nerdeneredenerdenerede
Mardin Butik Otelleri

Mardin Butik Otelleri

Mardin Butik Otelleri

Izala Boutique Hotel

Mardin kentinin Cumhuriyet dönemine ait bir binası olan Halk Evi, 1934 ile 1951 yılları arasında...

Reyhani Kasrı Otel

Artuklu ilçesinde bulunan Reyhani Kasrı Otel, Mardin’in tamamını panoramik bir şekilde izleyebileceğiniz eşsiz bir konuma...

Mardin Osmanlı Konağı

Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Mardin Osmanlı Konağı, Osmanlı Devleti’nin son döneminde Mardin’e kazandırılmış oldukça önemli...

Maridin Otel

Çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapan, insalık tarihi boyunca ayakta olan Mardin, medeniyetler beşiği olarak...

Mardius Tarihi Konak

Ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan en önemli miraslarından bir tanesi olan Mardin’de, geçmiş ve bugünü...

Mardin'deki Butik Oteller

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin turistik açıdan en çok ilgi gören şehirlerinden biri olan Mardin, Dicle ve Fırat nehirlerinin arasında konumlanır. Mardin’in en önemli özelliklerinden biri, tarih boyunca sayısız farklı dine, dile, ırka, kültüre ve yaşam tarzına sahip topluluklara ev sahipliği yapmış olmasıdır. Son derece köklü bir geçmişe sahip olmasından ötürü, Mardin’i ziyaret eden kişiler de şehir sınırlarından adım attıkları andan itibaren tarihte keyifli ve mistik bir yolculuğa çıkmış gibi hisseder. Çünkü Mardin’in mimari yapısından tarihi eserlerine, kültürel değerlerinden doğal güzelliklerine kadar her bir özelliği benzersizdir. Bu nedenle, bu kadim kent, yılın her döneminde hem yerli hem de yabancı turistler tarafından oldukça yoğun ilgi görmektedir. Ziyaretçilerin sayısı bir hayli fazla olduğu için de Mardin butik otelleri seçeneklerinin sayısı da günden güne artmaktadır.

Izala Boutique Hotel Mardin kentinin Cumhuriyet dönemine ait bir binası olan Halk Evi, 1934 ile 1951 yılları arasında bu misyonunu yerine getirdikten sonra başarılı bir restorasyon ile Izala Boutique Hotel’e dönüştürülmüş.

Reyhani Kasrı Otel Artuklu ilçesinde bulunan Reyhani Kasrı Otel, Mardin’in tamamını panoramik bir şekilde izleyebileceğiniz eşsiz bir konuma sahip.

Mardin Osmanlı Konağı Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Mardin Osmanlı Konağı, Osmanlı Devleti’nin son döneminde Mardin’e kazandırılmış oldukça önemli bir yapı.

Maridin Otel Çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapan, insalık tarihi boyunca ayakta olan Mardin, medeniyetler beşiği olarak bilindiğinden ülkemizin en önemli turizm başkentlerinden bir tanesi.

Mardius Tarihi Konak Ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan en önemli miraslarından bir tanesi olan Mardin’de, geçmiş ve bugünü birleştiren konforlu bir konaklama için Mardius Tarihi Konak’ı tercih edebilirsiniz.

Mezopotamya’nın en köklü yerleşim yerlerinden biri olan ve iki bin yılı aşkın süredir varlığını koruyan Mardin’de her bütçeye ve beklentiye uygun konaklama birimi seçeneklerine rastlamak mümkündür. Elbette her otelin, pansiyonun, apartın ve butik otelin sahip olduğu özellikler ile misafirlerine sunduğu olanaklar bir diğerinden farklı olabilir. Ancak genel anlamda bakıldığında Mardin butik otelleri seçeneklerinin çoğunlukla eski taş binaların restore edilmesiyle dönüştürüldüğünü ve ziyaretçilerine son derece etkileyici bir atmosfer sunduğunu söylemek mümkündür. Dar sokaklarıyla ve asırlardır varlığını koruyan mimari yapılarıyla film setlerini andıran Mardin’de oteller de söz konusu atmosfere uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Siz de tarihi ve doğal güzellikleriyle misafirlerini büyüleyen Mardin’i ziyaret etmeyi düşünüyorsanız Mardin butik oteller listesi arasından size en uygun seçeneği belirleyebilir ve her anlamda dört dörtlük bir tatil geçirebilirsiniz.

