nerdeneredenerdenerede
Çeşme Butik Otelleri

Çeşme Butik Otelleri

Çeşme Butik Otelleri

Nars Hotel

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Ilıca’da bulunan Nars Hotel, Çeşme Marina’dan yalnızca...

Nars Ilıca Otel

Çeşme’nin en turistik bölgelerinden bir tanesi olan Ilıca’da bulunan Nars Otel, kadim Tosun Paşa Yalısı’nın...

Sa’rezya Luxury Boutique Hotel & Spa

Yalnızca İzmir’in değil, ülkemizin en popüler tatil merkezlerinden biri olan Çeşme’de, denize sıfır bir butik...

İncirliev Otel

Çeşme’nin Alaçatı beldesine bağlı Yeni Mecidiye Mahallesi sınırları içinde bulunan İncirliev Otel, ülkemizin en popüler...

Budins Alaçatı

Çeşme’nin Alaçatı beldesi özellikle son yıllarda yaz turizmi başlığında gördüğü yoğun ilgi sayesinde hız kesmeden...

The Stay Warehouse

Alaçatı’da geçirmeyi hayal ettiğiniz balayı tatiliniz için hem lüks hem de küçük bir otel arıyorsanız,...

Villa Blanche Butik Otel

Çeşme’nin Ildır mahallesinde bulunan Villa Blanche Butik Otel, 2016 yılından beri misafirlerini ağırlıyor. Kusursuz bir...

Ala Otel Alaçatı

Çeşme son yılların en popüler tatil beldelerinden bir tanesi hâline geldi. Her ne kadar bu...

Bernadet Alaçatı Otel

Hem dekorasyonu ve mimarisi hem de misafirlerine sunduğu hizmetlerle üst düzey bir tatil deneyimi vadeden...

Evliyagil Hotel By Katre

Yeni nesil butik otel anlayışına uygun bir tasarıma ve konsepte sahip olan Evliyagil Hotel By...

Alaçatı Kapari Otel

Alaçatı’nın Marina mevkiinde bulunan Kapari Otel, şık ve konforlu bir tatil deneyimi yaşamak isteyenleri bekliyor....

Alavya Butik Otel

Eğer tatil sizin için sadece dinlenmekten çok daha fazlasını ifade ediyorsa, eşi benzeri olmayan bir...

Bey Evi Alaçatı Butik Otel

Alaçatı’nın Yeni Mecidiye Mahallesi’nde bulunan Bey Evi Alaçatı Butik Otel, lüks bir konaklama arayanlara hizmet...

Manastır Alaçatı Butik Otel

Tatiliniz boyunca kendinizi şımartmak istiyorsanız, Alaçatı’nın en konforlu ve şık butik otellerinden bir tanesi olan...

Vino Alaçatı

Çeşme’nin en gözde bölgesi olan Alaçatı Hacımemiş Mahallesi’nde yer alan Vino Alaçatı, butik otel konseptini...

Bence Ev

Hareketi hiç bitmeyen Alaçatı’nın en izole bölgesinde yer alan Bence Ev, son derece farklı bir...

Daha Fazla Göster

Çeşme'deki Butik Oteller

Turizm denilince hemen akla gelen bazı yerler vardır. İşte Ege ve İzmir’in en gözde turistik yerlernden bir tanesi olan Çeşme bu popüler yerlerin başında gelmektedir. Çeşme, sahip olduğu turizm potansiyeli sayesinde ülkemizin en çok tercih edilen butik otellerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu pozitif şartlar sayesinde Çeşme butik otelleri arasında size uygun bir seçenek bulmakta asla zorlanmıyorsunuz. Bu güzel belde İzmir’in en batısında, kendi adını verdiği yarımadanın tam ucunda konumlanmıştır. Urla ilçesi ile kara komşusu olan Çeşme’nin batısı ve güneyi Ege Denizi ile çevrelenmiştir. Batısında bulunan deniz komşusu Sakız Adası ile arasında Sakız Boğazı bulunan Çeşme bütün özellikleriyle tam bir Ege kasabasıdır. 

