nerdeneredenerdenerede
Akdeniz Bölgesi Balayı Otelleri

Akdeniz Bölgesi Balayı Otelleri

Akdeniz Bölgesi Balayı Otelleri

Selge Beach Resort & Spa

Selge Beach Resort & Spa, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan ve İslami usullere göre hizmet...

Şah inn Paradise

Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırları içinde yer alan Şah inn Paradise Kamer Holding Yönetim Kurulu’na ait...

Rizom Beach Hotel

Antalya Kumluca’da bulunan Rizom Beach Hotel, İslami usullere uygun ve muhafazakar konseptte bir tatil geçirmek...

Simurg Luxury Hotel

Antalya’nın Alanya ilçesi sınırları içinde bulunan Simurg Luxury Hotel, İslami usullere uygun ve mahremiyet ilkesinin...

Altis Resort Hotel

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde bulunan Altis Resort Hotel, ülkemizin en popüler 5 yıldızlı...

Atlas Beach Hotel

Alkolsüz aile oteli ve muhafazakar otel kategorisinde yer alan işletmeler, ülkemizde özellikle Antalya’da yoğunlaşıyor. Antalya’nın...

Algora Halal Hotel

İslami usullere uygun bir tatilin hayalini kuruyorsanız, Antalya sınırları içinde tercih edebileceğiniz ve alkolsüz aile...

Adin Beach Hotel

Antalya’nın Alanya ilçesinin İncekum Mevkii’nde bulunan Adin Beach Hotel, 2015 yılında el değiştirerek alkolsüz aile...

Modern Saraylar

Antalya’nın Alanya ilçesi sınırları içinde yer alan Modern Saraylar, saray mimarisi stilinde beş blok şeklinde...

Adenya Resort Hotels & Spa

Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan ve tesettür otel konseptini uygulayan Adenya Resort Hotels & Spa, yola...

Kaş Old Town Hotel

Yalnızca Antalya’nın değil, ülkemizin en popüler tatil bölgelerinden biri olarak tanımlayabileceğimiz Kaş’ta, denize sıfır ve...

Hotel No 37

Antalya’nın Kaş ilçesi, bildiğiniz gibi ülkemizin en popüler tatil bölgeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor....

Nur Beach Hotel

Bildiğiniz üzere, yaz sezonu geldiğinde ülkemizin en çok ilgi gören tatil merkezlerinden biri, Antalya’nın Kaş...

Medusa Hotel

Antalya’nın Kaş ilçesinin merkezindeki Küçükçakıl Oteller Bölgesi sınırları içinde yer alan Medusa Hotel, burada az...

Rhapsody Hotel Kaş

Antalya’nın en popüler tatil merkezlerinden biri olan Kaş ilçesine bağlı Andifli Mahallesi sınırları içinde bulunan...

Hotel Villa Mahal

Antalya - Kalkan’ın en sevilen ve köklü otellerinden biri olan Hotel Villa Mahal, 1986 yılında...

Daha Fazla Göster

Akdeniz Bölgesi'ndeki En İyi Balayı Otelleri

Akdeniz Bölgesi, Türkiye'nin güney sahillerini kapsayan eşsiz bir coğrafyaya sahiptir. Yıl boyunca güneşli ve sıcak iklimi, masmavi denizi, kumsalları, antik kentleri ve doğal güzellikleriyle dünyanın en romantik bölgelerinden biridir.

Özellikle yaz aylarında Akdeniz ikliminin tadını çıkarmak için idealdir. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklıkların 35-40 dereceye kadar çıkması denize girmek ve güneşlenmek için mükemmeldir. Bahar ve sonbaharda ise hava biraz daha serin olur, 20-25 derece gibi. Kışın bile gündüz sıcaklıklar 15-20 derece civarındadır. Dolayısıyla Akdeniz iklimi, yılın her döneminde romantizm ve balayı için uygundur.

