nerdeneredenerdenerede

Odada Havuz Olan Termal Oteller: Özel Havuzlu 8 Termal Otel

Odada Havuz Olan Termal Oteller: Özel Havuzlu 8 Termal Otel
Ülkemizin zengin yer altı kaynaklarından geçerek bize kadar ulaşan şifalı termal sular, Türkiye’nin termal turizm dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olmasının en önemli sebebi. Elbette termal su ve kaplıcaların, tek başına bir rahatsızlığın tedavisi olmasını beklemek mümkün değil. Ancak ülkemizdeki kaplıca sularının mineral açısından son derece zengin olması, birçok farklı rahatsızlığın tedavisinde destekleyici amaçla kullanılabilmesini sağlıyor. Bu sebeple ülkemizin birçok farklı noktasında, misafirlerine sağlık ve huzur dolu bir tatil deneyimi sunmayı amaçlayan termal oteller bulunuyor. 

Ülkemizdeki termal otellerin her yıl on, hatta yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Şifa bulmak ve hem bedenini hem de ruhunu dinlendirmek isteyenler, genellikle rotalarını doğruca en iyi termal otel seçeneklerine çeviriyor. Söz konusu işletmelerin bünyesinde hizmet veren kapsamlı spa merkezleri, termal havuzlar ve sağlık kompleksleri bulunuyor. Otel ziyaretçileri bu tesislerde sunulan hizmetlerden tatil boyunca yararlanabiliyor. 

Eskiden termal oteller içinde bulunan havuzlar, kalabalık ziyaretçi kitlelerine hitap edebilmek amacıyla genellikle ortak kullanıma uygun şekilde tasarlanırdı. Ancak özellikle son yıllarda, misafirlerin mahremiyet beklentisini karşılayabilmek adına, odada özel termal havuz ayrıcalığını sunan otel seçenekleriyle de karşılaşabiliyoruz. 

Eğer diğer otel ziyaretçileriyle ortak bir termal havuzu kullanmak istemiyorsanız, tercih edebileceğiniz iki farklı seçenek var: Bazı termal oteller misafirlerine, özel aile havuzlarını ve kabinlerini kullanma şansı tanıyor. Özel aile havuzları otel odalarının içinde değil, otelin spa ya da sağlık merkezlerinin içinde yer alıyor. Ancak bu havuzları belirli bir gün ve saat için rezerve edebiliyor ve yalnızca ailenizle birlikte kullanabiliyorsunuz. Bazı termal otellerin ise doğrudan odalarının içinde termal havuz mevcut. Bu işletmeleri tercih ettiğiniz takdirde, şifalı sularla buluşmak için odanızdan çıkmanıza da gerek kalmıyor. 

İşte, biz bugün odasında havuz olan termal oteller hakkında konuşacağız. Eğer tatilinizde maksimum mahremiyet ve hijyen beklentiniz varsa, sizin için hazırladığımız odada havuz olan termal oteller seçeneklerine göz atabilirsiniz. 

1. Dündar Termal Villa Otel - Afyonkarahisar

Dündar Termal Villa Otel

Termal otelleriyle ünlü Afyon’un Demirçevre Köyü sınırları içinde yer alan Dündar Termal Villa Otel, ziyaretçilerine termal villaların ya da apartların içinde konforlu bir konaklama deneyimi sunuyor. Tesis çatısı altında tercih...

Demirçevre Köyü sınırları içinde bulunan Dündar Termal Villa Otel, mahremiyet arayanlar için son derece cazip bir adres. Çünkü bu tesiste villa ve apart seçenekleri mevcut. İstisnasız tüm villaların içinde 16 metrekarelik birer Türk hamamı ve dört ton su kapasiteli birer termal havuz bulunuyor. Villaların maksimum kişi kapasitesi ve olanakları türden türe değişebiliyor. Ancak her birinin içinde tam donanımlı birer mutfak olduğunu da vurgulayalım. Bu sayede dilerseniz yemeklerinizi kendiniz de hazırlayabiliyorsunuz. 