İklim özellikleri nedeniyle bahar aylarının başından sonbaharın sonuna kadar Çeşme turizm olarak çok hareketli bir sezon geçirmektedir. Coğrafik konumu sayesinde su sporları ve özellikle surf yapılacak çok fazla doğal parkur içeren Çeşme bu alanda Avrupa’nın en gözde yerlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Turizm potansiyeli bakımından çok sayıda seçeneği bir arada bulunduran Çeşme, butik oteller bakımından zengin alternatiflere ev sahipliği yapıyor. Doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile önemli sayıda potansiyele sahip Çeşme butik otelleri arasında hem tarzınıza hemde bütçenize hitap edenler arasında seçim yapmak size kalıyor. İzmir şehir merkezi ile yaklaşık doksan beş kilometre mesafede olan Çeşme’ye kara ulaşımı büyük ölçüde İzmir Çeşme otobanından sağlanmaktadır. Hava yoluyla ulaşım için öncelikle İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na ulaşıp kara yoluyla kolaylıkla Çeşme’ye varmak mümkündür. 

Çeşme'nin En İyi Butik Otelleri

Yaz aylarında ayrı bir çekim merkezi haline gelen Çeşme butik otelleri potansiyeli oluşabilecek talepleri rahatlıkla karşılayabilecek yatak sayısına sahiptir. Her bölgesi ayrı bir doğal güzelliğe sahip Çeşme’de Alaçatı, Ilıca, Boyalık Koyu, Paşa Limanı, Ildırı, ve Dalyan gibi popüler yerler Çeşme butik otellerine ev sahipliği yapmaktadır. Eğer aklınıza Çeşme’de tatil yapmayı koymuşsanız en iyi Çeşme butik otelleri hangisi? Çeşme butik otelleri denize sıfır mı? Alaçatı butik otelleri ile merkezde bulunan Çeşme butik otelleri arasında ne gibi farklar var? Aklınıza takılan bütün bu soruların cevabına yanıt bulmak için Çeşme butik otelleri önerilerini içeren yazımıza bir göz atabilirsiniz.

The Stay Warehouse Alaçatı’da geçirmeyi hayal ettiğiniz balayı tatiliniz için hem lüks hem de küçük bir otel arıyorsanız, The Stay Warehouse sizin için ideal bir alternatif olabilir.

Villa Blanche Butik Otel Çeşme’nin Ildır mahallesinde bulunan Villa Blanche Butik Otel, 2016 yılından beri misafirlerini ağırlıyor.

Ala Otel Alaçatı Çeşme son yılların en popüler tatil beldelerinden bir tanesi hâline geldi. Her ne kadar bu kadar rağbet görmesinde popüler kültürün büyük bir payı olsa da, bu Çeşme’de kusursuz bir tatil yapılabileceği gerçeğini değiştirmiyor.

Bernadet Alaçatı Otel Hem dekorasyonu ve mimarisi hem de misafirlerine sunduğu hizmetlerle üst düzey bir tatil deneyimi vadeden Bernadet Alaçatı Otel’de dört dörtlük bir konaklama elde edebilirsiniz.

Evliyagil Hotel By Katre Yeni nesil butik otel anlayışına uygun bir tasarıma ve konsepte sahip olan Evliyagil Hotel By Katre, Alaçatı’nın en popüler duraklarından bir tanesi olmuş durumda.

Alaçatı Kapari Otel Alaçatı’nın Marina mevkiinde bulunan Kapari Otel, şık ve konforlu bir tatil deneyimi yaşamak isteyenleri bekliyor.

Alavya Butik Otel Eğer tatil sizin için sadece dinlenmekten çok daha fazlasını ifade ediyorsa, eşi benzeri olmayan bir konaklama deneyimi için Alavya Butik Otel’i tercih edebilirsiniz.