Bölgede binlerce yıllık geçmişe sahip antik şehirler bulunmaktadır. Örneğin Antalya'da Phaselis Antik Kenti ve Perge Antik Kenti, Alanya'da ise antik Sildiria şehri romantik bir yürüyüş için idealdir. Ayrıca liman kentleri, kalesi ve surları ile tarih kokan Side ve Kaş, çiftler için büyülü atmosferler sunmaktadır.

Akdeniz sahilleri boyunca uzanan otel bölgelerindeki lüks tesisler, balayı çiftlerine özel sundukları imkanlarla ön plana çıkmaktadır. Geniş havuzlar, özel plajlar, spa ve masaj hizmetleri gibi imkanlar romantik bir tatil için vazgeçilmezdir. Ayrıca tekne turları, rafting, dalış gibi aktiviteler ile macera ve eğlence de cabasıdır.

Antalya'daki Balayı Otelleri

Antalya, Akdeniz kıyısında yer alan büyüleyici bir şehirdir. Kumsalları, tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Antalya aynı zamanda Türkiye'nin en popüler balayı otelleri destinasyonlarından biridir. Şehirdeki 5 yıldızlı oteller, balayı çiftleri için harika bir deneyim sunmaktadır.

Hotel Villa Mahal Antalya - Kalkan’ın en sevilen ve köklü otellerinden biri olan Hotel Villa Mahal, 1986 yılında açıldığından bugüne birçok turizm ödülüne layık görülmüş bir işletme.

Fidanka Butik Hotel Tatilleriniz sırasında aşırı lüks ve şatafattan uzakta, rafine bir dekorasyon anlayışıyla döşenmiş, kapısından içeri girdiğiniz anda size bir ruhu olduğunu hissettiren otellerde konaklamayı mı tercih ediyorsunuz.

Papillon Zeugma Relaxury 2015 yılında Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek Mahallesi’nde açılan ve açıldığı günden bu yana lüks ve konfor kavramlarını aynı çatı altında buluşturmayı amaçlayan Papillon Zeugma Relaxury, misafirlerine her şey dahil konseptiyle hizmet veriyor.

Villa Lukka Antalya’nın en sakin, huzurlu ve sessiz noktalarından biri olan Çıralı Mevkii’nde konumlanan Villa Lukka, maksimum mahremiyet ve sükunet içinde geçecek bir tatil arayışında olanların tüm beklentilerini karşılayabilecek bir otel.

Melanippe Relaxing Hotel Siz de tatilini kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzaklaşarak ve inzivaya çekilerek değerlendirmeyi tercih edenlerden misiniz.

Miracle Resort Otel Ultra her şey dahil konseptiyle hizmet veren bir işletme olan Miracle Resort Otel, Antalya’nın en popüler destinasyonlarından biri olan Lara’da konumlanıyor.

Blanca Beach Hotel Antalya’nın gözde sahil kasabası Kaş’ta unutulmaz bir tatil mi geçirmek istiyorsunuz. O halde Çukurbağ Yarımadası’na yalnızca bir, Kaş’ın merkezine de üç dakika yürüme mesafesinde konumlanan Blanca Beach Hotel’e gönül rahatlığıyla bir şans verebilirsiniz.

Sueno Hotels Deluxe Belek Türkiye’nin TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından verilen Güvenlik Turizm Sertifikası’na layık görülen ilk oteli olmaya hak kazanan Sueno Hotels Deluxe, Antalya’nın Belek Mahallesi’nde iki, Side’de ise bir şubesiyle hizmet veriyor.

Prima Donna Premier Bir sonraki tatilinizi şehrin tüm kalabalığından uzakta, Patara Plajı’nın ormanla buluştuğu noktada, beş yıldızlı tatil standardıyla döşenmiş özel villalarda geçirmek ister misiniz.

