nerdeneredenerdenerede

Safranbolu Leyla Hanım Konağı

Safranbolu
Safranbolu Leyla Hanım Konağı

Safranbolu Leyla Hanım Konağı, Safranbolu’nun kalbi olan Eski Çarşı’da yer alıyor. 250 yıllık bir geçmişe sahip olan konağın usta dokunuşlarla, özünü kaybetmeden renove edilmesinden sonra kapılarını açan butik otel, oldukça farklı bir ambiyansa ve konsepte sahip. Hatta 2012 yılında almış olduğu “En İyi Restorasyon Ödülü” ile tüm bu övgüleri hak ettiğini tescillemiş.

Safranbolu genelinde hakim olan otantik tarz Leyla Hanım Konağı’nda da kendini iyice hissettiriyor.  Özellikle odalarda bu geleneksel dokuyu görmek mümkün. Otel toplamda on odaya sahip. Bu odalardan altı tanesi suit ve dört tanesi de delux olarak geçiyor. Her bir odada el dokuması halılar, ustalıkla yapılmış ahşap işçiliği ve geleneksel el sanatları örnekleri bulunuyor. Diğer bir yandan bu gelenekselliğe modern ihtiyaçlar eşlik ediyor. Ortalama yirmi ile kırk metrekare arasında değişen odalarda LCD televizyon ve ücretsiz internet olanağı bulunuyor.

Safranbolu Leyla Hanım Konağı ambiyansı ve konforunun yanı sıra restoran bölümüyle de oldukça popüler. Konaklama boyunca konuklara geleneksel Türk kahvaltısı servis ediliyor. Aynı şekilde bu otantik ve yöresel restoranda sevdiklerinizle birlikte keyifli bir akşam yemeği de yiyebiliyorsunuz. Tüm gün boyunca devam eden Türk kahvesi ve çay servislerini de unutmamak lazım.

Safranbolu Leyla Hanım Konağı’nın konumu sayesinde ziyaret etmek istediğiniz yerlere özel araçla veya toplu taşıma ile gitmek oldukça pratik. Ayrıca Tarihi Saat Kulesi ve Tarihi Kent Müzesi gibi önemli turistik mekanların hemen yanında yer alıyor. Daha da güzeli, Safranbolu Leyla Hanım Konağı’nda ücretli turlar bulunuyor. İncekaya Su Kemeri, Yörük Köyü, Bulak Mencilis Mağarası ve daha pek çok yere düzenlenen turlara profesyonel rehberler eşliğinde gidebiliyorsunuz.

Safranbolu'nun en iyi butik otelleri için bu paylaşımı incelemek isteyebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Yoğun geçen bir senenin ardından tatil yapıp biraz olsun rahatlamayı hepimiz hayal ediyoruz. Hiçbir şey düşünmek zorunda olmadan, yalnızca gezerek,...

9,0

(1)

Benzer Şeyler
TaşAda Otel

İzmir’in sessiz ve sakin atmosferiyle olduğu kadar doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan ilçesi Karaburun,...

Beyaz Taş Otel Sarımsaklı

Kuzey Ege’nin en gözde tatil destinasyonlarından biri olan Ayvalık, içinde keşfe değer birçok farklı rota...

Lavantalı Konak

İzmir’in Seferihisar ilçesi sınırlarındaki Akarca beldesinde yer alan Lavantalı Konak; doğayla iç içe, sessiz ve...