nerdeneredenerdenerede
Türkiye Butik Otelleri

Türkiye Butik Otelleri

Türkiye Butik Otelleri

Beyaz Taş Otel Sarımsaklı

Kuzey Ege’nin en gözde tatil destinasyonlarından biri olan Ayvalık, içinde keşfe değer birçok farklı rota...

Fi Light Solto Boutique Beach

Muğla’nın Marmaris ilçesinin huzurlu atmosferiyle ve doğal güzellikleriyle ünlü balıkçı kasabası olan Selimiye’de unutulmaz bir...

Elia Selimiye

Muğla’nın Marmaris ilçesi sınırları içinde bulunan Selimiye, köklü bir tarihçeyi içinde barındıran, sevimli ve huzurlu...

Mükellef Gümüşlük

İstanbul’un Karaköy semtinin en gözde ve meşhur restoranları arasında gösterilen Mükellef Karaköy, ünlü şef Arda...

Savra Bodrum

Bodrum’un Bitez beldesinde ve ilçe merkezine yaklaşık beş kilometre mesafede bulunan Savra Bodrum, bölgenin en...

Baldan Suites

Marmaris’in en popüler tatil destinasyonlarından biri, eskiden balıkçı köyü olan, şimdilerde ise tatil beldesi olarak...

Loryma Hotel Bozburun

Marmaris’in Bozburun adlı sevimli kasabası, doğa tutkunları için gizli kalmış bir cennet gibi. Bu nedenle...

Almond Bungalow Hotel

Muğla’nın Marmaris ilçesinin en güzel koylarından biri, hiç şüphesiz ki Bozburun. Bozburun’un müthiş doğası ve...

Martı Hemithea

Muğla’nın Marmaris ilçesinin doğal güzellikleriyle ünlü beldelerinden biri olan Orhaniye’de yer alan Martı Hemithea, ilhamını...

Lavantalı Konak

İzmir’in Seferihisar ilçesi sınırlarındaki Akarca beldesinde yer alan Lavantalı Konak; doğayla iç içe, sessiz ve...

TaşAda Otel

İzmir’in sessiz ve sakin atmosferiyle olduğu kadar doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan ilçesi Karaburun,...

Casa Mimosa Suite Hotel

Bir tatil hayal edin: Önünüzde uçsuz bucaksız uzanan deniz, gün batımında gökyüzünde beliren kırmızı ve...

Gümrük Otel

İzmir’in yılın her mevsiminde, ancak özellikle de yaz sezonu boyunca en çok ziyaretçi ağırlayan ilçelerinden...

Nars Hotel

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Ilıca’da bulunan Nars Hotel, Çeşme Marina’dan yalnızca...

Olive Farm

Olive Farm, 1995 yılında Datça’da kurulan ve günümüzde merkezi hâlen burada bulunan bir organik tarım...

Kocaev Mehmet Ali Ağa Konağı

Tatilinizi hem ayrıcalıklı, hem zamansız hem de masalsı bir deneyime dönüştürmek ister misiniz? Cevabınız “Evet”...

Daha Fazla Göster

Türkiye'deki Butik Oteller

Butik otel kavramı 1980'li yıllarda ortaya çıkmıştır. Küçük ölçekli, kişiye özel hizmet sunan oteller olarak tanımlanmaktadır.

Türkiye'de ilk butik oteller 1990'lı yıllarda açılmaya başlamıştır. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tatil beldelerinde görülmeye başlanmıştır. Bu dönemde Bodrum, Marmaris, Çeşme, Kaş gibi turistik bölgelerde butik oteller yaygınlaşmıştır.

2000'li yıllardan itibaren ise Türkiye'de butik oteller oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle İstanbul ve Kapadokya bölgelerinde birçok butik otel açılmıştır. Son 10-15 yılda Türkiye'nin hemen her bölgesinde butik oteller yaygınlaşmış ve tercih edilen konaklama türleri arasında yer almıştır. Kişiye özel hizmet, sakin ve huzurlu ortam sunması, otantik dekorasyonu butik otelleri cazip kılan özellikler arasındadır.

Türkiye'nin En İyi Butik Otelleri

Türkiye'de özellikle İstanbul, Bodrum, Çeşme gibi turistik bölgelerde pek çok öne çıkan butik otel bulunmaktadır.

Assos Barbarossa Hotel Assos’un Kadırga Mevkii’nde konumlanan Assos Barbarossa Hotel, butik temaya sahip ve toplamda 100 odaya ev sahipliği yapan bir konaklama işletmesi. Oteldeki odaların 8’i deluxe oda, 52’si aile odası ve 38’i de superior oda kategorisine giriyor. Ayrıca, balayı çiftleri ve engelli bireyler düşünülerek tasarlanmış iki farklı oda daha mevcut.

The Escape Hotel Ağva İstanbul’un Şile ilçesine bağlı popüler bir tatil beldesi olan Ağva, doğal güzelliklerle iç içe ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir rota. Çünkü Ağva’da deniz, dağ, orman ve nehir manzaralarıyla bezeli harika bir atmosfer var.

Ağva Pieria Luxury Hotel İstanbul’un Ağva isimli yeryüzü cennetinin iki ünlü oteli olan Ağva Teras Garden ile Mints Hotel’i belki duymuşsunuzdur. Bu iki otelin kurucuları, uzmanlıklarını ve tecrübelerini birleştirerek Ağva’ya yeni bir butik otel daha kazandırdılar. Ağva’nın merkezinde yer alan Ağva Pieria Luxury Hotel, artık yedi odasıyla hizmetinizde.

Park Mandalin Hotel İstanbul’un Şile ilçesine bağlı popüler bir tatil beldesi olan Ağva, hem sakin atmosferiyle hem de doğal güzellikleriyle ün salmış durumda. Öyle ki, yaz aylarında Ağva’ya gelen yerli ve yabancı turistler sayesinde ilçe nüfusu 15 binlere kadar ulaşabiliyor.

Kefi Beach Ortakent Konum olarak Bodrum Ortakent-Yahşi sahilinde yer alan Kefi Beach Ortakent, yüz metre uzunluğunda harika kumsalı ve bir dönümü geçen güneşlenme ve organizasyon amaçlı doğal çim alanı ile dikkat çekiyor. Ayrıca yüz elli kişilik kapalı ve açık restaurantı, beş junior suit ve on yedi standart odası, yelken ve su sporları kulübü ve iki yüz araçlık otoparkı ile misafirlerini ağırlayan bir tesis.

The Stay Warehouse Alaçatı’da geçirmeyi hayal ettiğiniz balayı tatiliniz için hem lüks hem de küçük bir otel arıyorsanız, The Stay Warehouse sizin için ideal bir alternatif olabilir. Modern çizgilerin hakim olduğu şık tasarımı ve lüks konseptte hizmeti ile iddialı bir turistik tesis olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Golden Key Bördübet Marmaris’in Bördübet Mevkii’nde konumlanan Golden Key Bördübet, size tatiliniz boyunca son derece izole ve doğayla tamamen baş başa kalabileceğiniz rafine bir atmosfer sunuyor. Otel, Marmaris’e 27 kilometre uzaklıktaki Bördübet Koyu’na, Gökova Körfezi manzarasını ayaklarınızın altına seren muhteşem bir konuma inşa edilmiş.