Likya Pavilion Hotel Antalya’nın popüler tatil kasabası Kalkan’da konumlanan Likya Pavilion Hotel, Kalkan Limanı’na yalnızca beş dakikalık bir yürüme mesafesi kadar uzakta.

Amphora Hotel Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Çukurbağ Yarımadası sınırları içinde bulunan Amphora Hotel, ziyaretçilerini denizin hemen yanı başında, konforlu ve dört dörtlük bir tatil geçirmeye davet ediyor.

Kaş Hotel Barbarossa Antalya’nın en gözde tatil bölgelerinden biri olan Kaş’ta, Çukurbağ Yarımadası’nın Bucak Koyu’nda bulunan Kaş Hotel Barbarossa; denizin tadını tatil boyunca çıkarmak isteyenler için oldukça cazip bir konaklama seçeneği.

Suna Sun Boutique Hotel Kaş’ın Çukurbağ Yarımadası’nda konumlanan Suna Sun Boutique Hotel; keyifli, huzurlu, sakin ve romantik bir tatil geçirmek isteyenlerin tüm beklentilerini karşılayabilecek niteliklerle donatılmış bir otel.

Alley Prime Antalya’nın en popüler tatil kasabalarından biri olan Kaş’taki Çukurbağ Yarımadası’nda konumlanan Alley Prime, minimalist ve şık dekorasyon anlayışıyla dozunda lüksü tercih edenlere hitap eden bir otel.

Lukka Exclusive Hotel Antalya - Kaş’ın Çukurbağ Yarımadası’nda konumlanan en dikkat çekici otellerden biri olan Lukka Exclusive Hotel, Kaş’ın yaz sezonundaki kalabalık atmosferinden kaçarak doğayla baş başa kalmak ve kafa dinlemek isteyenler için ideal bir seçenek.

Meis Exclusive Hotel Meis Exclusive Hotel, Antalya’nın Kaş ilçesinin Çukurbağ Yarımadası sınırları içinde bulunan denize sıfır bir konaklama işletmesi.

Hotel Cachet Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Çukurbağ Yarımadası’nda bulunan Hotel Cachet, denize sıfır konumu sayesinde ziyaretçilerini muhteşem Akdeniz manzarasından bir an olsun mahrum bırakmıyor.

Villa Hotel Tamara Antalya’nın Kaş ilçesinin turistik açıdan en popüler noktalarından biri olan Çukurbağ Yarımadası’nın yamacında bulunan Villa Hotel Tamara, Kaş denize sıfır butik otel seçeneklerinden biri.

Mandalina Luxury Suites Antalya’nın en gözde tatil kasabalarından biri olan Kaş’ta size rüya gibi geçecek bir tatile yaraşır şekilde konaklama alternatifleri sunan birçok otel mevcut.

Kaş Old Town Hotel Yalnızca Antalya’nın değil, ülkemizin en popüler tatil bölgelerinden biri olarak tanımlayabileceğimiz Kaş’ta, denize sıfır ve oldukça şık bir butik otelde konaklamak ister misiniz.

Hotel No 37 Antalya’nın Kaş ilçesi, bildiğiniz gibi ülkemizin en popüler tatil bölgeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Nur Beach Hotel Bildiğiniz üzere, yaz sezonu geldiğinde ülkemizin en çok ilgi gören tatil merkezlerinden biri, Antalya’nın Kaş ilçesi oluyor.

Medusa Hotel Antalya’nın Kaş ilçesinin merkezindeki Küçükçakıl Oteller Bölgesi sınırları içinde yer alan Medusa Hotel, burada az rastlanan denize sıfır butik otel seçeneklerinden biri.

Rhapsody Hotel Kaş Antalya’nın en popüler tatil merkezlerinden biri olan Kaş ilçesine bağlı Andifli Mahallesi sınırları içinde bulunan Rhapsody Hotel Kaş, Küçükçakıl Mevkii’nde yer alıyor.

