nerdeneredenerdenerede

Haller Gençlik Merkezi

Tepebaşı
Haller Gençlik Merkezi

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinin merkezinde, üniversite gençliğinin de çok yoğun bir şekilde ikamet ettiği bölgede yer alan Haller Gençlik Merkezi, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nün ana giriş kapısına yaklaşık on dakikalık yürüyüş mesafesinde. Bir ucu kampüsün ana girişinde başlayan Üniversite Caddesi’nin, gerçek ismiyle Yılmaz Büyükerşen Bulvarı’nın diğer ucunda yer alıyor. Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir’in tarihi Yaş Sebze ve Meyve Hali Binası’nın restore edilmesi sonucunda kente kazandırılmış. Yüzölçümü bakımından çok büyük bir yer olmasa da otantik atmosferi ve keyifli dekorasyonu sayesinde hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarıyor.

Haller Gençlik Merkezi’nin içinde çok sayıda hediyelik eşya dükkanı, kafeterya, restoran, bar ve büfe mevcut. Eskişehir Şehir Tiyatrosu’nun sahnelerinden biri olan Tepebaşı Sahnesi de bu yapının içinde. Ayrıca; Haller Gençlik Merkezi bir kitapçıyı ve bir sergi salonunu da içinde barındırıyor. Bu sayede kentin önemli kültür sanat etkinliklerine de sık sık ev sahipliği yapıyor.

Eskişehir’in en ünlü barlarından biri olan Shakespeare Pub’a ve en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Espark’a da çok yakın bir konuma sahip olan Haller Gençlik Merkezi, hem alışveriş hem de eğlence amaçlarıyla gönül rahatlığıyla ziyaret edebileceğiniz bir destinasyon. 2000 yılında restore edilen yapı, İngiltere’nin başkenti Londra’da yer alan Covent Garden’dan ve Almanya’nın Hamburg eyaletindeki ünlü çiçek halinden esinlenilerek tasarlanmış.

İlgili İçerikler

Cıvıl cıvıl atmosferi, üniversite gençliği, yemyeşil alanları ve Avrupai görünümü sayesinde Eskişehir; ülkemizin en popüler kentlerinden biri haline gelmiş durumda....

9,3

(1)

Benzer Şeyler
Ormanlı Plajı

İstanbul’un Çatalca ilçesinin Ormanlı Köyü sınırları içinde bulunan Ormanlı Plajı, sessiz ve sakin bir atmosferde...

Yalıköy Plajı

İstanbul’da ikamet eden, ancak yaz sezonunda tatile çıkma fırsatı bulamayanlar için; kent sınırları içinde yer...

Poyrazköy Plajı

İstanbul’un Beykoz ilçesi sınırları içinde yer alan Poyrazköy Plajı, Anadolu yakasında denize girmek ve tatil...