nerdeneredenerdenerede
Karadeniz Bölgesi Balayı Otelleri

Karadeniz Bölgesi Balayı Otelleri

Karadeniz Bölgesi Balayı Otelleri

Dora Suit Bungalov

Dora Suit Bungalov, Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Manganez Köyü’nde bulunan bir apart otel. Ancak klasik...

Çeşmeli Konak Hotel Garden

Safranbolu’nun otantik konak otellerinden bir tanesi olan Çeşmeli Konak Hotel Garden, 1800’lü yıllarda inşa edilmiş....

Mehveş Hanım Konağı

Safranbolu’nun en seçkin butik otellerinden bir tanesi olarak tanınan Mehveş Hanım Konağı, 200 yıllık bir...

Safranbolu Seyir Konak Otel

Safranbolu’ya gittiğiniz zaman hissettiğiniz tarihi ve otantik huzuru konakladığınız otelde de yaşamak istiyorsanız, Safranbolu Seyir...

İmren Lokum Konak Otel

İmren Lokum, Safranbolu tarihinin ayrılmaz parçalarından bir tanesi. Bölgenin tarihi ve kültürel yapısını en iyi...

Safranbolu Leyla Hanım Konağı

Safranbolu Leyla Hanım Konağı, Safranbolu’nun kalbi olan Eski Çarşı’da yer alıyor. 250 yıllık bir geçmişe...

Doğu Karadeniz’de nadiren rastlanılan dik çatılı ahşap bungalovlarıyla Instagram’da da hatırı sayılır bir popülerliğe kavuşan...

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinin merkezine yaklaşık beş kilometre uzaklıkta konumlanan Seyr-i Cennet Dağ Evleri, yayla ve...

Aden Boutique Hotel & Spa

Abant Gölü’nün çevresindeki büyüleyici doğal güzelliklerin kalbinde unutulmaz bir tatil geçirmeye ne dersiniz? Bolu’nun Merkez...

Abant Lotus Otel

Bolu’nun Merkez ilçesine bağlı Akçaalan Köyü sınırları içinde bulunan Abant Lotus Otel, Abant Gölü civarındaki...

Fimar Life Thermal Resort Hotel

Amasya’nın Terziköy Kaplıcası mevkiinde bulunan Fimar Life Thermal Resort Hotel, ailenizle birlikte hem ruhen hem...

Garden Termal Otel

Türkiye’de termal turizm dendiğinde akıllara ilk gelen kentlerimizden biri olan Bolu’da hem bedeninizi hem de...

Büyük Abant Oteli

Deniz seviyesinden 1327 m yükseklikte, etrafı dağlarla ve çam ormanlarıyla çevrili bir krater gölünün hemen...

Laşet Bungalov Tatil Köyü

Artvin’in Şavşat ilçesine yaklaşık on bir kilometre uzaklıkta yer alan Kocabey Köyü’nde konumlanan Laşet Bungalov...

Kotit Ayder Bungalov

Karadeniz Bölgesi’nin en büyüleyici duraklarından biri olan Ayder Yaylası’nın hem göz alıcı manzarasına hem de...

Çambaşı Doğa Tesisi

Çambaşı Doğa Tesisi, Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Musa Kırık Mahallesi’nde bulunan Çambaşı Kayak Tesisi’ne bağlı...

Daha Fazla Göster

Karadeniz Bölgesi'ndeki Balayı Otelleri

Karadeniz Bölgesi içinde yaşadığımız coğrafyanın en hırçın ve büyüleyici doğal ortamına sahip. Mistik olarak da nitelendirebileceğimiz atmosferi, tüm coğrafyaya yayılmış olan görkemli doğal güzellikleri ve zengin tarihi mirasıyla bu coğrafi bölge yerli ve yabancı turistlerden uzun yıllardan beri yoğun ilgi görüyor. Karadeniz Bölgesi’nin her açıdan adeta bir keşif cenneti olması, balayı çiftleri için de önemli bir avantaj. Balayı tatili sırasında doğal güzelliklerle mümkün olduğunca iç içe vakit geçirmek, tarihi yapıları yakından keşfetmek ve bu büyüleyici atmosferi hissetmek isteyen çiftler tercihini Karadeniz Bölgesi balayı otelleri seçeneklerinden yana kullanabiliyor. 