Limonata Otel Assos’un merkezine yaklaşık 6 kilometre uzakta bulunan Sazak Koyu Mevkii’nde konumlanan Limonata Otel, aynı zamanda bu koydaki tek otel olma özelliğine sahip. 2015 yılından beri misafirlerini ağırlayan işletme, son derece ferah ve sakin bir atmosfere sahip.

Assosyal Hotel Assos’taki Behramkale Köyü’nde konumlanan Assosyal Hotel, misafirlerini köyün batı ucundaki en son yapılardan birinde ağırlıyor. Burası, otelin işletmecileri tarafından 1974 yılında satın alınmış ve uzun yıllar boyunca yazlık olarak kullanılmış. İşletmeciler yaz tatiline vakit ayırabilme sürelerinin giderek azaldığını fark edince bu değerli yapının atıl halde kalmasını istememiş.

Çuhadar Datça Muğla’nın Datça ilçesinin her bir köşesinde keşfe değer farklı doğal güzelliklerle karşılaşmak mümkün. Ancak gürültüden, kalabalıktan ve kaotik atmosferden mümkün olduğunca uzak kalarak doğayla iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız, Datça’da rotanızı çevirebileceğiniz en ideal adreslerden biri, Palamutbükü.

Ağva Teras Garden Hotel İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Ağva, hem doğayla iç içe hem de sakin ve huzurlu bir tatilin hayalini kuranların gönül rahatlığıyla ziyaret edebileceği bir adres. Çünkü dört bir yanı ormanlarla çevrili olan Ağva, hem Göksu hem de Yeşilçay nehirlerine ev sahipliği yapıyor.

Ağva Assortie La Villa Hotel 2011 yılından beri kesintisiz şekilde ziyaretçilerini ağırlayan Assortie La Villa Hotel, İstanbul’un Şile ilçesine bağlı Ağva beldesinin sınırları içinde yer alıyor. Göksu ve Yeşilçay nehirleriyle çevrelenen Ağva, doğal güzellikleriyle ün salmış bir tatil merkezine dönüşmüş durumda.

Ağva Robin’s Nest Eco Resort İstanbul’un Şile ilçesine bağlı Ağva’da, Göksu Nehri’nin hemen kıyısında yer alan Robin’s Nest Eco Resort, bu bölgenin en popüler konaklama işletmelerinden biri. Ihlamur ve çam ağaçlarının arasına gizlenmiş iki katlı ahşap bungalovlara ev sahipliği yapan bu otelde; 35 rustik oda, balayı süitleri, yüzme havuzu ve restoran bölümleri bulunuyor.

Tranquilla Nehir Evi Eğer İstanbul’da ya da İstanbul’a yakın bir kentte yaşıyorsanız, ikamet ettiğiniz şehirden çok da uzaklaşmadan doğayla iç içe bir tatil geçirmek için rotanızı çevirebileceğiniz en ideal adreslerden biri Ağva olabilir. İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Ağva, Göksu Nehri’ne komşu olmasından ve Karadeniz’in doğal güzelliklerinden bol bol nasibini almış olmasından dolayı gerçekten de büyüleyici bir atmosfere sahip.

Ağva Nehir Evi Butik Otel İstanbul’un Şile ilçesine bağlı tatil beldesi Ağva’da hem nehir hem de orman manzaraları eşliğinde, kalabalıktan ve gürültüden uzak, dört dörtlük bir tatil yapmaya hazır mısınız. Göksu Nehri’ne en yakın konumdaki Ağva oteli olduğunu belirten Ağva Nehir Evi Butik Otel, 2016 yılından beri kesintisiz şekilde misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor.

Alesta Butik Otel Ağva İstanbul’a yalnızca 95 kilometre uzaklıktaki Ağva, Şile ilçesine bağlı sevimli ve popüler bir tatil beldesi. Hem Göksu Nehri’nin kıyısında yer alması hem de Karadeniz’in müthiş doğal güzelliklerine ev sahipliği yapması, bu beldenin romantik hafta sonu gezileri, balayı tatilleri ve İstanbul’dan çok uzaklaşmak istemeyenlerin tatil rotaları için çok sık tercih edilmesini sağlıyor.

Dachas Cove Houses Ağva İstanbul’un doğal güzellikleriyle ve huzurlu atmosferiyle ünlü tatil beldesi Ağva’da, yemyeşil bir çiftliğin içinde dört dörtlük bir konaklama deneyimine hazır mısınız. O halde Dachas Dove Houses Ağva ile tanışmanın tam zamanı.  Aslında bu işletme, kurucuları tarafından 2000 yılında ailece konaklamak amacıyla kurulmuş.

Milat Cave Otel Göreme’nin göz alıcı manzarasına eşlik eden Milat Cave Otel, “Kapadokya’daki Eviniz” sloganıyla sizlere ev konforunda bir konaklama deneyimi sunuyor. Kapadokya’nın doğal kaya ve taşlarının oyulması ile inşa edilmiş olan otel, oldukça özgün bir görünüme sahip.

Erenbey Cave Otel Göreme’de bulunan Erenbey Cave Otel, yalnızca konforlu ve lüks bir konaklama sunmasıyla değil, aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken destinasyonlara yakınlığıyla da bölgenin favori tesislerinden bir tanesi. Göreme Roma Kalesi’ne ortalama bir dakika, Aşıklar Tepesi’ne de yedi dakika uzaklıkta olan otel, sizlere araç kullanmadan bölgeyi gezme fırsatı sunuyor.

Village Cave House Otel Göreme merkezde, Milli Park’ın tam ortasında yer alan Village Cave House Otel, uzun süren bir restorasyon çalışması sonucunda otantik yapısını korumayı başarmış bir mağara oteli. Birbirinden farklı konseptlere sahip mağara odaları tarih, kültür, doğa ve lüksü başarılı bir şekilde sentezliyor.

Elika Cave Suites Kapadokya’nın en göz alıcı bölgelerinden bir tanesi olan Ortahisar’da bulunan Elika Cave Suites, kapıdan adımınızı attığınız ilk anda sizi etkilemeyi başaran bir tesis. Otel, çevresinde bulunan klasik tarzdaki taş evler ile mükemmel bir uyum içerisinde.

Anitya Cave House Köklü bir geçmişi ve o toprakların zengin kültürünü içerisinde barındıran bir mağarada, huzurlu ve konforlu bir konaklama deneyimi yaşamak için, Ortahisar’da bulunan Anitya Cave House’a bir şans verebilirsiniz. Tarihi, antika ve geleneksel eşyalarla döşenmiş olan otel çok güçlü bir tarza sahip.

Traveller’s Cave Hotel Göreme, Aydınlı Mahallesi’nde bulunan Traveller’s Cave Hotel, yirmi bir tane taş duvarlı mağara ve kemerli odaya sahip bir butik otel. Seyahatte olmanın zorluklarını çok iyi bilen bir ekip tarafından yönetilen ve yolculukseverler için açılmış olan Traveller’s otel, otobüs terminalinden gelen misafirleri ücretsiz bir şekilde karşılıyor ve otele getiriyor.

Millstone Cave Suites Göz kamaştırıcı Uçhisar manzarasına karşı dört dörtlük bir konaklama deneyimi yaşamak için Millstone Cave Suites’i tercih edebilirsiniz. Bir tepe üzerinde yer alan otel, misafirlerine kuşbakışı Kapadokya manzarası sunuyor. Böylece her sabah balonların yaptığı keyifli gösteriyi Millstone Cave Suites’in terasından seyredebiliyorsunuz.