Mardin'in En İyi Butik Otelleri

Mardin’de otel seçenekleri oldukça çeşitli olduğu için, en iyi Mardin butik otelleri listesi de kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Ancak Mardin’deki butik otelleri konumlarına ve sahip oldukları olanaklara göre farklı kategorilere ayırmak mümkündür. Konumu bakımından farklılık gösteren Mardin butik otellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Mardin Midyat butik otelleri
 • Mardin Nusaybin butik otelleri
 • Eski Mardin butik otelleri
 • Mardin Merkez butik otelleri

Mardin butik otelleri ağırlıklı olarak Midyat, Nusaybin ve Eski Mardin adlı ilçelerde ya da bölgelerde konumlanır. Dilerseniz seyahatiniz öncesinde Mardin butik otel telefon ve iletişim bilgilerini öğrenerek seçtiğiniz otelin yetkililerine ulaşabilir ve işletmenin tam olarak nerede konumlandığını öğrenebilirsiniz. Söz konusu bilgiler, çoğunlukla otellerin resmi internet siteleri üzerinde de yer almaktadır.

Izala Boutique Hotel Mardin kentinin Cumhuriyet dönemine ait bir binası olan Halk Evi, 1934 ile 1951 yılları arasında bu misyonunu yerine getirdikten sonra başarılı bir restorasyon ile Izala Boutique Hotel’e dönüştürülmüş.

Reyhani Kasrı Otel Artuklu ilçesinde bulunan Reyhani Kasrı Otel, Mardin’in tamamını panoramik bir şekilde izleyebileceğiniz eşsiz bir konuma sahip.

Mardin Osmanlı Konağı Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Mardin Osmanlı Konağı, Osmanlı Devleti’nin son döneminde Mardin’e kazandırılmış oldukça önemli bir yapı.

Maridin Otel Çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapan, insalık tarihi boyunca ayakta olan Mardin, medeniyetler beşiği olarak bilindiğinden ülkemizin en önemli turizm başkentlerinden bir tanesi.

Mardius Tarihi Konak Ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan en önemli miraslarından bir tanesi olan Mardin’de, geçmiş ve bugünü birleştiren konforlu bir konaklama için Mardius Tarihi Konak’ı tercih edebilirsiniz.

Mardin’de misafirlerine farklı olanaklar sunan butik otel seçeneklerine de rastlayabilirsiniz. Örneğin bazı Mardin butik otel seçeneklerinde havuz, sauna, spa merkezi ve balayı süiti gibi ayrıcalıklı olanaklar yer alabilir. Mardin kendine has ve son derece büyüleyici bir atmosfere sahip olduğu için balayı çiftleri tarafından da sıklıkla tercih edilen bir destinasyondur. Bu nedenle Mardin balayı butik otel seçeneklerine de rahatlıkla ulaşabilir ya da bir otelin balayı çiftleri için dizayn ettiği özel birimlerde konaklayabilirsiniz. Son olarak, bazı Mardin butik otelleri seçeneklerinin evcil hayvanları da kabul ettiğini hatırlatalım. Ancak bu özellikler, otelden otele farklılık göstermektedir.

Mardin’e Nasıl Gidilir?