Karadeniz Bölgesi'nin En İyi Balayı Otelleri

Upuzun sahillerde el ele yürüyüş yapmak, görkemli ormanlarda adrenalin dolu keşif turlarına çıkmak, dalgaların huzur veren sesleri eşliğinde romantik bir akşam geçirmek ya da yemyeşil yaylalarda kamp yapmak gibi aktiviteler sizin için de harika balayı etkinlikleriyse; Karadeniz Bölgesi balayı otelleri tam size göre demektir. Peki, Karadeniz Bölgesi balayı otelleri hangi seçenekler sunuyor? Karadeniz’de nerede balayı yapılır? Karadeniz’e ne zaman gidilmeli ya da gidilmemeli? Gelin, Karadeniz’de balayı tatili yapmak isteyenlerin aklına takılabilecek soruların yanıtlarını birlikte bulmaya çalışalım ve Karadeniz balayı otelleri içinde küçük bir gezintiye çıkalım.

Karadeniz Bölgesi Butik Balayı Otelleri

Balayı tatilini mümkün olduğunca sakin, seçkin, izole ve keyifli bir ortamda geçirmek isteyen çiftler için Karadeniz balayı tatili için en ideal alternatif butik otellerde konaklamak olabilir. Butik oteller full kapasite ile çalıştıkları dönemde bile lüks otel komplekslerine kıyasla çok daha az misafir ağırladıkları için, çiftlere hayalini kurdukları atmosferi sunabiliyorlar. Karadeniz butik balayı otelleri içinde en popüler seçeneklerden bir kısmı da Safranbolu ilçesi sınırları içinde yer alıyor. Hem Safranbolu’nun hem de Karadeniz’in balayı otelleri arasında yer alan butik işletmelerden oluşturduğumuz seçki hemen aşağıda sizi bekliyor. 

 • Çeşmeli Konak Hotel Garden: Safranbolu’nun Tarihi Çarşı’sı içinde yer alan Çeşmeli Konak Hotel Garden, 1800’lerde inşa edilmiş tarihi bir konağın restore edilmesi sonucunda turizme kazandırılmış. Tüm odaları aynı şekilde tasarlanmış olan otel bölgenin en popüler konaklama işletmeleri arasında. 
 • Mehveş Hanım Konağı: İki asırdan uzun süreyi geride bırakmış olan Mevheş Hanım Konağı da Safranbolu balayı otelleri içinde en popüler alternatiflerden biri. Geçmişte Ömer Bey Konağı olarak adlandırılan yapı toplamda sekiz odaya ev sahipliği yapıyor. Bunlardan yalnızca iki tanesinin özel banyosu olduğundan balayı çiftleri için daha uygun seçenekler oluşturuyorlar. 
 • Safranbolu Seyir Konak Otel: Karadeniz Bölgesi butik balayı otelleri içinde bir sonraki örenimiz Safranbolu’nun tarihi konaklarından birinde bulunan Seyir Konak Otel. İlçenin tarihi çarşısının tam kalbinde bulunan işletme manzarasıyla da ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. 
 • İmren Lokum Konak Otel: Safranbolu’dan bir sonraki Karadeniz balayı oteli önerimiz İmren Lokumları ile aynı aileye ait olan İmren Lokum Konak Otel. 18 odalı işletmede özellikle taş oda harika bir atmosfere sahip. 
 • Safranbolu Leyla Hanım Konağı: 10 odalı Safranbolu Leyla Hanım Konağı da Karadeniz Bölgesi balayı yerleri içinde cazip bir seçenek. Otelin yemyeşil bahçesinde vakit geçirmek de çok keyifli oluyor. 
 • Abant Lotus Otel: Bolu’nun Akçaalan Köyü’nde bulunan Abant Lotus Otel, gölden yalnızca 15 kilometre uzaklıkta. Şömineli ve jakuzili bir köşke de ev sahipliği yapan bu işletmede Abant Gölü’nün eşsiz doğal güzelliklerine komşu şekilde konaklayabiliyorsunuz. 

Karadeniz Bölgesi Termal Balayı Otelleri

Balayı tatilini termal bir otelde geçirerek hem dinlenmek hem de sağlığını desteklemek isteyen çiftler için de bu bölgede birçok farklı konaklama işletmesi seçeneği var. Karadeniz Bölgesi termal oteller genellikle bölgenin doğal güzellikleriyle iç içe konumlandığı için, burada konaklarken de nefis doğa manzaralarının keyfini çıkarabiliyorsunuz. Hem romantik hem de zihnen ve bedenen dinlendirici olan bu atmosferde, sie özel sunulan spa ve wellness hizmetlerinden yararlanmanız mümkün. Eğer siz de spa keyfiyle dolu bir balayı tatilinin hayalini kuruyorsanız, Karadeniz termal balayı otelleri seçenekleri hemen aşağıda sizi bekliyor. 