Dündar Termal Villa Otel’in apartlarının içinde termal havuz yok. Ancak “Havuzlu Apart” olarak adlandırılan birimin içinde hidromasaj özellikli çift kişilik bir termal jakuzi bulunuyor. Tüm villalar yerden ısıtma sistemine sahip. Apartlar ise merkezi sistemle ısınıyor. Dündar Termal Villa Otel, Afyon’un diğer ünlü termal otelleri arasında yer alan Oruçoğlu ve Korel Thermal’e yalnızca 50 metre uzaklıkta. Ayrıca, tesisin çok yakınlarında bir de at çiftliği bulunuyor. 

2. Aforia Thermal Residences - Afyonkarahisar

Aforia Thermal Residences

Termal keyfini rezidans konforuyla ve şıklığıyla buluşturan bir otelde hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirecek bir tatile hazır mısınız? Afyonkarahisar’ın Merkez ilçesi sınırları içinde yer alan Aforia Thermal Residences, size...

Afyon’un Merkez ilçesine bağlı Dörtyol Mahallesi’nde yer alan Aforia Thermal Residences, spa ve termal tatil keyfini doğrudan odanıza taşıyan bir işletme. Tesiste stüdyo oda, stüdyo deluxe oda, junior süit, grand süit ve aile süiti olmak üzere birçok farklı konaklama birimi seçeneği bulunuyor. Söz konusu birimlerin hepsinde tam donanımlı bir mutfak ve mutfak gereçleri, balkon, termal havuz ve Türk hamamı var. Tüm birimler alttan ısıtma sistemiyle ısınıyor. Stüdyo odalarda üç, junior ve grand süitlerde dört, aile süitlerinde ise beş kişi rahatlıkla konaklayabiliyor. 

Aforia Thermal Residences’in tüm odaları ve süitleri oldukça ferah bir şekilde döşenmiş. Aile süitlerinin bazıları bahçe, bazıları da dağ manzarasına bakıyor. Otelin gün boyu hizmetinizde olan bir restoran bölümü de mevcut. Ancak dilerseniz yemeklerinizi konakladığınız birimlerde de kolaylıkla hazırlayabiliyorsunuz. 

3. Başaranlar Termal Otel - Afyonkarahisar

Başaranlar Termal Otel

Ülkemizde termal turizm dendiğinde akla ilk gelen kentlerden biri olan Afyon’un Gazlıgöl isimli bölgesinde konumlanan Başaranlar Termal Otel, hem ruhen hem de bedenen dinlenebileceği bir tatil düşleyenler için oldukça cazip...

Afyon’un Gazlıgöl bölgesinde bulunan Başaranlar Termal Otel, ziyaretçilerini apart dairelerin ve villaların içinde ağırlıyor. Bunların bir kısmı 1+1, bir kısmı da 2+1 villa şeklinde tasarlanmış. 1+1 dairelerde üç, 2+1 dairelerde ise beş kişilik aileler rahatlıkla konaklayabiliyor. Tüm birimlerin içinde mutfak, buzdolabı, set üstü ocak, telefon, televizyon ve ücretsiz kablosuz internet erişimi gibi olanaklar mevcut. Dahası, tüm birimlerin içinde o birime özel birer termal havuz da yer alıyor. 

Başaranlar Termal Otel’in spa merkezi de oldukça kapsamlı. Yüzme havuzu, aqua park, sauna, buhar odası, Türk hamamı, masaj odaları ve terapi kaplıca havuzu gibi birçok farklı bölümü içinde barındırıyor. Bu merkezden dilerseniz ozon terapisi, kulak ve ayak detoksu, masaj ve cilt bakımı gibi hizmetler de alabiliyorsunuz. 

Otelin konaklama birimlerinin içinde mutfak ve mutfak gereçleri yer aldığı için, dilerseniz yemeğinizi dilediğinizce hazırlayabilir ve malzeme ihtiyaçlarınızı tesis içindeki marketten karşılayabilirsiniz. Ancak arzu ederseniz, otel bünyesinde hizmet veren restoran ve kafeterya bölümleri de gün boyu sizi nefis lezzetlerle buluşturmayı bekliyor. 