Bey Evi Alaçatı Butik Otel Alaçatı’nın Yeni Mecidiye Mahallesi’nde bulunan Bey Evi Alaçatı Butik Otel, lüks bir konaklama arayanlara hizmet ediyor.

Manastır Alaçatı Butik Otel Tatiliniz boyunca kendinizi şımartmak istiyorsanız, Alaçatı’nın en konforlu ve şık butik otellerinden bir tanesi olan Manastır Alaçatı Butik Otel’e bir şans verebilirsiniz.

Vino Alaçatı Çeşme’nin en gözde bölgesi olan Alaçatı Hacımemiş Mahallesi’nde yer alan Vino Alaçatı, butik otel konseptini sevenler için dört dörtlük bir destinasyon.

Bence Ev Hareketi hiç bitmeyen Alaçatı’nın en izole bölgesinde yer alan Bence Ev, son derece farklı bir konsepte sahip.

Luce Design Hotel Bir tasarım otel olan Luce Design Hotel, ayrıcalıklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için mükemmel bir alternatif oluşturuyor.

Antmare Hotel İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesi, günümüzde ülkemizin en popüler tatil merkezlerinden birine dönüşmüş durumda.

Alaçatı Chigdem Hotel Balayı tatilinizi Alaçatı’da geçirmeye karar verdiyseniz ve aynı anda binlerce misafiri ağırlayan büyük oteller size göre değilse, göz alıcı bir tasarıma sahip olan Alaçatı Chigdem Hotel’i tercih edebilirsiniz.

Viento Hotel Alaçatı Viento Hotel Alaçatı, kendine has mimarisi ile Alaçatı’nın otantik ruhunu yansıtan bir tesis. Viento’nun en önemli özelliklerden birisi, 150 yıllık bir Alaçatı taş evinin restore edilerek geçmiş zamanların ruhunu ve huzurunu birebir yansıtması.

Peri Art Hotel Balayı tatilini yüzlerce odası bulunan tatil köylerinde geçirme fikrinden hoşlanmıyorsanız, şirin tasarımı ve ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile dikkat çeken Peri Art Hotel’i tercih edebilirsiniz.

Kemerlihan Deluxe Hotel Tatil cenneti olarak tanımlanılan Alaçatı'da bulunan ve bölgenin ruhunu yansıtan Kemerlihan Deluxe Hotel, taş mimarisi ve göz alıcı bahçesindeki otantik ambiyansı ile dikkat çekiyor.

Cumbalı Konak Otel Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden bir tanesi olan Çeşme, hem doğal güzellikleri hem de tatilcilere sunduğu olanaklar ile dikkat çekiyor.

Villa Kore Hotel Çeşme’nin Ilıca Mahallesi’nde yer alan Villa Kore Hotel’in bünyesinde Villa Kore 1975 ve Villa Kore Snow olarak adlandırılan iki farklı yapı bulunuyor.

Villa Taraça Çeşme’nin en popüler durağı Alaçatı’da konumlanan Villa Taraça, işletmecileri tarafından “Romantik Otel” olarak tanımlanan bir işletme.

Life Point Hotel İzmir’in en popüler tatil merkezlerinden biri olan Çeşme’ye bağlı Çiftlikköy’ün sınırları içinde yer alan Life Point Hotel, bulunduğu bölgenin en gözde konaklama işletmelerinden biri haline gelmiş durumda.

Sa’rezya Luxury Boutique Hotel & Spa Yalnızca İzmir’in değil, ülkemizin en popüler tatil merkezlerinden biri olan Çeşme’de denize sıfır bir butik otelde konaklayarak lüks olanakların tadını çıkarmak ister misiniz.

Nars Hotel İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Ilıca’da bulunan Nars Hotel, Çeşme Marina’dan yalnızca 6 kilometre uzaklıkta.