 • Aden Boutique Hotel & Spa: Bolu’nun Akçaalan Köyü’nde bulunan Aden Boutique Hotel & Spa’nın 24 odası var. Spa merkezi yalnızca 12 yaş ve üzeri misafirlere açık olan işletmede Türk hamamı ve sauna gü boyu hizmete açık. Balayı çiftleri otelin elektrikli şömineli, teraslı ve jakuzili süitlerinde konaklayabiliyor. Otelin restoranında da Bolulu usta aşçıların imzasını taşıyan lezzetlerin keyfini çıkarabiliyorsunuz. 
 • Garden Termal Otel: Bolu Karacasu mevkiinde bulunan Garden Termal Otel de yemyeşil ve görkemli bir ormanın içine kurulmuş. Karadeniz balayı dağ evleri atmosferini de sunan işletmede bungalov havuzlu odada, havuzlu aile süitinde ya da teras odada konaklamanız mümkün. Teras odalarda termal küvet, diğer konaklama birimi seçeneklerinde de özel termal aile havuzu yer alıyor. Otelin restoranı da gün boyu hizmet veriyor. 
 • Fimar Life Thermal Resort Hotel: Karadeniz termal balayı otelleri içinde son önerimiz Amasya’ya bağlı Terziköy Kaplıcası’nın bulunduğu bölgede yer alan Fimar Life Thermal Resort Hotel olacak. Aile oteli olması sebebiyle ziyaretçilerinden evlilik cüzdanı ibrazı talep eden işletmede havuzlu villa, bungalov, deluxe oda, süit aile odası ve royal family süit gibi birçok farklı konaklama birimi seçeneği mevcut. Villaların kendi özel termal havuzu var. Diğer birimlerde konakladığınız takdirde de spa merkezindeki termal havuzları ve özel aile kabinlerini kullanabiliyorsunuz. Aile kabinlerinde hamam kurnası ve jakuzili havuz yer alıyor. 

Karadeniz Bölgesi Balayı Bungalov Otelleri 

Söz konusu Karadeniz Bölgesi gibi yemyeşil bir coğrafya olunca, Karadeniz balayı otelleri seçeneklerinin de genellikle bungalov, dağ evi ve villa gibi müstakil birimlerden oluşması sürpriz değil elbette. Eğer Karadeniz’in doğal güzellikleriyle mümkün olduğunca iç içe geçecek bir balayı tatilinin hayalini kuruyorsanız Karadeniz balayı dağ evleri ya da Karadeniz balayı bungalov evleri tam da aradığınız konaklama konsepti olabilir. Sizin için Karadeniz balayı bungalov ve dağ evi konseptine sahip seçkin otellerden öneriler hazırladık.

 • Ada Bungalov: Rize Çamlıhemşin’de bulunan Ada Bungalov, Kaçkar Dağları’nın eteklerindeki Fırtına Vadisi’nin üzerine kurulmuş. Büyüleyici manzaralara tanıklık eden işletmede toplamda 6 adet bungalov bulunuyor. 
 • Seyr-i Cennet Dağ Evleri: Çamlıhemşin’deki bir diğer Karadeniz bungalov otel seçeni olan Seyr-i Cennet Dağ Evleri, Gito Yaylası’na sadece 20 dakikalık yürüme mesafesinde. Burada ister standart, ister süit ya da deluxe bungalovlarda konalayabiliyorsunuz. Süit ve deluxe bungalovların kendine ait bir jakuzisi ve/veya şöminesi bulunuyor. 
 • Laşet Bungalov Tatil Köyü: Artvin’in Şavşat ilçesinin merkezine 11 kilometre mesafede bulunan Laşet Bungalov Tatil Köyü de en popüler Karadeniz bungalov balayı otelleri seçeneklerinden biri. Cin, Arsiyan ve Genciyan dağları ile çevrili bir alana kurulmuş olan işletmede bungalovlar maksimum beş kişi kapasiteli şekilde tasarlanmış. Bungalov sayısı ise 18. 
 • Kotit Ayder Bungalov: Rize’nin en ünlü doğal güzelliklerinden biri olan Ayder Yaylası’nın manzarasını panoramik şekilde gören Kotit Ayder Bungalov, Karadeniz balayı bungalov otelleri içinde en cazip alternatiflerden biri. Dört mevsim hizmet veren işletmede dağ ya da dere manzaralı dubleks bungalovlar yer alıyor. İşletmenin kapıları evcil hayvan dostlarımıza da açık. 
 • Dora Suit Bungalov: Rize’nin Ardeşen ilçesinde bulunan Dora Suit Bungalov da Fırtına Vadisi’nden 9 kilometre uzaklıkta. Bazı bungalovların açık hava sineması ile özel bir jakuzisi de bulunuyor. Burada da Fırtına Vadisi’nin eşsiz manzaralarının keyfini çıkarabiliyorsunuz. 
 • Çambaşı Doğa Tesisi: Ordu’nun Kabadüz ilçesinde bulunan Çambaşı Doğa Tesisi de Karadeniz balayı dağ evleri konseptini tercih edenler için cazip bir alternatif. Çambaşı Kayak Tesisi ile ortak yönetilen işletme, kış balayı tatilleri için ideal bir seçenek olabilir.