Başka bir şehirden Mardin’e ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz alternatifler kara ve hava yoludur. Demir yolu bağlantısı bulunmayan kente trenle ulaşım sağlamak mümkün değildir. İstanbul, İzmir ve Ankara’dan düzenlenen aktarmasız uçuşlarla Mardin’e gitmek, kente ulaşım sağlamanın en hızlı ve konforlu yoludur. Birçok farklı havayolu şirketi tarafından ve sık sık düzenlenen bu uçuşlar iki saatten kısa sürede sona ermektedir. İstanbul veya İzmir’den Mardin’e yapılan aktarmasız uçuşlar yaklaşık 1 saat 50 dakika, Ankara’dan Mardin’e yapılan aktarmasız uçuşlar ise yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir. Siz de söz konusu büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız ya da bulunduğunuz şehirdeki havalimanından Mardin’e aktarmasız uçuşlar düzenleniyorsa tercihinizi gönül rahatlığıyla hava yoluyla ulaşım sağlamaktan yana kullanabilirsiniz.

1999 yılından beri hizmet veren Mardin Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta konumlanmaktadır. Havalimanına iniş yaptıktan sonra dilediğiniz Mardin butik otel seçeneğine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu esnada havalimanından özel araç kiralamanız, taksiye binmeniz ya da toplu taşıma araçlarını kullanmanız mümkündür. Dilerseniz, havalimanından kalkarak şehrin farklı noktalarına giden Havaş servislerine de binebilirsiniz. Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine giden Havaş servisleri, merkezi noktalara yaklaşık 40-45 dakika içinde ulaşım sağlamanıza olanak tanır. Elbette söz konusu süre trafik yoğunluğuna ya da Mardin otelleri konumlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Eğer uçağa binmek istemiyor ya yakınında havalimanı olan bir şehirde yaşamıyorsanız kara yoluyla ulaşım sağlamayı da tercih edebilirsiniz. Özel aracınız varsa bulunduğunuz şehirden Mardin’e giden en konforlu ve hızlı güzergahı tercih etmeniz yeterlidir. Toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmeyi düşünüyorsanız da şehirlerarası otobüs seferlerine binerek Mardin’e ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Mardin arası mesafe yaklaşık 1450 kilometre uzunluğundadır ve söz konusu mesafenin araçla kat edilmesi ortalama 20-21 saat sürmektedir. Ankara Mardin arası mesafe yaklaşık 1030 kilometre olup ortalama 13 saat içinde kat edilebilmektedir. Şanlıurfa ve Diyarbakır gibi çevre illerden Mardin’e ulaşım sağlamak ise çok daha kısa sürer. Şanlıurfa’dan Mardin’e yaklaşık 2 buçuk, Diyarbakır’dan Mardin’e ise yaklaşık 1 buçuk saatte ulaşım sağlanabilmektedir.

Mardin’e Ne Zaman Gidilir?

Mardin yılın her döneminde ziyaretçilerini farklı güzelliklerle karşılayan ve istisnasız tüm aylarda ziyaret edilebilecek bir şehirdir. Bu nedenle Mardin butik otelleri de çoğunlukla yılın her döneminde ziyaretçi ağırlar. Ancak Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerden biri olsa da Akdeniz iklimi ve karasal iklim hakimiyeti altındadır. Bu sebeple özellikle yaz aylarında, Mardin’de hava sıcaklıkları çok yüksek dereceleri bulabilir. Eğer sıcak havalarda seyahat etmekten ve tatil yapmaktan hoşlanmıyorsanız haziran, temmuz ve ağustos ayları Mardin’i ziyaret etmek için doğru zaman dilimi olmayabilir. Hava sıcaklıkları henüz çok yükselmemişken, ancak soğuk hava koşulları da söz konusu değilken seyahat etmeyi tercih ediyorsanız Mardin’i nisan ve mayıs aylarında ziyaret edebilirsiniz.