Atrium Taş Butik Otel İzmir’in Çeşme ilçesinin 16 Eylül Mahallesi sınırları içinde yer alan Atrium Taş Butik Otel, 2020 yılından beri kesintisiz şekilde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Yaso’s Suites İzmir’in Çeşme ilçesi sınırları içinde bulunan Ardıç Koyu’nda yer alan Yaso’s Suites, Yasemin Ulukartal tarafından kurulmuş bir konaklama işletmesi.

Nars Ilıca Otel Çeşme’nin en turistik bölgelerinden bir tanesi olan Ilıca’da bulunan Nars Otel, kadim Tosun Paşa Yalısı’nın yenilenmiş hâliyle konuklarına hizmet ediyor.

Aymesev Taş Otel Çeşme Çiftlik Mahallesi’nde bulunan Aymesev Taş Otel, tasarımıyla göz dolduran bir mimariye sahip. Çeşme’nin eski Rum evlerini yaşatmak için özel olarak tasarlanmış olan bu evde 300 yıllık kalıntılar kullanılmış.

Çeşme’ye Hangi Mevsimde Gidilir?

Yaz mevsiminin erken başlayıp geç bittiği Çeşme, iklim şartlarının en avantajlı olduğu konumda yer almaktadır. Uzun süren sezon nedeniyle Çeşme butik otellerinde tatil yapma olanağınız her zaman mevcuttur. Denizin, altın rengi kumların ve ayrıcalıklı rüzgarın tadını çıkarmanız için en ideal tatil zamanı yaz ayları gibi gözükse de Çeşme her mevsim yoğun turist almaktadır. Bu yoğunluğun arttığı yaz ayları sizin için uygun değilse bahar aylarının ortasından ekim ayının sonuna kadar her an Çeşme’de tatil yapabilirsiniz. İlkbahar ve sonbahar aylarında daha sakin olan Çeşme butik otellerinde fiyat bakımından da daha uygun seçenekler bulunur. Bundan dolayı sıcak günlerde rüzgar ve denizin tadını çıkarmanız için Çeşme’ye gidilecek en uygun mevsim yaz mevsimidir ve dünyanın her yerinden gelen turistler de bu mevsimi tercih etmektedir. 

Çeşme’ye Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezine yaklaşık doksan beş kilometre mesafede bulunan Çeşme, ulaşılabilme anlamında çok avantajlı bir konumda bulunur. Farklı seçeneklerle İzmir’e ulaşıldıktan sonra yaklaşık olarak bir saat içinde Çeşme’ye varabilirsiniz. Eğer İzmir’e hava yoluyla ulaşmışsanız, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan çok sayıda alternatifle Çeşme’ye ulaşım sağlayabilyorsunuz. Havalimanından Havaş servis araçlarıyla hem İzmir merkeze hem de direkt olarak Çeşme’ye servis hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca havalimanında istasyonu bulunan İzban Metrosuna binerek İzmir içi ulaşımda zorlanmadan otogara ulaşılabiliyor. Çeşme butik otelleri arasında çok sayıda havalimanından transfer olanağı sağlayan tesis bulunmaktadır. Kara yoluyla İzmir’e ulaştıysanız, hem direkt olarak Çeşme İzmir otobanından hem de dolaylı olarak Aydın İzmir otobanından Çeşme’ye gidebilirsiniz. Ücretli olan otoban alternatifinin yanında ücretsiz Çeşme Urla ve İzmir karayolundan da bu güzel beldeye ulaşabilirsiniz.

Çeşme Butik Otelleri Nerede?

Tam bir tatil cenneti olan Çeşme özellikle yaz aylarında çok fazla sayıda ziyaretçi almaktadır. Çeşme butik otelleri, Çeşme’nin birkaç bölgesine dağılmıştır. Bu bölgelerden en önemlisi son yılların gözde turistik destinasyonu Alaçatı’dır. Bunun haricinde Çeşme merkez, Boyalık, Ilıca gibi konumlarda çok sayıda Çeşme butik oteli seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Otantik yapısının yanında doğal güzellikleri ve insana huzur veren atmosferiyle popüler bir destinasyon olan Çeşme, butik otel seçenekleri yönünden Türk turizmine önemli bir katkıda bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında öne çıkan Çeşme butik otel alternatifleri yer alır. 