Maxx Royal Belek Golf Resort Tatil cenneti olarak tüm dünyada büyük bir üne sahip olan Antalya’nın Belek semtinde bulunan Maxx Royal Belek Golf Resort, her şey dahil ve lüks bir balayı tatili geçirmek isteyenler için mükemmel bir opsiyon.

Gloria Serenity Resort Gloria Serenity Resort, mutlu bir yuva kurmak için çıkılan yolun yorgunluğunu sizlere unutturacak hem romantik anlar yaşatıp hem de sevdiğiniz ile birlikte huzura ulaşmanızı sağlayacak bir balayı oteli.

Perge Hotel Hayatınızın yeni bölümünü, sevgiliniz ile birlikte sofistike bir ortamda kutlamak isterseniz, Antalya’nın Muratpaşa bölgesinde bulunan Perge Hotel’e göz atabilirsiniz.

Flora Garden Beach Antalya Manavgat’ın Kızılot bölgesinde yer alan Flora Garden Beach, 83.000 metrekarelik bir alanda konumlanmış oldukça büyük bir tesit.

La Boutique Hotel La Boutique Hotel, Antalya’nın merkezinde, eski Lara Yolu mevkiinde ve kayalıklar üzerinde konumlanıyor.

Adam & Eve Antalya Hotel Adam & Eve, Antalya Belek’te denize sıfır konumda, “özel sınıf” kategorisinde, çok sayıda tasarım ödülü almış ve kalıpların dışında farklı bir otel.

Titanic Mardan Palace Ömür boyu birlikte geçireceğiniz yeni hayatınızın ilk günlerine tıpkı bir masaldan fırlamış gibi görünen Titanic Mardan Palace'da başlamaya ne dersiniz.

Etenna Bungalows Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı popüler ve sevimli bir tatil destinasyonu olan Çıralı’nın en sembolik duraklarından biri haline gelen Etenna Bungalows, toplamda on beş odası bulunan bir işletme.

Rixos Premium Belek Rixos Premium Belek Akdeniz incisi olan güzeller güzeli Antalya’nın en gözde tatil yerlerinden biri olan Belek’de konuklarına hizmet veriyor.

Calista Luxury Resort Doğanın ve yeşilin güzelliğinin turkuaz sularla buluştuğu Antalya Belek'te bulunan Calista Luxury Resort, farklı mimarisi ve sımsıcak atmosferi ile sizi eşsiz bir mutluluğa davet ediyor.

Alp Paşa Hotel Evliliğinizin ilk günlerini kalabalıktan uzak bir yerde geçirmek istiyorsanız bir butik otel sizin için daha uygun olacaktır.

IC Hotels Green Palace IC Hotels Green Palace, Akdeniz’in turkuaz denizinin çam ormanlarıyla buluştuğu, mavi ve yeşilin adeta kucaklaştığı Antalya Kundu’da misafirlerine kapılarını açıyor.

Antalya'nın en ünlü balayı otelleri arasında Rixos Premium Belek, Titanic Mardan Palace ve Delphin Imperial yer almaktadır. Bu otellerde geniş süitler, özel villalar, lüks restoranlar ve eğlence seçenekleri bulunur.

Rixos Downtown, şehrin kalbindeki popüler bir oteldir. Geniş odaları, şık dekoru ve özel balayı paketleri vardır. Otelde çiftlere özel süitler, jakuzili odalar, masaj hizmeti, özel kahvaltı gibi ayrıcalıklar sunulur.

Titanic Mardan Palace ise Akdeniz kıyısındaki devasa bir tesistir. Burada villalar, havuz başı süitler gibi konaklama seçenekleri mevcuttur. Otelin içindeki su parkı, kum plajı, 10 adet restoran eğlenceli vakit geçirmeyi sağlar.

Delphin Imperial otelinde ise çiftlere özel VIP transfer, şarap ve çikolata ikramı, özel plaj ve gün batımı turları gibi hizmetler verilmektedir. Odalar geniş, modern ve lüks döşenmiştir.