Yüksek basınç alanı, Mardin’de kışların soğuk ve çetin geçmesine yol açar. Kentte kar yağışı çok sık görülmez, ancak sıcaklıklar eksi derecelere bir iki ay boyunca düşebilir. Kar yağışının ve düşük sıcaklıkların etkili olduğu dönemde, Mardin’de gezerken ulaşım açısından problemler yaşayabilirsiniz. Ancak bu olasılığın haricinde, Mardin’de kış tatili yapmanızı engelleyecek hiçbir neden yoktur. Şehrin büyüleyici tarihi dokusunu bembeyaz bir kar katmanının altında da görmek ve kışın tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız Mardin’i kasım, aralık ve ocak aylarında da ziyaret edebilirsiniz. Tercihiniz hangi zaman diliminden yana olursa olsun, Mardin butik otel ve pansiyonlar arasından beklentilerinize en iyi şekilde hitap eden seçenekleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Mardin Gezilecek Yerler

Kültür ve medeniyet beşiği unvanıyla da anılan Mardin’de yüzünüzü hangi yöne dönerseniz mimari ve tarihi açıdan son derece kıymetli başka bir eserle veya yapıyla karşılaşabilirsiniz. Kentin turistik anlamda en ön plana çıkan durakları arasında manastırları, kiliseleri ve camileri sayabiliriz. Her biri zamana adeta meydan okuyarak günümüze dek ulaşan bu kadim yapılar, yılın her döneminde turist akınına uğramaktadır. Mardin’in en çok ziyaret edilen turizm duraklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Deyrulzafaran Manastırı Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Deyrulzafaran Manastırı, Mardin Ovası’nı kucaklayan konumu ile sizleri etkileyecek bir tarih abidesi olarak kabul ediliyor. Mardin merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunduğundan dolayı hem turlar hem de bireysel olarak gezen turistler tarafından çok ziyaret ediliyor. Deyrulzafaran Manastırı’nı haftanın her günü ziyaret edebiliyorsunuz. Sabah 08:00 ile akşamüstü 17:00 saatleri arasında kapılarını turistlere açıyor.

 • Mor Gabriel Manastırı Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Mor Gabriel Manastırı, Süryaniler için çok büyük bir öneme sahip olan bir din merkezi olarak biliniyor. Hatta günümüzde ayakta duran en eski Süryani Ortodoks Manastırı olma ünvanına sahip. Güngören Köyü sınırları içerisinde bulunan bu tarihi yapı, Mardin merkezden Midyat’a giderken yol üzerinde görülebiliyor. Mor Gabriel Manastırı haftanın her günü ziyaretçilere kapılarını açıyor. Saat 08:00 ile 17:00 arasında ziyaret edebilirsiniz. Fakat saat 11:00 ile 13:00 arasında manastırın kapalı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 • Zinciriye Medresesi Mardin tarihinde derin izler yaratan Artuklular, bu büyülü tarihe eşlik edecek çok sayıda mirası arkalarında bırakmışlar. Artuklu Sultanı İsa Bey tarafından, 1385 yılında yaptırılan Zinciriye Medresesi de bunlardan bir tanesi. Medresenin orijinal ismi aslında İsa Bey Medresesiymiş fakat zaman içerisinde değiştirilerek Zinciriye Medresesi olmuş ve bu isimle günümüze kadar ulaşmış.

 • Kasımiye Medresesi Rotanızı Nusaybin’e doğru çevirdiğinizde, Mardin Stadyumu’nu geçtikten sonra sizi dimdik ayakta duran Kasımiye Medresesi karşılıyor. Artuklu dönemi mimarisinin mükemmel bir örneği olan medreseyi haftanın her günü 09:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

 • Mardin Müzesi Mardin Müzesi’nde tarihin farklı dönemlerine ait arkeolojik bulgular ve etnografik koleksiyonlar yer alıyor. Uzun süren başarılı arkeoloji çalışmalarının sonucunda bulunan ve milattan önce 4000’den milattan önce 7. yüzyıla kadar olan döneme ait eserler sergileniyor. İnsanoğlunun bu kadar uzun bir süreçte geçirdiği tarihsel yolculuk somut eserler olarak biz ziyaretçilere aktarılıyor.