Çeşme’nin En İyi Butik Otelleri Hangileridir?

Sıcak bir yaz günü insanı rahatlatan esintisi ile harika bir ambiyansa sahip Çeşme, kaliteli hizmet veren butik otel seçenekleriyle öne çıkan bir tatil yeridir. Tarihi Çeşme Kalesi çevresinde konumlanmış bu güzel Ege kasabası tam anlamıyla bir motivasyon merkezidir. Birbirlerine yakın konumda bulunan ve farklı özellikleriyle tercih sebebi olan plajlar Çeşme’nin tercih edilmesinde önemli pay sahibidir. Bu plajlara yakın çok sayıda Çeşme butik oteli ilçeye yurt içi ve yurt dışından gelen turistlere hizmet verir. Çeşme butik otellerinin konumlandığı Alaçatı, Ilıca, Boyalık, Şifne, Paşa Limanı ve Ildırı gibi harika koy ve plajlar size doyumsuz bir tatil yaşatmayı vaader. Bütün bu güzellikleriyle her zaman gözde bir tatil beldesi olan Çeşme’de bulunan butik otel seçenekleri her zevke ve bütçeye hitap eder.

Çeşme Merkez’de Bulunan Butik Oteller Hangileridir?

Eflin Haus Historical Palace & Monument

Çeşme merkezin en popüler otellerinden bir tanesi olan ve İsmet İnönü Mahallesin’de konumlanmış olan Eflin Haus Butik Otel, 1838 yılında yapılmış anıt bir binada hizmet vermektedir. Kaliteli hizmet mottosuyla faaliyet gösteren otelin havaalanından transfer hizmeti de bulunur. Şık ve konforlu odalarının yanında Çeşme merkezde konumlanmış olmasıyla birçok önemli destinasyona sadece yürüme mesafesinde olarak dikkat çeker. 

Elysium Butik Otel

Zeytin ağaçlarının arasında Çeşme’ye has bir taş evde hizmet veren Elysium Butik Otel, Çiftlikköy’de yer alıyor. Çiftlikköy’ün harika deniz ve kumsalına sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan otel mutfağında yerel lezzetlerin en güzel örneklerini misafirlerine sunuyor. Balayı konaklaması seçeneklerinin de bulunduğu Elysium Butik Otel, başbaşa, huzurlu ve romantik bir tatil olanağı sağlıyor.

Trend Blue Boutique Otel

Çeçme merkez Altınyunus Mahallesi’nde bulunan Trend Blue Boutique Otel, konum olarak pek çok merkeze yakınlığı ile avantaj sağlıyor. Geniş ve yemyeşil bahçesinde konuklarını maksimum ilgiyle ağırlayan otelin sabah kahvaltısı özellikle rağbet görüyor. Yerel tarzda döşenmiş cumbalı odalarıyla dikkat çeken otelin bahçesinde geniş ve tertemiz bir havuzu bulunuyor.

Nova Butik Hotel 

Marina manzarasıyla konuklarını büyüleyen Nova Butik Otel, konforlu tatil seçeneği sunmasıyla dikkat çekiyor. Çeşme kültürünün en güzel objeleri ve mobilyalarıyla tasarlanmış oda ve suitleri huzurlu bir konaklama olanağı sunuyor. Plaja sadece birkaç dakika uzaklıkta olması ve gün içinde Çeşme turu yapmanıza olanak sağlaması tercih edilmesinde önemli bir etken gibi gözüküyor.

Alaçatı’nın En İyi Butik Otelleri Hangileridir?