Antalya otellerinde çiftler; plajda güneşlenme, havuzbaşı dinlenme, spa ve masaj hizmetleri, gece kulüpleri, alışveriş, tekne turları gibi aktivitelere katılabilirler. Zengin mutfağı ve eğlence imkanlarıyla Antalya, balayı için ideal bir rota oluşturur.

Alanya'daki Balayı Otelleri

Alanya, Akdeniz kıyısındaki güzel koyları, temiz denizi ve tarihi dokusuyla balayı çiftleri için oldukça cazip bir destinasyon. Özellikle Kleopatra ve Damlataş plajlarıyla ünlü olan bölge, gün boyu deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir ortam sunuyor.

Alanya'da popüler balayı otelleri arasında Kleopatra Beach, Goldcity Resort ve Grand Okan bulunuyor. Bu oteller genellikle her şey dahil sistemiyle hizmet veriyor ve balayı paketleri sunuyorlar. Kleopatra Beach, sahile sıfır konumu ve özel Kleopatra plajıyla öne çıkıyor. Goldcity Resort ise şık odaları ve havuz başı parti imkanıyla tercih ediliyor. Grand Okan da SPA merkezi ve açık büfe restoranı ile balayı çiftlerine hitap ediyor.

Alanya’da balayı çiftleri için özellikle Kleopatra plajında günbatımı saatlerinde yürüyüş yapmak çok keyifli oluyor. Ayrıca Damlataş Mağarası’na girmek de romantik bir deneyim sunabiliyor. Akşam yemeklerinden sonra Alanya sahil şeridindeki bar ve kulüplerde eğlenmek, balayında unutulmaz anlar yaşatıyor. Alanya’da hem tarihi doku hem de eğlence bir arada bulunabiliyor.

Side'deki Balayı Otelleri

Side, Akdeniz kıyısında yer alan ve tarihi güzellikleri ile ön plana çıkan bir tatil beldesidir. Buradaki otel seçenekleri arasında balayı çiftleri için öne çıkanlar şunlardır:

 • Barut Hotels Side - Sadece yetişkinlere hitap eden bu otel, çiftler için sakin ve romantik bir ortam sunar. Özel balayı paketi, şarap ve çiçek ikramı, gece yarısı sürpriz pastası, özel indirimli spa hizmetleri gibi ayrıcalıklar içerir.

 • Sensimar Side Resort & Spa - Konforlu odaları, geniş havuz ve aquapark alanlarıyla ideal bir balayı oteli. Çiftlere özel balayı paketi, şampanya, ekstra erken check-in/geç check-out, ücretsiz spa hizmetleri sunar.

 • Crystal Sunset Resort & Spa - Denize sıfır konumu, sadece yetişkinlere yönelik hizmet anlayışıyla dikkat çeker. Balayı çiftlerine özel süslenmiş oda, masaj, özel akşam yemeği, ücretsiz tesis içi aktiviteler gibi ayrıcalıklar sağlar.

Side'deki oteller, balayı çiftlerine yönelik birçok aktivite ve gezi fırsatı sunar. Su sporları merkezlerinde yelken, kano, su kayağı gibi aktiviteler ücretsiz veya indirimli olarak yapılabilir. Ayrıca Perge, Aspendos gibi antik kent turları ya da Manavgat şelalesi, rafting gibi doğa turları balayı programlarının bir parçasıdır.

Kemer'deki Balayı Otelleri

Kemer, Antalya'nın batısında yer alan ve Akdeniz kıyısı boyunca uzanan bir sahil kasabasıdır. Kemer'deki oteller, eşsiz deniz manzarası ve doğal güzellikleri ile çiftler için ideal bir balayı destinasyonu sunmaktadır.