 • Mardin Ulu Camii
 • Mor Yakup Manastırı
 • Hatuniye Medresesi
 • Bakırcılar Çarşısı
 • Şehidiye Medresesi
 • Surur Hanı
 • Melik Mahmut Cami
 • Kayseriyye Bedesteni
 • Ceviz Çeşmesi
 • Gurs Vadisi
 • Artuklu Kervansarayı
 • Şeyh Çabuk Camii
 • Savurkapı Hamamı
 • Emineddin Külliyesi
 • Dunaysır Köprüsü
 • Firdevs Köşkü
 • Sabancı Mardin Kent Müzesi
 • Revaklı Çarşı
 • Koçhisar Ulu Cami
 • Abdüllatif Cami
 • Mor Behnam Kilisesi
 • Beyaz Su
 • Dara Antik Kenti

Görüldüğü üzere, Mardin’de kiliselerden müzelere, medreselerden camilere, külliyelerden hamamlara, köşklerden köprülere kadar sayısız farklı turistik durak bulunur. Mardin gezilecek yerler listesi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için sizin için hazırladığımız içeriğe göz atabilirsiniz. Mardin butik oteller rehberi ve haritasını da incelediğinizde butik otellerin önemli bir bölümünün turistik açıdan popüler olan bu duraklara yakın şekilde konumlandığını görebilirsiniz. Ancak seyahatiniz boyunca ulaşım bakımından maksimum konfor ve pratiklik kazanmak adına, Mardin’e gitmeden önce şehirdeki hangi durakları gezmek istediğinizi belirlemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede ziyaret etmek istediğiniz durakların en yakınındaki Mardin butik otelleri arasından seçim yapabilir ya da şehir içinde nasıl ulaşım sağlayacağınız hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Mardin butik otel iletişim bilgileri aracılığıyla da konaklamayı düşündüğünüz otelin yetkililerine ulaşarak aklınıza takılan soruları onlara yöneltebilir ve bu sayede seyahatinizi çok daha planlı bir şekilde organize edebilirsiniz.

Mardin’e Ulaşım

Mardin butik otelleri arasından hangi konaklama birimini seçeceğinize karar verirken Mardin’de ulaşım koşulları hakkında da bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle seyahatinizi kendi özel aracınızla yapmadığınız ya da şehir içinde özel araç kiralamadığınız durumlarda, turistik gezilerinizi ağırlıklı olarak toplu taşıma araçları aracılığıyla yapmanız gerekir. Mardin’de ulaşım koşulları hakkında en güncel bilgilere hakim olmak, hangi Mardin butik otel seçeneğini tercih edeceğiniz konusunda da belirleyici etki gösterebilir. Mardin’de şehir içi toplu taşıma ağı minibüsler ve otobüsler aracılığıyla sağlanmaktadır. Eğer halk otobüslerine ve minibüslerine binmek istemezseniz taksiler aracılığıyla da dilediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mardin’in turistik bakımdan en popüler bölgesi olan Eski Mardin’de sokaklar genellikle minibüslerin ve otobüslerin geçmekte zorlanabileceği ölçüde daralır. Bu nedenle Eski Mardin’de yürüyerek gezmeniz ve keyifli keşif turlarına çıkmanız daha kolaydır. Keza Eski Mardin yüzölçümü bakımından küçük bir bölge olduğu için, burayı yürüyerek kolayca gezebilirsiniz. M1, M2 ve M3 adlı halk otobüsleri aracılığıyla da Yenişehir ve Eski Mardin arasında ulaşım sağlayabilir, Eski Mardin’e ulaştıktan sonra gezinize yaya şekilde devam edebilirsiniz. Her şehrin toplu taşıma ağı, kuralları ve koşulları dönem dönem değişebildiği için, Mardin’de toplu taşıma aracılığıyla ulaşım hakkında belediyeye ait resmi kanallar üzerinden bilgi almanızı tavsiye ederiz. Böylelikle en güncel bilgilere ve ulaşım olanaklarına hakim olabilir, Mardin geziniz sırasında kaybolma riskinden kaçınabilirsiniz. Mardin butik otelleri genellikle kentin turistik açıdan popüler olan duraklarının yakınlarında konumlandığı için, kaldığınız otelden Eski Mardin bölgesine de rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mardin’de Hangi Butik Otelde Kalınır?