Aydınlı Cave Otel Aydınlı Cave Otel, bir doğa harikası olan Göreme Milli Parkı manzarasına doymak için en ideal lokasyona sahip olan tesislerden bir tanesi. Göreme köy merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan bu mağara otel, bölgenin atmosferine yürüyerek şahit olmak isteyenler için son derece avantajlı.

Argos in Cappadocia Volkanik tüfler ve binlerce yıla yayılan doğa olayları sonucunda nakış gibi işlenen benzersiz bir coğrafyaya sahip olan Kapadokya, ülkemizdeki en gözde ve mistik keşif noktalarından biri. Kapadokya’nın bu kadar özel ve büyüleyici bir coğrafyaya sahip olması, yaz kış fark etmeksizin yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğramasını sağlıyor.

Kayakapı Premium Caves Kapadokya’nın büyüleyici coğrafyasının ve mistik atmosferinin içinde unutulmaz bir tatil geçirmeye hazır mısınız. Kapadokya’nın en önemli merkezlerinden biri olan Ürgüp’te yer alan Kayakapı Premium Caves, aynı zamanda bu bölgenin ilk butik oteli olma unvanına da sahip.

Sacred House Hotel Kapadokya’nın kendine has coğrafyası, büyüleyici atmosferi ve eşsiz yapısı; bu bölgeyi dünya çapında ünlü kılan temel faktörleri oluşturuyor. Keza Kapadokya otelleri de genellikle bölgenin tarihi dokusuna ve atmosferine uygun şekilde tasarlanıyor. Kapadokya’da farklı beklentilere ve bütçe aralıklarına hitap edebilecek birçok farklı otel opsiyonu mevcut.

Taşkonaklar Hotel Nevşehir’in Merkez ilçesine bağlı Uçhisar’da, yani Kapadokya’nın tam kalbinde yer alan Taşkonaklar Hotel, bu bölgenin benzersiz coğrafyası ve atmosferi içinde unutulmaz bir tatil geçirmek isteyenler için son derece cazip bir konaklama alternatifi oluşturuyor.

Museum Hotel Kapadokya Eğer balayı tatilinizi ülkemizin en çok turist çeken lokasyonu olan ve çok eski tarihlerden bize armağan olan Kapadokya’da geçirmek isterseniz, Uçhisar’da bulunan Museum Hotel Kapadokya’ya mutlaka bir göz atmalısınız. Burası her bir köşesinde Kapadokya’nın mistik dokusunu hissedebileceğiniz muhteşem konumu ile son derece farklı ve lüks bir butik otel.

Kelebek Special Cave Hotel 1993 yılından bu yana, mağarada konaklamayı bir lükse dönüştüren Kelebek Special Cave Hotel, Göreme Köyü’nün Aydınlı mahallesinde bulunuyor. Anadolu’nun geleneksel ruhuna uygun bir şekilde dekore edilmiş olan otelde farklı oda ve süit konseptleri mevcut.

Azure Cave Suites Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı olan Çavuşin Köyü’nde bulunan Azure Cave Suites, Kapadokya’nın en güzel manzaralı butik otellerinden bir tanesi ilan edilmiş. Panoramik Kapadokya manzarası sunan teras bölümü duyduğu tüm övgüleri sonuna kadar hak ediyor.

Wineport Lodge Ağva Wineport Lodge, Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’a çok yakın ve doğa ile bu denli iç içe bir yer olan Ağva'da yer alıyor. Karadeniz kıyısında bulunan, yılın dört mevsimi farklı doğal güzellikleri barındıran Ağva, İstanbul’un Şile ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor.

Calidus Hotel 2018 yılında TripAdvisor’dan Mükemmellik Sertifikası almayı başarmış olan Calidus Hotel, Assos’un en gözde konaklama işletmelerinden biri. Yüzyıllık zeytin ağaçlarının içinde ve yaklaşık 20 dönümlük bir araziye kurulmuş olan bu işletme, denize sıfır ayrıcalıklı konumuyla dikkat çekiyor.

Assos Eden Gardens Çanakkale il merkezine 90 kilometre, Ayvacık ilçe merkezine ise 15 kilometre uzaklıkta bulunan Assos Eden Gardens, Assos-Küçükkuyu Sahilyolu üzerinde konumlanıyor. Denize sıfır bir konuma sahip olan bu işletme, aynı zamanda Assos’un ilk dört yıldızlı oteli olma unvanına da sahip.

Assos Zeytin Han Hotel Sokakağzı mevkiinde konumlanan Assos Zeytin Han Hotel, Assos bölgesinde konaklamak için tercih edebileceğiniz en popüler konaklama işletmesi seçeneklerinden biri. Sokakağzı Mevkii, hemen Sivrice’nin bittiği noktadan başlıyor. Midilli Adası’na altı mil uzaklıkta bulunan Assos Zeytin Han Hotel, Behramkale yoluna da yaklaşık 20 kilometre mesafede.

Assos Club Beyaz Assos Club Beyaz, Assos’a yaklaşık iki kilometre uzakta bulunan ve hem tertemiz plajı hem de sakin atmosferiyle ünlü olan Kadırga Koyu’nda konumlanan bir işletme. Hem restoran hem de otel olarak hizmet veriyor. Otel, denize yalnızca 20 metre uzaklıkta.

Assos Hestia Otel Assos’un yaklaşık 2 kilometre güneyindeki Kadırga Koyu’nda konumlanan Assos Hestia Otel, şehrin gürültüsünden ve kaotik atmosferinden kaçarak doğanın bol oksijenli havasında huzur bulmak isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği bir konaklama seçeneği.

Taş Otel 17 Assos’un turistik açıdan en popüler durakları arasında ilk sırada yer alan Antik Liman’da konumlanan Taş Otel 17, Assos’un kendine has tarihi ve huzurlu atmosferini yansıtan taş bir binaya kurulmuş. Otelde toplamda 40 oda mevcut ve bunların toplam yatak kapasitesi 80’e ulaşıyor.

Assos Kervansaray Otel Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı gözde bir tatil beldesi olan Assos’ta konaklamak için tercih edebileceğiniz çok sayıda işletme seçeneği mevcut. Bunlardan biri de Assos’un turistik anlamda en popüler duraklarından biri olan Antik Liman’da konumlanan Assos Kervansaray Otel.

Assos Dionysos Hotel İsmini şarap ve aşk tanrısı Dionysos’tan alan Assos Dionysos Hotel, her biri bu temayla dekore edilmiş birbirinden şık ve konforlu deluxe odalara ev sahipliği yapan bir konaklama işletmesi. Yıl boyunca hizmet veren işletme, oda kahvaltı konseptiyle ve butik temayla ziyaretçilerini ağırlıyor.

Hotel Villa Mahal Antalya - Kalkan’ın en sevilen ve köklü otellerinden biri olan Hotel Villa Mahal, 1986 yılında açıldığından bugüne birçok turizm ödülüne layık görülmüş bir işletme. Hatta 2007 yılında Condé Traveller tarafından Avrupa’nın En Romantik Oteli bile seçilmiş.

Fidanka Butik Hotel Tatilleriniz sırasında aşırı lüks ve şatafattan uzakta, rafine bir dekorasyon anlayışıyla döşenmiş, kapısından içeri girdiğiniz anda size bir ruhu olduğunu hissettiren otellerde konaklamayı mı tercih ediyorsunuz. O halde Antalya’nın en sevilen tatil beldelerinden biri olan Kalkan’ın en gözde otelleri arasında yer alan Fidanka Butik Hotel, tüm beklentilerinizi karşılayabilecek nitelikte.