Karadeniz’de Balayına Nereye Gidilir?

Karadeniz balayı tatili yapmak isteyen çiçeği burnunda çiftler için birçok farklı destinasyon seçeneği sunuyor. Bunlar arasında en popüler olan kentler de Bolu, Trabzon, Rize, Bartın, Artvin, Samsun, Sinop ve Karabük olarak sıralanabilir. Özellikle Abant Gölü’ne ev sahipliği yapan Bolu, Amasra gibi turistik açıdan popüler bir ilçesi bulunan Bartın ve Safranbolu’nun güzelliğiyle ün salmış olan Karabük balayı çiftleri için ideal destinasyon alternatifleri. Trabzon, Rize, Artvin ve Sinop gibi kentler de envai çeşit doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaları sayesinde Karadeniz balayı tatili için cazip seçenekler sunuyor. 

Aslına bakarsanız Karadeniz Bölgesi balayı destinasyonları içinde tek bir kenti seçmeniz de şart değil. Çünkü Karadeniz’de turistik aktivitelerin önemli bir bölümü tur paketlerinin sunduğu kapsamlı güzergahlar üzerinden ilerliyor. Karadeniz balayı turları da balayı çiftlerine birkaç Karadeniz kentini aynı tatilde keşfetme, bu sayede de birçok farklı büyüleyici ortamda bulunma olanağı sunuyor. Eğer balayı tatilinizde mümkün olduğunca fazla keşif durağını görmek isterseniz Karadeniz balayı turları seçeneklerine göz atabilirsiniz. Özellikle Doğu Karadeniz balayı turu destinasyonları son yıllarda gitgide daha da popüler olmaya başladı. Karadeniz balayı otelleri de bölgenin neredeyse tüm kentlerine dağılmış durumda olduğu için, hayalinizdeki konaklama işletmesini kolayca bulabilirsiniz. 

Karadeniz Bölgesi balayı otelleri birçok farklı konsepti içinde barındıran, geniş bir seçenek yelpazesine sahip. Butik oteller, termal oteller, bungalov işletmeleri, dağ evleri, balayı villaları ve lüks otel kompleksleri derken; liste gitgide uzuyor. Biz de Karadeniz balayı önerileri almak isteyenler için bu konseptlerin birkaçını kısaca incelemek ve Karadeniz’de balayı otelleri önerileri vermek istedik. Gelin, her birine kısaca göz atalım.

  • Karadeniz Bölgesi, doğal güzellikleri ve samimi atmosferi ile dikkat çeker. Balayı için popüler oteller arasında Rize'de bulunan Ayder Doga Resort, Trabzon'daki Zorlu Grand Hotel ve Samsun'daki Sheraton Grand Samsun Hotel yer alır. Bu oteller, Karadeniz'in büyüleyici doğası içinde lüks konaklama seçenekleri sunarak çiftlere unutulmaz bir balayı deneyimi sağlar.

  • Karadeniz Bölgesi'ndeki balayı otelleri, çiftlere yönelik birçok özel aktivite sunmaktadır. Bunlar arasında doğa yürüyüşleri, yayla gezileri, özel yat turları ve bölgesel lezzetleri keşfetmek için gastronomi turları bulunmaktadır. Ayrıca, otellerin bazıları spa ve wellness hizmetleri, özel masaj paketleri ve romantik akşam yemekleri gibi dinlendirici ve romantik seçenekler de sunar.