Mardin otelleri butik işletmeler, apart oteller, pansiyonlar ve lüks oteller olmak üzere birçok farklı kategoriye ayrılabilir. Şehirde beş yıldızlı otel seçeneğine çok fazla rastlamazsınız. Ancak her bütçeye, tatil planına ve beklentiye uygun Mardin butik otelleri seçeneklerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu nedenle hangi otelde kalacağınıza ilişkin seçimi; ziyaret etmek istediğiniz yerlere, tatil beklentilerinize, seyahat sürenize ve planlarınıza bağlı olarak yapmalısınız. Bütçenize en uygun seçenekleri daha kolay belirlemek için Mardin butik otelleri fiyatları hakkında kısa bir araştırma yapabilirsiniz.

Ancak bu araştırmayı yaparken otellerin resmi siteleri ya da aracı siteler üzerinden ilerlemenizi tavsiye ederiz. Çünkü Mardin otel fiyatları 2021 ile Mardin otel fiyatları 2022 arasında bile ciddi farklılıklar olabilir. En doğru bilgileri alabilmek adına, otellerin güncel fiyatlandırma politikalarını takip etmeniz gerekir. Bu sayede kötü sürprizlerle karşılaşma olasılığınızı da ortadan kaldırabilir ve size en uygun seçeneklere daha kolay ulaşabilirsiniz. Eğer hangi otelde kalmak istediğinize karar vermekte zorlanıyorsanız geçmişte kenti ziyaret etmiş kişiler tarafından verilen Mardin butik otel tavsiye ve önerilerine göz atabilir ya da Mardin’de otel tavsiyesi almak istiyorsanız sizin için hazırladığımız içeriğe göz atabilirsiniz.

Mardin’de Kalınacak Butik Oteller

Medeniyetlerin beşiği olarak adlandırılan ve kapısını tüm medeniyetlere ve inançlara açmış olan Mardin, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti aynı çatı altında buluşturur. Bu nedenle Mardin butik otelleri de farklı beklentilere hitap edebilmek adına günden güne çeşitlenmiş ve oldukça geniş bir seçenek yelpazesinin altında birleşmiştir. Mardin butik otelleri genellikle turistik sebeplerle ya da iş nedeniyle seyahat eden kişileri ağırlar. Söz konusu oteller çoğunlukla eski tarihi konakların ya da taş yapıların restore edilmesiyle konaklama birimlerine dönüştürülmüştür. Bu nedenle her bir butik otelin kapısından adım attığınız anda birbirinden etkileyici iç mekanlarla karşılaşabilir, Mardin’in büyüleyici atmosferini seçtiğiniz otelin içinde de solumaya devam edebilirsiniz. Mardin’in en önemli özelliklerinden biri de yerel halkının son derece misafirperver ve güler yüzlü olmasıdır. Tercihiniz hangi Mardin butik otel seçeneğinden yana olursa olsun, söz konusu misafirperverliği bu işletmede de hissedebilirsiniz.

Mardin Butik Otel Fiyatları

Mardin’de otel tavsiye ve önerilerine göz atarken otellerin gecelik konaklama ücretleri de sizin için belirleyici bir unsur olabilir. Tarih boyu birçok farklı medeniyete kucak açmış bir kent olan Mardin’de, günümüzde fiyat bakımından da oldukça geniş bir seçenek yelpazesi sunan sayısız farklı butik otel vardır. Haliyle Mardin butik otel fiyatları da işletmeden işletmeye ve sezondan sezona farklılık göstermektedir. Eğer seçtiğiniz Mardin otel fiyatları ucuz ve mümkün olduğunca bütçe dostu olsun istiyorsanız, mümkün olduğunca erken rezervasyon yaptırmaya özen gösterebilirsiniz. Çünkü Mardin her mevsimde turistler tarafından yoğun ilgi gören bir bölgedir ve Mardin butik otel doluluk oranları da yılın her döneminde yüksek olabilir.