Her şeyi bir yana bırakıp tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız yolunuz muhakkak Alaçatı’ya düşmelidir. Çok farklı bir ambiyansa sahip oldukça Alaçatı, Türk turizminin son yıllarda yükselen yıldızı olarak dünyaca bilinmektedir ve dikkat çekmektedir. Taş evleri, otantik çarşısı, begonvilleri ve hareketli gece yaşamıyla çok tercih edilen Alaçatı aynı zamanda deniz ve güneşin tadını çıkarmanıza da olanak sağlar. Son yıllarda çok sayıda butik otel konseptinin bulunduğu Alaçatı’da fiyat olarak orta ve üzeri çok seçenek bulunur. Çok sayıda kaliteli hizmet veren Alaçatı butik otellerinden bazıları şunlardır:

Palas Alaçatı 

Sadece yetişkinlere hizmet veren Palas Alaçatı, 2016 yılından bu yana konforlu tatilin adresi olmuş durumda. Yaz boyunca ılık ılık esen rüzgarın ve turkuaz denizin keyfini Alaçatı’da geçirmek isteyen konuklarını ağırlayan Palas Alaçatı’da lüks ve konforunuz için her ayrıntı düşünülmüş. Yöresel lezzetlerden oluşan ve gün boyu devam eden kahvaltı keyfi Palas Alaçatı’da en popüler öğün olarak dikkat çekiyor.

Alaçatı Cumbalı Konak

Alaçatı ve çevresinden adeta tek tek toplanmış taşlarla tasarlanan otel, Çeşme mimarisinin en güzel örneği olarak inşa edilmiş taş evde hizmet veriyor. Yaz kış hizmet veren otelin bahçesi begonvil, sardunya ve lavantalarla dizayn edilmiş harika bir peyzajla döşenmiş. Toplam 13 odası olan Cumbalı Konak Butik Otelin 5 odası özel olarak cumbalı tasarlanmış. Alaçatı plajı ve surf okullarına yürüme mesafesinde bulunan Cumbalı Konak hem avantajlı konumu hemde ambiyansı ile konuklarını etkilemeyi başarıyor.

Köşe Konak Butik Otel

Alaçatı taşlarıyla inşa edilmiş bir konakta hizmet veren otel, Alaçatı’nın en dikkat çeken tesislerinden birisi. Özellikle kendi bahçelerinde yetiştirilen organik ürünlerden hazırlanmış sabah kahvaltısı çok popüler. Toplam on dört odası bulunan otelin bazı odaları cumbalı olarak tasarlanmış bahçe ve havuz manzaralı. Bahçe bölümünde zeytin ağaçlarının arasına bezenmiş lavanta ve begonvillerle harika bir peyzaj yaratılmış. Sakinlik ve konfor arayanların çok tercih ettiği Köşe Konak Butik Otel’de on iki yaş altında çocuk kabul edilmiyor.

Rebetiko Butik Otel

1900’lü yılların başına kadar Rum ve Türk halkının birlikte yaşadığı Alaçatı’da komşu kültürün izleri hala devam etmektedir. İsmini bu kültürün izlerinden alan otel, Ege tarzının bariz bir örneği olarak taş, ahşap ve sadeliğin mükemmel uyumunu konuklarına yaşatıyor. Güzel bahçesinde konumlanmış havuz başı, hem otelin lezzetlerini tattığınız hem de serinlediğiniz ayrı bir bölüm olarak düşünülmüştür. Rebetiko Butik Otel konseptiyle Ege’nin tadını çıkarabileceğiniz doğru bir adrestir. 