  • Karadeniz Bölgesi, ilkbahar (Mayıs-Haziran) ve sonbahar (Eylül-Ekim) aylarında ziyaret için en uygun zamanlardır. Bu dönemler, bölgenin yeşilin her tonunu sergilediği, yağışların daha az olduğu ve doğal güzelliklerin dorukta olduğu zamanlardır. Yaz ayları da ziyaret için uygun olmakla birlikte, özellikle sahil kesimlerinde daha yoğun turist akınına sahne olabilir. Kış aylarında ise, özellikle doğu Karadeniz'de yoğun yağışlar ve soğuk hava hakim olabilir, bu nedenle daha sakin bir balayı tercih eden çiftler için ilkbahar ve sonbahar daha idealdir.

  • Karadeniz Bölgesi muhteşem bir doğaya, zengin bir tarihi mirasa ve birçok farklı konseptte konaklama işletmesine ev sahipliği yapması sayesinde balayı çiftleri için oldukça popüler bir destinasyon. Özellikle doğa yürüyüşü ve kamp gibi outdoor aktiviteler yapmaktan hoşlanan çiftler, Karadeniz Bölgesi’nde unutulmayacak bir balayı tatili geçirebilir. Karadeniz Bölgesi balayı otelleri de butik otel, bungalov, balayı villası, dağ evi ve termal otel gibi birçok farklı konsept seçeneği sunduğu için burada tam da hayalinizdeki konaklama işletmesini kolayca bulabilirsiniz.

  • Karadeniz turuna çıkmak için en ideal zaman dilimleri genellikle bahar ve yaz aylarıdır. İlkbaharda Karadeniz’in muhteşem yaylaları ve vadileri yeşilin binbir tonuna bürünürken, yaz aylarında da bunaltıcı yaz sıcaklarından korunmayı başaran yaylalarda harika vakit geçirebilirsiniz. Kış aylarında yayla turu yapmak zor olacağı için, sıcak mevsimler daha ideal seçimler olacaktır. Ancak ilkbahar ve sonbahar aylarında da mümkün olduğunca yağışsız dönemlerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

  • Karadeniz coğrafyasında her mevsim keşfe değer doğal güzelliklerle ve tarihi miraslarla karşılaşabilirsiniz. Ancak soğuk ve yağışlı havaları sevmeyenler için, Karadeniz’i kış aylarında ziyaret etmek doğru bir tercih olmayacaktır. Sonbahar mevsimi boyunca da mümkün olduğunca az yağışlı dönemlerde seyahatinizi planlayabilirsiniz.

  İlgili İçerikler

  Yoğun geçen bir senenin ardından tatil yapıp biraz olsun rahatlamayı hepimiz hayal ediyoruz. Hiçbir şey düşünmek zorunda olmadan, yalnızca gezerek,...

  Ülkemizin zengin yer altı kaynaklarından geçerek bize kadar ulaşan şifalı termal sular, Türkiye’nin termal turizm dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden...

  Bir sonraki tatilinizde klasik otel konseptinin dışına çıkmak ve unutulmaz bir doğa kaçamağı yapmak mı istiyorsunuz? O halde sizi doğruca,...

  Balayı dendiğinde akla genellikle ilk olarak deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir ama bu atmosfer aslında yalnızca yazın evlenen çiftler...

  Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet olduğunu görebiliyoruz. Doğudan batıya her bir bölgede mükemmel bir tabiat...

  Popüler İçerikler
  Odada Havuz Olan Termal Oteller: Özel Havuzlu 8 Termal Otel Termal Oteller
  Odada Havuz Olan Termal Oteller: Özel Havuzlu 8 Termal Otel

  Ülkemizin zengin yer altı kaynaklarından geçerek bize kadar ulaşan şifalı...

  En İyi Balayı Otelleri: Türkiye’nin En İyi 15 Balayı Oteli Balayı Otelleri
  En İyi Balayı Otelleri: Türkiye’nin En İyi 15 Balayı Oteli

  Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet...

  En İyi Kış Balayı Otelleri: Kışın Balayı Yapmak İçin En İyi 16 Otel Tavsiyesi Balayı Otelleri
  En İyi Kış Balayı Otelleri: Kışın Balayı Yapmak İçin En İyi 16 Otel Tavsiyesi

  Balayı dendiğinde akla genellikle ilk olarak deniz, kum ve güneş...