Karia Bel’ Hotel Marmaris’in Bozburun beldesinde konumlanan Karia Bel’ Hotel, senelerce üst üste Trip Advisor Mükemmeliyet Sertifikası’na layık görülmüş seçkin bir işletme. Bozburun’un şirin atmosferini iç mekanlarda da yaşatan otel, denize sıfır olması sayesinde misafirlerine doğa özlemlerini giderme fırsatı sunuyor.

Villa Blanche Butik Otel Çeşme’nin Ildır mahallesinde bulunan Villa Blanche Butik Otel, 2016 yılından beri misafirlerini ağırlıyor. Kusursuz bir butik otel deneyimi yaşayabilmeniz için tüm olanakların sağlandığı Villa Blanche Butik Otel’in en avantajlı özelliği Ildır Plajı’na yalnızca 300 metre uzaklıkta olması.

Mandarin & Mango Boutique Hotel Fethiye’nin en şirin köylerinden biri olan Faralya’da konumlanan Mandarin & Mango Boutique Hotel, size doğanın büyüleyici atmosferi içinde huzur dolu bir tatil kaçamağı vadediyor. Güney Batı Anadolu kıyılarına karşı oldukça şık bir manzaraya bakan otelde, geniş ve ferah konaklama ilkesi esas.

Izala Boutique Hotel Mardin kentinin Cumhuriyet dönemine ait bir binası olan Halk Evi, 1934 ile 1951 yılları arasında bu misyonunu yerine getirdikten sonra başarılı bir restorasyon ile Izala Boutique Hotel’e dönüştürülmüş. Pamukçu ailesinin turizme kazandırdığı butik otel, müşterilerini yalnızca konforlu odalarda değil, Mardin’de ağırlamak gibi oldukça büyük bir iddiaya sahip ve bu misyon ile hizmet veriyor.

Reyhani Kasrı Otel Artuklu ilçesinde bulunan Reyhani Kasrı Otel, Mardin’in tamamını panoramik bir şekilde izleyebileceğiniz eşsiz bir konuma sahip. Bölgeye has taş işçiliğinin tüm ihtişamını gözler önüne seren mimarisi, konuklarını kendine hayran bırakmayı başarıyor. Geleneksel mimari ile modern dokunuşların uyumu, Reyhani Kasrı Otel’i konaklamak için en ideal destinasyonlardan bir tanesi hâline getiriyor.

Mardin Osmanlı Konağı Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Mardin Osmanlı Konağı, Osmanlı Devleti’nin son döneminde Mardin’e kazandırılmış oldukça önemli bir yapı. Şahtene ailesi tarafından 1878 yılında yaptırılan konak çok uzun bir süre boyunca ailenin evi olarak kullanılmış.

Maridin Otel Çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapan, insalık tarihi boyunca ayakta olan Mardin, medeniyetler beşiği olarak bilindiğinden ülkemizin en önemli turizm başkentlerinden bir tanesi. Bölgenin en büyük özelliği “konukseverliği” olarak biliniyor. Artuklu ilçesinde bulunan Maridin Otel de kendini “Konukseverlik Anıtı” olarak tanımlıyor.

Mardius Tarihi Konak Ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan en önemli miraslarından bir tanesi olan Mardin’de, geçmiş ve bugünü birleştiren konforlu bir konaklama için Mardius Tarihi Konak’ı tercih edebilirsiniz. 700 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan konak, aynı zamanda bölgedeki en eski yapılardan bir tanesi.

Ala Otel Alaçatı Çeşme son yılların en popüler tatil beldelerinden bir tanesi hâline geldi. Her ne kadar bu kadar rağbet görmesinde popüler kültürün büyük bir payı olsa da, bu Çeşme’de kusursuz bir tatil yapılabileceği gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle Alaçatı bölgesinde her bütçeye, zevke ve ihtiyaca uygun bir butik otel bulmak mümkün.

Bernadet Alaçatı Otel Hem dekorasyonu ve mimarisi hem de misafirlerine sunduğu hizmetlerle üst düzey bir tatil deneyimi vadeden Bernadet Alaçatı Otel’de dört dörtlük bir konaklama elde edebilirsiniz. Etrafı duvarlarla çevrili mahrem bir bahçe içerisinde yer alan otelde on altı tane lüks oda bulunuyor.

Evliyagil Hotel By Katre Yeni nesil butik otel anlayışına uygun bir tasarıma ve konsepte sahip olan Evliyagil Hotel By Katre, Alaçatı’nın en popüler duraklarından bir tanesi olmuş durumda. Bunun iki sebebi var. Birincisi kusursuz bir konaklama deneyimi sunuyor olması. İkincisi de sosyal medyada influencerlar ile yaptıkları başarılı pazarlama çalışmaları.

Alaçatı Kapari Otel Alaçatı’nın Marina mevkiinde bulunan Kapari Otel, şık ve konforlu bir tatil deneyimi yaşamak isteyenleri bekliyor. Hem üst düzey hizmet anlayışı hem de göz alıcı tasarımı sayesinde çok tercih edilen lokasyonlardan bir tanesi olduğu için rezervasyonsuz gitmemenizi öneriyorum.

Alavya Butik Otel Eğer tatil sizin için sadece dinlenmekten çok daha fazlasını ifade ediyorsa, eşi benzeri olmayan bir konaklama deneyimi için Alavya Butik Otel’i tercih edebilirsiniz. Kusursuz hizmet, modern tasarım ve pek çok farklı aktiviteyi sizlere sunan Alavya’nın kapıları yılın her mevsiminde açık.

Bey Evi Alaçatı Butik Otel Alaçatı’nın Yeni Mecidiye Mahallesi’nde bulunan Bey Evi Alaçatı Butik Otel, lüks bir konaklama arayanlara hizmet ediyor. 150 yıldan eski bir tarihe sahip olan bu taş ev, geçmişteki klasik Rum evi ruhundan hiçbir şey kaybetmeden yenilenmiş ve günümüz şartlarına uyarlanmış.

Manastır Alaçatı Butik Otel Tatiliniz boyunca kendinizi şımartmak istiyorsanız, Alaçatı’nın en konforlu ve şık butik otellerinden bir tanesi olan Manastır Alaçatı Butik Otel’e bir şans verebilirsiniz. Klasik Akdeniz ve Ege mimarisinden esinlenerek inşa edilmiş olan Manastır butik otelde tüm senenin yorgunluğunu üzerinizden atarak dinlenebilirsiniz.Yeni Mecidiye Mahallesi’nde bulunan otelin konumu sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her şey elinizin altında olacak.

Vino Alaçatı Çeşme’nin en gözde bölgesi olan Alaçatı Hacımemiş Mahallesi’nde yer alan Vino Alaçatı, butik otel konseptini sevenler için dört dörtlük bir destinasyon. Ayrıca burası oldukça köklü bir tarihe sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Klasik taş Alaçatı evlerinin bir örneği olan Vino Alaçatı, 100 yıl boyunca Papazın evi olarak biliniyormuş.

Bence Ev Hareketi hiç bitmeyen Alaçatı’nın en izole bölgesinde yer alan Bence Ev, son derece farklı bir konsepte sahip. Burası hem bir butik otel hem de değil. Üç farklı evden oluşan Bence Ev’de kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz çünkü burası gerçekten de ev.

