalbinde ve huzurlu bir ortamda geçirmek isteyen herkesin kalbini çalabilecek bir destinasyon. Hele bir de çadırda, karavanda, ahşap...

Adrasan’ın açık ara en gözde kamping işletmelerinden bir diğeri de denize yalnızca 180 metre mesafedeki Kum Kamping. Portakal ağaçlarının altına kurulmuş bir kamp alanı bulunan bu tesiste ziyaretçiler;  ortak kullanıma açık duş, tuvalet, mutfak, piknik masası, oturma alanları ve bulaşık alanından dilediğince yararlanabiliyor. Elektrik kullanım imkanı da mevcut. Ancak Kum Kamping her ne kadar kendisini “çadır karavan kampı” olarak tanımlasa da kamping alanının aynı anda çok sayıda karavan ağırlamak için biraz küçük olduğunu da belirtmek gerek. Bu sebeple işletmeyi karavanınızla ziyaret etmeden önce mutlaka yetkililerle iletişime geçerek teyit almanızı öneririz. Eğer tatilinize ayırdığınız dönemde tesiste müsaitlik varsa ve hem uygun fiyatlı hem de çok keyifli bir kamping işletmesi arıyorsanız, rotanızı doğruca Kum Kamping’e çevirebilirsiniz. 

8. Korsan Camping - Karaöz/Kumluca

Korsan Camping

Karaöz’ün yerlileri tarafından 2016 yılında Kumluca’nın Karaöz beldesinde kurulan Korsan Camping, içinde hem kiralık bungalovların hem de kamp alanının bulunduğu bir işletme. 2021 yılı itibarıyla tesis sınırlarında ikisi büyük olmak...

Kumluca Karaöz’de 2016 yılında açılan Korsan Camping, Karaöz’ün yerlileri tarafından kurulmuş bir işletme. Tesis içinde hem kamping alanı hem de kiralık bungalovlar mevcut. 2021 yılında bungalov sayısı yediye çıkarılmış ve bunların ikisi kalabalık ailelere ya da arkadaş gruplarına yeterli olabilecek alana sahip. Çadırlar da genellikle tesisteki ahşap kamelyaların üzerine kuruluyor. Karavanlar ve çadırlar için ayrılmış kamp alanında toplamda sekiz adet duş ve tuvalet var. Dördü erkekler, dördü de kadınlar için ayrılmış ve ortak kullanıma açık. Ortak mutfakta da dört buzdolabı yer alıyor. Dilerseniz, işletmenin kafeteryasından ve bulaşıkhanesinden de faydalanabiliyorsunuz. Tesisin Likya Yolu güzergahında bulunduğunu da belirtelim. 

9. Çadıristan Camping - Mavikent/Kumluca

Çadıristan Camping

Bahar ve yaz aylarında çadırınızı ya da karavanınızı alıp dört dörtlük bir doğa tatiline çıkmayı hayal ediyorsanız, en ideal destinasyonlardan biri elbette Antalya. Evet, Antalya yaz boyunca gerçekten çok sıcak...

Kumluca’daki son durağımız Korsan Koyu’na yaklaşık bir buçuk kilometre mesafedeki Çadıristan Camping olacak. Likya Yolu güzergahında kalan bu tesis bir aile işletmesi. Hamide Hanım ve Şeref Bey tarafından işletiliyor. Eğer işletmenin Google’da aldığı yorumlara bakarsanız, işletmecilerin ne kadar misafirperver ve sıcakkanlı olduğunu neredeyse herkesin vurguladığını görebilirsiniz. Burası hem çok samimi hem de görece mütevazi bir adres. Elektrik ihtiyacı güneş enerjisiyle karşılandığı için saç kurutma makinesi ya da tost makinesi gibi cihazların kullanımı sorun olabiliyor. Kamp alanı yemyeşil ve mutfak, duş ve tuvaletler ortaklaşa kullanılıyor. Mutfakta gerekli tüm ekipmanlar var. İşletme sahipleri tüm ihtiyaçlarınızla ya da sorunlarınızla canı gönülden ilgileniyor. Fiyatlar da bölgedeki diğer birçok tesise kıyasla makul. 

10. Rido Camp - Geyikbayırı/Konyaaltı

Rido Camp

Antalya il merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta konumlanan Rido Camp, Konyaaltı ilçesi sınırlarındaki Geyikbayırı Köyü yakınlarında bulunuyor. “Doğadaki eviniz” sloganıyla yola çıkan işletmenin kapıları, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşarak doğaya...

Yıllar önce yoluna “Doğadaki eviniz” sloganıyla çıkan Rido Camp, Konyaaltı’nın Geyikbayırı Köyü’nün yakınlarında. Kent merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunuyor. Geyiksivrisi’nin büyüleyici manzarasına nazır bir konuma kurulan tesis, özellikle kaya tırmanışı tutkunları arasında çok popüler. Çünkü Geyikbayırı bu spor için son derece elverişli bir coğrafyaya sahip. Keza tırmanış parkurunun başlangıcındaki patika da tesis sınırları içinde bulunuyor. 

