nerdeneredenerdenerede

Laladere Mesire Alanı

Saray
Laladere Mesire Alanı

Tekirdağ’ın Saray ilçesindeki Güngörmez Mahallesi’nde yer alan Laladere Mesire Alanı, ilçe merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Yaklaşık 12,47 hektarlık bir alana yayılan bu saha, ismini Osmanlı Devleti döneminden alıyor. Çünkü bu alan, Osmanlı padişahlarının avlanmaya giderken lalalarını bıraktıkları durağa ev sahipliği yapıyormuş. Padişahlar ve lalaları bu alanda ayrılıyor, daha sonra padişahlar av yolculuğuna yalnız devam ediyormuş. Böylece mesire alanının adı da Laladere kalmış.

Alanın Kıyıköy’e doğru ilerleyen kısmında, yaklaşık sekiz kilometre ileride, geniş bir piknik alanı ve oturma yerleri bulunuyor. Ayrıca; çocuk parkı, yeme içme tesisleri, voleybol ve futbol sahası gibi alanlar da bu bölgede mevcut. Bu sayede çevre ilçe ve illerden gelen ziyaretçiler Laladere Mesire Alanı’nda hem doğayla iç içe hem de oldukça konforlu şekilde zaman geçirebiliyor.

İlgili İçerikler

Tertemiz denizi, yemyeşil ormanları, tabiat parkları, müzeleri, kaleleri ve tarihi yapılarıyla Tekirdağ; ziyaretçilerine birbirinden keyifli keşif rotaları sunuyor. Bu şehrin...

8,7

(1)

Benzer Şeyler
Yalıköy Plajı

İstanbul’da ikamet eden, ancak yaz sezonunda tatile çıkma fırsatı bulamayanlar için; kent sınırları içinde yer...

Poyrazköy Plajı

İstanbul’un Beykoz ilçesi sınırları içinde yer alan Poyrazköy Plajı, Anadolu yakasında denize girmek ve tatil...

Ormanlı Plajı

İstanbul’un Çatalca ilçesinin Ormanlı Köyü sınırları içinde bulunan Ormanlı Plajı, sessiz ve sakin bir atmosferde...