Luce Design Hotel Bir tasarım otel olan Luce Design Hotel, ayrıcalıklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için mükemmel bir alternatif oluşturuyor. Her köşesinde özenle düşünülmüş tasarım ürünler ile karşılacağınız bu otel, her şeyden önce göze hitap ediyor. Alaçatı’nın İnönü Caddesi’nde bulunan Luce Design Hotel yılın her mevsiminde açık.

Manej Urla İzmir’in en sakin ve popüler semtlerinden olan Urla’nın Kuşçular Mevkii’nde bulunan Manej Urla, Yaşar Güvenen tarafından kurulmuş. Hem bir otel hem de restoran olarak hizmet veren bu lüks destinasyon aslında bir çiftlik ve aynı zamanda binicilik yapılabiliyor.

Villa Lukka Antalya’nın en sakin, huzurlu ve sessiz noktalarından biri olan Çıralı Mevkii’nde konumlanan Villa Lukka, maksimum mahremiyet ve sükunet içinde geçecek bir tatil arayışında olanların tüm beklentilerini karşılayabilecek bir otel. Çünkü bu işletme sizi hem doğanın tam kalbinde ağırlıyor, hem de tatiliniz sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm olanakları ve ayrıcalıklı detayları sağlayabiliyor.

Melanippe Relaxing Hotel Siz de tatilini kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzaklaşarak ve inzivaya çekilerek değerlendirmeyi tercih edenlerden misiniz. Son derece yorucu ve stresli geçen günlerin ardından dinlendirici ve huzurlu bir tatilin verdiği konforun tadı gerçekten bambaşka.

Blanca Beach Hotel Antalya’nın gözde sahil kasabası Kaş’ta unutulmaz bir tatil mi geçirmek istiyorsunuz. O halde Çukurbağ Yarımadası’na yalnızca bir, Kaş’ın merkezine de üç dakika yürüme mesafesinde konumlanan Blanca Beach Hotel’e gönül rahatlığıyla bir şans verebilirsiniz.

Prima Donna Premier Bir sonraki tatilinizi şehrin tüm kalabalığından uzakta, Patara Plajı’nın ormanla buluştuğu noktada, beş yıldızlı tatil standardıyla döşenmiş özel villalarda geçirmek ister misiniz. Bu teklif size cazip geldiyse bir sonraki tatilinizin konaklama adresi Antalya’nın gözde butik otellerinden olan Prima Donna Premier olabilir.

Likya Pavilion Hotel Antalya’nın popüler tatil kasabası Kalkan’da konumlanan Likya Pavilion Hotel, Kalkan Limanı’na yalnızca beş dakikalık bir yürüme mesafesi kadar uzakta. Ancak hem sıra dışı konumu hem de nefes kesen mimarisi sayesinde sizi gerçek hayattan alıp rüya gibi bir atmosfere taşıyor.

La Boheme Kabak Fethiye’nin Faralya Köyü’ndeki Kabak Plajı’na yalnızca 200 metre uzaklıkta yer alan La Boheme Kabak, deniz ve doğa özleminizi giderecek bir tatil yapmak için harika bir adres. Çam ormanlarının arasına kurulmuş işletme, denizin uçsuz bucaksız manzarasına bakıyor.

Perdue Hotel Fethiye’nin en romantik otellerinden biri olarak görülen Perdue Hotel, hem günlük hayatın stresinden biraz uzaklaşarak doğayla baş başa kalmak, hem de harika bir balayı geçirmek isteyen misafirlerin öncelikli konaklama tercihleri arasında yer alıyor.

Urla Bağevi Vineyard Hotel Urla bağ yolunda bulunan ve dört bir yanı üzüm bağları ile çevrilmiş taştan yapılmış bir konakta, kafa dinleyebileceğiniz bir konaklama deneyimi yaşamak için Urla Bağevi Vineyard Hotel’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Oldukça sade ve şık bir dekorasyona sahip olan otel odalarında bilinçli olarak az eşya kullanılmış.

Khai Hotel Bodrum Khai Hotel Bodrum, Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Ortakent Yahşi bölgesinde bulunan bir butik otel. Denize sıfır bir konumda, gözlerden ve kalabalıktan mümkün olduğunca uzakta, doğayla iç içe ve huzur dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız; bu bölgede tercih edebileceğiniz en cazip butik otellerden biri, burası.

Zest Exclusive Hotel & Spa Muğla’nın Bodrum ilçesinin Ortakent beldesine bağlı Yahşi Mahallesi sınırları içinde yer alan Zest Exclusive Hotel & Spa, lüks ve konforu buluşturan cazip bir butik otel seçeneği. Son derece ferah ve şık bir mimari stile sahip olan otel, rustik ve modern tasarım çizgilerini aynı görünümde buluşturuyor.

Lugga Boutique Hotel Lugga Boutique Hotel, Bodrum’un Ortakent Yahşi bölgesinde konumlanan büyük bir butik işletme. İsmini Muğla’nın Hititler zamanındaki eski ismi olan “Lugga” sözcüğünden alıyor. Bu nedenle bazı sitelerde otelin isminin Lugga olarak geçtiğini görmeniz de mümkün.

La Local Yalıkavak Ülkemizin açık ara en popüler tatil merkezlerinden biri olan Bodrum’un Yalıkavak beldesinde konfor ve huzur dolu bir tatile hazır mısınız. Bodrum denize sıfır butik otelleri arasında yer alan La Local’e konuk olduğunuz takdirde, bu hayali gerçeğe dönüştürmeniz mümkün.

Casamia Hotel Eski ismi Anka olan Casamia Hotel, Bodrum Yarımadası’nın en güzel ve popüler koylarından biri olan Gündoğan’da 2003 yılından beri kesintisiz şekilde hizmet vermeyi sürdüren bir butik otel. Yılın dört mevsimi boyunca açık olan işletme, elbette özellikle yaz sezonu boyunca yoğun ilgi görüyor.

Olira Boutique Hotel & Spa Eski ismi Farilya olan Gündoğan, Bodrum Yarımadası’nın tatil planı yapmak açısından en cazip yerlerinden biri. Aynı zamanda yarımadanın en eski yerleşim birimlerinden biri de olan Gündoğan, Yalıkavak ile Göltürkbükü’nün arasında kalıyor. Gündoğan’ın tatil açısından cazip bir rota oluşturmasının üç temel sebebi var.

Sarpedor Butik Otel Ayşegül ve Geylan Dursunoğlu tarafından 2017 yılında kurulan Sarpedor Butik Otel, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Torba beldesinde bulunuyor. Kuruluşunun üzerinden oldukça kısa bir süre geçmesine rağmen birçok ödüle layık görülen işletme, daha bu dönemde hizmet ve kalite başarısını gözler önüne sermişti.

Üzüm Kızı Butik Otel Üzüm Kızı, Bodrum Türkbükü’nde faaliyet gösteren bir işletmeler grubu. Bu grubun çatısı altında yeni nesil sahneli meyhane olan Üzüm Kızı, Üzüm Kızı Butik Otel, Türkbükü’nün en büyük iskelelerinden birine ev sahipliği yapan Üzüm Kızı Beach ve Üzüm Kızı Bulls & Bears adlı restoran bulunuyor.

Splendid Palas Hotel İstanbul sınırları içinden çıkmadan şehrin tüm kaotik atmosferini ardınızda bırakmak ve dört dörtlük bir tatil geçirmek ister misiniz. O halde, Prens Adaları’ndan biri olan Büyükada’da bulunan Splendid Palas Hotel’e davetlisiniz. Buram buram tarih ve nostalji kokan mekanları seviyorsanız, bu otel tam size göre.