Özellikle Rixos ve Maxim gibi lüks oteller, balayı çiftlerine özel bir deneyim yaşatmak için tasarlanmıştır. Bu otellerde geniş süitler, özel villalar, havuzlu suitler gibi konaklama seçenekleri mevcuttur. Villalarda özel havuz ve bahçe keyfi yapabilirsiniz.

Tüm odalar konforlu ve lüks mobilyalar, jakuzili banyolar, geniş yataklar, deniz manzaralı balkonlar gibi özelliklerle donatılmıştır.

Bu otellerde çiftlere özel SPA ve masaj hizmetleri de sunulmaktadır. Profesyonel masörler eşliğinde yapılan çift masajları, buhar banyoları, cilt bakım ritüelleri, özel hamamları deneyimleyebilirsiniz. Masaj sonrası dinlenme alanlarında eşinizle baş başa kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Belek'teki Balayı Otelleri

Belek, Antalya'nın en ünlü tatil beldelerinden biridir. Buradaki 5 yıldızlı oteller, balayı çiftleri için harika bir seçenektir.

Özellikle Gloria Serenity, Cornelia Diamond gibi otellerde balayı paketleri sunulmaktadır. Bu otellerde geniş ve lüks odalar, özel balayı süslemeleri, şarap ve çikolata ikramları gibi ayrıcalıklar vardır.

Belek ayrıca Türkiye'nin en iyi golf tesislerine sahiptir. Gloria Golf Resort, Cornelia Golf Club, National Golf Club gibi sahalar dünya standartlarındadır. Balayı çiftleri için golf dersleri ve turnuvaları düzenlenmektedir.

Otellerin spa ve sağlık merkezleri, balayılılar için vazgeçilmezdir. Masaj, cilt bakımı, buhar banyosu, sauna gibi hizmetler çiftlere özel fiyatlarla sunulur. Rahatlatıcı bir masaj, balayı keyfini tamamlar.

Belek'teki otellerde ayrıca özel plaj ve havuzlar, çeşitli su sporları, animasyon gösterileri, canlı müzik gibi imkanlar da mevcuttur. Akdeniz'in eşsiz güzelliğinde balayınızı geçirmek için Belek mükemmel bir seçimdir.

Kaş'taki Butik Oteller

Kaş, Akdeniz kıyısındaki küçük bir sahil kasabasıdır ve balayı için harika bir seçenektir. Buradaki butik oteller, daha az kalabalık bir alternatif sunar.

Kaş'ın pitoresk sokaklarında el ele gezmek, günbatımını izlemek için çatı kafelerde oturmak romantizm için harika fırsatlardır. Buradaki oteller genellikle küçük, samimi ve kişisel hizmet sunan yerlerdir.

Kaş aynı zamanda doğayla iç içe olmak için harika bir yerdir. Burada yürüyüş, trekking, tekne turları gibi aktivitelerle güzel vakit geçirebilirsiniz. Özellikle gün batımında tekne turuna çıkmak eşsiz bir deneyimdir.

Kaş, balayı çiftleri için sakin, romantik bir ortam sunar. Kalabalıktan ve gürültüden uzak, birbirinize odaklanabileceğiniz huzurlu bir tatil arayanlar için idealdir. Doğayla baş başa kaliteli zaman geçirmek isteyenler Kaş'ı mutlaka denemelidir.

Akdeniz Balayı Paketleri

Balayı otelleri, çiftlerin bu özel dönemlerini unutulmaz kılmak için özel balayı paketleri sunar. Bu paketler genellikle şunları içerir:

Konaklama, Transfer ve Yemek Hizmetleri

 • Lüks oda veya süitte konaklama
 • Havalimanından otele özel transfer
 • Otel içinde özel balayılara özel restoranlarda yemek
 • Kahvaltıda oda servisi
 • Akşam yemeklerinde özel masa ayarı