Viento Butik Otel

Yüz elli yıllık geçmişe sahip bir taş evden otele dönüştürülen Viento yirmi odasıyla konforlu ve lüks bir hizmet sunuyor. İki odası spa-suit olarak dizayn edilen otelin beş odası cumbalı olarak tasarlanmış. Hem havuz hem de jakuzi zevkini birlikte yaşayabileceğiniz Viento Otel’in iddialı bir mutfağı bulunur. Viento’da tamamen organik ürünlerden oluşan kahvaltı lezzetine bir de otelin farklı ambiyansı da eklenince farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Çeşme Butik Otel Fiyatları 

Çeşme butik otel fiyatları, farklı tarz ve konumlara göre değişkenlik gösterebildiği gibi, aynı zamanda her işletmenin kendine göre farklı fiyatları olabiliyor. Hemen hemen her bütçeye göre uygun bir tatil olanağı bulunan Çeşme’de seçenek butik otel olunca fiyatlar biraz yukarı doğru ivme gösteriyor. Çeşme merkeze göre Alaçatı’da bulunan butik otel fiyatları hem tarz hemde fiyat yönünden farklılıklar gösteriyor. Yaz sezonundan önce erken rezervasyon olanakları olan otellerde sezondan önce yapılan rezervasyonlarla indirim sağlayabilirsiniz. Ayrıca dönem dönem otellerin yaptığı bazı kampanyaları takip etmek bütçeniz açısından olumlu olabiliyor. Çeşme butik otelleri arasında çok sayıda seçenek olması bütçenize uygun bir alternatif bulmanız yönünde olumlu bir etken gibi gözüküyor.

Çeşme Butik Balayı Otelleri 

Hayatınızın dönüm noktalarından biri olan balayı tatilinizi Çeşme’de geçirmek için o kadar çok neden var ki. Çok farklı ambiyansı, deniz, güneş ve hareketli yaşam tarzı ile Çeşme balayı tatili için ideal destinasyonlardan biri. Bu nedenle Çeşme balayı otelleri arasında çok fazla seçenek olması biraz kafanızı karıştırabilir. Farklı bir açıdan baktığınız zaman çok seçenek olması nedeniyle seçtiğiniz kriterlere daha kolay ulaşabilirsiniz. Çeşme ve Alaçatı balayı tatili anlamında sizlere çok şeyler vaadeden butik otel alternatifleri sunuyor. Paket balayı programlarından tutun, havaalanı transferi ve sizi şımartacak birçok özel sürprize kadar sayısız fırsatlar size sunuluyor. Özellikle Alaçatı bölgesinde yoğunlaşan Çeşme balayı otelleri hem başbaşa huzurlu bir tatil hem de hareketli gece yaşamıyla romantik saatler vaadediyor. Balayı tatili için çok sayıda butik otel alternatifiyle Çeşme ülkemizin en popüler yerlerinden bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.

Çeşme Denize Sıfır Butik Oteller

Çeşme, farklı kumu, rüzgarı ve turkuaz renkli berrak denizi ile Türkiye’nin en seçkin destinasyonlarından biridir. Yarımada olması nedeniyle farklı koy ve plajlarla çevrelenmiş Çeşme’de, denize sıfır butik oteller arasından muhakkak size uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Özellikle su sporları açısından yoğun bir talep gören Çeşme deniz, kum ve doğal güzellikler olarak seçkin bir konumda bulunmaktadır. Boyalık, Ilıca, Alaçatı, Altınyunus ve Ildırı bölgesinde bulunan çok sayıda otel denize sıfır olarak hizmet vermektedir.

  • Yaz mevsiminin uzun ve kesintisiz yaşandığı Çeşme’de tatil yapmak için en uygun mevsim bahar sonundan başlayarak eylül ayının sonuna kadar olan süre gibi gözüküyor. İklim özellikleri nedeniyle çok ılıman kış koşulları yaşanan Çeşme’de sonbahar ve kış aylarında da tatil yapmanıza uygun şartlar olabiliyor. Bütün bunlara rağmen yaz ayları Çeşme’de tatil yapmak için en uygun mevsimdir.