Beta Home Göl Evi Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yer alan Beta Home Göl Evi, Kırkpınar Sahili üzerindeki beş dönümlük bir arazinin içine kurulmuş. Sapanca Gölü’nün kenarında bulunduğu için, ziyaretçilerine hem göl hem de yemyeşil bir bahçe manzarası sunuyor. Bu otelde üçü villa olmak üzere toplamda sekiz farklı konaklama birimi mevcut.

Aden Boutique Hotel & Spa Abant Gölü’nün çevresindeki büyüleyici doğal güzelliklerin kalbinde unutulmaz bir tatil geçirmeye ne dersiniz. Bolu’nun Merkez ilçesine bağlı Akçaalan Köyü’nün sınırları içinde yer alan Aden Boutique Hotel & Spa, size hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebileceğiniz, şehrin gürültüsünden ve keşmekeşinden uzakta bir tatil geçirme olanağı tanıyor.

Abant Lotus Otel Bolu’nun Merkez ilçesine bağlı Akçaalan Köyü sınırları içinde bulunan Abant Lotus Otel, Abant Gölü civarındaki en popüler konaklama işletmelerinden biri. Abant Gölü’nün müthiş doğasını ve manzaralarını ayaklarınızın altına seren bu işletme, Bolu’nun merkezine 16 kilometre, Abant Gölü’ne ise 15 kilometre mesafede.

Villa Kırkpınar Çerkeslerin Ubıh boyuna mensup Çizemua ailesi tarafından kurulmuş olan Villa Kırkpınar, Sakarya’nın Sapanca ilçesinde konaklamak için tercih edebileceğiniz en cazip işletmelerden biri. Tümü kadınlardan oluşan bir ekip tarafından yönetilen bu işletme, günümüzde Çizemua ailesinin son kuşağı aracılığıyla varlığını koruyor.

Parma Sole İstanbul sınırlarından çıkmadan Toskana ruhuna adım atmaya ve İtalyan mutfağının en gözde lezzetleri eşliğinde harika bir tatil yapmaya ne dersiniz. Eğer bu teklif size cazip geldiyse bir sonraki boş vaktinizde soluğu gönül rahatlığıyla Parma Sole’de alabilirsiniz.

Casa Lavanda İstanbul’dan yalnızca 45 dakika - 1 saat aralığında ulaşabileceğiniz, ancak ulaştığınızda da şehrin tüm gürültüsünden ve kalabalıktan uzakta harika vakit geçirebileceğiniz bir otel mi arıyorsunuz. O halde tercihinizi gönül rahatlığıyla Şile’ye bağlı Ulupelit Köyü’nde konumlanan Casa Lavanda’dan yana yapabilirsiniz.

Beyaz Ev Modern yaşamın yoğun temposu içinde kimi zaman tatile ihtiyaç duyduğumuzu fark edemiyor, kendimizi bu temponun içinde kaybediyoruz. Oysa insan bazen gerçekten de biraz nefes almaya, huzur bulmaya ve kafa dinlemeye ihtiyaç duyuyor. Eğer İstanbul ve çevresinde ikamet ediyorsanız, yaşadığınız yerden çok da uzaklaşmadan tatil kaçamağı yapabileceğiniz birçok farklı destinasyon var.

Maya Bistro Hotel Beach İzmir’in Seferihisar ilçesi, uzun yıllardan beri kentin en gözde tatil duraklarından birini oluşturuyor. Seferihisar’ın ise en popüler keşif durağının, Sığacık beldesi olduğunu söylemek mümkün. Gerek Teos Antik Kenti gerekse Sığacık Kalesi gibi duraklara ev sahipliği yapan Sığacık, gerçekten çok keyifli bir atmosfere sahip.

Hanedan Otel İzmir’in Foça ilçesinin turistik açıdan en popüler bölgesi olan Eski Foça’da, Atatürk Mahallesi sınırları içinde yer alan Hanedan Otel; bu bölgedeki denize en yakın otel seçeneklerinden biri. Eski Foça’nın merkezinde, başka bir deyişle tam kalbinde yer alıyor.

Loryma Hotel Bozburun Marmaris’in Bozburun adlı sevimli kasabası, doğa tutkunları için gizli kalmış bir cennet gibi. Bu nedenle Bozburun’da konumlanan oteller de genellikle doğayla baş başa kalmak, sakin ve romantik bir tatil geçirmek isteyen kişilerin ilgisini çekiyor. Eğer siz de bu tarz bir tatilin hayalini kuruyorsanız, konaklama tercihinizi Loryma Hotel’den yana kullanabilirsiniz.

The Corner Hotel Bodrum Bitez’de yer alan The Corner Hotel, sizi her anını keyifle anımsayacağınız dört dörtlük bir tatil deneyimine davet ediyor. Palmiye ağaçlarıyla ve limon selvileriyle çevrelenen keyifli bir bahçenin içinde yer alan bu butik otel, Bodrum’un merkezine yaklaşık yedi kilometre uzaklıkta.

Marina Boutique Hotel Muğla’nın Fethiye ilçesinin Karagözler mevkiinde bulunan Marina Boutique Hotel, bu bölgedeki sayılı denize sıfır butik oteller arasında yer alıyor. Eğer şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp Fethiye’nin büyüleyici doğasının kalbinde, bir yanınız deniz bir yanınız çam ormanlarıyla çevriliyken dört dörtlük bir tatil geçirmek istiyorsanız; bu butik otelin misafiri olabilirsiniz.

Resa Hotel Göcek, Muğla’nın Fethiye ilçesinin en gözde tatil merkezlerinden biri olarak görülüyor. Sessiz ve huzurlu sahil kasabası atmosferi, Mavi Yolculuk turlarının başlangıç ve bitiş noktası olması, muhteşem doğası ve tertemiz denizi; Göcek’in popülerliğinin başlıca sebepleri arasında.

Göcek Dim Elit Hotel Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı şirin ve huzurlu bir sahil kasabası olan Göcek’te, denizin hemen yanı başında konaklamak ister misiniz. Eğer bu teklif ilginizi çektiyse, Göcek Dim Elit Hotel’e davetlisiniz. Toplamda 19 odası bulunan butik bir işletme olan Göcek Dim Otel, 2013 yılından beri kesintisiz şekilde hizmet veriyor.

Oyster Residences Ülkemizin en gözde tatil merkezlerinden birinde, Muğla’nın Fethiye ilçesi sınırlarındaki Ölüdeniz’de unutulmaz bir tatil deneyimine hazır mısınız. Fethiye butik otellerinin birçoğu, size içinde bulunduğu bölgenin müthiş doğal güzelliklerinin kalbinde konaklama imkanı sunuyor.

Villa Pietra Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin Sakarya Mahallesi sınırları içinde yer alan Villa Pietra, Ayvalık denize sıfır butik otellerinden biri. Hem deniz kıyısında hem de Ayvalık’ın ünlü tarihi dokusunun tam kalbinde yer alan bu gözde konaklama işletmesi, tarihi Rum evlerine komşu şekilde inşa edilmiş.

Gizemli Konak Kuzey Ege’nin gözde tatil merkezlerinden biri olan Ayvalık, hem kendine has mimari dokusu hem de turistik duraklarıyla her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Gizemli Konak da Ayvalık’ın merkez mahallelerinden biri olan Vehbibey Mahallesi’nin sınırları içinde, ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor.