Spa ve Masaj Hizmetleri

 • Çiftlere özel spa paketleri
 • Masaj seansları - çift masajı, gelin hamamı gibi
 • Spa ve masajlarda %10-20 indirim
 • Ücretsiz sauna, buhar odası, jakuzi kullanımı

Özel Sürprizler

 • Odaya şarap ve meyve sepeti ikramı
 • Gül yaprakları ile hazırlanmış yatak
 • Balayı pastası
 • Özel hazırlanmış oda dekorasyonu
 • Mum ışığında akşam yemeği
 • Özel kokteyller ve içecek indirimleri

Balayı paketleri, çiftlere unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmak için otel olanaklarının tamamından yararlanır ve özel dokunuşlar sunar. Lüks konaklama, özel yemekler ve aktivitelerle balayı çok özel kılınır.

Akdeniz Balayı Otelleri Fiyatları

Akdeniz bölgesindeki balayı otelleri oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Böylece çiftler bütçelerine ve tercihlerine göre ideal otel bulabilirler.

Farklı bütçelere göre seçenekler

 • Düşük bütçeli çiftler için 3 yıldızlı oteller uygun olabilir. Bu otellerde kişi başı gecelik fiyatlar 1000-2500 TL arasında değişir.
 • Orta bütçeli çiftler 4 yıldızlı otellerde konaklayabilir. Burada fiyatlar 2500-5000 TL arasındadır.
 • Yüksek bütçeye sahip çiftlerse 5 yıldızlı lüks otelleri ve butik otelleri tercih edebilir. Bu otellerde fiyatlar 5000 TL'nin üzerine çıkmaktadır.

Her şey dahil sistemi

Akdeniz bölgesindeki birçok otel her şey dahil sistemiyle hizmet vermektedir. Bu sistemde konaklama, üç öğün yemek, içecekler, aktiviteler gibi birçok hizmet tek bir fiyata dahildir. Böylece balayı çiftleri tatilleri boyunca harcama yapmadan keyifli vakit geçirebilirler.

Erken rezervasyon indirimleri

Çoğu otel balayını erken rezerve eden çiftlere cazip indirimler sunmaktadır. 6 ay ya da 1 yıl öncesinden rezervasyon yaptıranlar, konaklama fiyatında yüzde 20'ye varan indirimler elde edebilmektedir. Dolayısıyla erken karar verip rezervasyon yaptırmak bütçe açısından avantajlı olacaktır.

Akdeniz'de Balayı için Uygun Zamanlar

Akdeniz Bölgesi'nde balayı için en uygun zamanlar mevsimlere göre değişiklik gösterir.

Yaz Sezonu

Yaz ayları Haziran'dan Eylül'e kadar sürer ve Akdeniz kıyıları oldukça kalabalık olur. Deniz, kum, güneş için ideal bir mevsimdir. Ancak otellerde doluluk oranı yüksektir ve fiyatlar da en pahalı dönemdir. Eğer kalabalıktan hoşlanmıyorsanız, yaz aylarını balayı için tercih etmeyin.

İlkbahar ve Sonbahar

İlkbahar Nisan-Mayıs aylarında başlar, Sonbahar ise Eylül-Ekim aylarındadır. Hava hala güzel ve sıcak olmasına rağmen turist yoğunluğu azalmıştır. Fiyatlar da makul seviyededir. Ayrıca doğa yürüyüşleri, bisiklet turları, trekking gibi aktiviteler için idealdir. Balayı için harika bir seçenektir.

Kış

Kış ayları Aralık'tan Mart'a kadar sürer. Hava soğuktur ve yağmur ihtimali yüksektir. Ancak turistler çok azdır ve oteller bomboştur. Fiyatlar en ucuz dönemdir. Eğer kalabalıktan hoşlanmıyor ve bütçeniz kısıtlı ise, kışı değerlendirebilirsiniz. Spa ve kapalı aktivitelerle keyifli bir balayı geçirebilirsiniz.