Rido Camp’ta çadırda, karavanda ya da işletmeye ait bungalovlarda konaklayabiliyorsunuz. Karavan ve çadır kampçıları için ücretsiz Wi-Fi, çamaşırhane, ortak kullanıma açık duş, tuvalet ve mutfak olanakları sunuluyor. Bungalovların içinde özel duşlar ve tuvaletler de mevcut. Mutfak yeterince donanımlı ama yemeğinizi kendiniz hazırlamak istemezseniz tesisteki restoranı da tercih edebiliyorsunuz. Restoranda vegan ve vejetaryen seçenekler de hazırlanıyor. Yaz kış açık olan Rido Camp’te yaz aylarında tesisteki doğal havuzu dilediğinizce kullanabiliyorsunuz. Kış sezonunda da ortak dinlenme alanında bulunan sobanın başında vakit geçirmek çok keyifli oluyor. 

Ege Ertan Yazar
22.06.2024
İlgili İçerikler

Doğal güzelliklerle bezeli onlarca farklı tatil merkezine ev sahipliği yapan Ege Bölgesi, kamp tutkunlarının da ülkemizdeki öncelikli destinasyonlarından biri. Ege...

Kentin karmaşasından, gürültüsünden ve stresinden biraz uzaklaşıp kendimizi doğanın kucağına atmak; hem zihnimizi hem de ruhumuzu dinlendirmek açısından harika bir...

Dünyanın en güzel şehirleri arasında İstanbul, her zaman yer bulur. Pek çok dünya vatandaşının seyahat planlarında imparatorluklar başkenti İstanbul vardır....

İstanbul’un hareketli ve rengarenk atmosferinin kent sakinlerine sağladığı birçok avantaj var. Ancak  kentin tempolu koşuşturmacası, kalabalığı ve telaşı da bazen...

Ülkemizin turizm cenneti olan Antalya; doğal ve tarihi güzellikleri, iklimi, plajları ve her biri birbirinden keyifli tatil rotaları ile tek...

Tertemiz havası, yemyeşil doğası ve benzersiz kültürüyle Karadeniz Bölgesi, kamp tutkunları için her durağında farklı sürprizler barındıran gerçek bir cennet....

Kentin boğucu atmosferinden uzaklaşmak, doğayla baş başa kalmak ve biraz kafa dinlemek için keyifli bir kamp tatiline çıkmaya ne dersiniz?...

Ülkemizin istisnasız her bölgesi, kamp tutkunları için birbirinden etkileyici ve keyifli keşif rotalarına ev sahipliği yapıyor. Marmara Bölgesi’nde de doğayla...

Şehrin gürültüsü, karmaşası ve telaşı bazen insanı gerçekten çok yoruyor. Öyle hızlı bir tempoda yaşıyoruz ki, bazen yorulduğumuzun bile farkına...

Doğayla iç içe olmayı sevdiği, gezgin ruhunu beslemek istediği ve özgür tatiller hayal ettiği için bir karavan almaya karar verenlerin...

Muğla, içinde barındırdığı doğal güzellikler bakımından ülkemizin en ayrıcalıklı şehirlerinden biri. Hem Ege’nin hem de Akdeniz’in müthiş doğasından nasibini aldığı...

Kamp tutkunları buraya! Kışın kasvetli havası dağılmaya ve bahar kendini göstermeye başladığına göre çadırları ve ekipmanları dolaptan çıkarmanın vakti geliyor...

Assos civarında çadır kampı yapmak istiyoruz. Denize sıfır, duş ve tuvalet konusunda sıkıntı olmayacak kamp yeri önerisi olan varsa, önerilerinizi...

Siz de doğayla iç içe kamp yapmayı sevenlerden misiniz? Bize sorarsanız, gündelik hayatın stresinden ve telaşından uzaklaşmanın en keyifli yollarından...

Kamp yapmanın onlarca farklı ve keyifli yönü var. Ancak kent hayatının kalabalığından ve stresinden bir süre uzaklaşarak doğayla baş başa...

Her birimiz kent hayatının stresinden, gürültüsünden, telaşından ve kalabalığından dönem dönem bunalıyor; biraz uzaklaşmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bizce bunu yapmanın en...

Benzer İçerikler

Muğla, içinde barındırdığı doğal güzellikler bakımından ülkemizin en ayrıcalıklı şehirlerinden biri. Hem Ege’nin hem de Akdeniz’in müthiş doğasından nasibini aldığı...

Kentin boğucu atmosferinden uzaklaşmak, doğayla baş başa kalmak ve biraz kafa dinlemek için keyifli bir kamp tatiline çıkmaya ne dersiniz?...

İstanbul’da yaşamanın avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. Şehrin kalabalığı, gürültüsü ve keşmekeşi bazen gerçekten çok bunaltıcı noktalara gelebiliyor. Hele...

Şehrin gürültüsü, karmaşası ve telaşı bazen insanı gerçekten çok yoruyor. Öyle hızlı bir tempoda yaşıyoruz ki, bazen yorulduğumuzun bile farkına...

Ülkemizin istisnasız her bölgesi, kamp tutkunları için birbirinden etkileyici ve keyifli keşif rotalarına ev sahipliği yapıyor. Marmara Bölgesi’nde de doğayla...