Eğer rezervasyon kaydınızı seyahatinizden mümkün olduğunca önce yaptırırsanız seçtiğiniz otelin düzenlediği çeşitli kampanya ve avantajlardan yararlanabilirsiniz. Mardin otelleri en uygun fiyat seçeneklerini genellikle bu koşullarda sunar. Ancak her otelin kampanyaları ve fırsatları değişebileceği için, konaklamak istediğiniz oteli sosyal medya ya da internet sitesi üzerinden takibe alabilirsiniz. Bu sayede en avantajlı fırsatlardan ilk siz haberdar olabilir ve rezervasyon kaydınızı en ideal dönemde oluşturabilirsiniz. Mardin butik otel ucuz ve bütçe dostu seçenekleri gözden kaçırmamak için, aracı rezervasyon sitelerini ve uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Mardin otel fiyatları en güncel haliyle söz konusu site ve uygulamalarda da düzenli olarak listelenir.

Mardin’de Ne Yenir?

Tarihi İpek Yolu’nun güzergahında bulunması nedeniyle tarih boyu birçok farklı kültürün etkisi altında kalmış olan Mardin’in mutfağı da söz konusu çokkültürlülüğü yansıtacak ölçüde çeşitlidir. Mardin mutfağının en ünlü yemekleri arasında kibbe, lebeniye çorbası, genadir çorbası, içli köfte, kaburga dolması, soğan kebabı ve dobo gibi lezzetleri sayabiliriz. Mardin’deki çoğu lokanta ve restoranda tadabileceğiniz bu lezzetlerin her biri damak çatlatan tatlara sahiptir. Mardin mutfağında sayısız farklı meze, tatlı ve çorba çeşidine rastlayabilirsiniz. Ancak söz konusu çeşitlilik özellikle et yemeklerinde daha da artmaktadır.

 • Mardin, otantik taş yapıları ve tarihi dokusuyla ünlüdür, bu yüzden şehirdeki butik oteller de bu özellikleri yansıtır şekilde tasarlanmıştır. Mardin'de tavsiye edilen butik oteller arasında Artuklu Kervansarayı, Zinciriye Hotel, Maridin Hotel ve Kasr-ı Nehroz Hotel bulunmaktadır. Bu oteller, geleneksel Mardin mimarisine sahip olup, modern konforla tarihi dokunun eşsiz birleşimini sunarlar. Misafirler, bu otellerde Mardin'in tarihini ve kültürünü yakından deneyimleme fırsatı bulurlar.

 • Mardin butik otellerinde konaklama fiyatları, otelin konumu, sunduğu olanaklar ve seyahat edilen sezona göre değişiklik gösterir. Genellikle, fiyatlar gecelik 3000 TL'den başlayıp, sundukları hizmetin kalitesine bağlı olarak 10000 TL ve üzerine kadar çıkabilmektedir. Erken rezervasyon yapmak veya konaklama tarihlerinizde esnek olmak, daha uygun fiyatlar bulmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, bazı oteller özel dönemlerde veya uzun süreli konaklamalarda indirimler sunabilmektedir.

 • Mardin butik otelleri, misafirlerine tarihi ve kültürel bir deneyim sunmanın yanı sıra, modern konfor ve olanakları da sağlar. Bu otellerde genellikle ücretsiz Wi-Fi, klima, özel banyo, saç kurutma makinesi gibi standart olanaklar bulunur. Bunun yanı sıra, bazı otellerde Mardin'in büyüleyici manzarasına sahip teraslar, geleneksel Türk hamamı, restoran ve kafe gibi ek hizmetler de sunulmaktadır. Misafirler ayrıca, butik otellerin çoğunda yerel rehberler eşliğinde şehir turları ve kültürel etkinlikler gibi özel hizmetlerden de yararlanabilirler.

İlgili İçerikler

Kültür tatili denildiği zaman akla ilk gelen destinasyonlardan bir tanesi olan Mardin, yüzyıllar boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış bir...