Lacivert Otel Ayvalık’ın bol oksijenli ve denize nazır Çamlık mevkiinde yer alan Lacivert Otel, doğayla iç içe ve şehir gürültüsünden uzakta bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça cazip bir konaklama işletmesi alternatifi. Ayvalık denize sıfır butik otel seçenekleri arasında yer alan bu işletme, size bir yanınız deniz, bir yanınız da ormanla çevrelenmiş halde dünyadan soyutlanma fırsatı sunuyor.

Cunda Aşiyan Otel Cunda Adası’nın merkezine yalnızca birkaç dakikalık uzaklıkta yer alan Cunda Aşiyan, Cunda’nın en popüler butik otellerinden biri. Söz konusu popülerliğin en önemli sebeplerinden biri, otelin denize sıfır ayrıcalıklı bir konuma sahip olması. Tarihi Rum mimarisiyle ve yemyeşil bir atmosferle çevrelenen dar sokaklar arasına gizlenmiş olan otel, ziyaretçilerine büyüleyici bir deniz manzarası sunuyor.

Cunda Otel Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı yemyeşil ve doğal güzelliklerle dolu bir ada olan Cunda, diğer ismiyle Alibey Adası, dört dörtlük bir tatil geçirmek için harika bir rota alternatifi. Cunda’nın coğrafi yapısı sayesinde, burada denize sıfır konuma sahip birçok otel seçeneği de yer alıyor.

Efruze Otel Melike Salman Eren tarafından kurulan Efruze Otel, Cunda Adası’nda konaklamak için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir otel seçeneği. Adanın merkezinde bulunan Mithatpaşa Mahallesi’nde konumlanan işletme, yel değirmeni figürünü de üzerinde barındıran taş binasıyla hemen dikkat çekiyor.

İstanbul'un En İyi Butik Otelleri

İstanbul'un tarihi yarımadasında yer alan Tomtom Suites, mimarisinde Osmanlı ve Art Nouveau stillerini birleştiren bir butik oteldir. Odalarında orijinal tavan süslemeleri ve mobilyalar bulunur. Otelde Türk hamamı ve çatı katında lounge alanı vardır.

Nişantaşı'nda yer alan Park Hyatt Maçka Palas ise, yenilenmiş Art Deco mimarisi ile dikkat çeker. Odalarında İstanbul manzarası keyifli bir konaklama deneyimi sunar. Otel, sağlık kulübü, spa, restoran ve bar hizmetleri de sunmaktadır.

Sultanahmet'te yer alan Dersaadet Hotel, tarihi bir Osmanlı konakından restore edilmiştir. Geleneksel Türk misafirperverliğini yansıtan bir butik oteldir. Klimalı, minibarlı odaları ve ücretsiz kablosuz internet hizmeti vardır.

Bodrum'un En İyi Butik Otelleri

Bodrum Yarımadası'nda yer alan Atrium Otel, Akdeniz mimarisi ile inşa edilmiş, odaları havuz ve deniz manzaralıdır. Otelde açık yüzme havuzu, sauna, buhar odası gibi imkanlar vardır.

Koyunbaba'da yer alan Azka Otel ise, odaları ve suitleri akdeniz manzaralıdır. Otelde açık yüzme havuzu, plaj ve güneşlenme terası, spa ve masaj hizmetleri gibi imkanlar bulunur.

Gümüşlük'te hizmet veren Sole Otel ise, Akdeniz kıyısında yer alır. Geleneksel taş mimarisi, odalarındaki özenli dekorasyonu ile öne çıkar. Havuz başı bar, spa ve sauna gibi imkanları vardır.

Çeşme'nin En İyi Butik Otelleri

Çeşme bölgesindeki Rengigül Konakları, Ege mimarisine uygun taş binalardan oluşur. Bahçe içindeki odaları, açık havuzu ve özel plajı ile ideal bir tatil imkanı sunar.

Ilıca'da hizmet veren Nars Ilıca Otel ise, termal suları ve şifalı kaplıcaları ile ünlüdür. Odaları ve süitleri geleneksel Ege tarzında dekore edilmiştir. Otelde spa, sauna, buhar odası gibi imkanlar da mevcuttur.

Alaçatı'da yer alan Alavya Otel, beyaz badanalı taş binası ve mavi kepenkleri ile tipik bir Ege otelidir. Klimalı odaları ve suitleri bulunur. Sabah kahvaltısı açık havada servis edilir.

Türkiye'deki Butik Otellerin Özellikleri

Butik oteller, standart zincir otellerden farklı olarak daha küçük oda sayısına sahiptir. Genellikle 30 odaya kadar olan oteller butik otel olarak adlandırılır. Bu sayede konuklara daha kişiye özel bir hizmet sunulabilmektedir.

Butik otellerde personel, her konuğa özel ilgi gösterir ve ihtiyaçlarıyla birebir ilgilenir. Misafirler kendilerini özel hissetmek ister, butik oteller tam da bunu sağlar. Lüks olanaklar ve konforlu odalar konukları mutlu eder.

Butik oteller genellikle tarihi binalarda hizmet verdikleri için, konaklama deneyimi çok daha özel ve unutulmaz olur. Misafirler sadece konaklama hizmeti almakla kalmaz, aynı zamanda tarihi bir mekanda konaklama keyfini de yaşar.

Türkiye'deki  Butik Otellerin Artıları

Butik oteller, standart zincir otellerden farklı olarak birçok artıya sahiptir.

  • Samimi ve kişisel hizmet: Butik otellerde personel sayısı az olduğu için, çalışanlar konukları daha yakından tanıyabilir ve onlara daha samimi ve kişisel bir hizmet sunabilirler. Konuklar kendilerini özel hissedebilirler.

  • Sessiz ve huzurlu ortam: Butik oteller genellikle şehir merkezinden uzakta, sakin bölgelerde konumlandırılır. Bu sayede konuklara sessiz ve huzurlu bir dinlenme ortamı sunabilirler.

  • Konukların özel isteklerine cevap verme: Butik otellerde az sayıda oda bulunduğundan, personel konukların özel isteklerine daha kolay cevap verebilir. Örneğin; oda dekorasyonu, yemek seçenekleri, aktiviteler gibi konularda misafirlerin istekleri daha rahat karşılanabilir.

Butik otellerde konuklara daha özenli ve kişisel bir hizmet sunulduğu için, bu oteller çoğu misafir tarafından tercih edilmektedir.

Türkiye'de Butik Otellerin Bölgelere Göre Dağılımı

Türkiye'de butik oteller genellikle turizm merkezlerinde ve büyük şehirlerde yoğunlaşmaktadır.

Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerindeki tatil beldelerinde butik oteller oldukça yaygındır. Antalya, Muğla, İzmir gibi iller başta olmak üzere, Bodrum, Marmaris, Çeşme, Kuşadası, Fethiye, Kaş gibi turistik kasabalarda çok sayıda butik otel bulunmaktadır. Bu bölgelerdeki oteller genellikle denize sıfır konumda olup, tatilcilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde de şehir otelleri olarak bilinen butik oteller revaçtadır. Tarihi yarımadada yer alan butik oteller, şehrin tarihi dokusuna uygun bir mimariye sahiptir. İş seyahatlerinde konaklamak isteyenler için idealdir.