  • Çeşme butik otel fiyatları otelin bulunduğu konum ve verdiği hizmet şekline göre farklılıklar gösterebiliyor. Özellikle konfor bakımından iddialı ve lüks hizmetler veren bazı otellerde fyat yüksek olabiliyor. Alaçatı bölgesinde bulunan butik otel fiyatları diğer bölgelere göre yukarı yönde farklıklar gösterebiliyor. Bütün bunlara rağmen çok geniş otel seçenekleri bulunan Çeşme’de size uygun bir seçenek muhakkak bulunabilir.

  • Aslında bu sorunun cevabı Çeşme’nin her yeri olsa da farklı özellikleri ve çiftlere yaşattığı farklı ambiyans nedeniyle Alaçatı tek favori olarak görünüyor. Farklı bölgelerde bulunan butik oteller arasında da verdiği hizmet ve atmosfer anlamında farklı seçenekler bulunuyor. Kısacası Çeşme butik otelleri arasında sizlere romantik ve huzurlu balayı tatili yaşatacak çok sayıda seçenek bulunması burayı seçmeniz için yeterli bir nedendir.

İlgili İçerikler

Popüler yaz tatili rotalarından biri olan Alaçatı, Çeşme’nin en gözde durakları arasında. Özellikle son yıllarda turistik açıdan gördüğü ilgi katlanarak...

Çok uzun süredir sevdiklerimize sarılabileceğimiz yılbaşı günlerinin gelmesini bekliyoruz. Tekrar ailemizle ve arkadaşlarımız ile birlikte upuzun ve keyifli masalarda oturmayı...

Evlilik keyifli olduğu kadar bir o kadar da yorucu bir süreç. Zorlu geçen bu süreci atlatıp eşinizle geçireceğiniz romantik bir...

Ülkemizin açık ara en popüler ve ünlü tatil merkezlerinden biri olan Çeşme, farklı bütçe aralıklarına ve tatil beklentilerine hitap eden...

Pek çoğumuz tüm seneyi tatil hayaliyle geçiriyoruz. Bir de Corona virüs salgınıyla birlikte tatil kavramını iyice özler olduk. Şehir hayatının...

Evlilik hazırlıklarıyla geçen süreç, hayatınızın en yoğun ve koşuşturmacalı geçen dönemlerinden biri olabilir. Her şey tamamen yolunda gitse bile ara...

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olarak görülen Çeşme, uzun yıllardan beri ülkemizin yaz turizmini domine eden tatil merkezleri arasında ilk...

“Ege’nin İncisi” unvanıyla da anılan İzmir, yaz sezonunda dolup taşan birçok farklı tatil merkezine ev sahipliği yapıyor. Çeşme’den Seferihisar’a, Urla’dan...

Her biri popülerlik açısından birbiriyle yarışan ve birer yeryüzü cennetini andıran tatil bölgeleriyle dolup taşan Ege Bölgesi, bu sayede her...

Popüler İçerikler
İzmir Denize Sıfır Butik Oteller: İzmir’de Denize Sıfır 13 Butik Otel Önerisi Butik Oteller
İzmir Denize Sıfır Butik Oteller: İzmir’de Denize Sıfır 13 Butik Otel Önerisi

“Ege’nin İncisi” unvanıyla da anılan İzmir, yaz sezonunda dolup taşan...

Alaçatı Kahvaltı Mekanları: Alaçatı’nın En İyi 16 Kahvaltı Mekanı Kahvaltı Mekanları
Alaçatı Kahvaltı Mekanları: Alaçatı’nın En İyi 16 Kahvaltı Mekanı

Popüler yaz tatili rotalarından biri olan Alaçatı, Çeşme’nin en gözde...

Çeşme En İyi 5 Yıldızlı Oteller: Çeşme’nin Beş Yıldızlı En İyi 9 Oteli 5 Yıldızlı Oteller
Çeşme En İyi 5 Yıldızlı Oteller: Çeşme’nin Beş Yıldızlı En İyi 9 Oteli

Ülkemizin açık ara en popüler ve ünlü tatil merkezlerinden biri...