4. Merkür Hotel - Afyonkarahisar

Merkür Hotel

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesi sınırları içindeki Gazlıgöl bölgesi, termal kaplıcalarıyla ün salmış durumda. Frig Vadisi’nin de kalbinde olan bu bölgede yer alan termal oteller, uzun zamandır ziyaretçilerini konforlu ve şifa dolu...

Gazlıgöl’de yer alan özel havuzlu termal otel seçeneklerinden bir diğeri de Merkür Hotel. Konumu itibarıyla Frig Vadisi’nin de kalbinde yer alan bu işletmede dört farklı konaklama birimi opsiyonu sunuluyor. Bunlar; Standart Daire, VIP Daire, Double Daire ve Büyük Havuzlu Daire olarak adlandırılıyor. En küçük konaklama birimi olan Standart Daire bile 45 metrekarelik bir alana sahip. İçinde üç yetişkin ve bir çocuk konaklayabiliyor. 

İstisnasız tüm dairelerin içinde tam donanımlı birer mutfak ve 7/24 sıcak suyu bulunan termal havuzlar mevcut. Merkür Hotel Gazlıgöl kaplıcalarının şifalı sularını doğrudan dairelerinizdeki havuzların içine taşıyor. Tüm daireler balkonlu olduğu için, nefis doğa manzaralarının tadını da dilediğinizce çıkarabiliyorsunuz. 10 yaş altı iki çocuktan konaklama ücreti talep etmeyen işletme, bir aile oteli olma özelliğine sahip. Bu sebeple çiftlerden, otele giriş yaptıkları esnada aile cüzdanı isteniyor. 

5. Tuna Termal Tatil Köyü - Afyonkarahisar

Tuna Termal Tatil Köyü

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde bulunan Gazlıgöl kaplıcalarının ünü artık ülkemizi de aşmış durumda. Fransa’nın Whisy kaplıcalarıyla aynı özellikleri taşıdığı belirtilen bu bölgede, çok sayıda termal otel seçeneği de yer alıyor. Tuna...

Gelelim, Gazlıgöl’ün en büyük termal oteli olma unvanını elinde tutan Tuna Termal Tatil Köyü’ne. 100 bin metrekarelik devasa bir alanı kaplayan bu tesiste 2+1 ya da 3+1 şekilde tasarlanmış dubleks villalar ve stüdyo daireler mevcut. Bunların tamamı balkonlu olduğu için, manzaranın tadını çıkarabiliyorsunuz. Tüm villalarda tam donanımlı birer mutfak da yer alıyor. Ancak daha da önemlisi, hem villaların hem de stüdyo dairelerin tamamının içinde birer termal havuz ve özel hamam var. Her iki bölüm de yalnızca sizin kullanımınıza özel olarak sunuluyor. 

Tuna Termal Tatil Köyü’nde 250 kişi kapasiteli bir kapalı restoran ve alakart hizmet veren bir diğer restoran gün boyu hizmetinizde. Ancak dilerseniz tesis içindeki süpermarketten alışveriş yapabiliyor ve villaların mutfağında dilediğiniz lezzetleri de hazırlayabiliyorsunuz. Otelin spa merkezinde ortak kullanıma açık bir Türk hamamı ve sauna da bulunuyor. Burada uzman terapistler tarafından masaj hizmetleri de veriliyor. Otopark ve mescit bölümleri de bulunan Tuna Termal Tatil Köyü, ayrıca kapalı bir yüzme havuzuna da ev sahipliği yapıyor. 

6. Garden Termal Otel - Bolu

Garden Termal Otel

Türkiye’de termal turizm dendiğinde akıllara ilk gelen kentlerimizden biri olan Bolu’da hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirebileceğiniz dört dörtlük bir tatil geçirmek ister misiniz? Eğer bu teklif ilginizi çektiyse, Bolu’nun...