Kapadokya, Pamukkale, Safranbolu gibi önemli turizm bölgelerinde de geleneksel mimaride inşa edilen butik oteller bulunmaktadır. Bu oteller bölgenin özgün yapısına uygun bir konaklama deneyimi sunmaktadır.

Türkiye'deki turistik bölgelerin hemen hepsinde butik otel seçenekleri mevcuttur. Tatilciler, tercih ettikleri destinasyonda küçük ve samimi bir otel deneyimi yaşayabilmektedir.

Türkiye'de Butik Otel Fiyatları

Türkiye'de butik otellerde bir gece konaklamanın ortalama maliyeti mevsim ve otelin konumuna göre değişiklik göstermektedir.

Yaz sezonu ve turistik bölgelerdeki otellerde fiyatların daha yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Örneğin Kapadokya ve Pamukkale gibi turistik bölgelerdeki butik otellerde bir gece konaklama ücreti 5000-10000 TL arasında değişmektedir. Büyükşehirlerde ve sahil beldelerinde ise ortalama fiyatlar 3000-6000 TL civarındadır.

Fiyatlar otelin sunduğu imkanlara göre de farklılaşmaktadır. Havuz, spa, restaurant gibi ekstra imkanlar sunan butik oteller daha yüksek fiyatlar talep edebilmektedir. Aynı zamanda odanın ve otelin büyüklüğü, manzarası gibi unsurlar da fiyatı etkileyebilmektedir.

Genel olarak Türkiye'deki butik otellerde bir gece konaklamanın ortalama maliyeti 2000 TL ile 10000 TL arasında değişmektedir. Ancak özellikle lüks ve premium segment butik otellerde fiyatların çok daha yüksek olabildiği de göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Türkiye, benzersiz ve çekici butik otellere ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul'da tarihi yarımada bölgesinde yer alan Ayasofya Mansions veya Kapadokya'daki peribacaları arasında inşa edilmiş lüks bir deneyim sunan Museum Hotel, Türkiye'deki en popüler butik oteller arasında yer alır. Ayrıca, Ege ve Akdeniz kıyılarında, özellikle Bodrum, Çeşme ve Antalya'da bulunan butik oteller, deniz kenarında sakin ve özel bir tatil vaat eder.

  • Butik oteller, genellikle daha küçük, kişiselleştirilmiş hizmetler ve benzersiz bir konaklama deneyimi sunan otellerdir. Türkiye'deki butik oteller, misafirlerine özel tasarımlı odalar, yerel sanat eserleri, el yapımı mobilyalar ve otantik Türk misafirperverliği sunar. Bu oteller, genellikle yerel kültürle bütünleşik temaları ve atmosferi ile bilinir. Misafirler, geleneksel Türk mutfağının yanı sıra, spa hizmetleri, yoga dersleri ve çevre gezileri gibi çeşitli aktivitelerden de faydalanabilirler.

  • Rezervasyon yapmadan önce otelin konumu, ulaşım olanakları, sunulan hizmetler ve misafir yorumları gibi faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Türkiye'deki popüler turistik bölgelerdeki butik oteller özellikle yüksek sezonda hızlıca dolabilir, bu yüzden erken rezervasyon yapmak faydalı olacaktır. Ayrıca, özellikle küçük ve bağımsız işletmeler olduğu için, otelin sunduğu ödeme seçenekleri ve iptal politikalarını da incelemek gerekebilir. Misafir yorumları ve puanlar, otelin kalitesi hakkında fikir edinmek için iyi bir kaynaktır.

İlgili İçerikler

Popüler yaz tatili rotalarından biri olan Alaçatı, Çeşme’nin en gözde durakları arasında. Özellikle son yıllarda turistik açıdan gördüğü ilgi katlanarak...

Yoğun geçen bir senenin ardından tatil yapıp biraz olsun rahatlamayı hepimiz hayal ediyoruz. Hiçbir şey düşünmek zorunda olmadan, yalnızca gezerek,...

Çok uzun süredir sevdiklerimize sarılabileceğimiz yılbaşı günlerinin gelmesini bekliyoruz. Tekrar ailemizle ve arkadaşlarımız ile birlikte upuzun ve keyifli masalarda oturmayı...

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor! Bu günü kutlamadan geçmeyen çiftlerin sayısı da bir hayli çok, onu özel bir gün olarak...

Sevdiğiniz ile birlikte yuva kurmak heyecanlı, eğlenceli ve bir o kadar da yorucu bir yolculuk. Aylarca süren planlamalar, sürekli oradan...

Evlilik keyifli olduğu kadar bir o kadar da yorucu bir süreç. Zorlu geçen bu süreci atlatıp eşinizle geçireceğiniz romantik bir...

Ülkemizin açık ara en popüler ve ünlü tatil merkezlerinden biri olan Çeşme, farklı bütçe aralıklarına ve tatil beklentilerine hitap eden...

Pek çoğumuz tüm seneyi tatil hayaliyle geçiriyoruz. Bir de Corona virüs salgınıyla birlikte tatil kavramını iyice özler olduk. Şehir hayatının...

Size uçsuz bucaksız bir deniz manzarasını, buram buram tarih kokan bir atmosferi, sayfiye yerlerine özgü o dingin ortamı ve bol...

Bir sonraki tatilinizde klasik otel konseptinin dışına çıkmak ve unutulmaz bir doğa kaçamağı yapmak mı istiyorsunuz? O halde sizi doğruca,...

Aile olmak için çıktığınız bu yorucu yolda belki de sayısız karar vermek zorunda kaldınız. Nerede evleneceksiniz, nerede yaşayacaksınız, evinize neler...

Balayı dendiğinde akla genellikle ilk olarak deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir ama bu atmosfer aslında yalnızca yazın evlenen çiftler...

Evlilik hazırlıklarıyla geçen süreç, hayatınızın en yoğun ve koşuşturmacalı geçen dönemlerinden biri olabilir. Her şey tamamen yolunda gitse bile ara...

Konu yaz turizmi olduğunda akla ilk gelen şehrimiz olan Antalya, balayı çiftlerinin de favori destinasyonlarından biri. Çünkü Antalya’da nisan ayında...

Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet olduğunu görebiliyoruz. Doğudan batıya her bir bölgede mükemmel bir tabiat...

Kültür tatili denildiği zaman akla ilk gelen destinasyonlardan bir tanesi olan Mardin, yüzyıllar boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış bir...

Popüler İçerikler
En İyi Assos Otelleri: Assos’ta Konaklamak İçin En İyi 14 Otel Tavsiyesi Butik Oteller
En İyi Assos Otelleri: Assos’ta Konaklamak İçin En İyi 14 Otel Tavsiyesi

Kuzey Ege’nin sakin atmosferi, yemyeşil doğası ve tertemiz deniziyle ünlü...

İzmir Denize Sıfır Butik Oteller: İzmir’de Denize Sıfır 13 Butik Otel Önerisi Butik Oteller
İzmir Denize Sıfır Butik Oteller: İzmir’de Denize Sıfır 13 Butik Otel Önerisi

“Ege’nin İncisi” unvanıyla da anılan İzmir, yaz sezonunda dolup taşan...

En İyi Bungalov Oteller: Doğayla İç İçe En Güzel 20 Bungalov Otel Tavsiyesi Bungalov Oteller
En İyi Bungalov Oteller: Doğayla İç İçe En Güzel 20 Bungalov Otel Tavsiyesi

Bir sonraki tatilinizde klasik otel konseptinin dışına çıkmak ve unutulmaz...