 • Akdeniz Bölgesi, Türkiye'nin en popüler balayı destinasyonlarından biridir ve çeşitli lüks oteller sunar. Antalya'da Regnum Carya Golf & Spa Resort ve Maxx Royal Belek Golf Resort, ultra-lüks hizmetleri ve geniş aktivite seçenekleri ile öne çıkar. Kemer'deki Rixos Sungate ve Alanya'daki Utopia World Hotel de, romantik bir kaçamak için idealdir, sunulan özel hizmetler ve benzersiz deneyimler ile çiftler için unutulmaz bir tatil vaat ederler.

 • Akdeniz Bölgesi'ndeki balayı otelleri, çiftlere özel romantik akşam yemekleri, oda süslemeleri, çiftlere özel spa paketleri ve romantik aktiviteler gibi hizmetler sunar. Örneğin, birçok otel, özel plaj kısımlarında romantik akşam yemekleri veya özel yat turları düzenleyerek unutulmaz anlar yaratmaktadır. Ayrıca, özel balayı suitleri ve villalar, özel havuzlar, jakuziler ve manzaralı teraslar da bu otellerin sunduğu popüler seçenekler arasındadır.

 • Akdeniz Bölgesi'nde balayı için en ideal seyahat zamanları ilkbahar (Nisan-Mayıs) ve sonbahar (Eylül-Ekim) aylarıdır. Bu dönemler, bölgede hava durumunun ılıman olması, denizin keyfini çıkarabileceğiniz sıcaklıklar ve otellerde daha az kalabalık olması açısından idealdir. Yaz ayları (Haziran-Ağustos) ise daha sıcak ve turist yoğunluğu açısından en kalabalık dönemdir, ancak deniz ve güneş tatili yapmak isteyen çiftler için tercih edilebilir.

İlgili İçerikler

Sevdiğiniz ile birlikte yuva kurmak heyecanlı, eğlenceli ve bir o kadar da yorucu bir yolculuk. Aylarca süren planlamalar, sürekli oradan...

Bir sonraki tatilinizde klasik otel konseptinin dışına çıkmak ve unutulmaz bir doğa kaçamağı yapmak mı istiyorsunuz? O halde sizi doğruca,...

Konu yaz turizmi olduğunda akla ilk gelen şehrimiz olan Antalya, balayı çiftlerinin de favori destinasyonlarından biri. Çünkü Antalya’da nisan ayında...

Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet olduğunu görebiliyoruz. Doğudan batıya her bir bölgede mükemmel bir tabiat...

Ülkemizde sayısı özellikle son yıllarda artan muhafazakar oteller, İslami usullere uygun bir tatil ve konaklama deneyimi yaşamak isteyenler için geniş...

Kaş, belki de ülkemizde başka hiçbir yere benzemeyen, oldukça kendine has bir atmosfere sahip. Birbirinden ünlü plajları ve doğal güzellikleri,...

Popüler İçerikler
Antalya En İyi Balayı Otelleri: Antalya’nın En İyi 14 Balayı Oteli Balayı Otelleri
Antalya En İyi Balayı Otelleri: Antalya’nın En İyi 14 Balayı Oteli

Konu yaz turizmi olduğunda akla ilk gelen şehrimiz olan Antalya,...

En İyi Balayı Otelleri: Türkiye’nin En İyi 15 Balayı Oteli Balayı Otelleri
En İyi Balayı Otelleri: Türkiye’nin En İyi 15 Balayı Oteli

Tatil yapmak istediğimizde ülkemizin her bir köşesinin ayrı bir cennet...

Kaş Denize Sıfır Butik Oteller: Kaş’ta Denize Sıfır En İyi 14 Butik Otel Butik Oteller
Kaş Denize Sıfır Butik Oteller: Kaş’ta Denize Sıfır En İyi 14 Butik Otel

Kaş, belki de ülkemizde başka hiçbir yere benzemeyen, oldukça kendine...