Bolu’nun Karacasu mevkiinde yer alan Garden Termal Otel, yemyeşil bir ormanın içine kurulmuş oldukça keyifli bir tesis. İşletmede konakladığınız süre boyunca nefes kesen dağ manzarasının ve tertemiz havanın keyfini çıkarabiliyorsunuz. Burada konaklamak için tercih edebileceğiniz üç farklı seçenek var: Bungalov Havuzlu Oda, Teras Oda ve Havuzlu Aile Süiti. Teras odaların termal küveti, diğer birimlerin ise özel termal aile havuzu bulunuyor. Tüm birimlerde klima, minibar, balkon, televizyon ve saç kurutma makinesi gibi olanaklar da yer alıyor. 

Tesis içinde bulunan restoranda, her yeni güne açık büfe şeklinde servis edilen dört dörtlük bir kahvaltıyla başlamak mümkün. İşletme çatısı altında büyük bir çocuk oyun alanı ve bahçe de bulunuyor. Garden Termal Otel, arzu eden ziyaretçilerine araç kiralama hizmeti de sunuyor. 

7. Fimar Life Thermal Resort Hotel - Amasya

Fimar Life Thermal Resort Hotel

Amasya’nın Terziköy Kaplıcası mevkiinde bulunan Fimar Life Thermal Resort Hotel, ailenizle birlikte hem ruhen hem de bedenen dinlenebileceğiniz şifa dolu bir tatil geçirmek için gönül rahatlığıyla misafir olabileceğiniz bir işletme....

Amasya’nın Terziköy Kaplıcası’nın bulunduğu bölgede yer alan Fimar Life Thermal Resort Hotel de bir aile oteli. Bu nedenle çiftlerin giriş esnasında evlilik cüzdanı ibraz etmeleri gerekiyor. Standart oda, süit aile odası, bağlantılı oda, deluxe oda, bungalov, royal family süit ve havuzlu villa gibi farklı konaklama birimi seçenekleri sunan tesiste; yalnızca villaların içinde özel birer havuz var. Ancak diğer birimlerde konaklayan kişiler de otelin spa merkezindeki açık ve kapalı termal havuzları kullanabiliyor. Havuzlar erkeklerin ve kadınların ayrı ayrı kullanacağı şekilde tasarlanmış. Arzu eden çekirdek aileler, jakuzili bir havuzu ve hamam kurnası bulunan özel aile kabinlerini de kullanabiliyor. 

8. Şamdan Termal Otel - Denizli

Şamdan Termal Otel

Denizli’nin Pamukkale-Karahayıt bölgesi sınırları içinde hizmet veren Şamdan Termal Otel, sizi Karahayıt Kaplıcası’nın sülfat, kalsiyum ve bikarbonat açısından oldukça zengin olan termal suyu eşliğinde dört dörtlük bir tatil yapmaya davet...

Son olarak, rotamızı Pamukkale’nin Karahayıt kasabasına çevirelim ve burada yer alan Şamdan Termal Otel’e göz atalım. Standart oda ve aile odası olmak üzere iki farklı kategoride toplamda 40 odası bulunan bu otel, Pamukkale’nin merkezine yaklaşık beş kilometre uzaklıkta. Standart odalar iki, aile odaları da dört kişinin rahatça konaklayabileceği şekilde tasarlanmış. Tüm odaların içinde termal su havuzu bulunuyor. Tesis içinde ortak kullanıma açık iki farklı termal havuz da var. Bunlardan biri yalnızca kadınlara özel, diğerini ise tüm misafirler kullanabiliyor. Yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren Şamdan Termal Otel’in restoran bölümü gün boyu hizmetinizde. Tesiste otopark, mescit, oyun salonu ve çocuk havuzu da yer alıyor. 

Ege Ertan Yazar
03.02.2023
İlgili İçerikler

Ülkemizin açık ara en popüler ve ünlü tatil merkezlerinden biri olan Çeşme, farklı bütçe aralıklarına ve tatil beklentilerine hitap eden...

Dünyanın en güzel şehirleri arasında İstanbul, her zaman yer bulur. Pek çok dünya vatandaşının seyahat planlarında imparatorluklar başkenti İstanbul vardır....

Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs’ta, dünyaca ünlü plajlar, casino’lar ve dört mevsim boyunca tatil ruhunu koruyan bir atmosfer eşliğinde...

Gündelik hayatın gitgide daha hızlı akan temposu ve hareketliliği içinde sükûnete ve huzura belki de her zamankinden daha fazla ihtiyaç...

Size uçsuz bucaksız bir deniz manzarasını, buram buram tarih kokan bir atmosferi, sayfiye yerlerine özgü o dingin ortamı ve bol...

Bir sonraki tatilinizde klasik otel konseptinin dışına çıkmak ve unutulmaz bir doğa kaçamağı yapmak mı istiyorsunuz? O halde sizi doğruca,...

Balayı dendiğinde akla genellikle ilk olarak deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir ama bu atmosfer aslında yalnızca yazın evlenen çiftler...

Asırları geride bırakan tarihi birikimi, yemyeşil atmosferi, ortasından geçen muhteşem Yeşilırmak nehri ve tarihi güzellikleriyle Amasya, gezmeye ve keşfetmeye doyamayacağınız...

Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet olduğunu görebiliyoruz. Doğudan batıya her bir bölgede mükemmel bir tabiat...

Ülkemizin açık ara en popüler tatil merkezlerinden biri olan Bodrum, farklı beklentilere hitap edebilecek kadar çok sayıda otel seçeneğiyle dolup...

Özellikle son yıllarda -belki de pandeminin de etkisiyle- ziyaretçilerine doğayla iç içe tatil yapma fırsatı sunan bungalov oteller giderek daha...

İstanbul’un Şile ilçesine bağlı gözde bir sahil beldesi olan Ağva, resmi ismiyle Yeşilçay, özellikle yaz aylarında ziyaretçilerle dolup taşan bir...

Ölüdeniz, Faralya, Göcek, Belcekız ve Çalış gibi birçok turistik beldeyi içinde barındıran Fethiye, ülkemizin en gözde tatil merkezlerinden biri olarak...

Tarih boyunca nice medeniyeti ağırlamış olan kadim Anadolu coğrafyasının tam kalbinde yer alan Afyon, şifalı termal suları ve zengin yer...

Koyları, asırlık ağaçları, masmavi denizi, gizli kalmış köyleri, irili ufaklı adacıkları ve müthiş doğasıyla gerçek bir yeryüzü cenneti Datça. Turizm...

Hem yerli hem de yabancı turistler için ülkemizin en gözde tatil merkezlerinden biri olan Marmaris, butik otelleriyle de her kesimin...

Büyük şehirlerde yaşamanın çok sayıda avantajı olduğu gibi, hayatımızı etkilediğinin bazen farkında bile olmadığımız dezavantajları da var. Özellikle söz konusu...

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olarak görülen Çeşme, uzun yıllardan beri ülkemizin yaz turizmini domine eden tatil merkezleri arasında ilk...

“Ege’nin İncisi” unvanıyla da anılan İzmir, yaz sezonunda dolup taşan birçok farklı tatil merkezine ev sahipliği yapıyor. Çeşme’den Seferihisar’a, Urla’dan...

Her biri popülerlik açısından birbiriyle yarışan ve birer yeryüzü cennetini andıran tatil bölgeleriyle dolup taşan Ege Bölgesi, bu sayede her...

Kaş, belki de ülkemizde başka hiçbir yere benzemeyen, oldukça kendine has bir atmosfere sahip. Birbirinden ünlü plajları ve doğal güzellikleri,...

Benzer İçerikler

Ülkemizin açık ara en popüler ve ünlü tatil merkezlerinden biri olan Çeşme, farklı bütçe aralıklarına ve tatil beklentilerine hitap eden...

Ülkemizde sayısı özellikle son yıllarda artan muhafazakar oteller, İslami usullere uygun bir tatil ve konaklama deneyimi yaşamak isteyenler için geniş...

Tarih boyunca nice medeniyeti ağırlamış olan kadim Anadolu coğrafyasının tam kalbinde yer alan Afyon, şifalı termal suları ve zengin yer...